Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az aikidóról fórum

Az aikidóról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az aikidóról

12. Bosziii (válaszként erre: 11. - Salomon Rozen)
2012. ápr. 9. 22:01

Egyetértek, és ugyanakkor nem.

Az aikido ugyanaz. Az emberek mások.

Az aikido alapelvei nem változnak. Az emberek változnak.

A kor halad, az emberek változnak, az aikido fejlődik. Az alapelvek ugyanazok.

Egyszer azt hallottam, hogy az ember életében kell egy biztos pont (ez a legtöbb embernek a család/ja/). Ez az idők folyamán változhat (pl. valaki elválik, ekkor keres egy másik biztos pontot... ami nem feltétlenül egyből egy új társ :-) van akinek a munkája lesz az, van aki egy hobbit keres magának.../van aki aikidozik :-D /)

Persze van akinek több biztos pontja van...

De egy kell, az összes többi változik, mert a változás szükséges. A biztos pont meg kell :-)

11. Salomon Rozen (válaszként erre: 8. - 362f169ace)
2011. jún. 16. 09:04

Az aikidó (合気道, nyugaton Aikido, Aikidō) tradicionális alapokra épülő modern, japán harcművészet. Alapítója Uesiba Morihei, ismertebb nevén O-Sensei, azaz „Nagymester”, „Nagy tanító”.

Az aikidó gyakorlati technikái a kifinomult mozgáson, az ellenfél erejének érzékelésén és elvezetésén, valamint annak szétszórásán vagy az ellenfélre való visszafordításán alapulnak. Az Alapító (Uesiba Morihei) megfogalmazása szerint az aikidó egy olyan Út, amellyel le tudjuk győzni a konfliktusokat magunkban, és amellyel békét teremthetünk a Világegyetemben. Ennek megfelelően az aikidó gyakorlása során nem létezik ellenfél vagy ellenség, hanem partner van, akit vezetnünk és irányítanunk kell. A gyakorlónak tehát nem a pusztításra, hanem minden esetben az építő jellegű konfliktuskezelésre kell törekednie.


Az Aikido se nem fegyelem se nem tánc.

Minthogy az íjászat nem a kardvívás.

Nem kéne hülyeségeket írni, csak hogy hozzászóljatok egy adott témához.


Ha nem tudsz valamit, ne kezd hülyeségeket írni.

Az Aikido-nak csak egy része a fegyelem, a tisztelet pedig az etikett része s nem több annál. Egyesek azt hiszik, hogy a fegyelem a lényeg meg a tisztelet, pedig mint a Kendonál, az Iaidonál, a Kenjutsunál, a Ninponál, a Ninjutsunál itt is az ellenfél leszerelése illetve az önvédelem a cél.


Ide nem kell vélemény vagy nézet, az Aikido mindig ugyanarról szól, nem arról, hogy szerinted mi. És nem az a lényeg, hogy finoman mozogj durva támadás esetén.


Ami küzdősport és egyben tánc is az a Kapuéra, a Kung Fu, legyen az Shaolin, Wushu, Tai Ji Quan vagy bármi más.

10. d58b988bee (válaszként erre: 7. - Bosziii)
2009. márc. 20. 16:09
Én a neten, meg ajánlották ismerősök, Nagymaroson járunk.
9. Bosziii (válaszként erre: 8. - 362f169ace)
2009. márc. 20. 15:29
Igen... én is elfogult vagyok...csak így tudok beszélni róla... A laikus vélemények pedig azért fontosak, mert kívülálló néha jobban lát minket, mint mi önmagunkat.
2009. márc. 20. 02:16

Aikido élt, él és élni fog!

(Most Lenint hagyjuk ki!:))

Sokat gondolkodtam, hogy most írjak-e...?

Ne haragudjatok, ha túlzottan az én módszeremről írok, de ez nagyon bejött.

Tudod mi az aikido?

FEGYELEM ÉS TÁNC.

Ezen nézetemen az inkvizíció erői sem változtatnak...:)

Fegyelem: alap követelmény.

A mozgás: mutasd meg másnak, hogy milyen finoman lehet mozogni durva támadás esetén is.

Életforma? Igen, a fegyelem miatt, és a másik ember tisztelete miatt.

Késöbb többet is írok.

Travels

7. Bosziii (válaszként erre: 4. - D58b988bee)
2009. márc. 20. 01:27
Az aikidot nem lehet elég korán,és elég későn sem elkezdeni.Családi "vállalkozásnak" sem utolsó :) Sajnos némelyik szülőnek (is) hamis képe van az aikidoról...Képesek ráragasztani a "verekedés" címszót.Te hol tájékozódtál róla?
6. Bosziii (válaszként erre: 3. - 362f169ace)
2009. márc. 20. 01:08

Szia Travels!

Egy időben segédkeztem én is gyermekek oktatásában.Nagyon jó tapasztalataim vannak.Rendkívül fegyelmezettek is tudnak lenni,és öröm velük a munka.Sokmindent kaptam tőlük. :)

5. Bosziii (válaszként erre: 2. - C4f059c04b)
2009. márc. 20. 00:53
A lépegetés ismerős...közben pedig ki-ki kukucskálunk egymás válla fölött,jobbra,balra :) ...és valóban... figyelem az embereket,és sokan ezt teszik.Régebben én is.
2009. márc. 16. 08:31

Sziasztok!


Az én kisfiam lassan 3 éve jár és nagyon jót tesz neki testileg is meg sokkal fegyelmezetebb és egyre jobban is tanul.

Én nagyon jó dolognak tartom.


Üdv. Jojjo

2009. márc. 15. 23:53

Szia Bosziii,

Sok éve tanítok aikidot, főleg gyerekeknek, és haladóknak.

A gyerekeket emelném ki, mert - teljesen egyetértve veled, és a nagyon jó, s igaz cikkeddel - EZ EGY OLYAN TARTÁST AD EGY EMBERNEK, AMIT VALÓBAN, AZ ÉLET MINDEN PILLANATÁBAN KAMATOZTATHAT.

A környezetemben már több lányt és fiút - plusz az ő szüleiket - sikerült meggyőznöm arról, hogy kezdjék el, és MINDENKI POZITÍVAN HALADT, ÉS HALAD ELŐRE MIND TANULÁSBAN, MIND FEGYELEMBEN.

Sajnos nem érzik az emberek, hogy a fegyelem mindennek az alapja. És a legjobb iskolák egyike ennek pl.: az aikido.

Üdv: Travels

2009. márc. 15. 11:12
Éredekes, hogy az utcán ki tér ki a másik ember elől. Ahogy megfigyeltem általában én lépek odébb legtöbbször. Volt olyan is, aki inkább összeütközött volna velem, de akkor sem lépett volna odébb. De olyan is van, aki felé ha határozottan közelítesz, akkor egyből félrehúzódik. A legviccessebb amikor egy irányba lépünk mindketten többször is.
2009. márc. 15. 11:03
Ajánlom azoknak, akik keresnek valamit, amiben kiteljesíthetik önmagukat. Egy mozgásformát, gondolatokat, esetleg életmódot, önbizalmat.
Az aikidóban minden megvan ami a tested és lelked egészséges működéséhez szükséges. Harmónia! Röviden ennyi csupán. Én ezt találtam meg az aikidóban. Nézzük miről is beszélek...

Ugrás a teljes írásra: Az aikidóról

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook