Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 3 hete szedem a yasminelle fogamzásgátlót és kb két hete folyton úgy érzem mintha pisilnem kellene, mi lehet a baj? fórum

3 hete szedem a yasminelle fogamzásgátlót és kb két hete folyton úgy érzem mintha pisilnem kellene, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 5. 20:02

Én 2 éve szedem..nekem semmi negatív mellékhatása nem volt.

A bőröm szebb lett és megnőtt a mellem:)

2012. jan. 15. 23:40

sziasztok!

2 napja szedem a yasminelle-t, de fájdalmas vizelés, gyakori vizeletürítés jeletnkezett nálam.

ősszel nuvaring hüvelygyűrűt használtam, amitől hasonló pamnaszaim jelentkeztek, orvoshoz mentem, mert aízt hittem, fel vagyok fázva, ám kidrült, hogy nem. nem tudták mi lehet a baj, én a biztonság kedvéért leálltam a nuvaringgel és el is múltak a panaszok.

gondoljátok, hogy most is ez lehet a baj? de valyon mi? túlérzékenység? vagy most tényleg felfáztam?

köszönöm a választ!

25. Sylvee
2010. márc. 21. 11:08

Szia! Ez természetes, hogy sűrűbben kell menned pisilni. :)

Abott... ha nincs más ok, akkor lehet a tabiktól...

2009. okt. 28. 13:50

Sziasztok!


Én 4 napja szedem a yasminellet és nagyon szédülök ..szerintetek lehet a gyógyszertől?

23. 49ca420470 (válaszként erre: 20. - Minimanó27)
2009. okt. 27. 14:01

Nem szabad semmiféle szünetet tartani.Én fiatalabb koromban egyszer szüneteltettem és lúdtojás nagyságú petefészekcisztám lett miatta.A doki meg jól lebaxott.


A hüvelygyulladás nem jár fájdalommal legfeljebb bűzös folyással majd a későbbiekben pedig méhszájsebbel.


Nagyon kell vigyázni a hüvely belső falának érzékenységére.A férfiak többsége szereti megujjazni a nőt vadul.Nem foglalkoznak azzal hogy elég nedves e vagy sem csak tágítanak észnélkül.Az ilyet nem szabad hagyni mert aztán rohangálhattok a nőgyógyászatra mindenféle bajjal.A bajok legfőbb okozói a durva férfikezek vagy nem megfelelő kitágulás nedvesség.Erre mindig nagyon figyeljetek hogy a párotok úgy nyúljon hozzátok mint a hímestojáshoz.

Nekem is mindig ilyen durva pasijaim voltak míg a jelenlegi párom észbontóan gyengéden nyúl oda.Rettentő óvatosan ujjaz és még orgazmus után sem rántja ki mint az eddigiek,hanem megvárja míg kellőképpen elernyedek és csak utána húzza ki az ujját.


Higgyétek el hogy rengeteg baj forrása lehet ha nem figyeltek ilyesmikre.

2009. okt. 27. 09:01
de az összes orvos akinél voltam csak fogamzásgátlót ajánlott amenzeszemre,hogy csak az állitja be,ugyanis mikor korházba kerültem már 23napja nem mulott el,és iskolába se tudtam menni olyan sok volt.Amikor megjön,vérzéscsillapitot kell szednem.Ezért nem szabad abbahagynom a fogmazásgátlót mert akkor öszevissza jönne meg és még több lenne:(
2009. okt. 27. 08:53
A fogamzásgátló hajlamosít a fertőzésekre ez húgyúti fertőzés menj orvoshoz és ha jót akarsz hagyd el a gyógyszert!
2009. okt. 27. 08:45
sziasztok!nekem olyan problémám van hogy amióta megjött elöször(12éves korom óta)rengeteg a menzeszem ,már korházban is voltam miatta 1hetet kb másfél éve és azóta fogamzásgátlót kell szednem.Ti tudnátok mondani olyan fogamzásgátlót amitől jelentősen kevesebb lett a menzeszetek?és szerintetek mikor kellene szünetet tartanom a gyógyszer szedésével?ugy hallottam 2év után egy hónapig szünetet kell tartani.az még nincs késön ha 2és fél év után fogok?segitsetek légszi!köszi!
2009. okt. 24. 11:35

sziasztok


2 éve lindynette 20-at szedtem, a 3. levél felénél hányingerem lett, émelyegtem, nem tudtam aludni egy percet sem, ideges voltam... 1 hétig nem ettem semmit és 1 hétig nem aludtam.. az orvosok pszichiáterhez küldtek, nyugtatót írtak fel, ..úgy gondolták pánikrohamom van és kikészültem idegileg, én viszont abbahagytam a gyógyszert és szép lassan helyrejöttem... most 2 hónapja folyamatosan menstruálok, a hasam görcsöl, kórházba küldtek kivizsgálásra, tegnap jöttem haza, cisztát találtak a petefészkemen...az orvos yasminelle-t írt fel nekem, azt mondta nagyon alacsony hormontartalmú és hogy kifejezetten fiatal lányoknak találták ki... most olvastam pár hozzászólást és nagyon megijedtem... ma kéne elkezdenem szedni, de már előre félek, hogyha a lindynettől rosszul voltam akkor ettől is... van valaki aki más fogamzásgátlótól rosszul volt és a yasminelle pedig bevált neki? kérlek válaszoljatok...

2009. jún. 23. 20:54

yasminelle


2 havi tabletta megegyezés szerint elvihető.

17. Charlie92 (válaszként erre: 16. - Csajszi**)
2009. márc. 31. 09:38
Mind1iknek azonos a hormontartalma, szóval akár hétfő helyett a két héttel későbbre eső csütörtökit is beveheted, de h ne kavarodj össze, azért vannak odaírva a napok. :)
2009. márc. 23. 21:07

Sziasztok!

Most kezdtem el szedni a Yasminelle-t,az első 7nél tartok,és elrontottam a szedési sorrendet szerintem!

A legfelső sorban kezdtem pénteknél,akkor vettem be az elsőt,és most nem a legalsóból vettem be a hétfőit,hanem a középső sorból!Hogy szedjem tovább,melyik sorral?Vagy mindegy?

Előre is köszi!

2009. márc. 17. 19:35
kköszi mindenkinek:)
14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Leoborta)
2009. márc. 16. 19:54
Talán gúnyolódni nem kellene...
2009. márc. 16. 19:40

"Én nem tudom mi ez, de jó nagyon,

Fájása édes, hadd fájjon, hagyom."


Juhász Gyula: Szerelem?

2009. márc. 16. 19:25

A folytonos pisilési inger attól alakulhatott ki, hogy a húgycsövödön följutottak bizonyos bacik közösülés közben.

Nekem is volt, hogy ilyen fájdalmas volt a közösülés és ugyanígy sebesnek éreztem a hüvelynyílásom és irdatlanul fájt a közösülés, elmentem a nőgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy gombás lettem. Kaptam rá gyógyszert, 3 napon belül el is múlt.

A pisilhetnék érzeted elmúlik, ha nem iszol narancslevet, helyette viszont jó sok kamilla és csalánteát, vagy tőzegáfonyalevet.

De mindenképp menj el mihamarabb egy nőgyógyászhoz!

2009. márc. 16. 19:23
arra figelj, hogy a párod is kapjon kezelést, neki is írjon fel a doki krémet, esetleg gyógyszert, mert tuti oda-vissza feertőződtetek.
2009. márc. 16. 19:22
a fog.gátló szedése amúgy is hajlamosít kicsit a fertőzések összeszedésére
2009. márc. 16. 19:21
Hüvelygyulladásra tippelnék. Orvoshoz mielőbb.
2009. márc. 16. 19:20

fertőzés.

tuti

2009. márc. 16. 19:18
Nem lehet, hogy valami fertőzést össze szedtél? vagy ha a gyógyszer szedése óta áll fenn a dolog, akkor lehet a gyógyszer valamely hatóanyagára allergia is... Menj mielőtt orvoshoz...
6. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2009. márc. 16. 19:14

Ja,és még annyit:azt írod:"pár hete".

Tehát már hetek óta fennáll ez a probléma.

Most félre ne érts,nem bántani akarlak,de ha ennyi ideje szenvedsz,miért nem mentél már dokihoz?

Ez tényleg bármi lehet,akár fertőzés/ami már átterjedhetett a húgyutakra,hisz írod,sűrűn kell pisilned/,akár allergia,akármi...amit csak egy orvos tud diagnosztizálni és kezelni.

Az ilyet sose tudom megérteni,mikor vki nagy fájdalommal inkább szenved,ahelyett,hogy minél hamarabb segítenének rajta.Bocs de ez most kijött belőlem.Azért remélem,nem haragudtál meg,és nem ijesztettem rád.**

Kívánom,hogy minél hamarabb gyógyulj meg!!!!!

2009. márc. 16. 19:09
Szerintem is fertőzés lesz. Menj dokihoz.
4. Miss Angel (válaszként erre: 2. - 274c9996b8)
2009. márc. 16. 19:02

Bár az biztos,hogy elég szokatlan,még "női bajokra"is szoktak fogamzásgátlót felírni olykor.

De attól még lehetsz érzékeny valamely hatóanyagára.

Mindegy,a megoldás orvos:minél hamarabb!

3. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2009. márc. 16. 19:00
Szia.Biztos nem bírod azt a gyógyszert,menj vissza az orvosodhoz minél hamarabb,és mond el a panaszaidat.
2009. márc. 16. 18:59
Nem hiszem hogy a fogamzasgatlotol ! ? Fertözesnek nez ki a dolog , de azert menj orvoshoz mielöbb.
2009. márc. 16. 18:57
3 hete szedem a yasminelle fogamzásgátlót és kb két hete folyton úgy érzem mintha pisilnem kellene közben meg nem.A másik gond pedig az hogy már voltunk párszor együtt a barátommal és jó is volt...de pár hete egyszerűen nem megy...annyira fáj ott lennt, olyan érzésem van mintha ki lenne horzsólódva vagy pálva vagy hogy mondják ezt.elég ha csak az újjával odaér és már sírni tudnék a fájdalomtól...ez mitől van? segítsetek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook