Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2012. aug. 28. 15:51
Nekem ugyan nem fogadott, de nagyon kedves és segítőkséz altatóorvosom volt. Tényleg ahogy Gabóca leírta, mondott végig mindent, ő nem kapott semmit, se előtte, se utána nem láttam. A megfigyelőbe odahozták a babát, egy kedves fiatal csecsemős segített mellre tenni, és kicsit szopizott a babám, de az még csak nagyon gyenge próbálkozás volt :) De amúgy szépen odateszik melléd, hogy ne kelljen sokat mozogni.
708. Dzsóci (válaszként erre: 706. - Gabóca10)
2012. aug. 28. 12:54

Szia!

Azt még esetleg megtudnád írni,hogy az altatóorvosnak van tarifája,vagy te mennyit adtál neki?Még a barátnőm arra lenne kiváncsi,hogy te tudtad szoptatni már a megfigyelőben a babádat?Egy csajszi már írta,hogy lehetséges,mert a szobatársa szoptatott.Segítenek a szopinál?Mivel nem lehet fejet emelni,16 órán keresztül.Vagy old meg alapon működik?

Köszi

707. Gabóca10 (válaszként erre: 706. - Gabóca10)
2012. aug. 27. 22:08

Azt még kihagytam hogy majdnem ugyanazt megcsinálta az altatóorvos mint a szülésznő!Végig ott volt a fejem mellett,mindíg mondta mikor mi fog történni mit kell éreznem,vagy mit nem,szóljak ha nem úgy történik,vagy ha szükségem van bezsélgessünk másról,vagy akármi gondom volt egy szavamba kerűlt.

Ha vállalnék 3-ik babát(amit nem tervezek)azt is így szeretném!

706. Gabóca10 (válaszként erre: 694. - Dzsóci)
2012. aug. 27. 21:59

SZia!Én mindkét gyerekőcömet császárral szűltem Sz.helyen.Az elsőnél nem volt választásom mert 16 óra vajúdás után sürgősségi császár volt.

A második progis volt de én sem tudtam mi legyen,engem nagyon megviselt hogy nem láthattam egyszerre a babámat.

Az orvosom azt javasolta aznap dőljön el mert attól is függ ki lesz aznap ügyeletes altatóorvos.

A régiek(idősebbek) inkább az altatást részesítik előnyben,a fiatalok inkább a gerincérzéstelenítést,mert ők már azt tanúlták jobban.Én nem bíztam a véletlenre én altatóorvost fogadtam,meglepő dolog,de ilyenkor a szülésznőnek semmi dolga,és hidd el többre mentem egy jó altatóorvossal.A nőgyógyászommal megbeszéltem mit szólna hozzá,hisz neki sem mindegy kivel dolgozik együtt,és belegyezésével történt az egész.Végül gerinces volt a második,de így jó élmény volt.Láttam egyszerre a gyerkőcöm.

Az én dokim azt mondta előtte pár héttel éppen azért vittek fel egy újszülöttet az intenzívre,mert sok altatószer jutott a baba szervezetébe.

Bár nemvolt rossz az altatás se,de azért ez szerintem emberibb volt.Jó babázást mindenkinek!

2012. aug. 22. 11:45
köszi az infót, Ildi! ha beszéltem a dokival, majd célirányosan körülnézek
704. ikocsis78 (válaszként erre: 703. - Ikocsis78)
2012. aug. 20. 00:34
Lemaradt a köszönés, bocs! Szia!
703. ikocsis78 (válaszként erre: 702. - Szimonic)
2012. aug. 20. 00:33

Hű, ezt alaposan járd körbe, mert többféle hely van, a legtöbbnél előre ki kell fizetni a "felszerelés" árát, akkor is, ha valami miatt mégsem tudnak levenni vért. Nálunk pl. esély nem lett volna rá, úgy elfutottak a gyerekkel együtt...de ezt díjaztam is az adott helyzetben.

Szülésfelkészítőn volt egy cég, csak sajnos nem emlékszem a nevére, ahol nem kellett előre fizetni, még levétel után sem, csak ha már kianalizálták a vért, hogy hány kilós embernek megfelelő mennyiségű őssejt van benne és kéred az eltárolását. Ha nem kéred, nem kell fizetni, csak akkor a központi őssejtbankba kerül. Sajnos arról általában nem esik szó, hogy bizony a felhasználás időpontjában az ember akkori súlya bekorlátozza a felhasználhatóságát. Pl. 7 éves 23 kilós gyereknek nem tudják használni, ha a levett minta csak 13 kilós súlyig felhasználható.... elég szomorú, nem?

2012. aug. 19. 10:38
sziasztok! van valakinek "tapasztalata" köldökzsinórvér-levételben? mindenképp a dokimra hallgatok majd, legközelebb rá is kérdezek, csak gondoltam, azért itt is érdeklődöm...
701. Dzsóci (válaszként erre: 698. - Ancsa19860211)
2012. aug. 15. 21:50
Húúúú ha,most elbizonytalanodott,de majd talán megszületik a döntése:)Köszi a válaszokat.
700. drazsegur (válaszként erre: 699. - Ancsa19860211)
2012. aug. 14. 15:04
Én magam is meglepődtem, mert én is azt hallottam a korábbiakban mint te...
699. Ancsa19860211 (válaszként erre: 697. - Drazsegur)
2012. aug. 14. 14:25
Érdekes, én pont azt hallottam mindenkitől, hogy jobb az érzéstelenítés, mert az altatásnál a baba életfolyamatai is lelassulnak, így a szíve is. De ha azt nézzük, régebben csak altatásban császároztak és az így született babákkal se történt semmi rossz.
698. Ancsa19860211 (válaszként erre: 696. - Dzsóci)
2012. aug. 14. 14:21

A mozdulatlanság nem szó szerint értendő, konkrétan a fejet nem szabad emelni. Ha elmúlik az érzéstelenítő hatása, fel lehet húzni a lábakat, a kezét szabadon mozgathatja (azt nem is zsibbasztják, bár az infúzió végig menni fog), és a fejet fordítani szabad. A baba 6 órát tölt megfigyelés alatt, utána behozzák. Amikor én szültem, volt egy csaj, aki már akkor próbálta a szoptatást. Én nem próbálkoztam, mivel antibiotikumot kaptam, de ez egy másik történet.

Amúgy császárosoknál jellemző (persze nem mindenkinél), hogy kicsit később indul be a tejelválasztás, de akkor sem kell kétségbe esni. Nekem 2 nappal utána indult csak be a tejem, addig még tápszert is kénytelen voltam kérni. De az akkor még üres cicire is rendszeresen odatettem a babát és mikor megjött a tej, simán szopizott, nem szokott rá a tápszerre.

697. drazsegur (válaszként erre: 694. - Dzsóci)
2012. aug. 14. 14:17
szia, második gyerekemmel a terhespatológia lakója voltam három hónapig. Elég sokat beszélgettünk a szülésznőkkel. Személyes tapasztalatom nincs a témában, csak az általuk elmondottakra tudok hagyatkozni. Szerintük az altatás a jobb a baba szempontjából. Az orvosnak pedig az epidurális egyszerűbb, így álatalában azt szokták javasolni a szülő nőnek.
696. Dzsóci (válaszként erre: 695. - Ancsa19860211)
2012. aug. 14. 12:43
Szia!Köszi,már sokat segítettél neki a döntésben:)Mikor szoptathattad meg a babát,csak a megfigyelés után?Mert úgy tudja altatásnál csak azután lehet,miután kikerül szobára.A 16 órás mozdulatlanság szó szerint van?köszi
695. Ancsa19860211 (válaszként erre: 694. - Dzsóci)
2012. aug. 13. 09:41
Szia! Én csak az érzéstelenítésről tudok nyilatkozni, de hátha ez is segít. Szóval a gerinctájéki érzéstelenítés egyáltalán nem fájt, mert előtte bőrbe adtak egy érzéstelenítő injekciót (rovarcsípés-szerű érzés volt), így a nagy szurit nem is éreztem. Párom is bent lehetett így, neki is élmény volt és nekem is, hogy hallhattam, mikor felsírt a pici és egy pillanatra meg is mutatták. Miután összevarrtak, megnézhettem újra és a kezembe is adták néhány percre. Annyi a negatívuma, hogy utána 16 órán át a megőrzőben nem szabad fejet sem emelni, különben fejfájás lehet a vége. Én nem bántam meg, hogy ezt választottam, ha lesz mégegy babám, akkor is így kérem majd:)
694. Dzsóci
2012. aug. 13. 06:25

Sziasztok!Esetleg valaki tudna segíteni,tervezett császár lesz a barátnőmnél Szombathelyen,és nem tudja eldönteni,hogy altatásban,vagy érzéstelenítésben szüljön.tapasztalatok?

köszi

2012. aug. 2. 09:23
köszi csajok!ezekszerint nem szoktak tévedni!de jóóóó!akkor biztos kislány lesz!már nagyon beleéltem magam!
692. szimonic (válaszként erre: 689. - Timike1986)
2012. aug. 2. 08:06
szia! nekünk most a 19. héten mondta meg Bencsik, hogy lány:) Kérdeztem, mennyire biztos a tipp, mondja, ő nem szokott tippelni, "nézzék csak: kisajak, nagyajak..." :)
691. lassan3gyerekes (válaszként erre: 689. - Timike1986)
2012. aug. 1. 23:17
Nálam "eltaláta" hogy lány! :D
690. Búgócsiga* (válaszként erre: 689. - Timike1986)
2012. aug. 1. 20:07
a fiú biztosabb:) nekem 13. héten megmondták középsőmnél, h fiú, egyértelmű volt.
2012. aug. 1. 14:22
sziasztok!a 20. heti uh.-n mennyire tudják pontosan megmondani a baba nemét?nekünk lányt mondtak.a vizsgálatot a Levente csinálta.esetleg aki hozzá jár mennyire jött be a tippje?
2012. aug. 1. 12:42

először adtam, mert akkor fogadott volt...

aztán eltörölték ugye ezt a rendszer, 2. és 3. alkalommal ügyeletesnél szültem (megjegyzem semmivel nem kaptam kevesebb figyelmet!!! teljesen elégedett voltam mindennel)

ez a dolguk, ez a hivatásuk, ezért kapnak fizetést...

2012. júl. 31. 14:41
mi nem adunk,ők ezért kapják a fizetésüket.eddig még egy baba sem maradt a pocakban,feleslegesnek tartom.
686. Cate83
2012. júl. 30. 13:10
Lányok,nekem közeledik a legvége,márcsak 3 hét van hátra hogy kibújjon a poronty.Viszont lenne egy kényes kérdés:ti mennyit adtatok a dokinak/szülésznőnek? Fogalmam sincs a tarifákról,első baba lesz. Fogadott szülésznőm nincs,ugyanahoz a dokihoz járok rendszeresen, de nem biztos, hogy pont ő lesz benn akkor...
685. Zamila (válaszként erre: 677. - Cate83)
2012. júl. 17. 09:46
Gratulálok,és köszönöm az infót:)Aggaszt a dolog,mert a két lányom,nagyon könnyen összejött,de ez a 3. baba várat magára nagyon:( Ha mennék oda a meddőségibe,akkor oda nőgyógyásztól kell beutaló?
2012. júl. 17. 09:08
Egyébként 15 ezret simán kifizettem volna egy 20 perces UH-ért, ahol mindent megnéznek, de 3-4 percért nem. Most, hogy kaptam beutalót UH-ra és megnézik, nem megyek el maszekba. Ha lesz második baba, akkor vagy a Leventéhez vagy a Varga Kornélhoz szeretnék majd járni terhesgondozásra, ha egyáltalán benn lesznek a választhatók között. Én erre a legelején nem is gondoltam, meg nem is ismertem egyiket se, védőnőm ajánlotta azt akihez járok, de most tapasztalom, hogy igenis nem mindegy, hogy kihez jársz.
2012. júl. 17. 08:32

Lehet, hogy én vagyok a kivétel... nincs fogadott orvosom, SZTK-ba járok szakrendelésre. 12.héten csináltak UH-ot (azt a Varga Kornél csinálta, és nagyon rendes volt meg szimpatikus). Tartott kb 6 percig. Utána a 20. héten. Azt a Ruttner Pál csinálta. Hát nem lehet rá panaszom, mert magától megkérdezte, hogy szeretnénk-e tudni a nemét, viszont úgy motyogott az orra alatt, hogy még én is alig hallottam miket mondott, nemhogy a nő aki a számítógépen pötyögött. Mellesleg fele annyi ideig tartott, mint a 12. hétben csinált UH, és egy csomó mindent meg sem nézett, amit a Varga Kornél megnézett a 12 hetes UH-on. Nemhogy 1 órás!!! Tartott kb 4 percig. 12 hetesen meghallgatták a szívét mindent, 20 hetesen csak megnézte, de nem hallgatta meg. Ha elmenten volna maszekba, vagy lenne fogadott orvosom és ő csinálta volna az UH-ot, biztos alaposabb lett volna. Remélem azért így is minden rendben van!

Ráadásul nem is akartak több UH-ot csinálni, csak 1 hónapja írtak fel magnéziumot, mert 24. héttől nyitva van a külső méhszájam (most vagyok 29 hetes), és azóta alig-alig mocorog a baba, pedig előtte szinte megállás nélkül (már azon gondolkodtam egyáltalán mikor alszik?). Na ezt elpanaszoltam, hogy lehet-e a magnéziumtól mert azóta nem nagyon mozog, és csak ezért kaptam időpontot ellenőrző UH-ra, de megkérdeztem, azt mondta doki, ha azon minden rendben lesz, nem csinálnak többet.

Azért mondjuk ezt durvának tartom, hogyha nincs ez a panaszom, a kilenc hónap alatt maguktól csak kettő UH-ot csinálnak (12. hét és 20. hét). Bezzeg ha fizetnék, akkor többször ránéznének.


Egyébként magával az SZTK szakrendeléssel nekem sincs gondom. Néha kicsit sokat kell várni, meg ha nem kérdezek, maguktól semmit nem mondanak, de az alapellátás megvan.

2012. júl. 16. 23:09
Szia.Én eddig a Barabáshoz jártam,ő megcsinált eddig mindent.Hsg-t,sajna elvoltak záródva a petevezetékeim,de beszélt egy Celldömölki orvossal ő megműtött.Most az egyik átjárható lett,és a petefészkemen drillinget csinált.Most vérvételen voltam,és azt mondta a Barabás hogy kér időpontot a meddőségire.Csak azt nem tudom hogy melyik nap ki rendel.Köszi a segítséget!És gratulálok a kisfiadhoz!
681. Odry.87 (válaszként erre: 678. - Nettike28)
2012. júl. 16. 22:32
szia! Én egyszerűen csak elmentem hozzá az sztkba, elmondtam h egy éve nem jön a baba,azután elkezdte a kivizsgalast. A lényeg h a vérvétel eredményét is neki vidd vissza. A többit meg ugyis a kórhazban csinálja meg a magánrendelőjében. Most 3,5hónapos a fiam! :) sok sikert,kitartást!
2012. júl. 15. 21:13
Köszi.Ezt én is megnéztem a kórház honlapján.De én csak a Varga doktorhoz szeretnék menni.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook