Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1429. nadine81 (válaszként erre: 1427. - Are87)
2016. ápr. 11. 22:29
És,melyik ez a nőgyógyász aki foglalkozott végre ezzel a problémával,te kihez jársz? :) Mennyi volt az értéked?
1428. Are87 (válaszként erre: 1413. - Bibibabi)
2016. ápr. 11. 18:26
Sajnos nekem pl. vele van rossz tapasztalatom. Amikor már 3 hónapja nem jött meg a menstruációm, még mindig annyit mondott csak, hogy ne foglalkozzak vele. Se vérvételre nem küldött el, semmi... :(
1427. Are87 (válaszként erre: 1411. - Varga.nora)
2016. ápr. 11. 18:24

Sajnos nekem is csak ennyit mondott a házidokim.

"Majd akkor kell gyógyszer, ha 10 felett lesz az érték, addig nem".

A nőgyógyászom meg majdnem lefordult a székről a sokktól, amikor mondtam neki. :(

1426. nadine81 (válaszként erre: 1425. - Bibibabi)
2016. ápr. 9. 10:34
Hú,nem semmi.Akkor az a TPO értéked is magas volt-ez alapján állapítják meg ugye?Nekem azt hiszem 6 körül volt az most.Azt olvastam,hogy ez a prolaktin is befolyásolja vmennyire az alulműködést,lehet nekem a Bromocriptin javított a tsh-n..legalábbis nem tudok másra gondolni,nem hiszem hogy a 2hete szedett napi 1 szelén tabletta :) Elfelejtettem,neked is van inzulin rezisztenciád is?
1425. Bibibabi (válaszként erre: 1424. - Nadine81)
2016. ápr. 9. 07:51
Igen, nekem az áll a papíromon, hogy Autoimmun Thyreoiditis.
1424. nadine81 (válaszként erre: 1423. - Bibibabi)
2016. ápr. 8. 22:24
Mert neked autoimmun az alulműködésed?Vagy hogyhogy nem szedhetsz jódot?Hát,én is gondoltam arra is h az a fajta vitamin sem tett sok jót,amit ugyan csak 3 napig szedtem,de amint írtam,következőre biztos nem fogom,többféle szempontból sem,biztos ami biztos.
1423. Bibibabi (válaszként erre: 1422. - Nadine81)
2016. ápr. 8. 22:20

Én is úgy kezdtem szedni az Utrogestant, hogy sem vérvétel, sem vizsgálat nem volt. Sőt az inszeminációt végző doktornő (sajnos a Kornél nem ért rá) is rákérdezett, hogy van e Utrogestan receptem, vagy írjon fel. Már másnaptól szednem kellett napi 3x1-et.

Én sima jódmentes Elevitet szedek. Az Elevit Plusban van jód, és rákérdeztem a belgyógyásznál, nem ajánlotta. Pedig arra már beszedtem egy doboz Gravidát, de szerencsére nem lett baj. Ha jól tudom az Eleviten kívül a Pocaklakó nevű magzatvédő vitamin sem tartalmaz jódot. De az összes többi igen. Nálam azok mind kilőve.

1422. nadine81 (válaszként erre: 1421. - Bibibabi)
2016. ápr. 8. 21:50
Hát,én is mindenhol ezt hallottam,de nekem meg minden onnantól lett rosszabb,hogy szedtem.Persze,lehet most csak az nagyult fel előttem,de tényleg így van.Ha tsh volt az oka vagy a prolaktin..lehet akkor csak 2 héttel később lett volna meg a baj,lehet ez a gyógyszer úgymond ilyen döntő is lehet.De akkor sem fér a fejembe,ha elegendő progesteron van a szervezetemben,miért kellene pluszban szedni?Pláne úgy hogy nekem úgy adták hogy vérvételen sem voltam még akkor.Ennek ellenére,nekem is meg van még a majdnem egész doboz utrogestanom,nameg a Dr.Czeizel féle magzatvédő vitamin is,de szerintem következőre nem azt fogom szedni.Most inofolicot akarok venni,meg majd lehet kipróbálom a Trimeszter vitamint.Te milyen vitamint szedsz? :)
1421. Bibibabi (válaszként erre: 1419. - Nadine81)
2016. ápr. 8. 20:49
Egyik ismerősöm is nemrég vetélt el. Nem szedett semmit. Most rákérdezett Bencsik doktornál,hogy ha újra teherbe esik, mi legyen Utrogestan ügyben. Azt mondta neki az orvos, hogy mindenképp kezdje szedni ha pozitívat tesztel, mert azt nem lehet túladagolni, baja nem lesz tőle.
1420. nadine81 (válaszként erre: 1417. - Bibibabi)
2016. ápr. 8. 10:59
Én arra gondolok amúgy,hogy tavaly előtt nekem is 5 körül volt a tsh-m,terhes lettem és gondolom nekem is felugrott ez az érték.Lehet épp csak ez volt az oka.Lehet a prolaktin,lehet az inzulin...mindegy is már,de ha ezekre kapok gyógyszert,biztos hogy nyugodtabb leszek,már így hogy a bromocriptint szedem,már így jobb és érzem is magamon is kicsit,főleg hogy már rosszul sem vagyok tőle az esti puffadásokat leszámítva.
1419. nadine81 (válaszként erre: 1418. - Varga.nora)
2016. ápr. 8. 10:40
Persze,gondolom akkor jobban oda figyelnek az emberre,de előttem most az a kép van,hogy ha sikerül is újra és pozitív lesz a teszt hova futkozzak?Pajzsmirigy gyógyszerért?Meforalért-bár ez utóbbi még van is egy dobozzal,de fogalmam sincs hogy kell szedni milyen adagban így h 3,99 a homa indexem és terhesség alatt sem ismerem az adagját.Utrogestanom is van még de azt honnan tudják ha kell vkinek?ha pl.van elegendő mennyiségű progesteron hormonom akkor miért kell mindenképp szedni majd,vagy hát ősszel legalábbis vérvétel nélkül is ezzel kezdték nálam.Aztán 2 nap alatt meg lett a baj.Az a tpo értékem is jó ugye?Tehát nincs autoimmunos pajzsmirigyem sem?Mert akkor merek szedni jódos vitaminokat.
1418. varga.nora (válaszként erre: 1414. - Nadine81)
2016. ápr. 8. 09:33
Terhesség alatt engem pl. a Lőcsei 2-3 havonta mindig visszahívott ellenőrzésre és 2 feletti értéknél már emelt is az adagomon!!! Úgyhogy biztos, hogy téged is kontroll alá fog akkor vonni!
1417. Bibibabi
2016. ápr. 7. 23:19
Még jóval a terhesség előtt. De akkor már volt egy vetélés. És akkor még semmilyen gyógyszert nem szedtem. Sem Utrogestant sem. Mostani terhességemnél kaptam Utrot is, szedem a pm gyógyszert és a Bromocriptint. Szerintem ez is sokat jelent.
1416. nadine81 (válaszként erre: 1415. - Bibibabi)
2016. ápr. 7. 23:18
Igen,igazad van :) Írok majd úgyis,hogy mire jutottam.Mondjuk azt is jó lenne meg tudni,mi befolyásolja hogy minek a hatására nől és csökken ez az érték.Amikor 22,6 lett az mikor volt,már a terhesség alatt vagy előtt?
1415. Bibibabi (válaszként erre: 1414. - Nadine81)
2016. ápr. 7. 23:07
Hát, ugye ezt rendszeresen ellenőrizni kellene. Nekem is egyik hónapban még 3 egész valamennyi volt, rá 3 hónapra a következő vizsgálatnál meg 22,6. Mióta terhes vagyok, a gyógyszer adagomat is megemelte a doki. Fél Letrox helyett egészet kell szednem, mert a magas TSH veszélyes a babára. Szóval szerintem ne hagyd annyiban. Úgysem lennél nyugodt.
1414. nadine81 (válaszként erre: 1413. - Bibibabi)
2016. ápr. 7. 21:51
Képzeld, ma meg szereztem az sztk-ban a hétfői vérvétel eredményt, nem bírtam 21-ig várni. És a tsh-m vhogy le ment 2,92-re, a tpo meg 6,2 :O :D pedig csak a bromocriptint szedem, még mindig csak este egy felet meg a szelént szedem. Szerinted így már merjünk próbálkozni? Vagy harcoljak ki azért pajzsmirigy gyógyszert? Meg a meforal adagját is be akarom állíttatni. De ha most nem adnak pm gyógyszert és újra terhesleszek akkor nonnőni fog a tsh akkor adnak rá biztos gyógyszert? Mert különben újra el veszitem :(
1413. Bibibabi (válaszként erre: 1412. - Nadine81)
2016. ápr. 7. 21:03
Varga Kornélt is tudom ajánlani. Nem húzza feleslegesen az időt, szeret gyorsan a dolgok végére járni. Engem sem kezelgetett felesleges hormonokkal, hanem rögtön inszeminációra küldött és az első sikeres is volt.
1412. nadine81 (válaszként erre: 1411. - Varga.nora)
2016. ápr. 6. 22:13
Igen,az a gond,a régi házi dokim épp pont tavaly ősszel ment nyugdíjba,ő is belgyógyász is volt.Akit meg most választottam,egyszerűen semmit sem tud,már elnézést ,és bizony ezt mondta.Nagyon felháborító,saját szavát üti a másikkal.nem tudom,mi lesz velem,teljesen tanácstalan vagyok...Ki várom most már a 21.-ét,meg látom a Lőcsei doki mit mond,és ha továbbra sem kapok semmit és hagynák hogy úgy essek teherbe hogy minden szintem úgy van mint a baba elvesztésekor,akkor tovább lépek.Azt hiszem,elsőként elmegyek a régi dokimhoz,az idősebb farkas dokihoz a palaceba.Anno is ő mentett meg,mikor senki nem akart Meforalt adni és hagyták hogy vagy fog.gátlót szedjek továbbra is-mikor kapcsolatom sem volt-vagy adnak de csak ha terhességet tervezek.Aztán mensim sem volt gyógyszer nélkül.Ő pedig felírta és segített is rajtam az a gyógyszer is.Ha ő sem segít,akkor elmegyek a Leventéhez :)
1411. varga.nora (válaszként erre: 1407. - Nadine81)
2016. ápr. 6. 20:22
Ez a házidoki idióta, már bocs. 10 feletti tsh-nál kell csak gyógyszer??? Hol él ez??? Basszus nekem anno a saját házidokim írta fel először a gyógyszert, igaz ő belgyógyász volt eredetileg.
1410. Bibibabi
2016. ápr. 6. 19:57
Ugye nekünk nem természetes úton, hanem inszeminációval sikerült. A gyógyszert nyár óta szedem, a baba meg most januárban sikerült. Terhesség előtt fél szem Letroxot szedtem, most egészet. Február közepén voltam utoljára belgyógyásznál, akkor 2,42 volt a TSH. Legközelebb pedig május végén megyek. Elvileg akkor még alacsonyabbnak kell lenni, mert nagyobb dózis gyógyszert szedek.
1409. nadine81 (válaszként erre: 1408. - Bibibabi)
2016. ápr. 6. 10:11
De sikerült :) Jól vagytok? :) Lehet kérdeztem már,de mire pozitív lett ez a teszted,akkor épp mennyi volt a tsh-d?Arra már szedted a gyógyszert és megfelelő értéken volt vagy még csak akkor adtak rá gyógyszert?Dehát úgy tudom,magas/magasabb tsh-val maga a terhesség sem nagyon tud összejönni :O
1408. Bibibabi
2016. ápr. 5. 20:38
Mi folyamatosan próbálkoztunk, mert tudtam hogy a PCO miatt amúgy sem lesz könnyű. Ráadásul a férjemnél is találtak gondot, úgyhogy duplán nehezített pályán voltunk.
1407. nadine81 (válaszként erre: 1406. - Bibibabi)
2016. ápr. 5. 20:21
Köszönöm a tanácsot,lehet abba az irányba is mennem kell.Ugyanis a házi doki ma mondta h 10 feletti tsh-nál kell csak gyógyszer.Ugyanez a doki decemberben mondta,hogy csoda h 6-os tsh-val egyáltalán teherbe estem.Már csak a magánrendelés maradt,illetve ha 2 hét múlva vissza megyek az endokrinológiára.Ti is csak akkor mertetek újabb babával próbálkozni,miután a tsh-d 2 körül volt már?Mi addig egyszerűen nem merünk :(
1406. Bibibabi (válaszként erre: 1405. - Nadine81)
2016. ápr. 4. 22:12
Pajzsmirigy gyógyszer sima belgyógyász is felírhatja neked.
1405. nadine81 (válaszként erre: 1404. - Varga.nora)
2016. ápr. 2. 21:31
Na jó,hétfőn elmegyek arra a vérvételre,21.-éig ellátogatok még a házi dokihoz is,meg 21.-én vissza megyek az endo dokihoz,aztán ha továbbra sem foglalkozik velem,elindulok a magán dokik felé.Ez a pár hét már nem oszt szoroz :(
1404. varga.nora (válaszként erre: 1403. - Nadine81)
2016. ápr. 2. 20:12

A pajzsmirigyes gyógyszert szerintem ő nem írhatja fel. Azzal engem is mindig endokrinológiára küld.

Viszont a cukorterheléses vérvételt mindig kiíratta ő, és a Meforalt is mindig felírja, sőt ő állítja be az adagolását is nekem!!!

1403. nadine81 (válaszként erre: 1402. - Varga.nora)
2016. ápr. 1. 22:14
Szia.nem tudom,olvastad e,de még mindig nem foglalkoznak velem a dokik.Itt olvastam a pajzsmirigy alulműködés-es fórumban,hogy egyáltalán nem jó a 3,99-es homa indexem és a 0.perces,meg a 120.perces inzulinom sem vmi fényes,a 6-os tsh-m meg ugye még mindig kezeletlen,mert a Lőcsei doki sem találta magasnak.Pedig feketén fehéren ott a papírjaimon amit a Péter Miklós adott és jóvá hagyott,hogy babát szeretnék,hát nekik ezt mind tudni kéne hogy a tsh 1-2 közt lehetne és ami az inzulint is illeti,minden tünetem meg van az IR-nek,és nem a semmiért a Meforal segített régebben is.Hétfőn megyek újabb vérvételre,ahol újra nézik a tsh-t meg a TPO-t és 21.-ére rendelt vissza a Lőcsei doki.De minek????nem fog felírni úgysem semmit,most is csak szelént javasolt szedni.Fél év telt el és semmit nem kaptam,csak a prolaktinre,nem foglalkoznak velem sőt bíztatnak hogy jöhet az újabb terhesség.Ilyen tsh-val,prolaktinnel,meg inzulinnal :( Szerinted ha elmennék a Leventéhez,ő segítene talán úgymond mindenben,tehát felírná akár a pajzsmirigyre is a gyógyszert..esetleg javasolná folytatni a Meforal szedését...?
1402. varga.nora (válaszként erre: 1401. - Are87)
2016. ápr. 1. 09:22

Szia. Nekem a nőgyógyászom kezeli teljes egészében a PCO és Ir bajaimat, ő az aki elküld / elküldött mindenféle vizsgálatokra, ő az aki felírja a gyógyszereket, úgyhogy nekem ezzel más dokit nem kellett felkeresnem.

A pajzsmiriggyel járok egyedül endokrinológushoz.

1401. Are87
2016. márc. 29. 20:23

Sziasztok!


Láttam, hogy itt többen is találkoztatok már PCOS-sel. Szeretném megkérdezni, hogy belgyógyászhoz/endokrinológushoz kihez mentetek? Egyáltalán hogyan induljak neki? A nőgyógyászom javasolt egy dokit (Dr. Komáromy Anette), de ha jól tudom ő csak kőszegen van. Köszönök mindent választ, egyelőre tanácstalan vagyok.

1400. nadine81 (válaszként erre: 1398. - Anonym083)
2016. márc. 26. 09:50
Hát igen,nekem is most amikor a peteérést nézte uh-on,elég szűkszavú volt stb.,de a nyugodtsága,úgymond egyszerűsége miatt tűnt elsőre szimpinek talán.De amiket itt írtatok róla....hát inkább akkor őt hagyjuk :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook