Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegségtől hajhullás. Van valakinek erről tapasztalata? fórum

Autoimmun betegségtől hajhullás. Van valakinek erről tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


9. Holly (válaszként erre: 2. - Marianna1973)
2009. júl. 5. 20:54

szia,

nekem is autoimmunk betegségem van :( a hajhullás nálam is tünet, bár gondolom ez betegségenként változik... Nekem Lupusom és APS-em van. Egyik sem gyógyítható. Nincs különösebb panaszom velük, csak izületi fájdalom és érzékeny bőr/nap allergia. Régebben volt migrénem, és a terhességem sem volt egy nászmenet (egyik sem...). De ez teljesen változó, hogy kinek hogy reagál a szervezete.

2009. márc. 31. 08:38
Most az elején kell elkapni. Valószínű gyengíteni kell az immunrendszert, de akkor meg elkap más betegséget. Ördögi kör.....
7. Marianna1973 (válaszként erre: 6. - Hotdog68)
2009. márc. 31. 08:33

Ahogy nekem magyarázták:

A kislány immunrendszere valamiért idegen testnek tekinti- a mi eseteünkben a hajhagynákat, és folyamatosan dolgozik ellene. Sajnos, igen, más sterveket is megtámadhat.

2009. márc. 31. 08:25
mi ez a betegség? mit jelent? elárulnád?
5. Marianna1973 (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2009. márc. 31. 08:14

Szia!

Köszi hogy írtál. Az igazság az, hogy minden orvos mást mond. Némelyik szerint nem is autoimmun beteg a kislány. A hajgyógyász szerint igen, a gyermekorvos szerint nem. Történetünket a hajhullás gyermekkorban, éa a hajhullás topikban is olvashatod.

4. Kolibri (válaszként erre: 3. - Marianna1973)
2009. márc. 30. 13:42

Szia!


Egy kedves ismerosomnak van uez.a problemaja, az a kulonbseg, hogy ferfi es mar felnott. O annyival van jobb helyzetben, hogy mivel a gyogyszereknek tobb rossz mellekhatasuk volt szamara, mint haszna, igy nem szedi, viszont, mint ferfi, nem zavarja, hogy nincs szorzete sehol a testen. Se pilla, se szemoldok, haj...semmi.

Van ra gyogyszer, de uyg tudom, meggyogyulni nem lehet belole:(. De ezt en nem tudhatom biztosan. Mit mond az orvos?

2009. márc. 30. 11:35
Ismertek valakit aki már meggyógyult? Vagy hallottatok róla?
2009. márc. 16. 11:52

Sziasztok!

Kislányomnak nemrég diagnosztizálták ezt a betegséget. Szeretném megkérdezni hogy van-e olyan tapasztalata valakinek hogy ki lehet-e ebből gyógyulni? Lánykám mégcsak 6 éves és rohamosan hullik a haja.

Nagyon köszönöm előre is azoknak akik írnak!

Üdv: Mariann

2009. márc. 16. 11:48
Autoimmun betegségtől hajhullás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook