Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki, hogy milyen vitaminok (jo dolgok) vannak a sargadinnyeben? fórum

Tudja valaki, hogy milyen vitaminok (jo dolgok) vannak a sargadinnyeben? (tudásbázis kérdés)


8. csutkababa (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2009. márc. 17. 10:56

erre valo a kereso :D

mindent megtudhatsz mindenrol :)

2009. márc. 16. 14:54
Hűűűűha! Nem is gondoltam, hogy ennyi minden van benne! Koszonom szepen!
2009. márc. 16. 14:01

* A sárgadinnye kitűnő gyógyszer mindenféle lázas és gyulladásos betegségre. Gyógyhatását béta-karotin tartalmának köszönheti, de sikerét növeli, a benne levő nagymennyiségű ásványi anyag.


* Jó hatást vált ki a hasi rész bármely, gyulladással kapcsolatos megbetegedés gyógyításában: vékony és vastagbélgyulladás, illetve a vékonybél végénél levő zár (ileum) gyulladása esetén ajánlatos a sárgadinnye fogyasztása. A bél e szakaszának gyulladása főleg azoknál a vegetáriánusoknál jelentkezhet, akik táplálékuk legnagyobb részét nyersen fogyasztják. A kemény, rostos táplálék olyan károsodást végezhet a belekben, aminek következtében leszűkül a járat, illetve krónikus gyulladás jön létre, nem egyszer rák.

2009. márc. 16. 14:00
Kíváncsi vagyok rá én is, bár így szezon előtt 3 hónappal...
2009. márc. 16. 14:00
Tápértékét a következő anyagok határozzák meg: kalcium, foszfor, vas, nátrium, kálium, mangán, magnézium, réz, cink, kobalt és króm, A-vitamin, niacin, riboflavin, tiamin, folsav és C-vitamin.
2009. márc. 16. 13:59
Részemről legjobb jó a sárgadinnyében az íze:))
2009. márc. 16. 13:54
ird be a keresobe(google) es mar meg is kapod a valaszt :)
2009. márc. 16. 13:53
Tudja valaki, hogy milyen vitaminok (jo dolgok) vannak a sargadinnyeben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook