Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vetélés és ami utána jön.... fórum

Vetélés és ami utána jön.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
302. Padme09
2012. dec. 17. 12:24
Sziasztok! Olvassa valaki még ezt a fórumot??
2009. máj. 29. 17:54
Történet: Habitualisveteles.freeblog.hu
300. juditgelencser (válaszként erre: 299. - Mh07)
2008. okt. 9. 10:56

Szia!


Tegnap voltam a pszichiáternél. Azt mondta, hogy az állandó szorongásom nagyon rosszat tesz a testemnek is. Örülhetek, hogy eddig valamilyen szervi problémát nem okozott. Minden héten kell mennem hozzá terápiára. Beletelik 1-2 hónapba amire várható eredmény. Remélem lesz, mert már az állandó babára vágyás kezd az agyamra menni, de semmi másra nem tudok gondolni.

299. mh07 (válaszként erre: 298. - Juditgelencser)
2008. okt. 8. 14:38

Szia!


Légy szíves tájékoztass, ha eredmény lesz :)

298. juditgelencser (válaszként erre: 295. - Mh07)
2008. okt. 4. 18:04

Szia!


Nálam is a stressz okoz problémát. Sokszor belső remegést érzek, ami nagyon rossz. Pedig igazán próbálok pozitívan gondolkodni. Csak most már egyre nehezebben megy. Úgy látszik most kezdenek belőlem feltörni az elmúlt 2 év kegyetlenségei.

297. juditgelencser (válaszként erre: 294. - 04c676b48c)
2008. okt. 4. 18:02

Szia!

A Kaáliban voltam már egyszer, de még akkor amikor még nem estem teherbe. Akkor azt mondta az orvos, hogy a pécsi klinika is jó ahova én járok.

Aztán többet nem mentem.

Szeretném tőled megkérdezni, hogy milyen vizsgálatokat csináltak neked? Ha nyilvánosan nem akarod leírni, akkor privibe írd le nekem. Lehet, hogy segítenél.

Egyébként annyi történt még velem, hogy a görcsös teherbe esni akarás olyan szorongást okoz már nálam, hogy most éppen pszichiáterhez megyek, talán az agyam helyreállításában tud segíteni.

A stressz ugyanis tényleg lehet akadály abban, hogy most éppen nem esek teherbe.

Most egyébként újra terhes vagy?

296. juditgelencser (válaszként erre: 291. - Mh07)
2008. okt. 4. 17:56
Köszi. Ez még mindig aktuális.
295. mh07 (válaszként erre: 293. - 04c676b48c)
2008. okt. 4. 15:52

kb. 2 éve jártam nála, akkor még ott rendelt.

Nekem sajnos nem tudtak segíteni. Pszichés oka van, hogy nem esem teherbe. A jó öreg stressz!!!

Egyébként érdemes ellátogani a www.czeizel.hu oldalra is.

294. 04c676b48c (válaszként erre: 290. - Juditgelencser)
2008. okt. 3. 13:39
szia.kezet foghatunk.én is 4 terheségemet szeretném kihordani.én több vizsgálaton járta,.czejzer -nél is.szabolcs utcai kilinikán.most 2 nöi klinikán vagyok.hát bajt nem találnak.most kaáli intézeten gondolkozom.ott ezekell a problámákal foglalkoznak.erre gondoltál már??
293. 04c676b48c (válaszként erre: 291. - Mh07)
2008. okt. 3. 13:35
igen.czejzer még ott rendel:
2008. okt. 3. 13:34
sziasztok.kaáli intézetböl.dr Bernard Artúrt ismeritek?? magánrendelése vann??
291. mh07 (válaszként erre: 290. - Juditgelencser)
2008. okt. 3. 13:27

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális- e még. Bp-en a Bolgárkerék utcában rendel a Czeizel prof. (Nem a genetikai tanácsadóban, hanem mellette egy kiskapun kell bemenni.)

2008. júl. 29. 08:17

Sziasztok!

Nehéz röviden leírni a velem történt dolgokat, de megpróbálom, mivel információkra lenne szükségem tőletek.

Első terhességem nehezen jött össze. Végül is sikerült de sajnos beigazolódott, hogy a baba beteg (Down szindróma), ezért 18 hetesen meginditották a szülést (fiú lett volt). Utána 6 hónapra szintén spontán estem teherbe 9 hetesen elvetéltem. 4 hónapra rá ismét terhes lettem, de már 6 hetesen vérezgettem (nagyon enyhén), aztán megszünt a vérezgetés két hétig nem volt gond, majd hirtelen elvetéltem szintén 8-9 hét között.

Többféle vizsgálaton átestem: genetikai ( a down miatt), egy bizonyos immunológiai, hormonokat nézték többször. Nem találtak igazán semmit. Az orvosom annyit mondott, hogy a következő terhességemnél azonnal injekciókat kell kapnom, konkrétan vérhigitó injekciókat, mert a vetélés oka lehet a vérrögképződés is.

Irjátok meg véleményeteket, mit javasoltok milyen vizsgálatokat és hol végeztessek el? Már nem tudom mit is csináljak, hisz a 4. terhességemet már szeretném kihordani és egészséges gyermeket szülni. Egyébként 36. éves múltam már és több mint 4 éve szeretnénk babát.

Irjatok. Előre is köszi.

289. monika1225 (válaszként erre: 284. - Anbene)
2008. máj. 20. 15:04

szia!

azt hogy olvasod e azokat akik itt irnak s hogy esetleg hozzászolsz e valamit Neked kell tudnod. van akinek jót tesz van akinek nem! néha tudd segiteni ha látod hogy más is keresztűl ment azon amin te, s képes ujrakezdeni! Mert ezeket az Angyalkákat elfelejteni nem tudjuk, max halványul a fájdalom!

kivánom , hogy sikerűljön neked is!

288. Szterke (válaszként erre: 284. - Anbene)
2008. márc. 6. 14:20

Szia Anbene!

Nekem is 9 hetesen végezték az ab missedet. A kórházban én is úgy éreztem, hogy túl vagyok rajta, de itthon egyre rosszabbul kedtem magam érezni. Nem fizikailag! Azt hiszem kiszakad a szívem néha, úgy belehasít a fájdalom. Aztán sírok. De nekem speciel jó, ha olyanok írásait olvasom, akik ugyanezt élték meg. Tudom, hogy nem vagyok egyedül és van remény, hogy "elfelejtem". Pedig nem is egyszer úgy tűnik sosem heverem ki! Kívánok erőt (nemcsak) mindkettőnknek! :)

287. Christineee (válaszként erre: 284. - Anbene)
2008. febr. 20. 13:25

Szia Anbene!


Nagyon sajnálom ami veled történt. Nekem is volt vetélésem és így utólag úgy gondolom szükséges hogy kisirjuk magunkat, a bánatot magunkból.

Teljesen egyéni hogy kire van jó hatással ha ilyen topicokat olvas.

Ezek vagy segítenek kiadni a bánatot vagy még jobban elszomorítanak.

Neked kell eldöntened hogy vajon neked jüt tesz-e.


Ha úgy érzed nem tesz jót ne nagyon olvasgass ilyet. De talán erőt meríthetsz mások tapasztalataiból, megértéséből.


Kitartás!!!


Kivánom hogy legyen erőd feldolgozni a történteket és hogy el tud engedni a picit!

286. hacsiju (válaszként erre: 284. - Anbene)
2008. febr. 19. 13:54

Szia Anbene!

Nagyon sajnálom, az élet nagyon kegyetlen tud lenni néha.

Szerintem nyugodtan olashatod a topikokat, saját tapasztalatból írom. Nekem rengeteget segített. Adj Magadnak időt (ez elég nehéz), és hidd el halványodnak a fájó emlékek. Próbálj megerősödni!!

285. Nikice (válaszként erre: 284. - Anbene)
2008. febr. 19. 11:31

Szörnyen sajnálom, amin most átmész. Neked kell eldöntened, jó-e olvasni minket, vagy csak ront a helyzeten. Én anno azért írtam ide, mert végre volt egy hely, ahol nem azt írták, hoy ugyan még pici volt, ugyan ez mással is megesik...stb. Megértést, és támogatást találtam. Egy ideig még valószínű eltart, míg elfogadod a dolgot. Ha megviselnek a topikok, lehet nem jó hogy olvasod, de ez azt is jelentheti, hogy közel sem tetted túl rajta magad...palástolni sem jó (gondolom, em szándékosan teszi az ember, hanem valami védekezésképpen akarja elhitetni magával, hogy túl van rajta)Sajnos végig kell járni az utat, ami van akinek rövidebb, van akinek hosszabb, idő kell míg meggyászolod, és elfogadod. Én mindenesetre mielőbbi gyógyulást kívánok lelkednek, testednek egyaránt!


Ha segíthetek, szólj!Ha csak el akarod mondani, akkor is megtalálsz.


Niki

284. anbene
2008. febr. 18. 15:54

Sziasztok! Úgy látom, mostanában kihalt a topic. Sajnos nekem múlt héten elment a babám a 9. héten, este vittek kórházba, aztán műtöttek is. 7 hetes lehetett.

Nagyon nehéz feldolgozni, bár a műtét után úgy éreztem, túl vagyok rajta. De elég hasonló topikokat olvasni, és kitör belőlünk a fájdalom újból. Lehet, hogy nem kellene olvasni???

283. Nikice (válaszként erre: 282. - Wanda8)
2008. febr. 1. 11:41

Szia Wanda, először is sajnálom, ami tesóddal történt. Most még érthető, ha nem akar beszélni róla, és tiltakozik. Mikor megtudtam, hogy elhalta terhességem, csak bőgtem, és kiborultam, de hallani sem akartam orvosról. aztán pár nap múlva kezdtem el gondolkodni, hogy maradhatok-e így. Felkerestem egy másik rovost, aki azt mondta, mégha elvetéltem volna is, akkor is csinálna küretet, mert ha egy szövet bennmarad(nem teljes a vetélés), akkor autoimmunná válhatok, a későbbi terhességet is ugyanolyan idegenként kezeli a szervezet, mint az elhaltat, és nem engedi megtapadni. Plusz egyéb szövődmény: fertőzésveszély, hosszú vérzés stb.

Sajnos tény, hogy az orvosok egy része ráfogja a természetre, és innentől kezdve csak hazaküldenek és kész. Ezt nem szabad annyiban hagyni, a vetélés után min egy uh-t ki kell harcolni!

282. wanda8
2008. jan. 31. 11:27

Sziasztok!

A hugom babát várt,elöször nőgyógyászati vizsgálaton azt mondta neki az orvos nem terhes,nincs tüszörepedése ezért nem is lehet terhes természetes uton.Aztán elment egy másik orvoshoz,aki azt mondta valószínűleg terhes,de még elég korai terhesség,ezért elküldte UH-ra.Ahol hüvelyi ultrahangot végeztek nála,ami szerint terhes de nagyon korai,pár hetes.ÉS azt is mondta az orvos,hogy valami nincs rendben a méhével.S az orvos javaslata az volt,hogy másnap csináljon újabb tesztet majd ha menjen vissza nögyógyászati vizsgálatra.De a hüvelyi Uh után a hugom vérezni kezdett,és elment a baba.

Spontán vetélésnél nem kell kórházba feküdni?Nem tudom sok mindent nem értek,mert a hugom titkolozik,mintha nem mondana el mindent.

2007. dec. 5. 15:13

Hát biztos. Elméletleg meg is néznénk jövő szombaton, de csak feliratosban adják!

És csak a Westendben 3d-s!


De ott is feliratos sajna!


:-(

280. Nikice
2007. dec. 5. 13:31

nem, de tegnap valaki épp ezt emlegette egy másik topikon.

nagyon jó lehet! :)

279. Christineee (válaszként erre: 278. - Nikice)
2007. dec. 5. 12:23
Hát igen. Most kell. És közben szervezkedem egy mozira. Láttad már a Beowulf című új csodafilmet?
278. Nikice
2007. dec. 5. 11:59
De hüle vagyok, hiszen együtt kezdtük szinte:) Kiszámolhattam volna! Akcióztok? Fél idő!!!
277. Christineee (válaszként erre: 276. - Nikice)
2007. dec. 5. 11:52

ma van a 16.ik napom.


:-))

276. Nikice (válaszként erre: 275. - Christineee)
2007. dec. 4. 11:37

Szegényem. Én nem is tudom, hogy lehet azilyen helyzeteket kezelni, ill. talán nem is kell kezelni, csak túlleni rajta.

Az idő segít...mindíg ezt mondják.


Hányadik napon vagy? (ma mindenkitől ezt kérdem.. :)

2007. dec. 4. 08:20

Köszi szépen!


Tök fura tegnap összefutottam a tesóm volt kolléganőjével, és kérdezgetett hogy vagyunk. Fura mert tesóm már nincs.


És mindig megdöbbenek mikor olyanokkal talizom akik inkább hozzá kapcsolodnak és csak azért találnak meg mert ő már nincs!


De szerencsére nem borított ki a dolog, csak picit elszomorodtam, de nem tartott szerencsére sokáig!


:-)))

274. Nikice (válaszként erre: 273. - Christineee)
2007. dec. 4. 08:11

Köszi! Ari vagy!

és én is örülök, ha vidámabb vagy! Rád fér iagzán.

2007. dec. 4. 07:51

Örülök ha jó kedved van! Nem szabad engedni a depinek!


:-)))


Én is igyekszem nagyon vidám lenni, és egész jól megy mostanában!


Remélem elmeséled majd mi volt a dokinál!


Szurkolok!


:-)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook