Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolárium, napozás előtt segít a sütőtök? fórum

Szolárium, napozás előtt segít a sütőtök? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 27. 16:46
Ha napozás helyett magadra borítod egy naaagy sütőtök héját, nem égsz le...
2008. dec. 3. 19:02
Aztán nem túlzásba esni csajok a répaevéssel, mert nagyobb mennyiségban fogyasztva besárgultok tőle!!!! Nem poénkodok, ez komoly!
2008. dec. 3. 18:56
nem az A - vitamin miatt lesz jó az UV sugárzás ellen. Mellesleg nem ilyen hipp-hopp megy, hogy megeszed, megy a májba, és retinollá alakul. A karotinoidok raktározódnak a bőrben, leginkább a tenyéren és a talpakon, de a máj és férfiaknál a here is tárolja. ÉS emiatt, mivel a bőrben tárolódik, egyfajta védőrétegként szolgál az UV sugarak ellen. Zsírban oldódik, tehát célszerű zsíros étkezéshez, vagy után, vagy között fogyaszta ß-karotint tartalmazó élelmiszert, vagy étrend kiegészítőt. A likopin, bármilyen hihetetlen az első számú faktor az UV sugarak ellen, ráadásul a karotinoidok vegyesen szívódnak a legjobban: tehát a likopin és a ß-karotin együtt a leghatásosabb (+egy kis cink, és B6) ezért célszerű fogyasztani főétkezés után egy sárgarépt vagy sütőtököt egy kis paradicsomlével.
2008. júl. 22. 18:55
Béta karotinban gazdag. Segít a bőrnek hogy ne égjen le, és inkább barnuljon. De ne közvetlenül napozás előtt egyél, hogy a szervezetednek ebből még A vitamint kell csinálnia.
14. Hmv. (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2008. jan. 22. 19:36
ez így van, jól tudod!
2007. júl. 28. 22:59
A sdtötö mindig segít, mint a jó kiscserkész.
2007. júl. 28. 11:17
Én már ettem sütőtököt napozás előtt,de semmi hatása nem volt.Aztán megnéztem az oldarára ragasztott cédulát és rájöttem a dolgok nyitjára.Az volt ráírva,hogy napozás közben ne tartsa maga elé.
2007. júl. 28. 10:24
Abban biztos, hogy nem leszel éhes.
10. LoLiNa
2007. júl. 28. 06:25
inkább a répa..
2007. ápr. 29. 20:21

Minden sárgás zöldség,gyümölcs jó a béta-karotin tartalma miatt!

A sütőtökben is,és a répában is sok van,Dde répát szerintem is inkább nyersen jobb ilyenkor enni!

2007. ápr. 29. 15:10
tényleg jó a sütőtök is,mert ugyanúgy van benne bétakarotin,mint a répában
2007. márc. 26. 08:31
Én a répárol hallottam ,a sütötökröl még nem.
2006. nov. 27. 22:13
Minden A-vitamint tartalmazó zöldségféle fogyasztása jó hatással van.A répa nyersen is hatásos...Nem égsz le oly hamar és állítólag a barnaság is tovább megtartható.
2006. nov. 10. 08:25

Nézzetek utánna, biztos, hogy jó!

A sütőtök táplálkozás-élettani értékei sem vitathatók. A húsa - mint azt sárga színe is mutatja - igen gazdag karotinoidokban, C- és B-vitaminokban. Ezek mint antioxidánsok, védelmet nyújtanak a szervezetnek, mivel jelentős szerepet játszanak az ún. szabad gyökök hatástalanításában.

(KJ/kcal) 130/31 336/80

Fehérje (g) 1,5

Zsír (g) 0,6

Szénhidrát (g) 16,5

Karotin (mg) 4,0

B1 (žg) 50,0

B2 (žg) 100,0

C-vitamin (mg) 25,0

2006. nov. 7. 22:06
Én is a répára szavazok, a sütőtökről még nem hallottam, hogy jó-e erre a célra.
2006. nov. 7. 12:19
A reparol tudok,hogy az segit,fogyasztom is rendszeresen,de nem föve csakis nyersen.Meg jobb lereszelve es par csepp citromlevel izesitve.
2006. nov. 7. 10:29

Tudtátok, hogy napozás előtt és szoli előtt nagyon jó ha sült ill. főtt ( ki hogy szereti) sütőtököt, vagy vízben megpárolt sárgarépát fogyasztunk.

Sokkal hatásosabb, segít pótolni a napfény hiányát, rendszeres fogyasztása szép és egészséges barna bőrt eredményez.

Próbáljátok ki!

2006. nov. 7. 10:24
Szolárium, napozás + sütőtök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook