Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
289. Kicsimano81 (válaszként erre: 288. - Pklau)
2011. okt. 28. 08:23
Szia! Nem akarlak befolyásolni a döntésedben, de ha eddig a Herczeghez jártál és elégedett is voltál vele, akkor menj nyugodtan utána a MÁV-ba, az sem fizetős, és kicsit jobb körülmények vannak ott, mint az SZTK-ban (van normális UH gép, NST-hez is vettek gépet). :)
288. pklau (válaszként erre: 287. - Odry.87)
2011. okt. 28. 07:39
Szia! Én a Herczeg doktorhoz jártam eddig az Sztk-ba, mert sajnos magán rendelést nem engedhetünk meg magunknak. Viszont most, hogy átment a Máv-ba még nem tudom, hogy megyek-e utána, vagy keresek az Sztk-ba másik orvost. Te kihez jársz?
287. Odry.87
2011. okt. 27. 21:21
Te kihez is jársz? én is szinte csak pozitívat olvastam,ugyhogy azt hiszem el van döntve! Köszi!
286. pklau (válaszként erre: 285. - Odry.87)
2011. okt. 27. 18:01

Nem árt a babának, legalábbis a nőgyógyász is ezt mondta, ő mindegyik kismamájának ajánlotta már tavaly is, és az idén is javasolni fogja. Sok cikket olvastam erről a kismama oldalakon és ott is javasolják az oltást a 2. trimesztertől fogva.

Én majd jövő héten megyek beadatni, szerintem szerdán, mert akkor van a gyerekorvos is délután és akkor feliratom a kislányomnak is.

285. Odry.87 (válaszként erre: 284. - Pklau)
2011. okt. 27. 17:40
Örülök hogy végre valaki nem ellene van. Egy másik fórumon lehurrogtak. Én úgy vagyok vele,ha a picinek nem árt akkor beadatom. Igen még fél év,és az sem utolsó hogy mi is védve vagyunk a szoptatás alatt is. Én a tavalyit nem adattam be,mert higany volt benn,én meg allergiás vagyok a higanyszármazékokra! Holnap én is felhívom a dokim,azért megkérdezem. Te mikor mész beadatni?
284. pklau (válaszként erre: 283. - Odry.87)
2011. okt. 27. 17:02

Szia!

Én beadatom, most 28 hetes vagyok, és állítólag a szülés után még fél évig a baba is védett lesz. Ma voltam nődokinál, ő javasolta is, hogy ha akarom adassam be. Felhívtam a háziorvost is ma, már van náluk is injekció, bármikor mehet beadják és ingyen van a kismamáknak.

Én a nagylányomnak (4 éves) is be fogom adatni, mert az oviból hazahoz minden nyavalyát.:)

283. Odry.87 (válaszként erre: 282. - Pklau)
2011. okt. 27. 14:59
Szia! Te beadatod? :D mert én nem tudok dönteni! 20 hetes vagyok, a háziorvos be akarja adni,a nődokim még nem kérdeztem! Te már megkérdezted a tiedet? Nehéz...
282. pklau
2011. okt. 27. 11:07

Sziasztok!

Egy friss infó, a Herczeg doktor már nem rendel az Sztk-ban, már a Máv-ban van a rendelése, oda időpontot kell kérni.

Más: Aki most kismama beadatja az influenza elleni oltást?

281. pklau
2011. okt. 22. 11:05

Én nem szedek terhesvitamint, csak mgb6-ot és vasat.

Most a 27. héten már fejvégű fekvésben van a babám, tegnap derült ki uh-on.:) Eddig amúgy medence végi fekvésű volt. Remélem így is marad szülésig.

Amúgy csak ajánlani tudom 4D uh-ra a Bencsiket, mi most voltunk nála, nagyon profi a felszerelése, és maga a doki is nagyon alaposan megnézte, még a lábán az 5 ujját is meg tudtuk számolni.:) 15 ezerbe kerül a babamozi, ez kb. 20 perc,kaptunk videó felvételt, fényképet, és orvosi szakvéleményt, ennyit simán megért, és tudjuk, hogy minden rendben és szépen fejlődik!

280. Ancsa19860211 (válaszként erre: 278. - Papamaci24)
2011. okt. 19. 19:04
Az én babám pl. koponyavégű fekvésben volt a 28. hétig, akkor átfordult medencevégűbe, majd a 32. héten vissza fejvégűbe. De a feje bal oldalon helyezkedett el és nem igazodott be a szülőcsatornába, így császároztak. Akkor derült ki, hogy jól beletekerte magát a köldökzsinórba, az nem engedte beigazodni.
279. Ancsa19860211 (válaszként erre: 276. - Papamaci24)
2011. okt. 19. 19:00
Én az Elevitet szedtem onnantól, hogy pozitív lett a teszt, és még most, a szoptatás ideje alatt is folytatom.
2011. okt. 19. 17:49
Köszi. Még annyit mondjatok meg, hogy mikor fordult be a babátok? 33. hétben vagyok, és eddig lent volt a feje, viszont mai nappal visszafordult medencefekvésbe. Nektek mikor fordult be?
277. szimonic (válaszként erre: 276. - Papamaci24)
2011. okt. 19. 12:17
én a kislányomnál szedtem Gravidát, 3 hónappal a teherbeesés előtt és aztán végig szoptatás alatt is
2011. okt. 18. 22:22
az a 7000 ft megéri, mert az én orvosom kéthetente hívott ellenőrzésekre, kezdő kismamaként nem tudtam hogy megy, úgyh el is mentem, mindig elkérte a maga árát, sajnos néha többet mint szokott, ezt sosem értettem, mikor mindig uazt csinálta. aztán kiderült, a védőnő elmondta, h miért is járok kéthetente, elmondtam, h magánra megyek, akkor esett le neki. szóval ennyi. a levente meg néha a kórházba hív, néha az sztkba, ha 4 szer v 3 szor elmész a magánrendelésre. tiszteli a kismamáit, nem mint egyesek. hallgattam a védőnőre, erre megkérdezte tök bunkón az orvos, h mégis ki gondozza a terhességet? most mondtam volna azt, h én magam, mert eddig semmi újat nem mondtak???Amúgy valaki rajtam kívül szed terhes vitamint? mióta és melyiket?
275. Ancsa19860211 (válaszként erre: 271. - Bbeus23)
2011. okt. 18. 13:26
Szia! Magánrendelésen a Leventénél terhesgondozás 7000 Ft, ezt láttam kiírva, mikor ott voltam a 6 hetes kontrollon.
274. szimonic (válaszként erre: 273. - Papamaci24)
2011. okt. 18. 10:07
és nem utolsó szempont, hogy Bencsiktől "tanul" :)
2011. okt. 17. 23:10
Hát én csakis a Leventét ajánlom, hidd el, ő z, akinek nem számít a pénz, és akkor is megvizsgál, amikor épp két császár között van, és még nem is hozzá tartozol. Nála emberibb nőgyógyászt nem találsz, ráadásul ultrahangban verhetetlen, úgy ért hozzá, mint egy sofőr a vezetéshez, ösztönösen lát mindent. És lehet, h fiatal, de éppen ezért kivizsgálja azokat a dolgokat is, amikre a régebbi orvosok nem figyelnek...Nekem nem orvosom, de már 3szor voltam nála, mert a kötelező ultrahangokat ő csinálja a kórházban, és nem kellett kihúznom belőle semmit, nem ismert, de mindent szóról szóra elmondott, h épp mit lát, mit nem. Ennyit róla. Mondhatnék még sok jót róla, de sok lenne...Mindenesetre eddig rosszat nem hallottam róla, pedig elhiheted, h sokat kérdeztem, köv gyereknél ő lesz a doki, az biztos. Nem hiába dicséri mindenki..
272. Odry.87 (válaszként erre: 271. - Bbeus23)
2011. okt. 17. 15:41
Szia! Én a Varga Kornélt ajánlom,én hozzá járok,nagyon jó orvos. Nehezen jött össze nekünk a baba,de neki köszönhetően sikerült,most vagyunk 20 hetesek! Ő az sztkban kéthetente pénteken rendel,magánrendelője is van! Sok sikert!
271. bbeus23
2011. okt. 17. 14:45
Köszi a válaszokat! Megpróbálom Német Leventét megkeresni, az se baj, ha fizetni kell (csak ne sokat):).
270. szimonic (válaszként erre: 268. - Bbeus23)
2011. okt. 16. 21:06

szia!

itt a lista:

[link]


amúgy Német Leventét ajánlom, vele gyakran találkozhatsz a kórházban, nagy esélye van, hogy levezeti a szülést.

van magánrendelése is, nem tudom, mennyiért, de benne megbízhatsz, nagyon rendes és segítőkész

269. pklau (válaszként erre: 268. - Bbeus23)
2011. okt. 16. 15:24

Szia!

Ha ingyenesen akarsz járni nődokihoz, akkor az Sztk rendelőt, vagy a Máv rendelőt érdemes felkeresned. Általában akik az Sztk-ban rendelnek, van terhesrendelésük is 1 ajtóval odébb. A kórház honlapján fent vannak a rendelési idők, melyik nap melyik doki van, és ott megtudod nézni azt is, hogy terhesrendelése is van-e a dokinak. Akkor járhatsz majd mindig ugyanahhoz az orvoshoz, és nem kell a vizsgálatokért fizetned.

268. bbeus23
2011. okt. 16. 11:42

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Szombathelyen lakom és a férjemmel nemsokára babát szeretnénk. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Akihez eddig jártam (Vermes) elég drága és nem is vezethet szülést Szombathelyen. Tudnátok jó, lehetőleg ingyenes nőgyógyászt javasolni (nem itt laktam korábban, így nem tudom hova kell menni, ahol ingyenesen ellátnak). Az se baj ha fizetni kell neki, csak ne sokat, azt a pénzt inkább majd a leendő babánkra költeném. Az tudom, hogy nem lehet itt Szombathelyen választott dokinál szülni, ez talán nem is zavar, csak legyen valaki aki előtte-közbe-utána normálisan megvizsgál és elmondja a teendőket. Köszi előre is!

267. pklau (válaszként erre: 265. - Papamaci24)
2011. okt. 9. 11:11

Szia!

A rendelési idő munkanapokon: 7,30-15 óráig. Telefon : 94/311-542/5257 mellék

2011. okt. 8. 18:34

Sziasztok!

Egy kis gond miatt az elmúlt másfél hetet a szülészeten tölöttem, most kicsit hazajöhettem, de megyek vissza jövő hétre is.

Pár gondolat,amit tapasztaltam eddig.

Ja, előtte egy infó: Dienes doktor úr halálát az orrom előtt közölték, mialatt épp vizsgált a dokim. Utána hallottam elejtett mondatokat, hogy muszáj lesz vki helyette. És mondták, hogy a Herceg Tihamér már régóta szeretne odakerülni. Így ő kapta az állást.


A kórház: hááát, összességében nem olyan gáz, mint először gondoltam, bár vannak rossz dolgok...

- szülészeti osztály mosdója, klotyója undorító

- a kaja ócska, és unalmas

- az orvosokból úgy kell mindent kihúzni, ha az ember nem kérdez, elkezelgetnének akármeddig infók nélkül

- az ápolók viszont jó fejek, kedvesek, segítőkészek

- csecsemős nővérekről talán jövő héten lesz személyes tapasztalatom

- elvileg lehet a babákra saját ruhát is adni, bár amit eddig láttam, hogy az anyukák inkább a kórházit nyűvik odabent :)

- sajna sok a szívatás a szüléssel kapcsolatban, ha nem indul magától...indítgatják, indítgatják, aztán 12-15 órás vajúdásoknak többnyire császár lesz a vége... :(((


Hirtelen ennyi jutott eszembe, mint friss infó

2011. okt. 8. 10:24

Vki tudja mikor van a terhes ambulancián rendelés?

Köszi!

264. pklau (válaszként erre: 262. - Papamaci24)
2011. okt. 7. 12:39

Szia!

A húgom nyáron szült, többször is bement az ambulanciára, mert voltak panaszai. Orvosa válogatja, ki hogyan rendezi le, volt amelyik tök mogorva volt, de mindig megvizsgálták. Szerintem menj be nyugodtan, ha valami panaszod van, azért van az ambulancia, hogy rendelési időn túl is megvizsgálják a kismamákat. De ha betelefonálsz, és elmondod mi a panaszod, akkor meg úgyis megmondják, mit csináljál.

2011. okt. 7. 12:14

az attól függ, nekik mi a sürgős gond...

délután nem szívesen fogadtak engem, még jó, h a dokimmal meg volt beszélve...

2011. okt. 7. 11:33
Én most a Kismarosi doktor úrról hallottam, a barátnőm nála szült 3 hete, nagyon meg volt elégedve, humorizált végig, és sztem ez a lényeg ilyenkor, amikor szül az ember. Szerintetek ha valami sürgős gondom van a terhesség alatt, be lehet csak úgy menni az terhes ambulanciára, h vizsgáljanak meg, vagy ha délután bemegyek, akkor kidobnak? Vagy oda kell telefonálni? Van egy gondom jelenleg, és nem tudom ott hogy fogadják a terhes nőt, ha csak beállít úgymond. Válaszolnátok? Ha volt már vki ott. Köszönöm.
261. pklau
2011. okt. 4. 14:01
Van egy ismerősöm a csecsemős nővérek között, lehet, hogy ő többet tud mondani, megkérdezem tőle is. De mielőtt vissza kell majd mennem az Sztk-ba felhívom őket, hogy biztosan lesz-e a Herczeg doktor, mert akkor inkább megyek a Máv-ba utána. Nem akarok másik orvoshoz járni, mikor végre találtam egy normálisat és megbízok benne, úgyhogy ha kell, akkor megyek utána. Sajnos a magánrendelését nem engedhetjük meg magunknak anyagilag, ezért marad az állami.
260. szimonic (válaszként erre: 258. - Pklau)
2011. okt. 4. 13:55

ennyire részletesen nem tudom, kérdezz rá legközelebb...

amúgy is kényes kérdés ugye, ez az "ott lehet-e a szülésnél dolog..."

Levente mesélte épp tegnap, hogy szombaton ún. készenlétis volt, és épp a Bencsik egyik kismamája ment be szülni, szólt neki, ő meg bement, mivel úgy gondolta, hogy készenlétis lévén bemehet.. azt mondta, kapott hideget-meleget miatta, de végül levezette a szülést. hozzám is be akart nézni közben, épp akkor indult meg nálam a dolog, de oda már nem engedték be...

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook