Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az újszülöttek ápolásáról fórum

Az újszülöttek ápolásáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az újszülöttek ápolásáról

2009. okt. 12. 23:44

Üdv mindenkinek!

Lehet,hogy döbbenetes lesz amiket most itt leírok,de ez van:)

Angliában született meg az én pici angyalkám 2009.augusztusában.Tudnék mesélni... A lényeg,hogy pl itt a köldöktisztításra csak annyit mondtak,hogy NE CSINÁLJAK VELE SEMMIT(!).Se alkohol,se víz SEMMI! Persze ideges voltam,hogy lehetnek ilyenek...éés nem gyulladt be,nem fertőződött el,stb,szerencsére:) A köldökcsonk a 10.napon esett le,szépen begyógyult a helye. A fültisztítással viszont gondban vagyok,mert több helyen azt olvastam,hogy nem szabad pálcikát használni.Nem bírtam ki,de csak a külső résznél tisztítottam:)Bocsi,kicsit hosszúra sikeredett.

8. vivili (válaszként erre: 7. - Nyau82)
2009. okt. 2. 12:04
Szerintem ez "stílus" kérdése: a gyógyszertári fürdetőt én annyira utáltam, hogy inkább megvettem a hipoallergén gyógyszertárban kapható kozmetikumot. Szerintem a babé pl. kifejezetten jó, nálunk elég érzékeny a bőr, nekem is ekcémám volt kicsi koromban és nagyon jók a fürdetői és a testápolói.
2009. márc. 19. 00:21

a babaillat az tényleg nagyon jóóóó!!!!!:D

én minden nap megmostam a haját is,amíg picike volt,utána sapit rá és gyorsan megszáradt.akkor nem alakul ki a koszmó.utána nehezebb megszabadulni tőle.ja és a gyógyszertári babafürdető,babaolaj,popsikenőcs a legjobb.olcsóbb is,mint a márkás és nem irritálja a kicsi bőrét.

2009. márc. 18. 07:33

" Az alapvető dolgok betartása miatt lesz az,hogy annyira szeretünk beleszagolni a babánk nyakába,hogy érezzük azt az igazi babaszagot. "

Az az igazi baba illat milyen jó! ! ! És igen is naponta kell fürdetni, ha bukik, ruhacsere. Volt olyan baba a kezembe amelyiknek picit savanyú tej szaga volt a ruhájának, inkább. :-(

5. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Gyopár)
2009. márc. 17. 14:16
Szerintem jó minőségű ollóval és biztos kézzel, nem okoz gondot a köröm vágása. Persze, nem minden babánál egyforma kihívás:D
2009. márc. 17. 04:27
Szia, bocsi, csak egy okoskodás: Az akne és a tejkiütés az két külön dolog.
2009. márc. 16. 23:38

Valóban jól összeszedett gondolatok.


Én egy dolgot hozzátennék, amit nekem máshogyan mondtak, és én így is csináltam. Nekem a védőnő azt mondta, pár hétig ne vágjam le a baba körmét akkor sem, ha nagy, mert még a bőr nagyon érzékeny ott, könnyen begyulladhat a körömágy. Valóban hallottam ilyet mástól, hogy volt aki levágta, és begyulladt a baba körömágya. Én pár hétig csak körömreszelővel igazgattam neki nagyon finoman.

2009. márc. 16. 22:44

Úgy gondolom jól összeszedted azokat a gondolatokat amelyeket megfogalmaz egy újdonsült anyuka magában.

Gratulálok a cikkhez.

1. pi
2009. márc. 16. 21:03
Amikor egy kismama végre a kezében tartja újszülöttjét, hirtelen rádöbben arra, hogy szinte nem is tud semmit az ápolásukról. Hiába a rengeteg szakirodalom, amit olvasott, hiába ha nem is az első gyermek, emlékei valahogy nem akarnak előtörni.

Ugrás a teljes írásra: Az újszülöttek ápolásáról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook