Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. máj. 12. 22:29

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni privát üzenetben, mivel jövő héten szülök Leventénél (ha addig hajlandó bent maradni a 3,5 kg-os becsült súlyú baba :)

Természetes úton indulunk neki a dolognak, kisfiam is így érkezett három éve.

Tudnátok nekem írni, hogy jelenleg mennyit "illik" adni természetes szülés esetén az orvosnak?

Másik kérdésem a szülésznő. Fogadtunk ugyanúgy, ahogy kisfiunknál, akkor kaptam infókat pénzügyekről.

Most viszont változott a rendszer, ahogy érzékelem, mivel az NST-t is ő csinálja, a héten is bejött velem kórházba úgy, hogy nem is dolgozott, pénzt nem fogadott el...

Szülés után mennyit adtatok fogadott szülésznőnek?

Előre is köszi a segítségeteket!!!

1488. nadine81 (válaszként erre: 1487. - Ledike111)
2016. máj. 6. 12:29
Szia. Köszönöm :) melyik szinted mennyi volt amire ezeket szedted? A progeszteron jövő héten nézetem meg, ez is a magam ötlete, egy dokit sem érdekelt eddig mert hogy ha rendszeres a ciklus, biztos az is rendben van. Nekem viszont a menstruáció első két napja barna, utána három nap piros, szóval nem hiszem hogy ez annyira rendben van, terhesség alatt is végig barnáztam. A meforalbol egyenlőre napi 500 mg bírok szedni, homa index 3.99 volt, remélem arra elég ennyi. Ezt se mondta meg egyik orvos se mennyi az optimális adag, csak rá írták napi 2x1000 mg, szerintem az nagyon sok ahhoz képest hogy azt írták a papíromra hogy ir nem állapítható meg.
1487. ledike111 (válaszként erre: 1482. - Nadine81)
2016. máj. 2. 11:49
Szia! Én minden hónapban a peteéréstől kezdve kentem a Womens creamet napi 3szor. Aztán a 31.ciklusnapon teszteltem, ha pozitív folytatni kell a kenést 5ször a 14.hétig. Olvass utána, vannak róla jó és rossz vélemènyek is...szerintem nekem bevált. Természetes progeszteronpótlás. 2.hónapban pozitív teszt lett, azóta elmúlt 1 éves a kisfiam. PCO, IR, pm.alulműködés. Lőcsei írta nekem a Meforalt, azt is a 14.hétig szedtem. Letrox és szelén a pajzsmirigyre, 4000 NE D vitamin és Inofolic a PCOra is. Így sikerült hamar.
1486. nadine81
2016. ápr. 29. 11:09
Kivel mizu,jól van mindenki? :)
1485. nadine81 (válaszként erre: 1484. - Anci17)
2016. ápr. 29. 10:57
Szia.Megoldódott azóta?Én akit s.o.s-ben tudok ajánlani,mindig fogadnak-van időpont,igaz az is 1.vizsgálat 10.000 felett lesz vszínű,a palaceban a Farkas dokiék.Nagyon aranyos az asszisztens hölgy is,nála tudsz időpontot kérni,és minden hétfő szerda csütörtök rendelnek 17-19 óráig.0630/237-8927.
1484. Anci17
2016. ápr. 26. 10:28
Varga Kornél mikor, hol rendel? A Német Leventéhez akartam időpontot kérni, de csak május végére tudnak adni, s mivel poz. terhességi tesztem van, ezért addig nem szeretnék várni. első babánk :)
1483. adribella (válaszként erre: 1481. - Nadine81)
2016. ápr. 24. 03:09
Írok mindenképpen!😊
1482. nadine81 (válaszként erre: 1480. - Bibibabi)
2016. ápr. 22. 22:22
Ma voltam a házi dokinál is,fel írta újra a Meforalt az inzulinra,napi 500mg kell csak szednem egyenlőre.Tehát akkor sorolom,miket kell szednem:Meforal-inzulinra,Bromocriptin-Prolaktinra,Szelén vitamin-tshra,erre most még rá jön egy terhes vitamin,gondolom nekem a jód tartalmú akkor a javasolt,meg az inofolicot is meg reszkírozom hamarosan már.Na meg ugye itt ez az utrogestan.Nem tudom miért gondolom úgy,hogy nekem szükségem van arra is,a fenébe is hogy pont a progeszteron szintem nem nézték most meg.Olvasgattam,mik a progeszteron hiány tünetei...hát eléggé rám vallanak,nameg amint írtam már,a pár hét terhességem alatt minden nap egy folt barnázás is volt.Ami az utrogestan után vérzés lett,na mindegy.A mostani mensijeim is úgy vannak,hogy az első két nap barnás,és aztán 3-4 nap a rendes piros vérzés.És én gondolom,hogy az az első két nap barnázás is a progeszteron hiányra utalhat nem?Nameg,amint beszéltük már,ártani nem árthatok vele ha szedem,kérdés már csak az,hogy azt bármikor el lehet kezdeni szedni vagy mensihez van kötve mikor kezdjem el?Tudod,nem akarom akkor elkezdeni amikor már pozitív a teszt,félek hogy késő lenne már megint-nem ágyazódna be rendesen mire tesztelek megint 5.hét lenne,az már késő lehet :O Tudom,dokit kérdezzek,de tudjátok mennyi hét mire kapok időpontot még ha csak kérdezni is akarok.
1481. nadine81 (válaszként erre: 1479. - Adribella)
2016. ápr. 22. 22:13
Írj ám majd,hogy mi volt,milyen volt stb.,kíváncsiak vagyunk :D Nekem-amint írtam pár hete-elsőre szimpi lett volna,nekem ő csinálta az ultrahangot amikor meg nézték,van e peteérésem.Olyan..egyszerűnek tűnt.
1480. Bibibabi (válaszként erre: 1476. - Nadine81)
2016. ápr. 22. 20:20
Én a vetélés után megfogadtam, hogy amint pozitívat tesztelek, szedni fogom az Utrogestant. Volt is itthon, ami még tesómnak megmaradt. Aztán ugye úgy alakult, hogy inszemináció után azonnal szednem kellett.
1479. adribella (válaszként erre: 1478. - Nadine81)
2016. ápr. 22. 14:44
Nem voltam nála.hétfőn megyek először.
1478. nadine81 (válaszként erre: 1477. - Adribella)
2016. ápr. 22. 10:53
Szia. Lásd a 1398-as hozzászólást,amit mostanában beszéltünk róla friss véleményt itt :) Neked van róla tapasztalatod,voltál már nála?
1477. adribella
2016. ápr. 21. 23:16
Sziasztok! Kismarosi Doktorról érdekelnének vélemények.előre is köszönöm!
1476. nadine81 (válaszként erre: 1475. - Bibibabi)
2016. ápr. 21. 20:57
Szerinted merjem akkor én is szedni?Na voltam ám ma a Lőcsei dokinál :D Azt kaptam amire számítottam :/ Fülig ért a szája,hogy ez a szelén milyen hatásos és hogy milyen szép eredményt értünk el vele hogy felére csökkent a tsh :D Így majd csak egy év múlva kell mennem,vagy a terhesség 12.hetében majd.Azt mondta,ha egy magzat el akar menni,az el is fog addigra menni,függetlenül egy emelkedett tsh miatt.Hát nem tudom... :O na mindegy.Ezeket a dolgokat le számítva,maga a doki szimpi,én jobban örülnék ha nőgyógyász lenne,annak jobban illene mert kedves mosolygós.De még a bromocripint se akarja h szedjem és azt mondta a homa indexxel se foglalkozzak :O de a Meforalt azt szedjem ha gondolom,hogy minél előbb sikerüljön a terhesség :O na ezt adjátok össze :D amúgy,reggel 7:15-re érkeztem oda,18-as sorszámot húztam és 10:20 körül kerültem be.tehát hiába mentem oda 1.5 órával korábban mint múltkor. Most már nem a 2.-on van a rendelés hanem ugyanott a földszinten jobbra,szépen fel van újítva,higiénikus wc-k stb.
1475. Bibibabi (válaszként erre: 1474. - Nadine81)
2016. ápr. 21. 10:32
Szerintem az Utrogestan nem árt. Nekem inszemináció másnapjától már szedni kellett. A 12. héten abba kellett volna hagyni, de nem mertem,mert a saját dokim nem látott a 8. hét óta (12. heti genetikai uh-ot Bencsik doki csinálta). Szóval egy szemet még szedtem a 16. hétig. Mondtam is Kornélnak kedden, hogy nem mertem abbahagyni. Mosolygott és azt mondta, hogy semmi bajt nem okoz. De már nem kell szednem.
1474. nadine81 (válaszként erre: 1473. - Bibibabi)
2016. ápr. 20. 23:23
Jesszus,dehát akkor ő-Horváth Boldizsár-is kilőve nem? :O hát ezek az orvosok,komolyan...nem találok szavakat,hogyan tudott neki Clostyt felírni,azt nem rendszertelen mensire szokták adni én úgy tudom,hanem peteérés serkentő.Persze lehet tévedek.Én úgy tudom,ha túl stimulálják vele a petefészkeket,abból is lehetnek ciszták,PCOS-től függetlenül is akár.Én ma az Utrogestan-progeszteron hatásain gondolkodtam ismét.Mert nekem nem is néztek most progeszteron szintet.Ezt-Utrogestan- nem kellene már terhesség előtt is szedni vajon?Vagy csak a terhességtől kell?Gondolom ezt nem lehet túl adagolni.A hormon vizsgálatról annyit,hogy amit pár éve a Kovács Lajos kiíratott a MÁV-ban,sokkal több mindent kért a vizsgálatkor mint most kértek a kórházban.Persze biztos ezt is így látták jónak,mit van mit tenni :)
1473. Bibibabi (válaszként erre: 1471. - Nadine81)
2016. ápr. 20. 21:53

Évekig jártam hozzá, amíg nem tudtam,hogy bajom van. Aztán húgoméknak nem jött össze a baba, és mindenféle kivizsgálás nélkül Clostibegytet írt fel neki. Mert nem volt rendszeres menstruációja sem. De sehova nem küldte. Sem egy vérvétel, semmi.

Akkor hallottam először a Varga Kornélról, két ismerősöm is hozzá járt meddőségi problémák miatt. Húgomnak meséltem, és kért hozzá időpontot. Nekem is pont időszerű volt egy rákszűrés, és elmentem vele. Aztán ott ragadtam. Most már 5 éve.

1472. Kitti92 (válaszként erre: 1464. - Varga.nora)
2016. ápr. 20. 18:43
Szia! Legutóbb lombik előtt néztek tsh-t ami 3,97 volt. Most már szedem a letroxot és lement 2,11-re de eddig mindig 1,2-1,6 között mozgott... amikor meg spontán teherbeestem semmit sem néztek csak egy hcg-t hogy lement... aztán el volt intézve ezzel a dolog...hát megvárom most a fagyasztott beültit, ha az sem akkor felkeresem ezt a dokit:) nagyon szépen köszönöm h írtál :)
1471. nadine81 (válaszként erre: 1469. - Bibibabi)
2016. ápr. 20. 11:21
Róla eddig nem is beszéltünk,mi a véleményed,tapasztalatod róla?
1470. varga.nora (válaszként erre: 1468. - Nadine81)
2016. ápr. 20. 11:11
Ha jól tudom dr. Német Levente 9 ezret kér, én ugye most terhesgondozásra járok hozzá az 8 ezer. És nekem a cukorterhelést is ő írta ki (az IR miatt)
1469. Bibibabi (válaszként erre: 1468. - Nadine81)
2016. ápr. 20. 11:06
Horváth Boldizsár is 5000 ft-ot kér.
1468. nadine81 (válaszként erre: 1465. - Bibibabi)
2016. ápr. 19. 22:20
Aztaa :O nem semmi,jól el vannak szállva az árakkal :O viszont ilyen meddőségi témák terén én is úgy láttam,hogy tényleg profi,nekem is az összes vizsgálatom ő írta ki,valamennyire állíthatom is,hogy ahol most tartok,neki is köszönhetem :) Lehet a többi doki még az inzulin terhelést se írta volna ki.Árakra vissza térve,akkor magán rendelések közül még a Kovács Lajos doktor úr,meg a dr.Péter Miklós akik 5000 körül fogadnak uh-val mindennel együtt.
1467. nadine81 (válaszként erre: 1462. - Varga.nora)
2016. ápr. 19. 22:16
A Homa indexed neked mennyi is volt,illetve az inzulin terhelés? Hú már nincs sok hátra csüt.délelőttig amikor újra fogad a Lőcsei doki :D Ha kell,össze is veszek vele,biztos h ki is dob a renedelőből,de fel fogom neki tenni a kérdéseket,határozott kérdésekre pontos egyszerű válaszokat fogok tőle kérni:tsh-nak mennyinek kell lennie baba tervezéshez/terhességkor-és az enyém mennyi is...,IR mennyi értéknél állapítható meg-és nekem mennyi is.ha a Meforalt nem akarja javasolni,elé dugom egy tavalyi kiváltatlan receptem,hogy nekem ezt már egyszer a nőgyógyászom fel írta és segített,tessék mondja meg milyen adagban kell szednem ha 3,99 a Homa indexem!!!ha nem mondja meg,hát elkezdem újra magamtól,ahogy anno a Farkas doki felírta-napi 2x1000 mg-ot!Vagy,nem is tudom ám egyáltalán mivel tudnék egy nem segítőkész szakorvost sarokba szorítani úgymond :(
1466. Bibibabi (válaszként erre: 1459. - Kitti92)
2016. ápr. 19. 22:13
Meddőségi dolgokban Varga Kornél nagyon otthon van. Én is hozzá járok.
1465. Bibibabi (válaszként erre: 1461. - Nadine81)
2016. ápr. 19. 22:12
Ma 15ezret fizettem Kornélnak rákszűrésért. Csinált uh-ot is.
1464. varga.nora (válaszként erre: 1459. - Kitti92)
2016. ápr. 19. 20:34

Engem PCO és IR ügyileg dr. Német Levente tett rendbe. Viszont sajnos hozzá kb. 1 hónap a bekerülés :(

Sajnos a vetélés simán lehetett az IR-től. Pajzsmirigyed az rendben van?? Annak mennyi volt az értéke?

2016. ápr. 19. 20:32

(kislányom elküldte az előző üzenetet)


szedtem.

Bromocriptint soha nem szedtem, szerencsére nem kellett. Akkor lehet, hogy neked ez csökkentette a tsh-d, mert én arra letroxot szedek és nekem az tartja kordában.

1462. varga.nora (válaszként erre: 1458. - Nadine81)
2016. ápr. 19. 20:29

Ha csak te szülsz éppen, akkor nincs gond, mert akkor az ügyeletes szülésznő csak veled foglalkozik.

Viszont ha többen szültök egyszerre, akkor mindenhova kell mennie és meg kell osztania a figyelmét.

Viszont ha van fogadott szülésznőd, akkor ő tényleg csak veled foglalkozik.


Én előtte és alatta is 3 x 850 mg Meforalt

1461. nadine81 (válaszként erre: 1460. - Buru77)
2016. ápr. 19. 10:25
Szia.Ők is nagyon jó dokik,én a Farkas dokihoz jártam,csak sajnos elég drága-első vizsgálat 14.000Ft,aztán 7.000Ft körül.Ilyenkor mérlegelni kell,mik a szempontok,meddig tudsz a problémáddal várni-ki tudsz e várni egy SZTK vagy MÁV rendelést ami ingyenes,vagy sürgős illetve ragaszkodsz a magán rendelésekhez-amik 5-14.000Ft közt vannak.Ha sürgős,és nem sokallod,akkor a Farkas doki előnye még,hogy hamar tud fogadni.Itt ha vissza olvasgatsz,mi mostanában a Dr.Német Levente és Dr.Varga Kornélt tartottuk többféle szempontból is"jó"dokinak.
1460. buru77
2016. ápr. 18. 20:49
Sziasztok!Tudtuk nekem nőgyogyászt ajánlani,vérzészavarral kapcsolatba?Keresgéltem Dr Vermes Imrét találtam meg a Dr Farkas Péteren gondolkoztam,de egyiket se ismerem.Fontos lenne. Köszönöm a válaszokat!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook