Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel játsszon egy 3-4 éves kisgyerek? fórum

Mivel játsszon egy 3-4 éves kisgyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. dec. 9. 08:28
Játékokkal, amelyek neki valók...és hallgasson mesét.
66. Marjann (válaszként erre: 62. - Dini-dani)
2009. máj. 8. 11:41
Volt a Spektrumon egy sorozat (Miből lesz a cserebogár), annak volt egy ilyen része, ahol azt figyelték, hogy szülők mennyire vannak hatással arra, hogy a gyerek fiús-vagy lányos játékokat játsszon, nemtől függetlenül. Volt olyan anyuka, aki direkt babákat adott a fiának, mert állítólag így felnőttkorban empatikusabb lesz majd. Szóval hagyd had játsszon, amit szeretne, max apukával járjon el focizni, töltsenek együtt sok időt, így ki lehet egyensúlyozni a hatásokat.
65. supin (válaszként erre: 55. - Captonne)
2009. máj. 8. 11:05

Megtanítani korai. De ha érdekli akkor viszont kell.

Az unokám már kérdi a betüket a számítógépnél. Julius 2-án lesz 3 éves.

64. captonne (válaszként erre: 61. - Syria)
2009. máj. 8. 11:01

Értem köszi.

(Ő szeretné leírni a nevét!)

2009. máj. 4. 11:41

Sziasztok!

A gyerekek általában a maguk korabeli társat keresik független a nemétől. Nekem három lányom van a barátnőmnek két nagyfia és egy kislánya. Játék közben nem nemek szerint, hanem korosztály szerint klikkesednek.

62. dini-dani (válaszként erre: 59. - Captonne)
2009. máj. 4. 08:20
Kösz a reagálást:) Egyébként egyke.De csupa csajokkal barátkozik. Van egy kisebb baráti társaságunk. 2 kislány + 1 kisfiú ill. az én fiam. Ez a kisfiú túl agresszív és az én gyermekem inkább nyugodtabb játszópajtások társaságát kedveli. Így maradnak a csajok:)Az oviban is csak 4en vannak fiúk a többi 20 gyerek kislány.Ez van. Remélem elnövi.)
61. syria (válaszként erre: 55. - Captonne)
2009. máj. 1. 10:36

Igen, korai. Két okból:

1: nincs itt az ideje.

2: mit fog csinálni az alsóban, amikor a többieket arra tanítják, amit ő már tud?

Jó esetben „csak” unatkozik, rossz esetben zavarja a társait, a pedagógust.


ÁM!


Ha ő célirányosan kérdezi, mondjuk egy plakát láttán, vagy bárhol, ahol jó nagy betűket lát, hogy anya: mi van oda írva, magyarázd el neki. Lehet, hogy így spontán megtanul olvasni. (Emlékszem, én 3-4 évesen folyton ilyeneket kérdeztem, aztán alig vártam, hogy iskolás legyek, és imádtam magamba szívni, amit ott hallottam.)


De a betűk, számok leírását tanítsa meg neki az, akinek ez a feladata. Ha már mindenáron írószert akarsz a kezébe adni, tegyél elé színes ceruzákat és kifestőkönyvet, azzal fejlődhet a kézügyessége, pl. ha nem a vonalon kívülre húzza a ceruzát.

60. M_Marcsa (válaszként erre: 55. - Captonne)
2009. ápr. 30. 19:28

Igen, korai.

Mi lenne az értelme?

2009. ápr. 30. 14:18

Szerintem hagyd ,az én bátyám is ilyenekkel játszott és felnőtt meglett férfiember vált belőle,egy idő után majd elhagyja ezeket.

Van lány tesója,mert akkor teljesen természetes ,hogy neki is az tetszik ami a tesónak,nálunk a lányom fiús, jobban szeret autókkal játszani ,mint babákkal.

2009. ápr. 29. 09:19

3,5 éves kisfiam előszeretettel játszik lányos játékokkal. Póni-k, babák, csit-csatok stb. A rózsaszín szerinte a legszebb szín. Már lassan ott tartunk, hogy csak a kislány barátai lakásába akar menni mert szerinte csak ott vannak szép játékok:)

Szerintetek? Mi a helyes hozzáállás? Adjam alá a lovat és szerezzek be otthonra is hasonló játékokat vagy finoman próbáljam rávezetni a fiús elfoglaltságokra?

2009. márc. 25. 21:25

Egyenlőre, (szaknyelven mondva) a fejláb embereknél tartunk,de azt nagyon ügyesen rajzolja :)

1-5ig számol, de a betűket nem csípi :)

56. wanda8
2009. márc. 25. 20:09
A gyermektől is függ.De szerintem még ráérsz,én is kb 4.5-5 évesen akarom elkezdeni vele.Meg kell érnie a kisgyereknek hozzá,persze játékosan,rajzolva szerintem lehet tanitani.
2009. márc. 25. 20:07
Szerintetek korai elkezdeni a betűk számok leírását megtanítani egy 3,5 éves gyerkőcnek?
54. vivili
2009. márc. 25. 11:54
Alkér Orsi hírleveleiben van a csodasuli oldalán néhány játék. Nem olcsók, de nézzétek meg, szerintem fantasztikusak.
53. vivili
2009. márc. 24. 16:14
Nálunk nagyon beváltak ezek: Sapientino, olyan építőjáték, amiben golyókat kell leengedni az általa megépített toronyból, végtelenségig bővíthető fasínek kis mozdonnyal és kocsikkal, Guess Who jellegű társasjáték, kevés elemből álló puzzle, kisegér - NAGYEGÉR (óvodások játéktára), mágneses öltöztető, fürdőkádban használható kréta a csempére (nagy öröm lemosni), most a Geomag megy nagyon. Biztos eszembe jutna még...:)
52. syria
2009. márc. 24. 12:53

Ja, és eszembe jutott még egy jó ötlet: a szappanbuborék fújás. Az aztán a tündérvilág!

Emlékszem, 2007 nyarán indult is egy topic ezzel kapcsolatban, lehet szemezgetni:

„A buborékfújóba miből készítsem el a löttyöt?”

51. syria
2009. márc. 23. 11:43

Most, hogy Hoxa rendet rakott, elárulom a LEGO-s trükköt.


Leterítettem a szőnyegre egy fehér lepedőt, s megkértem a csemetéimet, hogy csak azon legózzanak. Ennek többszörös volt a haszna:

- sokkal könnyebben megtalálták az alkatrészeket, mint a színes szőnyegen

- nem törtük ki a bokánkat a szobában szerte-szana szórt, láthatatlan elemeken

- az értékes játékdarabok nem estek áldozatul a porszívónak

- az építés végeztével egy mozdulattal lehetett az összes apró kis vackot a dobozába önteni


Ez utóbbi volt, ami leginkább motiválta őket, hogy betartsák a lepedős szabályt, mert nekik sem kellett négykézláb mászkálva összeszedni a kedvenceiket.

2009. márc. 23. 08:16

Eszembe jutott egy jó elfoglaltság,gondoltam megosztom veletek.

Vagdossatok ki formákat, és egy füzetbe ragasszuk be ,tényleg nagyon élvezte a kislány.

Ráadásul pénztárca kímélő,mert előszeretettel vagdosta szét a reklámújságokat.

2009. márc. 22. 17:55

Nem kötekszem senkivel, és főleg nincs bajom senkivel, csak olvastam a 2. számú fórumot, utána az 1. számú fórumot, és kezdtem úgy érezni magam, mint egy légi-irányító központban.

_


Legközelebb akkor írok, ha lesz érdemi mondanivalóm a témával kapcsolatban ;)

2009. márc. 22. 17:01

Ne haragudj,de őszintén neked mi bajod velem?

Amennyiben figyelmesen elolvasod amit írtam nem osztottam ki írjon oda ,vagy ne írjon.

Nem engedik az új topikot,de azt hiszem sikerült tönkretenni ezt is pedig nagyon jó dolgokat írtak a szülők.

Nem akartam mögé bújni, mert nem szokásom,és nem hinném ,hogy furcsa a gondolkodás módom.

47. 88e297a0b8 (válaszként erre: 46. - Captonne)
2009. márc. 22. 16:08
Új topikot nyitni, kiosztani ki hová írjon... Majd eldönti mindenki maga. Szerintem átestél a ló túloldalára. Ha sértegetnek, hagyd figyelmen kívül, ne egy új topik mögé bújj!! Nem tilthatod meg senkinek, hogy oda aztán ne írjon. Érdekes a gondolkodás módod.
2009. márc. 22. 15:53

Most kérek bocsánatot, minden kedves anyukától-apukától.

A topik nyitásával egyáltalán nem ez volt a célom, nagyon szomorú vagyok, hogy jut*ka elhagyja a topikot!!

Nyitok egy újat azonos címen, 2. számozással várok oda mindenkit és ígérhetem, nem fogok reagálni bárki is, provokálna.

Életemben először húztak fel ennyire, sajnos nincsen éppen jó időszakom.

Syra kérlek, ne írj oda, csak ha tényleg ötletekkel állsz elő! Nem dirigálni akarok, hanem szépen megkérlek!!

45. rayman3 (válaszként erre: 43. - Captonne)
2009. márc. 22. 15:44

Nyugi captonne nem neked írta!

Bár a válaszom azonos lett volna a tieddel. :)

2009. márc. 22. 15:38
no itt leléptem pedig szeretem a játékötleteket...ha majd ti ketten kinőttetek a 3-4éves korosztálybol és még él a fórum visszanézek....bocsánat....
2009. márc. 22. 15:37

TE?

Nem vagyok a mucikád!!!

2009. márc. 22. 15:34
de ha jol olvastam közben vissza nem volt kitétel....jó ha néha elvan egyedül a gyerek,nagyon jó de többnyire jobban szeretik a közös játékokat,legalábbis együtt lenni ha nem is mindenki játszik:)
41. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 38. - Syria)
2009. márc. 22. 15:33

Nem tudtam hogy olyan kell csak amit eléteszek és jol elvan,valószinü nem figyeltem eléggé....Akkor meg gyerekfüggő mindenki ismeri a sajátját....az enyém pl a felsmosóvödör vizzel tök jol elvan csak én nem értékelem ha takarit:)

Akkor max autókat babákat kockákat legókat stb tudok ajánlani,olyan mesemondó püssállatkát amit ha megnyomsz csinál ezt azt,hangoskönyvet effélét...nekünk nem voltak ezek de dícsérik.....

40. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 39. - Captonne)
2009. márc. 22. 15:31

Én sem vagyok kreativ vagy jó kézügyességü sajna de azért szoktam eszkábálni nem mindíg szép de szeretjük:)

Nekem egy játékhoz volt szines oldalu dobókocka de meglévőre lehet ragasztani is az oldalára szerintem.Társasjátékokat csináltunk már gyerekujságban lévő szép szines képböl,arra rajzoltunk,ragasztottunk különböző szinü papirokbol mezőket,olyan szinek vannak a kocka oldalain is amilyet dob a soron következő olyan szinüre lép,lehet ezekhez feladatokat,egyebeket kitalálni.stb

39. captonne (válaszként erre: 34. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 15:22

Hogyan készítetek ilyen dobókockát?

Lehet hobbiboltba venni ilyesmit?

Rajzolni szeretek én is és a lányom is, de sajnos nem vagyok túl kreatív az ilyesmi terén!

38. syria (válaszként erre: 34. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 15:21

Egészem konkrétan: én írtam (többek közt) a diavetítést.

Csak hát ahhoz együtt kell lenni. Az nem olyan dolog, amit csak úgy a gyerek elé teszek, aztán jól elvan vele.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook