Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
229. Sztyke
2011. szept. 7. 18:27

Sziasztok babavárók!

Túl vagyok a terheléses vérvizsgálaton és szeretnék mindenkit megnyugtatni: Semmi kacifánt nincs benne, csak egy fél napot szánjatok rá!!!

Jó tanács: citromlevet vigyetek magatokkal, így olyan mintha nagyon édes limonádét iszogatnátok. Ezt általában megengedik minden laborban.

Leventéhez én is bejelentkeztem, s kíváncsian várom, mi lesz. Mivel nálunk van 26 hetes UH is erősen gondolkodom, hogy itt is - ott is megnézetem a babánkat. Több szem... Meg több pecsét. :) Már nagyon kíváncsi vagyok.

228. Kicsimano81 (válaszként erre: 226. - Papamaci24)
2011. szept. 3. 07:15

Igazán nincs mit, nagyon szívesen :))) A szeméremcsont fájdalom sem gáz, megkérdeztema védőnőmet, természetes jelenség, a medencéd tágul, készül fel a szülésre. Azt mondta, hogy ha nagyon elviselhetetlen, hogy pl. felállni is alig megy, érdemes egy vastag férfiövvel ott lenn összefogni és az egy kicsit segít. De ez múlni fog ám, nekem is a 30. hét körül volt elég erős, aztán most már alig érzem.

A Leventés kérdéshez nem tudok hozzászólni... majd a többiek.

2011. szept. 2. 21:55
Ja, még egy kérdés. A Leventéhez az sztk-s rendelésére csak odamegyek, bejelentkezem a kartonzóba, hogy hozzá mennék, és behív? Ennyi? Nem kell felhívni előtte? A többi kismama aki ott ücsörög előtte hétfőnként, ők a saját kismamái, vagy csak ők is szeretnének egy vizsgálatot?
226. papamaci24 (válaszként erre: 225. - Kicsimano81)
2011. szept. 2. 21:54
Nagyon köszi a válaszodat! Sokat segített. Azt hittem a 30. héten is van valami vizsgálat. De akkor nem vagyok lemaradva tudásban én sem. Viszont úgy hallottam az gáz, ha a szeméremcsontod körül fájdalmaid vannak. Igaz ez? Erről a fájdalomról hallottatok valamit? Köszi
225. Kicsimano81 (válaszként erre: 224. - Papamaci24)
2011. szept. 2. 14:52

Sziasztok!

Indul szülésfelkészítő ennél a hölgynél, akit írtam, szeptember 19-én, hétfőn az MMIK-ban. Zuborné Varga Gabriella vezeti, az ő elérhetősége: 30/200-5408

Amire én járok, arra már nem érdemes jönni, mert a 3 alkalomból 2 már megvolt :)

Ez a másik viszont rendes hosszú tanfolyam lesz, 10 hetes, hétfőnként 16.00-17.00 óráig.

A 26. hét után már sok vizsgálat elvileg nincs, nekem 27. hét után volt a cukorterhelés, (van ahol már 24.-en csinálják, de a védőnőm szerint akinél nagy baj van, úgyis előbb kiütközik, tehát az sem lehet túl nagy gond, ha a 28. hét után mész) Aztán 28. héten kell menni streptococcus szűrésre, az egy sima kenetvétel. 32. héten újabb vérvétel, vérkép, plusz antitest szűrés. Itt Szombathelyen a 12. és a 20 hetes UH a kötelező, utána nincs több, hacsak nem indokolt valami miatt (meg persze, ha a doki amúgy nem csinál). És ugye 36. hét után van hetente a CTG vizsgálat. Azt hiszem ennyi, talán a szita kismamaagyam nem hagyott ki semmit :)))

2011. szept. 2. 10:24
Amúgy biztos, hogy indul tanfolyam még, mert felhívtam a védőnőmet, hogy úgy tudom indul szeptemberben tanfolyam, de azt mondta, hogy majd később indul, szeptember közepe felé. Ahová te jársz kicsimano 81, az hol van? Mit mondtál mennyibe kerül? Lehet még jelentkezni rá?
2011. szept. 2. 10:21
Köszi a sok választ. Úgy döntöttem, hogy megkérem a nőgyógyászt, h a terhesgondozására hívjon, mint a többi kismamáját, mert nincs havi 20 ezer ftom magánrendelésére. Amúgy tudja valaki, hogy a 26. hét után milyen vizsgálatok vannak még hátra? A cukorterhelés is nekem a 29. hét első napján lesz, sokan mondják, hogy késő. Szerintetek is? Lesz még kötelező ultrahang vizsgálat? Úgy hallottam, hogy 3 van összesen, és a 30 héten kapok időpontot a 3. ra. Vagy már nincs több kötelező ultrahang vizsgálat?
222. Sztyke
2011. szept. 2. 09:48

Az jó, mert így 23 hetesen minden kötelező vizsgálat elvégzése után még csak 1 db nődokis és 3 védőnős pecsétem van. De akkor belehúzunk, s ha nem pecsételnek szóvá teszem. (Még erre is nekünk kell figyelni.)

Az a terhestorna tanfolyam indul még vajon az elkövetkező hetekben, hónapokban? Csak mert kb 2 hét múlva én is szeretnék benevezni egy ilyenre, de addig még dolgozom. Nem tudok beugrani.

221. Sztyke
2011. aug. 31. 14:34

Sziasztok!

Én is hasonló problémával küzdök, azzal a különbséggel, hogy lakhely váltás miatt kell orvost keresnem. Épp ma vagyunk 23 hetesek és a következő kötelező uh vizsgálatra és további terhesgondozásra már Szombathelyre szeretnék jönni, de nem tudom kihez induljak, kit hívjak, hol kezdjem. A Leventét ajánlották nekem is, de nincs pénzünk magánrendelésre menni, a kórház honlapján meg nem tudok eligazodni. Tudnátok mondani egy telefonszámot? Vagy egyéb infót? Mikor rendel, hogyan tudok bejelentkezni stb?

Előre is köszönöm.:)

Ja, a kórház látogatást nekem is javasolta a védőnő. A 9000 Ft-os tanfolyam meg szerintem terhestornával egybekötött felkészítés az MMIK-ban. Azért a csinos összeg.

2011. aug. 31. 13:59
Kicsimanó 81, köszönöm a válaszod, sajnos a magándokim iszonyat drága, ahogy írtam, telne rá, de azért gondoljunk már a gyerekre is, arra inkább költök, ha már terhesgondozásra is járhatok hozzá, akkor miért nem oda hív? Az összes kismamája oda jár, lassan csak én várakozok a magándrendelőjében, hogy fizethessek. Aztán lett egy problémám, azt mondja normális. Hozzáteszem, a fájdalomtól nem tudok járni normálisan. Ha ez normális, akkor köszönöm. Szóval nem tudok hogy működik a terhesgondozás, ezek szerint csak a 36 héttől kell oda járni? Azt meg majd úgyis mondja a védőnő? Nekem a védőnő azt mondta, hogy aszülésfelkészítő ingyenes, amúgy pedig a szülőszoba látogatás minden hónap első keddjén van, 4 órakor délután, ingyenes, csak felhívod a kórházat, és odakapcsolnak, vagy megnézed a nőgyógyászat honlapját, ott le van írva milyen számot kell hívnod. Én kedden megyek, most lesz egy, és annyi, hogy hétfőn be kell mennem a kórházba, és vennem kell a 2. on egy olyan kék kórházi ruhát, úgy tudom 1600 körül van, ja meg annak, aki velem jön, neki is. Szóval indul ez, nehogy már kiadj já 9000 ft-ot. Ez megint valami lehúzás. Annyira unom már a pénzéhes embereket. Ami jár az jár. Ha nem lennénk mi kismamák, akkor ennek a sok embernek nem lenne munkája...A Leventével konzultáltam, és szívesen várna. Azt hiszem, megvizsgáltatom magam vele is, mert nem vagyok benne biztos, hogy a fájdalmaim normálisak. Mindenki jót mond róla. Sőt azt is mondta, hogy az sztkban a nőgyógyászaton is rendel minden páros héten, vagy páratlanon. Nem tudja valaki most mikor lesz ott? Szóval nem azt írta, hogy egyszerre menjek a magánrendelőjébe... Az NST-t ki végzi? Már ha megkérem a Leventét, akkor megcsinálja vajon? Azt sem tudom ez hogy működik. Vagy még korai ilyeneken gondolkodnom a 26. hétben? Kissé kétségbeestem a "sok" segítségtől,a mit kapok az orvosomtól...
219. ikocsis78 (válaszként erre: 218. - Pklau)
2011. aug. 30. 16:58
Úgy legyen és szintén pozitív élményekkel gazdagodj! :)
218. pklau (válaszként erre: 216. - Ikocsis78)
2011. aug. 30. 14:19
Köszi az infót, akkor jól választottam, amikor hozzá kezdtem járni. Jó lenne ha majd nála is szülhetnék, talán nekem is szerencsém lesz.:)
217. ikocsis78 (válaszként erre: 216. - Ikocsis78)
2011. aug. 30. 12:16
Bocsi, az lemaradt, hogy megvárta munkaidőn túl, hogy megszüljek és el is látott utána rendesen, nem szaladt haza amint kipottyant a gyerek. :)
216. ikocsis78 (válaszként erre: 211. - Pklau)
2011. aug. 30. 12:12

Nem kértem fel, úgy volt, hogy annál szülök, aki bent lesz, de bent volt (reggel) és aláíratták velem gyorsan a választását ott helyben. Hálapénzt nem adtam neki, hanem inkább vittünk neki a 6 hetes kontrollon egy ajándékcsomagot, bár mosolyogva mondta, hogy nem kellett volna, egyáltalán nem várta el szerintem ezt sem. AZ utcán is mindig köszönt utána, úgyhogy biztos nem haragudott érte, pedig nem nagy értékű cuccok voltak. :)

Ügyeletesnek én sem adnék, az a munkája, csak akkor, ha valami kiemelkedőt nyújtott.

215. Ancsa19860211 (válaszként erre: 212. - Papamaci24)
2011. aug. 30. 11:34
A szülésfelkészítőhöz nem tudok hozzászólni, de az SZTK-ba nem kell járnod terhesgondozásra, ha magándokihoz jársz. Ő majd úgyis fogja mondani, ill. a védőnő is, ha kell mondjuk vérvétel, amit az SZTK-ban vagy a kórházban vesznek le. Ha a Leventéhez mész, ő a végén az NST-t is úgy csinálja, velem legalábbis úgy volt, hogy adott reggel 1/4 8-ra időpontot a kórházba, ott felcsettintette rám a gépet, és mire 1/2 8-kor megkezdődött ott a normál rendelés, már végeztem is. A magándoki ugyanúgy tölti a kiskönyvedet (sőt még alaposabban is), mint az SZTK-s terhesgondozáson.
2011. aug. 30. 11:25
Most hívott a csaj, hogy lemondták páran, és hogy jó lenne még embert szerezni, papamaci24 ha olvasod ma és érdekel a felkészítő, akkor írj, és elmondom, hogy mi a helyzet.
213. Kicsimano81 (válaszként erre: 212. - Papamaci24)
2011. aug. 30. 07:19

Szia! A szülésfelkészítős kérdéshez annyit tudok írni, hogy a Zuborné V. Gabriella is szokott indítani ilyen csoportokat, nála holnap kezdődik egy "gyorstalpaló", ami annyit tesz, hogy a 10 hét helyett, ami heti 1 óra lenne kb., 3 alkalommal 3-4 órás blokkokban tartja meg az egész tanfolyamot, plusz ehhez jön egy alkalom szülőszoba látogatás. Ez 9000 Ft-ba kerül. A kórházban tudtommal nem indul ingyenes tanfolyam. Ezen kívül én még a Dolce Vita Studióban találtam hasonlót, dupla áron. Ha esetleg érdekel a hölgy elérhetősége, megadom.

Az SZTK-s terhesgondozás alatt mit értesz? Mert nem kötelező oda járnod, ha van magándokid. VAgy a 36. héttől lévő NST vizsglatokra gondolsz?

2011. aug. 29. 15:22
Elhiszem, hogy a Somogyinak is vannak ügyes dolgai, hiszen évek óta ezt csinálja. De egy táppénzen lévő terhes nőnek nem biztos, h van havi 20 ezer forintja a vizitre, csak hogy láthassam a babámmal minden rendben. Akkor inkább produkálok valami tünetet és megyek a kórházba, ott ingyen megvizsgálnak. De még ha nem is a babám nézegetném, hanem mondjuk bajom van...Ha nem járnék magánrendelőbe, akkor ki nézegetné, h minden rendben a babámmal? Hát miért is fizetem azt a rengeteg tb-t, amit sosem kapok vissza?? Egy szó mint száz, a Leventét mindenki dicséri, és rosszat még nem hallottam róla. Azt gondolom a megoldás, mivel a Somogyi mindig elfelejt, h elmegyek a Leventéhez. Amúgy nem nagyon fog érdekelni a szülésnél, h ki mit mond, ha nekem piszokul fáj az, amit csinál, akkor oldja meg, h ne fájjon annyira, fájjon, e természetes fájás legyen, nehogy már a doki könyöke idézze elő azt. Sajnos a Somogyi ezzel sem törődik, megvizsgált lent kézzel, és hiába mondtam, h piszokul fáj, nem nagyon láttam, h érdekli...hazaérve megijedve tapasztaltam, h véres a fehérneműm, hál isten ismerem magam annyira, h ne gondoljak másra, mint hogy valahol megsebzett belül, mert éreztem azt is... Hát az emberség hol marad?? mert hogy mosolyog rám, mert tudja fizetek a végén, az nekem nem elég. azért emberek vagyunk, és még nem hallottam olyan nőt aki terhes volt, és nem tettek vele olyant, amit nem kellett volna. Mindenesetre úgy gondolom, a Levente lehet az év nőgyógyásza itt Szombathelyen. Meglátogatom a héten. Amúgy hogy én is tudjam, valaki megírná, h mi az az idő, amitől terhesgondozásra kell járni az sztkba? És a szülésfelkészítő tanfolyam, vagy mi az úgy tudom szeptemberben indul egy. tud vki vmit róla? Köszi
211. pklau (válaszként erre: 210. - Ikocsis78)
2011. aug. 28. 16:22
Köszönöm!Én is úgy vettem eddig észre, hogy csak akkor mond valamit, ha kérdezek. Az 1. szüléshez felkérted, vagy éppen ő volt ügyeletben? A szülés után adtál neki valamennyi hálapénzt? (Bocs, hogy így rákérdezek, de az 1. terhességemnél végig ügyeletesnél voltam, és nem is adtam semmit a szülés után)
210. ikocsis78 (válaszként erre: 208. - Pklau)
2011. aug. 28. 15:21

Szia!

Én hozzá jártam az 1. gyerekkel az sztk-ba és nála is szültem, nem tudok rá rosszat mondani. A férjemet viszont idegesítette a nyugis modora, rám viszont jótékonyan hatott. :)

Nem is váltottam volna, ha a 2.-nál vérzés miatt nem a Német doktorhoz kerülök, de olyan alapos és kedves volt, hogy akkor már nála maradtam, DE a szülés után volt ügyeletes a Herceg doki és simán megismert, még kérdezte is mennyi idős a nagy és szülés előtt készítette a Német Leventét, hogy az 1. szülés se volt sétagalopp, úgyhogy a memóriája is remek, nagyon aranyos volt, cseppet se sértődött meg.

Boldog, problémamentes terhességet kívánok!

209. pklau (válaszként erre: 204. - Papamaci24)
2011. aug. 25. 11:08
Szia! Nem védeni akarom a Somogyit, mert én nem hozzá járok, de a húgom 2 éve hozzá járt végig, és meg volt vele elégedve. 5 hetesen került hozzá, vérzéssel, mikor más dokik haza akarták küldeni, hogy pihenjen, még úgysem látszik semmi, de a Somogyi uh-t csinált, és kiderült, hogy ikrek lettek volna, de az egyik éppen felszívódik. Onnantól kezdve a Somogyihoz járt privátba, általában akkor fizetett többet, ha uh volt. A szülésnél is ott volt, nem mondott tarifát, annyit adtak amit gondoltak. Azóta is megismeri a doki, ha találkoznak.
208. pklau
2011. aug. 25. 11:02

Sziasztok! Én a 2. babát várom, 19. héten vagyok. Az elsőt Budapesten szültem, és azt veszem észre itt teljesen máshogy mennek a dolgok. Jövő héten lesz a 20. hetes uh, az afp-t már levették a 16. héten és azt mondták, az uh-ra küldik, majd amikor megyek akkor ellenőrzik, hogy minden rendben van-e.

Ez nekem nagyon furcsa, mert már 3 hete nem tudom, rendben van-e az eredmény, de még várhatok 1 hetet, és ha valami baj lenne, akkor elment így 1 hónap!!! Amúgy a Herceg dokihoz járok, de a terhesgondozóba, és eddig meg vagyok vele elégedve. Valakinek van vele tapasztalata?

207. Ancsa19860211 (válaszként erre: 206. - Gabóca10)
2011. aug. 23. 18:50

Hát a Te storyd se kutya. A Móritzot én nem ismerem, de hallottam 1-2 nem jó véleményt róla. Nem értem, 1-2 doki miért nem tudja belátni, hogy néha igenis szükség van arra a császárra. Persze, mi sem feltétlenül akarunk műtétet, de ha másképp nem megy, vagy veszélyes, miért kéne kockáztatni. Én is természetes szülésre készültem, de túlhordtam a babát, nem igazodott a szülőcsatornába, nem indult meg a szülés. Féltem a császártól, de ilyen esetben inkább műtsenek és legyen egy egészséges kisbabám (mint ahogy lett is), minthogy szenvedjek órákat csak a kaland kedvéért, aztán vagy egészséges lesz, vagy nem.

Nekem végül a Levente csinálta meg a császárt, minden ok is volt és ha lesz mégegy gyerekem (egyet még mindenképp szeretnék), akkor is hozzá fogok járni.

206. Gabóca10 (válaszként erre: 205. - Ancsa19860211)
2011. aug. 23. 14:03

SZia Ancsa!Tudom mit érzel,én ugyanígy jártam,csak a Móritz-nál 2007-ben!A Német Leventéhez járok,akkor még nem csak ő is ott volt,megmondta hogy saját magam nem tudom megszűlni,az oxitocin ment folyamatosan,anélkül nem is lett volna fályásom,burkot repesztettek,mert már túlvoltam az időn 8 nappal,magzatvíz zavaros volt,ő is állandóan könyékig bennem volt hátha ki tudja húzni a lányom,de sehogy sem fért volna ki,téraránytalanság miadt.Már 16 órát vajúdtam amikor megcsászároztak,mert nem engedtem a dokinak hogy hozzám érjen,mert már írtóztam tőle,minden porcikám odavolt teljesen.

Aztán egyszercsak romlott a lányom szívhangja,amikor végre sürgősen császár!

Én majdnem kiszáradtam,a kislányom 3/9-es apgarral született,kapott oxigént,de hál égnek nem lett semmi komoly baja!Azóta már 4,5 éves a lányom,minden ok,és van egy 1,5 éves kisfiam,ővele már végig a Leventéhez jártam,igaz császár volt,nagyon féltem.

Mondanom sem kell először hallani sem akartam második babáról.Engem nagyon megviselt,lelkileg,idegileg,sokáig álmodtam a szüléssel is.AZ ilyen emberek el sem tudják képzelni hogy két emberélettel nem lehet csak úgy játszani,és mi ilyenkor min megyünk keresztül.Igen tudom sok a császár,de ilyenkor miért nem lehet?Más meg csettintésre fölfeküdhet a műtőasztalra!Úgyhogy ne habozzon váltani aki akar,de jól nézze meg hogy kit!Szerencsére vannak azért kivételek is!

205. Ancsa19860211 (válaszként erre: 204. - Papamaci24)
2011. aug. 23. 11:20

Hát őt én se ajánlom. Sőt, ha jót akarsz magadnak, jobban teszed, ha mihamarabb váltasz. Én 2 hónapja szültem, a Német Leventéhez jártam, ő megállapította, hogy császárra van szükség, mert ferdén fekszik a babám. Felküldött a szülőszobára, hogy ott kapok először infúziókat és később megcsinálja a császárt. Pont a Somogyi volt a szülőszobán. Ő elhatározta, hogy a nemlétező fájásaim majd beigazítják a gyereket a szülőcsatornába és természetesen fogok szülni. Persze, ha addig 2 héten keresztül a jóslófájások nem hozták be, akkor 2 óra alatt biztos beigazodik, nem? Ennek tetejében még szinte könyékig belém nyúlt, a kezével meg a hasamat dögönyözte, hogy ő helyreigazítja azt a babát (k..ra fájt). És ezt vagy 6x megcsinálta és mindenkivel összeveszett, hogy márpedig meg tudok szülni hüvelyi úton. Végül nagy nehezen le lett hurrogva és császárral született meg a kislányom, a műtétnél derült ki, hogy rácsavarodott a köldökzsinór a vállára meg a nyakára, az nem engedte behelyezkedni a szülőcsatornába. Ha így nekiálltam volna nyomni, jobb esetben oxigénhiányos lett volna a babám, ami maradandó károsodást is okozhat, a rosszabb esetet ne is részletezzük.

Tényleg nem elrettenteni akarlak, csak gondoltam, leírom a tapasztalatomat. A pénz dolog meg, amit leírtál, hogy hogyan megy nála, hát no comment.

2011. aug. 22. 16:07
Én csak hogy valaki másról is írjak, akit nem ajánlok, ő a Somogyi doki, sajnos nála a pénz boldogít. Szakmailag rendben, de sajnos néha nem tudja mennyit kérjen. egy hónapja voltam nála, még 5000 ft volt a vizit, pedig ultrahangja sem volt, most ismét voltam nála, 10 ezer volt a vizit. Máskor meg 8... durva... ennyi erővel mehetek a madentcoba is, ahol szintiszta profik vizsgálnak...25. hétben vagyok, és terhesgondozás eszébe sem jutott... most orvosváltásban gondolkodom, mert ezt egy táppénzen lévő kismama nem bírja.
203. Kicsimano81 (válaszként erre: 199. - Dyko1988)
2011. aug. 11. 07:44
Én a Molnárhoz járok, magánba, de néha hívott a MÁV-ba is, ha olyan vizsgálatról volt szó, vagy mi kértük (pl. jobb UH kép miatt). Olyankor természetesen fizettünk neki, viszont ha először is oda mész hozzá, nem mint magánbetegét fog kezelni, így pénzt sem fog kérni. A rendelési ideje fent van a MÁV rendelő honlapján. (A héten szabin van)
202. evinover (válaszként erre: 195. - Hooligirl-a)
2011. aug. 9. 19:58
madentko
201. carolll (válaszként erre: 199. - Dyko1988)
2011. aug. 2. 22:35

Az a helyzet, hogy én terhesgondozásra nem hozzá jártam, egy ismerősöm jár a Kovács doktor úrhoz. Gondolom úgy működik a dolog, hogy kérsz időpontot hozzá és ott megkérdezed, hogy vállal-e itt a MÁV-ban is terhesgondozást vagy csak maszekban?

Ha a MÁV-ba mész hozzá, feltételezem, nem kér érte pénzt, és mivel ő ott vezető beosztásban van, nem nagyon hiszem, hogy "hálapénzt" fogadna/fogadhatna el, és amúgy szerintem nem is olyan ember, aki ezt megtenné.

A gond csak az, hogy 1 héten 1 napot rendel csupán és nagyon sokan járnak hozzá. Kb. 1 hónapra kapsz időpontot és általában csúszások vannak, én már két alkalommal is 1 órát ültem a váróban.

200. biromoni (válaszként erre: 198. - Cazal)
2011. júl. 30. 19:08

Na ez jó hír.

Én biztonságban éreztem magam,mikor az első kisbabám született-2003-akkor még megfogadhattam-Péter Dr.Urat.

Császáros volt az első is-4850gr-54cm-el született,akkor az osztályon Ő volt az óriás bébi:::)))

A 2.babuci 2008-ban született,de szintén nála:))

Nagyon jó,hogy 3.babád lesz..én is szerettem volna,csak nem sikerült::((

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook