Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet az oka, hogy a hasam állandóan kortyog mintha kis buborékok lennének benne, amik ide-oda vándorolnak? fórum

Mi lehet az oka, hogy a hasam állandóan kortyog mintha kis buborékok lennének benne, amik ide-oda vándorolnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. jún. 21. 20:14
Nem tudom mennyire aktuális már a dolog, de most találtam rá, hogy van olyan aki hasonló dologban szenved mint én. Legalábbis nekem úgy szokott lenni, hogy este mikor lefekszem. És akkor is csak ha a bal oldalamon, ritkábban ha a hátamon fekszem. Hason és a jobb oldalamon fekve egyáltalán nem. És nagyon idegesítő, nem fáj de hangosan forgyog vagy mi. Próbálkoztam már azzal is, hogy lefekvés előtt 3-4 órával nem eszek. Ha eszek is, akkor is csak valami brutál könnyűt. Valaki valami Tipp vagy ötlet hogy ez mi?
37. kiscica1975 (válaszként erre: 36. - Kiscica1975)
2021. máj. 22. 07:44
Még annyi hogy két napot koplaltam aztán elkezdtem csak kekszet enni de nagyon lassan egyszerre csak egy darabot azt is több részletben lassan jól megrágva. Borsmenta teat ittam és vizet. Estére kicsit jobban is éreztem magam nem éreztem jobboldalt úgy fájni a hasam mint eddig. Este lefekudtem és elaludtam majd kb egy fél óra múlva hascsikarasra ébredtem, rohantam a wcre ahol volt egy nagy hasmenésem, közben nagyon csikart a hasam és minden erőm elszállt már az ájulás környékezett... Lassan kortyolba pár korty hideg vizet ittam kb 20perc múlva elvanszorogtam az ágyig aztán lassan megnyugodott a hasam és elaludtam de nem tudtam 5-6 óránál többet aludni. Alvás közben sosem érzem hogy fáj jobb oldalon a hasam. Ma reggel újra hangos belmozgasom van és megint fáj jobb oldalon a hasam.
36. kiscica1975 (válaszként erre: 31. - Darcy73)
2021. máj. 21. 09:30
Nekem is nagyon fáj jobb oldalon a hasam de nem tudom mitől mert két hete várok ultrahang időpontra. Két hétig antibiotikumot kellett szednem mert az orvos azt mondta a vizelet minta alapján hogy fertőzésem van. A vérvétel nem mutatott ki gyulladást a szervezetemben. A hasam az folyamatosan mocorog, reggel van hasmenés jellegű székletem. Jobb oldalt folyamatosan fáj az epere gyanakodik a dokim. Szinte már semmit nem merek enni. Borsmenta teat szoktam napi 3x inni mert úgy vettem észre hogy olyankor csillapodik a fájdalom. De van pl ha állok vagy megyek nem is érzem a fájdalmat, inkább ha ülök vagy olyan pózban fekszem ami nem tetszik neki. Nem tudom hogy tényleg epe bajom van vagy lehet az IBS is...
35. 333
2019. dec. 16. 20:54
Sziasztok! Nekem is vannak hasonló tüneteim. Nekem olyan mintha esetleg szellentenem kéne, és hát az iskolában vagy olyan helyeken ahol illeltlen visszatartom és hát olyankor a beleimben durran ki vagy nem tudom, de nagyon hallatszik és nagyon zavaró, valamint olyan hangja van mintha fingana valaki, pedig nem de néha korgó hangja van és már évek óta ilyen de nem tudok rá jönni mi ez. Kérlek segítsetek.
2017. jún. 11. 15:04
Nekem is ugyanez van több mint egy éve.Sokat fáj jobb oldalt alul a hasam.Nem tudom mitöl mulna el.
2017. jún. 9. 21:10

Sziasztok!

Nyers kaprot leturmixolni, kevés vízzel iható.

Hetente kétszer, amíg elmúlik.

Emésztés segítő, gázokat megszünteti, vércukorszintet stabilizálja.

2017. jún. 5. 14:40
Kedd óta a hasam nekem is kortyog! Nincsenek fájdalmaim sehol sincsenek! Voltam orvosnál pénteken és azt mondta hányás-hasmenés. Nem híg a székletem és ritkán járok mosdóba! Mi lenne jó rá? Nagyon idegesít! Segítsetek,kérlek!
2009. márc. 28. 11:56

Az IBS fórumról ugrottam át ide.Nekem is ugyanezek a tünetek voltak.Egész nap hasmenés,puffadás és szörnyű hangos kortyogások.Dokik semmit nemtudtak tenni,tükrözés egy kis nyombélfekélyt mutatott ki,de az nem okoz ilyen tüneteket.Nekem jobb oldalt nagyon fájt is a hasam,a bordaív alatt.Ezért gyanakodtam az epémre,de az UH semmit nem mutatott ki.Elmentem Termgyógyászhoz,az IBS fórumon mindent leírtam róla.

Ami nekem segített:Ahogy "Vidéki" is írta,olyan probiotikum,ami nem csak egy összetevőből áll.Pl.Dr.Chen:Probio Forte.(2600ft a havi adag)

Gyógyteák:Körömvirág tea-csökkenti a bélgyulladást,folyamatosan inni kell!

Zsályatea:csökkenti,megállítja a hasmenést.

Persze a tejet és a zsíros ill. puffasztó kajákat felejtsd el.Gyakran egyél- keveset.De szerintem a dokik nem nagyon tudnak mit kezdeni vele,van aki nem is akar.Azt mondják élj vele együtt.Na,köszönöm szépen-éljen Ő ezzel együtt!!Van olyan ismerősöm akinek homeopátiás orvos segített-Ő a Salvus vizet is dicséri.Nekem a term.gyógyász.Sajnos rengeteg az ilyen beteg manapság-sok a nagyon fiatal is.Ezt hozza ez a mai világ,amiben élünk.Stressz,szenyezett levegő és élelmiszerek-ezáltal legyengült immunrendszer.Az immunrendszer pedig a hasunkban van!Ennyi..."dióhéjban".

Én nagyon megértelek és minden ilyen tünettel küzdőt,mert ez nagyon-nagyon rossz érzés,és tehetetlen az ember ez a legszörnyűbb!

2009. márc. 28. 11:06

Nem vagy egyedül, nekem is szokta csinálni, főleg suliba gázos.

Amúgy most 2 napja ok, de néha visszajön... :S Orvosnál voltam, nekem ezt mondta, azért van mert izgulós vagyok és stresszelek.

Igyál nyugtató teákat!

Én magamnál IBS-re gondoltam, a doktornő is felirta a lapra, hogy lehetséges, mikor voltam röntgenen. Ám nem tudom, nekem más panaszom nincs, se fájdalmaim. Néha beveszek rá gyógyszert (pl. Dicetel).

Más tippet nem tudok. Tudom, nem nyugtat meg, de nem vagy ezzel egyedül!

Egyébként engem is érdekelnének a lehetséges tippek, gyógymódok, válaszok! :P

29. vidéki (válaszként erre: 26. - 54988eb416)
2009. márc. 27. 23:04
Haspuffadásra sok szer van, de nem mindegy az összetétel. A Béres Flatin-ban 80 mg a szimetikon még a Meteospasmyl-ban 300 mg a szimetikom.Nincs két egyforma szervezet mindenkire minden másképp hat. Én is sorban próbálgatok mindent hol jobban vagyok hol nem! A legvégső esetben veszek be gyógyszert inkább gyógynövény, gyógytea és homeopátiás szer. És a stresszmentesség a legfontosabb még ha úgy is érzed, hogy te nem vagy ideges. Érdemes gyógynövényes nyugtatót szedni.Ha az orvos nem talál semmit akkor magadnak kell megtalálni melyik az a gyógymód ami segít, hogy könnyebb legyen. Türelmes próbálkozást. Jobbulást, gyógyulást!
28. vidéki (válaszként erre: 25. - 901c5389fe)
2009. márc. 27. 22:48
A Normaflore-ban csak egyfajta baktérium törzs van. Pl. a Béresnek a ProBio 6 kapszulában 6 féle baktérium törzs van. És csak hosszú kúraszerű használatnál hat, betegség esetén.
2009. márc. 26. 21:58

ahsli!

mióta van ez neked?

2009. márc. 23. 21:51
haspuffadásra reklámozza a renie deflatint nem tudom h jó e, de az a kérdés h te miért puffadtál fel? ezt kellene megtudni. Nyitottam 1 új topicot Haspuffadás, mi a teendő ilyenkor cimmel ha akarsz gyere át és nézd meg, nekem csalánlevél próbál segiteni. Szia neked is jobbulást
2009. márc. 23. 19:14
én ittam a normaflore-t is, de nem vettem észre javulást
24. haaeen
2009. márc. 23. 19:03
probiotikumot próbáltatok már?
2009. márc. 23. 18:52
sziasztok. nekem szülés(császár) után jöttek elö a problémák. folyton megy a hasam, és reggel ébredés után kell mennem mindig és én is nagyon fel vagyok fujodva. nem tudom mi okozhatja ezt. engem is idegesit. szoktam bevenni lopediumot, de akkor talán egy napig nincs székletem, következö reggelre ugyanaz a szitu.
2009. márc. 23. 18:47
szerintem minnél előbb menj el dokihoz és csináltass ekográfot h megtudjuk mi a probléma forrása és mihamarabb meggyógyulj. Lábaljunk ki 1ütt ebből a betegségből. Jobbulást neked szia
21. 54988eb416 (válaszként erre: 20. - 8ef78160df)
2009. márc. 23. 18:41
Én elmentem 1 magánrendelőbe ott megnéztek ekográffal a hasam azt mondta, h tele vagyok gázzal és tényleg a vastagbelem telis tele van.Azt mondta még h be is van gyulladva a gyomrom meg a beleim, és a hasnyálmirigyemmel is baj van, szerencsére nem fáj egyáltalán.DE az az érdekes h reggelente megy a hasam. Jo sok gyógyszert irt fel omeprazolt, kreon 10000, ibutin, imodiumot és smectat. Remélem h segiteni fog mert jó drága is volt, de már nem bánom csak muljon el. Csak azt nem tudom, h mi legyen kéne menjek suliba, mert igazolásom sincs mert ő nem adhatott, de ezeknek a szeleknek távozniuk kell és ha a suliban jön rám nem ereszthetem ki, de a betegtájékosztatóban pedig azt irja ha kell nem szabad visszatartani, hát nagy dilemma
2009. márc. 23. 10:31
Nekem hasmenés után sokkal jobban szokott korgyogni. Az enyém nincs összefüggésben az evéssel! Én se tuodm mi lehet ez, de én még nem is voltam orvosnál.
2009. márc. 23. 08:12
ujra itt azt hittem h már elmult ez a panasz multhéten elég jól voltam, azt leszámitva h reggelente ment a hasam, de akkor nem kortyogott_korgott annyit, már kezdtem megörülni, de most nem tom h mi van velem, ma 5,15kor keltem direkt ha lenne valamibaj tudjam kikuralni magam h mehessek iskolába, de a hasam nem nagyon törődik velem csak kortyog-korog,már nem tudom h mi lehet a bajom.Legtöbbször reggelente csinálja ezt, és evés után, de jó sokáig 6kor ettem 7,30kor még mindig korgottt. Nem fáj a hasam csak ezeket a fura hangokat csinálja és azt vettem észre h a székletem elég laza szinte mint hasmenéskor. Szeretnék már meggyógyulni menni suliba, mert az nem old meg semmit h állandóan itthol ülök, a szüleimet is idegesitem h mi lehet velem, mi a bajom, mi okozza ezt. Most azt mondta anyukám h megyünk 1 másik orvoshoz mert ez nem mond semmi értelmeset hátha ez a másik jobb lenne és helyrejönnék. Már nemérdekel akármit mond én megcsinálom csak múljon el
18. 54988eb416 (válaszként erre: 17. - 8ef78160df)
2009. márc. 17. 14:22
hát igen ismerős a helyzet én massziroztam a hasamat körkörösen az óramutató járásával egyformán próbáld ki meg azt a forrásvizet iszom amit mondot a doki
17. 8ef78160df (válaszként erre: 16. - 54988eb416)
2009. márc. 16. 21:26

Nem voltam vele orvosnál.

Nekem is hangosan hallatszik, és a legnagyobb csendben nagyon ciki tud lenni....

16. 54988eb416 (válaszként erre: 13. - 8ef78160df)
2009. márc. 16. 15:43
és te mit csinálsz? neked is hangosan hallatszik? voltál vele orvosnál?
2009. márc. 16. 12:09
Ha zavar, menj el gasztroenterológushoz!
14. drnéni (válaszként erre: 12. - 54988eb416)
2009. márc. 16. 12:09
De, jobbról balra megy jófelé. A belek képesek fordított továbbításra, de neked jófelé megy.
2009. márc. 16. 12:02
Nekem is ezt csinálja, és mostmár egyre gyakrabban!
12. 54988eb416 (válaszként erre: 11. - 2d5a00656a)
2009. márc. 16. 11:15
visszafelé ez lehetséges? nem jobbról balra kell haladjon?
11. 2d5a00656a (válaszként erre: 9. - 54988eb416)
2009. márc. 15. 18:46

Hát a vastagbél szakaszain vándorol az biztos:)méghozzá visszafelé.

Alma???

2009. márc. 15. 15:45
és köszöm h segitetek nekem
9. 54988eb416 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2009. márc. 15. 15:44
hallom is és éezem is lent a hasam jobb oldalán kezdődik ott kortyog a legtöbbett majd feljön a gyomromig és onnan lemegy a másikoldalra és ott is kortyog szerintem a vastagbelemmel lehet a baj
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook