Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Béres Alexandra gerinctornájától fáj a hátam. Lehet, hogy nem megfelelő ez a mozgás? fórum

Béres Alexandra gerinctornájától fáj a hátam. Lehet, hogy nem megfelelő ez a mozgás? (tudásbázis kérdés)


13. Adrika79 (válaszként erre: 2. - Vfruzsi)
2009. márc. 20. 14:20

Szia!

Gerincproblémára nagyon jó a pilates.

Összeségében is nagyon hatásos gyakorlatok.

Nekem bevált.

12. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Vfruzsi)
2009. márc. 17. 21:08
Szerintem tuti rosszul csinálod. Vagy nem kevered össze az izomlázzal? Mondjuk az nem csak fél órán át tartana... Miért nem mész el egy edzőterembe, ott megmutatnák a helyes technikát, hogy mit hogy csinálj...
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Pusztiju)
2009. márc. 17. 21:07
Sok olyan mozdulatsor van, amit gyógytornán is csináltunk -én is jártam hónapokig gyógytornára-, amit meg úgy érzem, hogy megterhelő feladat, azt nem is csinálom. Egyébként kérdeztem gyógytornászt és az én panaszaimra van amelyiket ajánlotta, van amelyiket kifejezetten tiltotta. Eddig nem volt gond...
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - Vfruzsi)
2009. márc. 17. 17:17
Lehet, hogy rosszul csinálod, de az is, hogy csak az izmodt fáj, mert megerölteted... Szerintem ha kitartóan csinálod biztos el fog múlni :o)
2009. márc. 17. 17:04

Ilyenkor nem fáj, csak miután abba hagyom kb fél óráig.

Amúgy az Egyensúlyban önmagaddal DVD-n van ez a gerictorna. Ilyen kis 7 perces.

8. pusztiju (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2009. márc. 17. 10:58

Sérvet bárki kaphat, elég egy mozdulat s ami nem volt előtte, a mozdulat miatt már van! Világ életemben tornáztam, s még az orvos sem tudta megmondani, hogy mitől jött elő. Sajnos most hogy intenzív látogató vagyok a gyógytornásznál nagyon sok fiatallal találkozom, akiknek fogalmuk nincs hogy mitől kaptak sérvet. Van olyan aki a tűrőképessége határán van, s inkább vállalja a szikét, de elege van a fájdalomból.

Jó az alakformálás, s egy igényes nő mindent megtesz hogy alakját minél tovább megtartsa, viszont ebben az ügyben konzultálnék egy gyógytornásszal... Ő ajánlaná-e a B. A dvd-jét.

2009. márc. 16. 21:08
Vagy nem attól, csak nem csinálod jól.
2009. márc. 16. 20:31
Nekem is van a gerincemmel probléma, de szerencsére nem sérvesedett el. Gyógytornázom, mellette azért csinálok Béres tornákat is. Nekem a 200 % alakformálás és az új kihívás nagyon bejött és még jól is esik a gerincemnek a mozgás és nem fáj. Igaz bizonyos mozgásokat nem csinálok -ami a hátat gerincet nagyon terheli-, de akkor sem fáj...
2009. márc. 16. 19:51

Kérdés: Magad állítottad össze, vagy gyógytornász, s mióta tornázol?

Nekem gerincsérvem van, gyógytornászhoz járok, s azokat a gyakorlatokat végzem amit össze állított, s nem fáj utána a hátam.

Kezdett kezdetén voltak hátfájásaim, de ezek elmúltak, mivel a rossz testtartás az izmokat összerántotta. Olyan volt mint aki nehéz fizikai munkát végzett.. visítani tudtam volna a fájdalomtól, de ez már a múlté. Jelenleg a sérvet próbáljuk vissza nyomni ami nem olyan egyszerű, de inkább a torna mint az orvosi szike.

2009. márc. 16. 19:36
Ez melyik dvd-je?
2009. márc. 16. 19:35
Nem lehet, hogy nem megfelelően csinálod?
2009. márc. 16. 19:32
Nem tudom, hogy azért fáj-e mert erősödik, vagy az én hátamnak nem megfelelő az a fajta mozgás?
2009. márc. 16. 19:31
Béres Alexandra gerinctornájától fáj a hátam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook