Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Rövidlátók sminkelési trükkjei

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

24. Ferencz Yolanda2011-01-03 12:46
Én rövid látó vagyok a jobb 3,5 diopriás, a bal 3,75-ös. A lakásban zavar a szemü Sokszor kinevetnek , mert le kell vennem a szemüveget, hogy el tudjak olvasni valamit, és már megkérdezték tőlem, hogy dísznek viselek szemüveget. Lassan már közelre is alig látok.veg, de, ha kilépek már majd nem vak vagyok,

23. funky_b2008-05-04 16:37
Én ugy szoktam tust használni, hogy először kihuzom szemceruzával, utána azt festem át tussal, nekem így könnyebb!

22. virlane2008-02-12 11:58
Ritkán használok.

21. rosewood2007-08-24 07:29
Olyat vegyél, aminek olyan a vége, mnt egy filctollnak, mert könnyebb vele dolgozni. Pl. av.nos Perfect Wear, többféle árnyalatban is létezik, én jobban szeretm, mint a hagyományo tust.
De szép hegyes szemceruza 7köznapra jobb szerintem,a tus nekem alkalmi jellegű, kicsit megkeményíti a tekintetet.
(válasz veronitas 15. hozzászólására)

20. Antea2007-02-27 23:37
Persze, de konnyebben kenodik, kopik, ragad a szemhejra, foleg ha farad az ember. Nem art puha ceruzat venni, az jobban megtapad, igaz hamarabb is kopik. A tus viszont sokkal tartosabb.
(válasz esjé 17. hozzászólására)

19. straniera2006-11-10 13:15
Nekem sose sikerült, ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet. De szerintem függ a ceruza keménységétől is.Ha túl puha, elkenődik, ha túl kemény, kellemetlen. Vagy csak nekem?
(válasz esjé 17. hozzászólására)

18. straniera2006-11-10 13:13
Na jó, énisénis! Majd eszmét cserélünk, milyen ez a tusolás.Jó? :)))
(válasz veronitas 15. hozzászólására)

17. esjé2006-11-10 09:14
A szemceruzával is lehet szép vonalat húzni a felső szemhéjra?

16. alma202006-11-09 12:35
Szerintem érdemes kipróbálni, tartósabb, mint bármilyen szemceruza és nagyon jól kiegészíti a szempillaspirált!
Kisgé! Gratulálok! :-)))

15. veronitas2006-11-09 12:27
nekem még sosem volt tusom, még sohasem "tusoltam", de most, hogy ilyen pozitívumokat olvasok róla tőletek, venni fogok egyet, és kipróbálom.

14. kisgé2006-11-09 11:57
:))))
Én valamilyen különleges képességgel születtem, tudok vékony vonalat húzni.:)))))) De ez nem volt mindig így!:)))
(válasz alma20 12. hozzászólására)

13. straniera2006-11-09 11:53
:)))
(válasz alma20 12. hozzászólására)

12. alma202006-11-09 10:49
Szerintem ez a legkönnyebb. Így a vastagságát is könnyen szabályozhatod, meg az ívet is.
Na, nem arra gondoltam, hogy az egész szemhéjadat befested, aztán órákig csak MASZATOLOD, HOGY VÉGRE LEJÖJJÖN A FELESLEG!

11. kisgé2006-11-09 09:37
Fú, nem nehéz így? Vastag vonal után azt letörölni..:)))))
(válasz alma20 9. hozzászólására)

10. esjé2006-11-09 08:22
Sajnos a rövidlátóknak a szemüveg kicsinyíti a szemet, így ha világos árnyalatokat használunk, a szem szinte eltűnik a keret mögött. (A Tereza által ajánlott oldalon olvastam... :) )
Így csak az erőteljesebb színeket ajánlott használni, ami jobban kiemeli a szemet.
Ami kicsit kár, mert eddig a világos rózsaszín, lila, szürke árnyalatokat használtam.
Úgyhogy véget kell vetnem régi szokásaimnak!
Lényegében így a szemszínhez ajánlott erősebb színeket kell használni mindenkinek.
(válasz straniera 7. hozzászólására)

9. alma202006-11-08 20:21
Ha csak az a baj, nem kell művésznek lenni!
Én sem vagyok az.
Vastag vonalat húzol és a végén bendvesített fültisztítóval könnyedén leszedheted a felesleget!
Csak gyakorlás kérdése!
esetleg a barátnőidet is megkérheted! :-)
Nem szégyen.
(válasz esjé 5. hozzászólására)

8. kisgé2006-11-08 14:17
Aha, gyakorlás teszi a mester!:))))
(válasz straniera 7. hozzászólására)

7. straniera2006-11-08 14:12
Hello!
Én is ilyen gondokkal küzdök.Nem kezdtem olyan korán gyakorolni, mint kisgé...:)))Így aztán a nekem is nagyon tetsző tussal nem vagyok képes boldogulni én sem.:( Még sima szemcerkával is próbáltam vékony vonalat húzni, de csak alul megy, felső szemhéjon nem. Van esetleg valami praktikus tanács a gyakorláshoz?
Amúgy én úgy tudom, szemüveg alá ajánlottabb világos árnyalatú szemhéjfesték. De lehet, hogy nem minden szemszínhez...(Nekem is barna.)

6. kisgé2006-11-08 13:59
Helló! Én nem vagyok szemüveges, de sminkelek 15 éves korom óta.:)))

A barna szemhez illnek a meleg színek. Pl, vöröses, barna, még a zöld is, szerintem a lila is. A lila szempillaspirálhoz mit szólsz? Azok nem olyan feltünőek, de adnak egy árnyalatot a szemnek. Nekem zöldes a szemem és zöld szempillaspirált használok, vagy barnát. :))

A tust én mindig használom, imádom, de 12 éve gyakorlom, tehát már egy vonallal kihúzom, de igen, nem egyszerű....:)))
(válasz esjé 5. hozzászólására)

5. esjé2006-11-08 13:29
Hú, nem is reméltem, hogy válaszolnak egyáltalán a témával kapcsolatban. Tévedtem. Jó nagyot!

Tereza: húha, Te aztán írtál egy jó hosszú honlapcímet! Az oldalt megtaláltam, köszönöm! Mennyi ideig tartott begépelni? :)

Veronitas: hogy találtad ki, hogy barna szemű vagyok? Azt valahol én is olvastam egyszer, hogy ha szememet hangsúlyozom, akkor száj se legyen hangsúlyos, illetve fordítva. Megmondom őszintén, én egy kicsit otzkodom a barna szemspiráltól, nem is tudom, akkor valahogy minden barna lesz a szemem körül. De lehet, hogy ez csak az én dilim! Lila szemfestéket szoktam használni, néha napján, de inkább csak a világosabb árnyalatot.

Alma20: én nagyon béna vagyok a tus terén! Eddig akárhányszor akartam volna felül is kiemelni a szemem vonalát, mindig vagy ferde lett, vagy belenyomtam a szemembe, de általában a kettő egyszerre is szokott jönni. Hiába feszítem meg a szemhéjamat, soha nem lesz tökéletes, így arról mindig lemondok!

Bár igaz ami igaz, hátköznap nem sminkelem magam, de azért elmegyek partizni a lányokkal, valamit csak feldobok magamra, nem?
Úgyhogy a köszönöm a gyors reakciókat!

4. alma202006-11-07 18:11
Én is szemüveges vagyok, és esküszöm a tusra, mindegy milyen a szemed színe vagy a ruhád!
Gyönyörűen ki lehet emelni a szem vonalát, ráadásul te határozod meg az erősségét is! Lehet vékony, épphogy látszó, elegánsan szép, vagy lehet hangsúlyos, kicsit vastagabb( persze semmiképp nem több 2 mm-nél!), akkor kihívó, csábító! :-)

3. veronitas2006-11-07 16:23
én szemüveges vagyok, és semmi gond nincs a sminkeléssel, mindössze szerintem az a fontos, hogy egy picit, egy árnyalatnyit erőteljesebben fesd ki a szemedet (de vigyázz, akkor a száj ne legyen annyira hangsúlyos).
ha barna a szemed, én barna szemhéjfestéket ajánlok, barna pillaspirállal, vagy lila szemhéjfestéket, illetve én a ruha színéhez szoktam igazítani ezt.
(válasz esjé 1. hozzászólására)

2. Tereza2006-11-07 16:03
Itt találsz egy kis segítséget:
[link]

1. esjé2006-11-07 15:42
Nemsokára szemüveget fogok kapni, és az lenne a kérésem, aki rövidlátó szemüveges, kérem írja le, milyen trükköket ajánl smink terén, hogy ne tűnjön borzasztónak a kinézetem! Mert ha jól tudom, ilyenkor nem mindegy, hogyan emeljük ki szemünk világát.