Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2011. nov. 17. 15:26

sziasztok, végigolvastam az írásaitokat, és megosztanék veletek pár saját bőrön szerzett tapasztalatot.

június 6-án született a kislányom, ezért még frissek bennem az élmények

korom és előzmények ( 18 évvel ezelőtt szívfejlődési rendellenesség miatt elveszítettem egy hónapos kisfiam) miatt minden vizsgálatot elvégeztettem. 12 hetesen Bencsiknél a kombinált tesztet, majd 20 hetesen a genetikai ultrahangot, aztán babamozit,aztán 33 hetesen a saját megnyugtatásomra egy ultrahangot. Mindenkinek csak ajánlom, aki ki tudja fizetni a vizsgálatokat, hogy csináltassa meg vele, mert megéri. Vittem a 18 évvel ezelőtti zárójelentéseket hozzá, és minden

akkori rendellenességet megnézett a mostani terhességemnél, és nekem is megmutatta, hogy ez is rendben, az is rendben, nézzem csak milyen szép ez az ív, meg az az akármi, végig tudtam, hogy minden rendben lesz.


A kórházról: Bencsik dr. nem dolgozik ott egyáltalán. Molnár dr sem mehet be szülésre, csak műtéteket végez a kórházban, arra van szerződése, mivel nekem császárom volt, ezért nekem ő csinálta (mert műtét) 12 éve járok hozzá egyébként. A kórházban töltött 4 nap alatt sajnos túl sok jó tapasztalatom nem volt. Tényleg az a divat, hogy össze-vissza indítgatnak, tágítanak és 20-30 órás kínlódás után császároznak. Amikor én voltam bent 2 ilyen volt konkrétan a mi részünkön, de a másik felét az osztálynak nem tudom. Én azt javaslom mindenkinek, hogy amikor ott úgy látja, hogy órák óta kínlódik és nem tágul, akihez épp került, annak adjon lóvét, és biztos csinál valamit, egyébként sajnos lesz..rj...k, hogy mi van Veled.

Az osztályon a szülésznők csapata vegyes, volt pár akik karót nyeltek, meg sem hallották mit akarsz, de volt pl nekem a megőrzőben, aki egy tünemény volt. A csecsemősök mind nagyon kedvesek voltak és aranyosak. Én végig saját ruhát adtam a babámra, ebből nem is volt probléma. Pelenka és törlőkendő volt mindig, pedig előtte azt hallottam, hogy vigyek, mert megvan, hogy mennyi a max egy napra. Nem vettem észre, hogy bárki számolta volna, pedig vittem én is.


A kaja és a fürdő, wc állapotok borzalmasak, arra mindenki készüljön fel. Én is pépet kaptam, és ha nem ettem belőle, akkor a takarítók (akik egyébként osztják a kaját is) összesúgtak a hátam mögött. Utána már ki sem mentem, mondtam, hogy nyugodtan egyék meg.

Ennyi jutott eszembe, ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!!

318. hvica
2011. nov. 17. 14:17

Köszönöm a válaszokat!

A Bencsik doktor honlapja sajnos jelenleg nem üzemel. Terhességet megelőző valamennyi vizsgálatot elvégzi? Árban mennyi lehet?

317. Viktória 1003 (válaszként erre: 314. - Pklau)
2011. nov. 17. 12:38
Szia! A szombathelyi kórházban nem kérnek friss házassági anyakönyvi kivonatot. Jó az eredeti vagy annak fénymásolata. Barátnőm egy hónapja szült,én most fogok. Nem kérték.
316. pklau (válaszként erre: 315. - Lullaby12)
2011. nov. 16. 16:11
Köszi, már én is keresgéltem a neten, de több variációt találtam, 300 naposat, 90 naposat, de volt aki 30 napnál nem régebbit írt. Majd csak december elején megyek védőnőhöz, meg a dokihoz legközelebb, addig szerettem volna már kikérni.
315. lullaby12 (válaszként erre: 314. - Pklau)
2011. nov. 16. 15:00
Szia! Én majd februárban fogok szülni, de már olvasgattam erről a neten és én úgy tudom, hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell. www.eletescsalád.hu oldalon utánanézhetsz. ill. a www.kismamatitkok.hu oldalon is ezt olvastam. De,ha valaki mást hallott, engem is érdekelne.
314. pklau
2011. nov. 16. 12:58

Sziasztok!

Azoktól szeretném megkérdezni, akik mostanában szültek, hogy házassági anyakönyvi kivonat milyen régi lehet? Több véleményt hallottam 30 napnál nem régebbi vagy 90 napnál? Mi nem Szombathelyen házasodtunk ezért ki kell kérnem a másik önkormányzaton, de nem tudom, hogy várjak-e még vele, mert van még kb. 2 hónapom szülésig (ha végig viszem).

313. lullaby12 (válaszként erre: 310. - Hvica)
2011. nov. 15. 22:33
Szia.Én is a Bencsiket ajánlom.
312. sysy66 (válaszként erre: 310. - Hvica)
2011. nov. 15. 20:45
szia én horváth boldizsárt ajánlom
311. szimonic (válaszként erre: 310. - Hvica)
2011. nov. 14. 14:21

Bencsik.


amúgy én is majdnem így jártam, sajnos, csak nekem 20 és fél hetesen volt szükség a megszakításra...

cikkemben elolvashatod

310. hvica
2011. nov. 14. 14:00

Sziasztok!


Véleményeket kérnék azoktól, akik esetleg hasonló problémával küzdöttek.

Első terhességem teljesen problémamentesen zajlott, egészséges kislányunk született. Kistestvért szeretnénk, már jó ideje. Az eddigi dokim sajnos nem úgy állt hozzá a kérdéshez, ahogy elvárható lenne. Sikerült teherbeesnem, de a 18. héten kiderült, a pici meghalt, kb 14 hetesen. A többit nem részletezném,nagyon nehéz még beszélni róla.

Szóval most egy hozzáértő dokit keresek, az alábbiakról hallottam: Péter Miklós, Varga Kornél és estleg a Bencsik.

Válaszaitokat megköszönöm.

309. szimonic (válaszként erre: 306. - Viktória 1003)
2011. nov. 14. 13:28

szia!

én anno 2009-ben 10ezret fizettem a Barabásnak, nála szültem ugye, meg a két szülésznő is kapott, azt hiszem 5-öt, 5-öt.

most a műtétem után is adtunk Barabásnak+Leventének, Levente nagyon nem akarta elfogadni, Barabás viszont nem szabadkozott..

308. szimonic (válaszként erre: 307. - Lullaby12)
2011. nov. 14. 13:27

szia!

nem, konkrétan nem lehet behívni szülésre, de mint írtam, nagyon sokat van bent és ha megindul a dolog, felhívod, ő meg valahogy megpróbálja úgy intézni, hogy ott legyen, de sajnos szeretnek keresztbe tenni a főorvosok...

307. lullaby12 (válaszként erre: 305. - Szimonic)
2011. nov. 13. 19:47
Szia. Nagyon örülök a válaszodnak.Én most a Bencsikhez járok,és február közepén fogok szülni. Én is így tudtam a Bencsiket, de köszi, hogy megerősítettél ebben.Az jó, ha a Leventét ajálja és mehetek is hozzá, mert nagyon sok jót hallottam róla.Választ hatom is a szüléshez?
2011. nov. 13. 17:05

Sziasztok! Sajna csak most találtam a fórumra.

Én a Német Leventéhez járok. Szerintem nagyon jó. Két hét múlva szülök. Remélem nem lesz gond.

Egy kérdés. Ti fizettek,fizettetek valamenyit szülés után? Ügyeletes vagy fogadott dokinak?

2011. nov. 13. 11:04

sziasztok!

hát ebből látszik, milyen eltérőek a vélemények... Nekem a Levente rengeteget segített, persze biztos közre játszott, hogy Bencsik dr "küldött" hozzá, hiszen ők jóban vannak.


Barabásról sem tudok rosszat mondani, nála szültem 2009-ben és most ennek a szomorú történetemnek is ő "vetett véget"... Szülés után anno és most is minden nap bejött, érdeklődött, hogy vagyok.


Bencsik Ausztriában dolgozik, nem itt.


Szülésre a Leventét fogja ajánlani, és ő sokat is van bent, tehát elég jó esély van rá, hogy szüléskor elcsíped.

2011. nov. 12. 10:11
Már jobban vagyunk, mert eltelt a kritikus időszak, köszönöm. már nem számítana a pici koraszülöttnek, ha kijönne. A Molnárt akartam írni. Ő bemehet szülésre. Adrienn doktornő tényleg ügyes, bár még tanul, és még kicsit könyv szerint beszél, de okosakat mond, én nagyon megszerettem a kórházi idő alatt. Nagyon együttérző, és kedves, és segítőkész, mindent elintéz, ha kérek valamit. Én a Horváth Boldizsárt tudom, h elmegy nyugdíjba. A Kornélról nem igazán volt hír.
303. carolll (válaszként erre: 300. - Papamaci24)
2011. nov. 11. 10:18

Bencsikkel nem is fogsz találkozni a kórházban viziten, mert nem dolgozik ott.

Amúgy én csak azért írok, mert olyan infot hallottam, hogy Varga Kornél is el fog menni.... Valaki tud erről bővebbet?

A fiatal doktornőt azt hiszem Kékesi Adriennek hívják, barátnőm nála szült gátvédelemmel, nem is vágott neki, ügyes volt és rendben zajlott minden!

302. Kicsimano81 (válaszként erre: 300. - Papamaci24)
2011. nov. 9. 09:17

Szia! Minden ok Veled?

Csak egy kérdés az előző hsz-edhez. Molnár helyett nem a Móricz-ot akartad írni? Akit lehet szülészorvosnak választani. Mert én róla tudom, a Molnár tuti, hogy nem vállalhat szülést. Legalábbis ezt mondta év elején a barátnőmnek, így én már rá sem kérdeztem tőle.

301. lullaby12 (válaszként erre: 300. - Papamaci24)
2011. nov. 9. 08:30
Szia! Mi újság veled? Hogy vagy?
2011. nov. 6. 11:23
A Bencsik nem volt vizitelni, még nem találkoztam vele. Én jól vagyok, 2110es értékem van, de két hete nem vizsgálták meg amiért bekerültem, minden mást megnéztek...ez is tiszta nem??szóval sztem már biztos jobban nyitva vagyok, de lehet job nem is tudni róla. már a 35 hetet betöltöttem, úgyh ha már meg is lesz a baba, nem lesz bajunk. Úgyh köszönöm jól vagyunk, de lelkiekben megterhelő bent feküdni. Szülész orvost nem lehet választani, úgy tudom csak a Molnárnak van szerződése a kórházzal, egyedül nála lehet kérni, h ha nála akarsz szülni. A Barabást mindenesetre nem ajánlom, valamint a Koppányt sem. Amellett, h bejönnek vizitelni, mondanak valami tök eltérő bajt ahhoz képest ami bajod van, és akkor gondolkodj most miért is vagy bent... Nem tudom, kapnak valami többletpénzt, h ott fekszünk a teli szobában feleslegesen, mikor 4 perc alatt bent vagyok a kórházban, ha valami baj lenne? amúgy nyitott méhszájnál nem lehet más baj, csak h megindul a szülés. 36. hét után meg már nem is próbálják visszatartani, a vajúdás meg úgyis kb 8 óra. azalatt csak beérünk nem???Szóval a crt-m 14 es az 5 helyett, most ezt találták ki éppen. vagyis gyulladásom van valahol. De amikor levették a vérem, épp begyulladt torokkal feküdtem a kórházban, mert hát 35 fokra fűtik a szobát, és az ablak tárva... hát igy aztán csoda, h gyulladás van?? de inkább rájuk hagytam, nem mondtam, h gyulladt a torkom, mert a végén azt hiszik én jobban tudom mi van, és nem lesznek emberségesek még ennyire sem. Voltam ultrahangon a héten, mert elrendelték. azt megtudtam, h a babával minden ok, de a lényeget nem nézték meg, h mennyire vagyok nyitva. ennyit erről. szóval már nem is foglalkozo vele, mert a babám kifejlett teljesen, 2700 gramm, úgy baja már nem lesz, inkább nem szólok semmiért. csak ha megkezdődik a szülés. Mindenesetre a doma géza doktort mindenkinek ajánlom. a legemberségesebb, és szakmailag is rendben. szereznivaló. a leventében csalódnom kellett kicsit, mint emberben.
299. lullaby12 (válaszként erre: 297. - Szimonic)
2011. nov. 5. 21:55
Szia. Neked saját tapasztalatod van a Bencsikröl? Már megszületett a Babód, vagy most várjátok? Én most 26 hetes vagyok és a Bencsik az orvosom, de még a szülésre nem kérdeztem rá nála?
298. szimonic (válaszként erre: 296. - Papamaci24)
2011. nov. 5. 19:28
pfff... na és Te jól vagy??
297. szimonic (válaszként erre: 294. - Lullaby12)
2011. nov. 5. 19:26
szia! igen, így van!
2011. nov. 5. 12:22
Az elmúlt heteket a kórházban töltöttem. leírnám...minden nap vizit, fél 7kor keltenek a nővérek, jól megnyomkodják az amúgy is fájós hasat, amit nem szabad hagyni, mert azt csak orvos teheti..nekem 2 napig görcsölt egy nővér miatt a hasam, nyitott méhszájjal... a te babád, szolni kell, h ne tessék kinyomni belőlem 32 hetesen, mert fáj. hallgatni és türni nem szabad semmi fájdalmat a nővérektől, csak az orvostól...orvosok...naponta 2 féle orvos jön a szobába, sokaknak fogalmuk nincs miért fekszel bent, nővérke próbál magyarázni. szived szerint elmondanád, h 2 ujjnyi a méhnyak, és nyitva vagy 1ujjnyira, de inkább nem szólalok meg, mert bemérged, ha feltételezed h ő talán nem tudja. ahány orvos látott, annyi diagnosztikát kaptam, a végén már én jobban tudtam mi a bajom, mint az orvos. egyszer szólnom kellett, h ne ADjon vérnyomásra gyógyszert, mert nem a vérnyomásommal vagyok bent...ez jellemzi a legtöbb orvost...kivételeket felsorolnám...doma géza, és a doktornő...ők tisztában vannak a problémáddal, mert veszik a fáradtságot, és megnézik a kartonod. ja, a crp-m 14 es,és úgy gondolják ez egy förtelmes gyulladás valahol, és képesek ezért bent tartani. szóval oda senki ne kerüljön, mert rosszabb lesz mint volt. tanács: ha nincs nagy görcs, v vérzés, akkor inkább ne mondjunk semmit...a nővérek felülirják az orvosi utasítást, fürdetni viszik a 31 hetes kismamát, akinek megmondta az orvos, h ha felkel, megszül, nővérke este kiviszi fürdeni, nőnek elfolyik a magzatvize, amire azt mondja a nővér, h váladék, reggel meg kellett császározni...durva. ez az egészségügy???????????????????
295. Odry.87
2011. nov. 5. 09:23
Szia! Én nem a Bencsikhez járok,de van ismerősöm aki hozzá járt. Ez egy éve volt,akkor még nem a Leventéhez küldte!
2011. nov. 4. 20:10

Sziasztok!

Jár valaki a Bencsikhez terhesgondozásra?Igaz,hogy ő nincs a kórházban és a Németh Leventéhez irányítja szülni a betegeit?Aki tud valamit erröl, kérem írjon.

293. pklau (válaszként erre: 292. - Kicsimano81)
2011. okt. 28. 15:40
Köszi, nekem is ez volt a gondom a csajjal, mert nagyon barátságos volt, de annyira bizonytalannak éreztem, szinte mindenben megkérdezte az asszisztenst is. Inkább sétálok egy kicsivel többet a Máv-ba, de tudom, hogy egy már ismert doki vizsgál.
2011. okt. 28. 12:56
Ja, az a fiatal csajszi engem is vizsgált szülés előtt, hát kedves, aranyos nagyon, de azért nem bíznám rá magam. Szerintem jól döntöttél, mert a MÁV-ban tényleg jó a felszerelés. ÉS NST-nél sem mindegy, hogy várogatsz az SZTK-ban egy csomót, vagy egyből mehetsz ahogy odaérsz.
291. pklau
2011. okt. 28. 09:19
Beszéltem a Máv rendelővel, majdnem minden nap rendel a Herczeg doktor, elég jól tele van, mert csak november 10.-re kaptam időpontot. Most egy kicsit nyugodtabb vagyok, hogy ő is megvizsgál. Aki helyettesítette az Sztk-ban csütörtökön, egy nagyon fiatal női nőgyógyász doktor volt, és hát elég bizonytalan volt mindenben.:(
290. pklau (válaszként erre: 289. - Kicsimano81)
2011. okt. 28. 09:07

Szia!

Köszi, én is inkább arra felé hajlok, hogy megyek a Herczeg után, mert az elejétől hozzá jártam, és elégedett is vagyok vele. Nem tudtam, hogy ott is van uh gép, és NST-hez is, de lassan úgyis ideje lesz, akkor legalább,ez is egy helyen van.:)Meg is kérdezem mikor rendel a Máv-ban.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook