Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Januárba volt tüdőszürön az egyik ismerösöm, ma jött papír hogy menjen be, ez most feltétlen rosszat jelent? fórum

Januárba volt tüdőszürön az egyik ismerösöm, ma jött papír hogy menjen be, ez most feltétlen rosszat jelent? (tudásbázis kérdés)


26. marikati (válaszként erre: 25. - Kolibri)
2009. ápr. 11. 07:38
Talán Pécsre sikerül bejutni egy ismerős által hamarabb.Mi Szolnok megyeiek vagyunk.
2009. ápr. 10. 21:54
Ez tenyleg hihetetlen! Ez nagyon hosszu ido, csak ugy a varakozasra, foleg akkor, ha tenyleg valami baj van. Esetleg valami ismeros altal, nem lehet megsurgetni? Maganban biztos nagyon draga egy ilyen vizsgalat...
24. marikati (válaszként erre: 23. - Zarahell)
2009. ápr. 10. 18:46

Nálunk ez úgy megy,hogy a tüdőszakorvos kéri az időpontot.Mentegetőzött a férjemnek,hogy sajnos ilyen hosszú a várakozási idő.Mennyit várhat az akit nem sürgősséggel küldenek?????

A február 12-ei tüdőszűrő leleten fedeztek fel egy foltot.Egy hónap múlva kontroll felvétel.Ugyanott,ugyanakkora folt.Következő vizsgálat május 22 CT.BORZASZTÓ A MAGYAR EGÉSZSÉGÜGY!

23. Zarahell (válaszként erre: 22. - Marikati)
2009. ápr. 9. 21:27

Szia!


Olvasgattam itt a történteket. :(

Ezek szerint egy folt van ott, és ezért kellett megismételni?

Nekem apámnak is volt egy "sürgős" ct-je tavaly, de azt 1-1,5 hét alatt megcsinálták. Nekem meg 2 nap alatt, mikor olyan volt.

Biztos, hogy látták, hogy ez sürgős?

22. marikati (válaszként erre: 16. - Reni8018)
2009. ápr. 9. 20:33
Még mindíg nem jártunk a dolog végére.Volt a férjem két hete kontroll röntgenen.Azon is ott a folt ugyanúgy,mint a januári tüdőszűrőn.Ma volt a tüdőgyógyász dokinál CT-re időpontot egyeztetni.MÁJUS 22 AZ IDŐPONT!!!!!!!!.A férjem azt mondta,hogy addig a jó beteg el is patkol.Mi van akkor,ha nagy a baj?Az idő telik,a betegség terjed.Ja,és a beutalón rajta van,hogy SÜRGŐS!
2009. márc. 18. 17:27
Nem feltétlenül, engem is visszahívtak mert találtak foltot. Kiderült, hogy megfázásból maradt vissza gyulladás ami nehezebben szívodik fel mert olyan helyen van. Mind a két oldalon a kulcscsontom alatt.
20. marikati (válaszként erre: 19. - Reni8018)
2009. márc. 18. 17:18
Szolnok megyében lakunk.Azt gondolom,hogy nem csak nálunk történnek így a dolgok,hanem az egész országban.
2009. márc. 18. 07:09
Kösz mindenkinek!!!marikati ne aggódj,biztos nem lesz semmi gond!Amugy hová valósiak vagytok veszprém megyeiek?
18. marikati (válaszként erre: 16. - Reni8018)
2009. márc. 17. 18:17
Örülök,hogy semmi gond!!!Nagyon bízok benne,hogy a férjem is ilyen szerencsés lesz.
17. smumika (válaszként erre: 16. - Reni8018)
2009. márc. 17. 17:56
örülök neki hogy minden rendben van de azért ráirhatták volna a papirra hogy ne idegeskejen
16. reni8018 (válaszként erre: 15. - Marikati)
2009. márc. 17. 16:54

Szia hát igen ez van ,

A nővérem ma volt a tüdőgondózoban és az előző felvétel nem volt jó amit még januárba csináltak nála,a mostanin amit csináltak nincs semmi minden rendben van vele.Azt mondta a doki hogy ilyen miatt sokat vissza kellett hogy hívjanak holott nincs semi gond.Ugyhogy ne aggódj!!!!!!!!Tudom könnyű mondani,bár eltudom képzelni hogy most mit éreztek.Ja és neki sem írtak rá az égadta világon semmit az értesítőre!

2009. márc. 17. 15:49
Reni8018!Van már valami eredmény?A férjem a múlt hónapban volt tüdőszűrőn és ma kapott levelet,hogy 26-án jelenjen meg ismételt szűrésen.Könyörgöm,miért nem írnak valami infót arról,hogy miért?Főleg akkor,ha nem sikerült a felvétel.Lehet idegeskednünk egy egész hetet,remélhetőleg fölöslegesen.
2009. márc. 16. 19:36
Engem is hívtak már vissza a felvételtől számított két hét után.Szerencsére kiderült, hogy egy régről összeszedett tüdőgyulladás után maradt még egy kis folt.Antibiotikumot kaptam,egy hét után mellkas átvilágításnál már minden rendben volt.
13. mreich
2009. márc. 16. 19:06
Egyszer már engem is halálra ijesztettek egy ilyen röntgenfelvétellel. De aztán minden rendben volt, csak elsőre valamit nem jól láttak.
2009. márc. 16. 18:31
nem biztos. Múltkor voltam én is rákszűrésen,aztán kaptam a papírt h menjek be a dokihoz...Bementem,tiszta para voltam,aztán kiderült h csak a leletekért kellett bemenni.
11. reni8018 (válaszként erre: 10. - Judit0625)
2009. márc. 16. 18:21
Nem nekem jött papírom hanem a nővéremnek.
2009. márc. 16. 17:04
csodás 21. század:((( tehát nálatok még egy "vacak" tüdőszűrő-eredményre is hónapokat kell várni.Már abból kiindulva, hogy januárban voltál.... Ez szomorú.... De ennek ellenére szerintem nem aggódj, mert tényleg előfordul, hogy visszahívnak, mert valamit nem jól láttak,stb....
9. reni8018 (válaszként erre: 8. - Judit0625)
2009. márc. 16. 15:22
itt nem ez a módi ha valami nem passzol kiértesítenek mint a nőgyógyászaton is.
2009. márc. 16. 15:15
De ha januárban volt, akkor egyszer már nem adták már neki ki a papírt, miszerint semmi baja??Nálunk max. 1 hét után mehetsz az eredményért. Akkor, ha valamit találnak, mondják, hogy x időpontban fáradj vissza vizsgálatra. Ettől függetlenül még nem kell idegeskedni, mert úgy is visszahívhatnak, ha ninics semmi baj, csak valamiért a felvétel nem sikerült.
2009. márc. 16. 14:55
Szerintem mi sem fogunk ma aludni,de megpróbálunk nem idegeskedni!!
2009. márc. 16. 14:43
Nem feltétlenül. Lehet, hogy csak a felvételt szúrták el. Egy ismrősömnek ott vették észre, hogy elrepedt egy bordája. Azért hívták vissza, hogy ezt elmondják neki. Na, ő sem aludt egy éjjel.
2009. márc. 16. 14:38

Engem is hívtak már vissa,átvilágításra,mert visszamaradt tüdőgyulladásból foltocska és inkább megnézték újra.

Nem jelent rosszat,szerintem ha rendszeresen járt,szinte biztos,hogy ismételni szeretnék valami miatt.

Fel a fejjel,holnap minden kiderül!:)

2009. márc. 16. 14:14
Értem,és kösz a válaszod eléggé megvagyunk ijedve de sajnos csak holnap van lehetősége elmenni a tüdőgondozóba!!!
2009. márc. 16. 14:14
nem biztos az is lehet hogy nem lett jó a felvétel de mindenképp menjen vissza egyszer Anyukámat is visszahivták de neki nem volt semmi gond szerencsére csak a felvételel volt valami megcsinálták újból a röntgent és megnézték és az jó lett
2009. márc. 16. 14:12
nem biztos, apukámat is visszarendelték, mert neki elkavarodott a lelet. a férjemnek meg egy régebbi tüdőgyulladás nyomai látszottak, neki is vissza kellett menni.
2009. márc. 16. 14:07
Januárba volt tüdőszürön az egyik ismerösöm, ma jött papír hogy menjen be, ez most feltétlen rosszat jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook