Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
409. szimonic (válaszként erre: 408. - Ledike111)
2012. márc. 29. 13:14

szia! Német Levente Madentko-ban rendel (?) - csajok, erősítsetek meg, nem vagyok biztos benne...

tel.: 06704514758

2012. márc. 29. 10:47

Sziasztok! Dr. Barabás Józsefhez szeretnék menni egy sima vizsgálatra, de ha jól tudom, és írtátok is, hogy nincs magánrendelése. Most költöztünk Szhelyre, nincs átjelentve a lakcímem, de Vas megyi lakcímem van jelenleg. A páros hét keddi SZTK-s rendelésére mehetek szhelyi lakcím nélkül (mert beutaló oda nem kell, az van fent a kórház honlapján)? Erről tudtok mondani valamit?

A másik variáció, ha ez nem működik, Dr. Németh Levente. Valaki megírná, hogy hol rendel magánban, és mi a telefonszáma? Köszönöm!

407. cazal (válaszként erre: 406. - Szimonic)
2012. márc. 28. 15:13

:D :D Ezek a szülésznők... csúúúcs!

Nálunk a férjem veszett össze vele. Nem tetszett neki, hogy nem némán szülök.(mármint a szülésznőnek)

Az igazság az, hogy az első fiamat szinte hang nélkül szültem és nagyon fárasztó volt, a nyomásra alig maradt erőm. A másodikkal 12 évvel később, magamat jobban elengedve, hangosan vajúdtam és a végén a tolófájásoknál sokkal jobban tudtam közreműködni, (akkor már némán)csak a nyomásra koncentrálni. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy az első szülésemnél az erőm arra fogyott el, hogy nehogy kiabáljak, nehogy hangos legyek és erőnek erejével szorítottam össze a fogam. Míg a másodiknál, ahogy beerősödtek a fájások, úgy engedtem ki a hangom az erőm pedig megmaradt a lényegre.

Nos, ezt próbáltam elmagyarázni két fájás között a végén a szülésznőnek, hogy nekem így könnyebb, jobb és nem fog elfogyni az erőm, azaz, hadd szüljek úgy, ahogy nekem jólesik és ahogy már kitapasztaltam az előző kettőnél. Egyébként, először még nagyon kedvesen és barátságosan mondta, hogy neki nincs baja a hangommal, de ha ilyen hangos vagyok, akkor nem lesz erőm a végén kinyomni a babát. Ezzel még nem is lett volna probléma. Csak amikor már másodszor, vagy harmadszor kezdte el ugyanezt és egyre erélyesebben mondta, akkor közbe szólt a férjem, kissé ingerülten, hogy azért kétszer már sikerült így megszülnöm, talán most is sikerülni fog. Na, erre kapott hideget-meleget, hogy az apuka ebbe ne szóljon bele, meg ki is mehet akár (még én próbáltam - amennyire bírtam - csitítani a férjemet, hogy hagyja csak, ne szóljon vissza, nem akar rosszat a szülésznő sem) :) Ez az egész egyébként kb 5 perccel a kislányom érkezése előtt zajlott le. Akkor már ott volt a Barabás doktor is, ő meg se mert szólalni, csak a szemével intett a páromnak, hogy hagyja. (vele előtte már megbeszéltem, hogy valószínűleg a végére nem leszek néma, de ő azt mondta, hogy ahogy jólesik, úgy szülök, ők ebbe nem szólhatnak bele, már csak azért sem, mert fiúk és sosem élték át a szülést)

Utána mondta is a doki, hogy ez a szülésznő még a régi rendszerből maradt itt, ráadásul öreglány, sosem szült, csak a könyvekből tudja a szakmáját. Változtatni rajta már nem lehet.

406. szimonic (válaszként erre: 405. - Cazal)
2012. márc. 28. 08:35

teljesen igazad van, ami a "kemény határozottság" hiányát illeti, tényleg olyan kis csendes, nem nagyon beszél, de ha kérdezed, készséggel válaszol. Nálam sem nagyon volt bent a szülésnél, de lehet azért, mert közben még ketten szültek szimultán, így még jó, hogy a férjem velem volt, neki mondta, hogy szóljon, ha gond van, nézze a fájásfigyelőt. Férjem kérdezte is, mikor van gond? :) Aztán a végére bejött és levezette a szülést.

Bunkó szülésznővel nekem is volt dolgom közben, de szerencsére lejárt a műszakja 6-kor, én meg 8-kor szültem meg. Pampogott, hogy ne vérezzem össze a lepedőt, mert nincs belőle sok... :P

405. cazal
2012. márc. 27. 16:07

Szia!

Én szeptember végén nála szültem a kislányomat és előtte végig hozzá jártam az Sztk-ba terhesgondozásra. Abszolút elégedett voltam vele, sokszor csinált (főleg a végén) ultrahangot, ami engem megnyugtatott. (előtte 2 és fél évvel, mikor a kisfiammal voltam kismama úgy kellett könyörögnöm, hogy a szokásos 3 uh-on kívül még csináljanak, mert nagyon keveset mocorgott a babám. De hiába, sem a Kismarosi, akihez akkor jártam, sem a Somogyi doktor, aki egyszer helyettesítette, nem volt rá hajlandó, csak mindig megnyugtattak, hogy minden rendben van. Szerencsére tényleg rendben is volt, de azért ez mégsem mindegy akkor, ha aggódik az ember.)

A Barabás doktor szerintem nagyon hasonlít emberileg a Németh Leventéhez (talán mert mindketten Erdélyből jöttek), minden kérdésemre tisztességesen és kielégítően válaszolt, a mobilszámát is megadta, amin bármikor elérhettem, ha kérdésem volt. A legtöbb uh-ot ő végezte, mert behívott a kórházba estére amikor ügyelt, így sorba sem kellett állni. Az uh-on is mindent elmutogat türelmesen. (Azzal mondjuk mindig gondban voltam, hogyha behívott a kórházba uh-ra, hogy adjak-e neki pénzt, mert végül is én meg nem fogadtam, neki a munkaidejében mentem, de azért meg mégis plusz munka volt az ő részéről oda lejönni és megnézni. Végül kétszer adtam neki az 5-6 alkalomból, ilyenkor mondta is rögtön, hogy nem tartozok semmivel, de azért elfogadta. :) )

Nagyon jó memóriája van, mert nemcsak a rendelőben és telefonon, de még a városban is mindig a nevemen köszönt rám. (pedig semmi extra nem volt a terhességemben, amiről megjegyzett volna külön)

Egyébként én is gondban voltam, hogy őhozzá járjak-e (kisfiam születése után volt egy pozitív élményem vele, de egyébként nem ismertem), végül akkor döntöttem mellette, amikor még az elején, a 2. uh-nál láthatóvá vált a szívhang és előtte egy másik doki már mondta, hogy majd hormon tablettát kell szednem, hogy védjük a beágyazódást. Na, ezt csak megemlítettem neki, hogy fel tudná-e írni most és már ugrott is (pedig jó sokan vártak még uh-ra, köztük a felesége is). Három rendelőt kellett végigfutnia, hogy ki tudja nyomtatni a receptet, de megtette, pedig simán mondhatta volna, hogy az sztk-ban írassam fel. Szóval ettől kezdve hozzájártam, de nem fogadtam meg. Végül a szülést mégis ő vezette le, mert pont akkor ügyelt. Ott is, amíg a férjem be nem ért többször oda jött, beszélgetett velem, nagyon kedves volt. Aztán mikor a párom is bent volt már nem jött annyiszor. A vége felé már hiányoltam, (de valószínűleg nem gondolták, hogy begyorsul a szülés) és a férjemet küldtem, hogy valakit hívjon oda. Aztán a szülésznő kiabált már a dokiért, hogy jöjjön gyorsan(ez azért kicsit akkor rossz volt, főleg, hogy elég bunkó fajta, idős szülésznőnk volt) Bemosakodni akkor már nem volt ideje és igazából a szülésznő irányított mindent, ő csak segédkezett mellette. (de lehet, hogy ez másoknál is így működik) Viszont miután megszületett a kislányom és nekiállt "rendbe rakni" engem, megkérdeztem, hogy egy kisebb anyajegyet, ami azon a részen volt, nem lehetne-e most eltávolítani és minden további nélkül szépen megcsinálta azt is. (pár héttel később, annak a szövettani eredményével is még külön felhívott)

A szülés után mindennap legalább egyszer benézett hozzám, ez szintén nem jellemző minden orvosra, főleg, ha nincs megfogadva. Végül aznap, mikor hazajöhettem adtam neki egy borítékot, mert összességében elégedett voltam vele. (azt hittem, nem fogadja olyan könnyen el, de simán, mosolyogva eltette)

Remélem sikerült pozitív benyomást keltenem róla, nekem igazából csak egy dolog hiányzott belőle, a keményebb határozottság.

2012. márc. 26. 11:28
Köszi az infókat!
403. ikocsis78 (válaszként erre: 401. - Dyko1988)
2012. márc. 26. 10:59

Sziasztok!


Ha jól tudom neki még nem lehet magánrendelője, mert még nem szakorvos, ettől függetlenül dicsérik.

402. szimonic (válaszként erre: 401. - Dyko1988)
2012. márc. 26. 07:36
szia! én nála szültem 2009-ben, és a múlt októberi terhességmegszakításomnál ő asszisztált. Nem volt vele problémám, kicsit olyan csöndes típus, szerintem magánrendelése nincs. de a szülés után minden nap jött hozzánk a szobába, kérdezte, hogy vagyunk, szóval rendes szerintem
2012. márc. 25. 16:09
Sziasztok! Mi a véleményetek Barabás dokiról? Magánrendelője van?
400. sadrari (válaszként erre: 399. - Ancsa19860211)
2012. febr. 24. 10:47
Pontosan! :) :)
399. Ancsa19860211 (válaszként erre: 396. - Sadrari)
2012. febr. 24. 09:12
Mellesleg ugyanaz a rendelő, ami a Horváth Boldizsár magánrendelője is:)
2012. febr. 23. 17:30

csajok, nyitottam egy klubot a szhelyi kismamáknak, anyukáknak, hogy az ilyen témákban, mint a legutóbbi ne ide kelljen írogatni, mielőtt még offolnának:)

akinek van kedve, csatlakozzon itt:


[link]

397. ikocsis78 (válaszként erre: 393. - Papamaci24)
2012. febr. 22. 19:37

Szia!


Babamasszázs szokott lenni a Prevenciós Házban, ott kellene érdeklődni, hogy most mikor és mennyiért van, ha érdekel.

396. sadrari (válaszként erre: 394. - Da5a93d992)
2012. febr. 22. 16:55

Szia "Szeleburdi"!


Német Leventének a Madentkoban van magánrendelője. C épületben, a bejárat előtt ki van írva a neve, de időpontot kell hozzá kérni. Minden héten csütörtökön délután rendel.

395. da5a93d992 (válaszként erre: 393. - Papamaci24)
2012. febr. 22. 13:17
Bababúszás Oladon van, írtam privit.
2012. febr. 22. 13:12

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne. Németh Barna Leventének van vhol magánrendelése?? Nála szültem 1ébként 2009-ben és nagyon-nagyon jókat tudok róla csak mondani. Ő csak kismamákat fogad?

Ha neki nincs magánrendelése, milyen fiatal dokit tudnátok ajánlani? Horváth Boldizsárhoz jártam régebben, de most nem annyira szeretnék hozzá menni.

2012. febr. 22. 10:03
Az én lányom 2 hónapos múlt, azt hittem ilyen piciknek is van valami kis simogatós torna, vagy úszás. 3 hós kora előtt nem vinném, tudom, akkor lehet úszni menni is. Csal nem vagyok tisztában a lehetőségekkel. Köszönöm a válaszokat!
392. szimonic (válaszként erre: 391. - Cazal)
2012. febr. 18. 21:35
köszi, bár nem voltam elég pontos, kislányom nem valami energikus, inkább olyan érdekelne, ahol dalolászni, versikézni is lehet mozgásos formában. A haladásban a tornán egyszer voltunk, de nem nagyon érdekelték a tornaszerek, inkább a kisebb gyerekeket ajnározta:)
391. cazal (válaszként erre: 389. - Szimonic)
2012. febr. 18. 19:45

Szia!

Nézd meg a West Hun Gym oldalát, náluk van ovis torna is: 3-6 éves kisfiúk és kislányok részére, akiknek nem elég az óvodai és a játszótéri mozgás.

2012. febr. 18. 09:20
ja és bocsi az off-ért:P
2012. febr. 18. 08:51

sziasztok!

mi épp a minap próbáltuk a Gyermekek házábana csicsergőt, aztán az mmik-ban a csiribirit. Ez utóbbi jobb volt, de a kislányom ápr-ban lesz 3 éves és ő volt ott a legnagyobb. Tetszett neki, de sok volt a pici, így ez már nem nekünk való, mert ő csinálta volna, de sokan futkoztak, csúsztak-másztak körülötte:)


3 éves kortól milyen torna van?

388. cazal (válaszként erre: 387. - Papamaci24)
2012. febr. 17. 15:46

Szia!

Mekkora babára gondolsz?

A csiribirtornára lehet menni, ha már tud egyedül járni a baba egész 3 éves korig (ez az MMIK-ban van, ezer ft egy alkalom és nagyon szeretik a gyerekek).

Vagy van a Manótorna a WestHunGym-nél, gyesen lévő kismamák és gyermekeik számára. Itt a tornászok tornatermében egy kis részt balesetmentes játszótérré alakítanak át, ahol a csemeték

bátran csúszhatnak, bújhatnak, mászhatnak édesanyjuk felügyelete mellett. Hetente 2 alkalommal, szeptembertől júniusig van.

Hétfőn és csütörtökön 9.30 – 10.30 és 10.30 – 11.30 Foglalkozásvezető: Vizer Erzsébet (ezeket a szervezet honlapjáról írtam le, de a barátnőm járt a kisfiával és nagyon tetszett nekik)

2012. febr. 16. 22:19
Tud valaki babatornáról itt szombathelyen??köszi előre is!
386. sadrari (válaszként erre: 384. - Ikocsis78)
2012. febr. 15. 18:23

Szia!


Köszi az infókat!

Én kismamáktól hallottam, hogy Német dokiék elkészülnek tőlünk, tanácsadás alkalmával kb két hete. Ők pedig a terhesvérvételen kapták az infót, de hogy kitől, azt nem kérdeztem meg. Mivel Ők sem voltak benne biztosak, ezért gondolom szintén kismamiktól. :)

Mindegy, a lényeg, hogy marad az orvosunk! :)

A babatalálkozót illetően is köszi az infót, azért remélem egyszer összefutunk! :)

Minden jót Nektek!

2012. febr. 15. 18:17
naah... ez jó hír:))
384. ikocsis78 (válaszként erre: 382. - Sadrari)
2012. febr. 15. 17:27

Szia!


Csak mi szoktunk lenni, hol nálunk vagyunk, hol náluk, 1 hét van a gyerekek között, de 1 nap különbséggel voltunk kiírva, a cukorterhelésnél találkoztunk előtte. Persze Leventéhez jártam és nála is szültem. Én is épp ma beszéltem Katával, nem mennek sehova, már hozzájuk is eljutott a hír, nem tudják ki és miért kezdte ezt terjeszteni. De a Prevenciós házban kedden délelőtt van "rendes" babatalálkozó, ott több az anyuka és a baba. :)

Én személy szerint szívesen találkozom majd veletek is, de azt hiszem az elején nem lesznek kompatibilisek a gyerekeink, mert addigra 2 éves lesz az enyém. :)Boldog, problémamentes babavárást kívánok!

383. lassan3gyerekes (válaszként erre: 375. - Sadrari)
2012. febr. 15. 14:35

Szia!

Milyen a véletlen,összefutottunk a dokival megkérdeztem,és meg lehet nyugodni,nem megy sehova! :)))

382. sadrari (válaszként erre: 381. - Ikocsis78)
2012. febr. 15. 09:06

Ezek megnyugtató hírek!

Köszi az információkat. :)


A babatalálkozókkal kapcsolatban kérdezném, sokan vagytok a találkozások alkalmával? Gondolom egykorúak a gyerkőcök. Helyet hol tudtok biztosítani?

Köszi előre is a válaszodat!


Szép napot! :)

2012. febr. 14. 23:22

Sziasztok!


Én se tudok róla, hogy költöznének, a feleségével szoktunk babatalálkozót tartani, vasárnap beszéltem vele utoljára telefonon, biztos megemlítette volna, ha visszaköltöznének. Én úgy tudom, hogy Levente szeret itt élni, dolgozni, inkább családi házba szeretnének költözni, szóval nyugi :)

380. sadrari (válaszként erre: 379. - Nicolettanya)
2012. febr. 14. 19:33
Köszi, aranyos vagy!
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook