Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rövidlátók sminkelési trükkjei fórum

Rövidlátók sminkelési trükkjei (beszélgetős fórum)


2011. jan. 3. 12:46
Én rövid látó vagyok a jobb 3,5 diopriás, a bal 3,75-ös. A lakásban zavar a szemü Sokszor kinevetnek , mert le kell vennem a szemüveget, hogy el tudjak olvasni valamit, és már megkérdezték tőlem, hogy dísznek viselek szemüveget. Lassan már közelre is alig látok.veg, de, ha kilépek már majd nem vak vagyok,
2008. máj. 4. 16:37
Én ugy szoktam tust használni, hogy először kihuzom szemceruzával, utána azt festem át tussal, nekem így könnyebb!
2008. febr. 12. 11:58
Ritkán használok.
21. rosewood (válaszként erre: 15. - Veronitas)
2007. aug. 24. 07:29

Olyat vegyél, aminek olyan a vége, mnt egy filctollnak, mert könnyebb vele dolgozni. Pl. av.nos Perfect Wear, többféle árnyalatban is létezik, én jobban szeretm, mint a hagyományo tust.

De szép hegyes szemceruza 7köznapra jobb szerintem,a tus nekem alkalmi jellegű, kicsit megkeményíti a tekintetet.

20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Esjé)
2007. febr. 27. 23:37
Persze, de konnyebben kenodik, kopik, ragad a szemhejra, foleg ha farad az ember. Nem art puha ceruzat venni, az jobban megtapad, igaz hamarabb is kopik. A tus viszont sokkal tartosabb.
19. straniera (válaszként erre: 17. - Esjé)
2006. nov. 10. 13:15
Nekem sose sikerült, ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet. De szerintem függ a ceruza keménységétől is.Ha túl puha, elkenődik, ha túl kemény, kellemetlen. Vagy csak nekem?
18. straniera (válaszként erre: 15. - Veronitas)
2006. nov. 10. 13:13
Na jó, énisénis! Majd eszmét cserélünk, milyen ez a tusolás.Jó? :)))
17. esjé
2006. nov. 10. 09:14
A szemceruzával is lehet szép vonalat húzni a felső szemhéjra?
16. alma20
2006. nov. 9. 12:35

Szerintem érdemes kipróbálni, tartósabb, mint bármilyen szemceruza és nagyon jól kiegészíti a szempillaspirált!

Kisgé! Gratulálok! :-)))

2006. nov. 9. 12:27
nekem még sosem volt tusom, még sohasem "tusoltam", de most, hogy ilyen pozitívumokat olvasok róla tőletek, venni fogok egyet, és kipróbálom.
14. kisgé (válaszként erre: 12. - Alma20)
2006. nov. 9. 11:57

:))))

Én valamilyen különleges képességgel születtem, tudok vékony vonalat húzni.:)))))) De ez nem volt mindig így!:)))

13. straniera (válaszként erre: 12. - Alma20)
2006. nov. 9. 11:53
:)))
12. alma20
2006. nov. 9. 10:49

Szerintem ez a legkönnyebb. Így a vastagságát is könnyen szabályozhatod, meg az ívet is.

Na, nem arra gondoltam, hogy az egész szemhéjadat befested, aztán órákig csak MASZATOLOD, HOGY VÉGRE LEJÖJJÖN A FELESLEG!

11. kisgé (válaszként erre: 9. - Alma20)
2006. nov. 9. 09:37
Fú, nem nehéz így? Vastag vonal után azt letörölni..:)))))
10. esjé (válaszként erre: 7. - Straniera)
2006. nov. 9. 08:22

Sajnos a rövidlátóknak a szemüveg kicsinyíti a szemet, így ha világos árnyalatokat használunk, a szem szinte eltűnik a keret mögött. (A Tereza által ajánlott oldalon olvastam... :) )

Így csak az erőteljesebb színeket ajánlott használni, ami jobban kiemeli a szemet.

Ami kicsit kár, mert eddig a világos rózsaszín, lila, szürke árnyalatokat használtam.

Úgyhogy véget kell vetnem régi szokásaimnak!

Lényegében így a szemszínhez ajánlott erősebb színeket kell használni mindenkinek.

9. alma20 (válaszként erre: 5. - Esjé)
2006. nov. 8. 20:21

Ha csak az a baj, nem kell művésznek lenni!

Én sem vagyok az.

Vastag vonalat húzol és a végén bendvesített fültisztítóval könnyedén leszedheted a felesleget!

Csak gyakorlás kérdése!

esetleg a barátnőidet is megkérheted! :-)

Nem szégyen.

8. kisgé (válaszként erre: 7. - Straniera)
2006. nov. 8. 14:17
Aha, gyakorlás teszi a mester!:))))
2006. nov. 8. 14:12

Hello!

Én is ilyen gondokkal küzdök.Nem kezdtem olyan korán gyakorolni, mint kisgé...:)))Így aztán a nekem is nagyon tetsző tussal nem vagyok képes boldogulni én sem.:( Még sima szemcerkával is próbáltam vékony vonalat húzni, de csak alul megy, felső szemhéjon nem. Van esetleg valami praktikus tanács a gyakorláshoz?

Amúgy én úgy tudom, szemüveg alá ajánlottabb világos árnyalatú szemhéjfesték. De lehet, hogy nem minden szemszínhez...(Nekem is barna.)

6. kisgé (válaszként erre: 5. - Esjé)
2006. nov. 8. 13:59

Helló! Én nem vagyok szemüveges, de sminkelek 15 éves korom óta.:)))


A barna szemhez illnek a meleg színek. Pl, vöröses, barna, még a zöld is, szerintem a lila is. A lila szempillaspirálhoz mit szólsz? Azok nem olyan feltünőek, de adnak egy árnyalatot a szemnek. Nekem zöldes a szemem és zöld szempillaspirált használok, vagy barnát. :))


A tust én mindig használom, imádom, de 12 éve gyakorlom, tehát már egy vonallal kihúzom, de igen, nem egyszerű....:)))

2006. nov. 8. 13:29

Hú, nem is reméltem, hogy válaszolnak egyáltalán a témával kapcsolatban. Tévedtem. Jó nagyot!


Tereza: húha, Te aztán írtál egy jó hosszú honlapcímet! Az oldalt megtaláltam, köszönöm! Mennyi ideig tartott begépelni? :)


Veronitas: hogy találtad ki, hogy barna szemű vagyok? Azt valahol én is olvastam egyszer, hogy ha szememet hangsúlyozom, akkor száj se legyen hangsúlyos, illetve fordítva. Megmondom őszintén, én egy kicsit otzkodom a barna szemspiráltól, nem is tudom, akkor valahogy minden barna lesz a szemem körül. De lehet, hogy ez csak az én dilim! Lila szemfestéket szoktam használni, néha napján, de inkább csak a világosabb árnyalatot.


Alma20: én nagyon béna vagyok a tus terén! Eddig akárhányszor akartam volna felül is kiemelni a szemem vonalát, mindig vagy ferde lett, vagy belenyomtam a szemembe, de általában a kettő egyszerre is szokott jönni. Hiába feszítem meg a szemhéjamat, soha nem lesz tökéletes, így arról mindig lemondok!


Bár igaz ami igaz, hátköznap nem sminkelem magam, de azért elmegyek partizni a lányokkal, valamit csak feldobok magamra, nem?

Úgyhogy a köszönöm a gyors reakciókat!

2006. nov. 7. 18:11

Én is szemüveges vagyok, és esküszöm a tusra, mindegy milyen a szemed színe vagy a ruhád!

Gyönyörűen ki lehet emelni a szem vonalát, ráadásul te határozod meg az erősségét is! Lehet vékony, épphogy látszó, elegánsan szép, vagy lehet hangsúlyos, kicsit vastagabb( persze semmiképp nem több 2 mm-nél!), akkor kihívó, csábító! :-)

3. veronitas (válaszként erre: 1. - Esjé)
2006. nov. 7. 16:23

én szemüveges vagyok, és semmi gond nincs a sminkeléssel, mindössze szerintem az a fontos, hogy egy picit, egy árnyalatnyit erőteljesebben fesd ki a szemedet (de vigyázz, akkor a száj ne legyen annyira hangsúlyos).

ha barna a szemed, én barna szemhéjfestéket ajánlok, barna pillaspirállal, vagy lila szemhéjfestéket, illetve én a ruha színéhez szoktam igazítani ezt.

2006. nov. 7. 16:03

Itt találsz egy kis segítséget:

[link]

2006. nov. 7. 15:42
Nemsokára szemüveget fogok kapni, és az lenne a kérésem, aki rövidlátó szemüveges, kérem írja le, milyen trükköket ajánl smink terén, hogy ne tűnjön borzasztónak a kinézetem! Mert ha jól tudom, ilyenkor nem mindegy, hogyan emeljük ki szemünk világát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook