Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvászavarok fórum

Alvászavarok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
125. c1e9612cd3 (válaszként erre: 124. - Kmeli)
2011. máj. 11. 22:11

engem az esti sport csak méginkább felpörget. Azt inkább késő du szoktam.

Lehet, ha bevennéd a Xanaxot lefekvés előtt 1-1,5 órával, és nem közvetlenül lefekvés előtt, akkor könnyebb lenne elaludni.

Meg amit én még szoktam, h amikor nem megy az elalvás, végigjárom gondolatban a testem fentről lefele, és mindenem ellazítom közben. Ilyenkor szoktam megfigyelni, h az agypörgés miatt mennyire feszesek tudnak lenni észrevétlenül is a testrészeim. Ez is szokott segíteni, ráadásul, el is tereli a gondolataimat a hülyeségekről.

124. Kmeli
2011. máj. 11. 22:03
Én tisztában vagyok azzal,hogy én is azért nem alszom,mert az utóbbi időben elég sok volt a stressz az életemben,sőt még most sem az igazi,és ugye állandóan jár az agyam.Ráadásul én alapból is olyan vagyok hogy elég intenziven forognak mindig az agytekervényeim,hát ha még problémáim vannak...Régebben eljártam este futni,meg utána ha hazaértem tornáztam egyet és attól jól kifáradtam,akkor valóban valamivel könnyebben ment az alvás de akkor sem mindig.
123. c1e9612cd3 (válaszként erre: 119. - Kmeli)
2011. máj. 9. 17:50
nekem is akkor voltak ilyesmi gondjaim, amikor szorongtam.... Uez! Kialvatlan voltam, és ettől ingerlékeny, türelmetlen, stb.... Csak nekem az elalvás része könnyebben ment (éjfél körül), viszont felriadtam rendszeresen hajnal 3kor.... Aztán, mikor ez is elmúlt, akkor meg azt vettem észre, h a felébredéssel vannak gondok, és ugyan szinte átalszom az éjszakát, uolyan fáradtan kelek, mint ahogy lefeküdtem. Elég sok időmbe telt, mire rájöttem, h szorongok, és ezért éberen alszok, ami egyáltalán nem pihentető, felületes. Nekem a Xanax bevált ellene. Mi lenne, ha te is kipróbálnál vmi más szorongásoldót, nyugtatót? Hátha vmelyik hat? Nem te lenél az egyedüli, akire nme úgy hat az adott gyógyszer, ahogy számít rá. Pld. Valeriána, Sedatif PC, stb. De a gyógyszerész biztosan tud még ajánlani többet is!
2011. máj. 9. 16:21

Szia!


Én eltudom képzelni,h ez milyen borzalmas.Nekem akkor volt ilyenem,amikor a betegségem(szorongás) elkezdődött és a nagy stresszhatástól nem tudtam aludni. 3. napja nem aludtam már(3 nap alatt egy szemhunyásnyit sem!!!) amikor visszamentem a pszichiáterhez,aki adott egy nyugtatót,amitől el tudtam aludni.


Szerintem téged már az is befolyásol,h tudod mi vár rád éjszaka és ezért nem tud kikapcsolni az agyad.Csak röködnek a gondolataid.Relaxálnod kellene(zenére) vagy elalvás előtt intenzíven sportolni valamit.Egy próbát megér ez a dolog,ha nem sikerül,akkor vannak alvászavarra klinikák + egy pszichológus is tudna talán segíteni.Különböző gyógynövényes teák vagy akár homeopátiás "gyógyszer" is tudna segíteni.

121. pinkdreams (válaszként erre: 119. - Kmeli)
2011. máj. 9. 16:16

Nekem is ugyanilyen problémáim voltak az alvással, mint neked. Éjjel 2-kor kipattant a szemem, forgolódtam, hol melegem volt, hol fáztam. Aztán kiderült, hogy a változókori panaszok okozták. Amióta szóját szedek rá, azóta teljesen elmúlt.

De látom, Te még fiatal vagy a "banyakórhoz":)

Mindenesetre azért megemlíteném nőgyógyásznak is.

120. Annette
2011. máj. 9. 16:10
Próbálj meg szerintem egy természetgyógyászt, apukám tüdőrákos, és ő is gondolkozik egész éjjel, ugye a betegségtudat :/ Vettünk nyugtatót de az nem használt aztán egy bükki természetgyógyásztól kapott nyugtató teakeveréket amitől alszik 5-6 órát.
119. Kmeli
2011. máj. 9. 16:01
Pár hónapja(kb fél éve) borzalmas éjszakáim vannak.Azelőtt soha nem volt baj az alvókámmal,ám egy ideje az életem megkeserítőjévé vált az INSOMNIA,azaz álmatlanság nevű kór.Az ellenségemnek nem kívánnám.Minden áldott éjjel a forgolódás,a "helyem nem találom" szindróma,hol fázom hol melegem van,és jár az egyam ezerrel.Mindegy hogy min,csak jár és jár.Ezen kívül minden kis kívülről jövő inger,a legkisebb zaj,vagy fény is megzavarja azt a 10-15 percet,amikor nagy nehezen sikerül elszundikálnom.Ekkor egyből felriadok és újra kezdődik az egész,megint 1-2 órába telik mire elalszom,de akkor már van hajnali 4-5 óra.És 6kor kelek,vagy ha később,mindegy,akkor is olyan vagyok mint a mosogatórongy.Ingerült és ideges,és fáradt.És minden nap,éjszakáról-éjszakára ez megy.Már rosszul vagyok mikor jön az este,mert tudom mi vár rám,és minden éjjel idegroham fog el az órákig taró forgolódástól,álmosságtól,és alig várom hogy vagy reggel legyen végre,vagy aludhassak,legalább 2-3 órácskát....Ott tartok,hogy én már annyival is beérném....Volt hogy úgy jártam dolgozni,hogy hajnal 4kor ébresztett a telefonom mert 5kor ment a busz, és én még fél 3kor forgolódtam idegeskedve,úgy,hogy 10kor lefeküdtem,és még egy szemhunyásnyit nem aludtam...és ez napokig.... Kaptam xanaxot erre,de a felirt adag 2x-ét kell bevennem ahhoz,hogy hasson. Nem váltottam ki csak egyszer,mert úgy vagyok vele,hogy nem akarok rászokni....de már ott tartok,hogy szó szerint gyűlölöm az éjszakákat mikor más mélyen alszik,én meg szenvedek reggelig,és hiába vagyok álmos és ásítozom,egyszerűen nem bírok aludni! Éjszakánként az idegbaj kerülget ez miatt.Ki volt már ilyen helyzetben,és mit tanácsolna???Sikerült valakinek kigyógyulni ebből,és ha igen,akkor hogyan?
118. keeper2 (válaszként erre: 116. - Cicus666)
2011. ápr. 13. 11:08
Ugyan segítséget nem tudok, én is csak a saját alvásproblémáimmal küzdök, de ezen okból olvasgattam elég sok e témával foglalkozó oldalt, és mint laikus, azt mondanám "alvási rémület"-ed van, legalábbis erre utalnak a leírtak. Itt egy link ahol erről is írnak: [link]
2011. ápr. 10. 17:10

Hogyan kerüljük el a rossz álmot és mi a jó alvás titka? Íme öt javaslat arra az esetre, ha éjszakánként gyakran fel kell kelnie, vagy nehezen tud elaludni.



Egy kiadós alvás során nemcsak testünk pihen, de szellemileg is feltöltődünk. Állatokon végzett kísérletek alapján az alvás javítja a tanulási képességet és a memóriát. Egy 2009 tavaszán az Egyesült Államokban megjelent egyetemi tanulmány szerint az alvásnak fontos szerepe van abban is, hogy az agy ki tudja dobni a hasztalannak ítélt ún. „mentális hulladékot”.



Mit nevezünk álmatlanságnak?


Krónikus álmatlanságról beszélhetünk, ha egy háromhetes időszakban az éjszakák több mint felén nem tud rendesen aludni; ez jelentheti, hogy nehezen alszik el, az éjszaka folyamán többször felébred és/vagy reggel nem érzi magát elég kipihentnek. Mivel akár hónapokon vagy éveken át is szenvedhetünk alvászavartól, hasonló problémák felmerülésekor forduljon háziorvosához!


Ennél sokkal gyakoribbak az általában nőket érintő, pár napig, legfeljebb néhány hétig tartó álmatlan időszakok.


Habár különbözőek vagyunk, a felnőtteknek átlagosan naponta 7-9 óra alvásra van szüksége. Próbálja ki az alábbi öt javaslatot, hogy legyőzze az álmatlan éjszakákat!



Öt javaslat az álmatlan éjszakák leküzdésére


1. Válasszon egy alvást segítő lefekvés előtti innivalót! A koffein tartalmú italok jó kezdőlöketet adhat reggel, de ha este isszuk, akkor éberek leszünk és nehezebben kerülünk a mélyalvás állapotába. Ugyan az alkoholtól is elálmosodhatunk, viszont nagyban befolyásolhatja az alvás minőségét vagy folyamatosságát. Alkohol helyett inkább igyon valamilyen meleg tejből készült innivalót és máris álmos lesz!



2. Egy aktívan töltött nap előre felkészíti az alvásra. Nyilvánvaló, hogy egy kiadós sétát követően jobban fog aludni, emellett a rendszeres testmozgás is segít szervezetének a stressz leküzdésében, hogy éjszakái nyugodtabban teljenek.



3. Vigyen rendszert az életébe! A kisbabák esetében az esti fürdő és a tej az alapja az elalvás előtti rendszernek; viszont a felnőttek szervezete is hasonlóan reagál! A reggeli tusolás helyett vegyen egy nyugtató esti fürdőt, valamint próbáljon minden este nagyjából ugyanakkor lefeküdni, így szervezetét is rendszerhez szoktatja.



4. Vezessen be olyan módszereket, amelyek segítenek elaludni! Senki sem tud kikapcsolódni, ha a munkája vagy az elvégzendő házimunka miatt aggódik. Inkább olvasson, vagy hallgasson rádiót, így nem azon fog rágódni, hogy mit kell még holnap megcsinálnia! Mindenkinek önmagának kell kitapasztalnia, hogy számára mi működik: egy magazin lapozgatása vagy egy izgalmas regény olvasása, netán halk zene vagy egy rádióbeszélgetés hallgatása.



5. Feküdjön kényelmesen! Semmi sem rosszabb, mint folyton forgolódni és kényelmetlen pózban aludni. Használjon párnákat, hogy megtalálja a megfelelő pózt! Például, ha szeret az oldalán feküdni, tegyen egy párnát a felül lévő térde alá, így dereka nem fog elfordulni. Meglepő lehet, hogy egy V-alakú párna mennyire kényelmes tud lenni.



Hasznos tipp:


Tisztítsa meg gondolatait mielőtt aludni menne! Azokban az esti órákban, amelyek a kikapcsolódáshoz szükségesek, már ne dolgozzon, és ne küldjön e-maileket! Határozzon meg egy időpontot (például este 10 óra) ameddig be kell fejeznie a mindennapi teendőit. Mindent, ami ezután jut az eszébe, jegyezzen fel egy papírra, amit reggel újra elővehet! Ez segít létrehozni egy kis “üzemszünetet”, hogy minden zavaró gondolatot kizárjon.

2011. ápr. 9. 11:09

Sziasztok!


25 éves szingli lány vagyok.

Mostanában kisebb alvászavarral küzdök. Igaz, tudok aludni, de nem mindegy hogy ébredek fel.

Pár éve van, de nem rendszeres, viszont mostanában valahogy sűrűsödött. A lényeg az, hogy arra ébredek, hogy verekszek.Tudom, kicsit viccesen hangzik, de így nem merek párkapcsolatba lépni. Lehet, hogy lelki eredetű? Tud valaki segíteni? Köszönöm!

115. keeper2
2011. ápr. 8. 16:20

Régóta pszichiátriai gyógyszer segítségével alszom, bár már évek óta ugyanazzal, ugyanolyan adaggal, de szeretném egészségesebbre cserélni.

A növényi kivonatok nem használatak, a sedatif pc picit. Mostanság a schüssler sókkal próbálkozom. A kalium phosphoricumot szedem egy hete, lefekvés elött 1 tablettát, így a pszicho gyógyszert megfelezett adagig le tudtam vinni, és csak kicsit romlott az alvásom, de amikor teljesen elhagytam, 4 óra álmatlanság után újra kellett bevennem.

Olvastam, hogy a calcium, ferrum, magnesium és natrium is ajánlott alvászavarok ellen. Tegnap megvettem őket, és mindegyikből 1-1-et fogyasztottam. Egész éjszakám úgy telt, hogy 10 percet aludtam, 15 percre felébredtem, 10 perc alvás...

A többféle só szedhető egyszerre is, vagy mennyi időt kell várni mielőtt másik típust beveszek?

Illetőleg szedek sportolói multivitamin és ásványi anyag tablettát, ami a hivatalos ajánlottnál általában nagyobb adagokat tartalmaz. Nem lehet a kettő között valami ütközés?

114. a2d0ded793 (válaszként erre: 112. - Anina20)
2011. febr. 9. 12:20
Nem lehet rászokni,segíteni fog neked.Nekem is hatott,pedig mindent kipróbáltam.Fokozatosan állítja vissza a normális alvásodat.Amint úgyérzed hatott,akkor fokozatosan kell róla leállni.Homeopátiás gyógyszert forgalmazó gyógyszertárakban lehet kapni,az ára 1200-1500között mozog gyógyszertára válogatja,hogy mennyibe kerül.Próbáld ki,szerintem fog segíteni.
113. ea3f2c20e6 (válaszként erre: 111. - A2d0ded793)
2011. febr. 5. 10:08
Köszi. Kipróbálom.
112. Anina20
2011. febr. 2. 10:11
Sziasztok! Az utóbbi hónapban többször is előfordult hogy egész éjjel fentvoltam és kb hajnali 3-5körül sikerül végre elaludni. Most már 2. napja ezt csinálom. Fáj a fejem álmos vagyok de 3 óránál többet nem tudok aludni mert reggel kellni kell. Hiába fekszem le 10kor amikor szoktam képtelen vagyok elaludni. Most meg már teljesen bestresszeltem magam mi lesz éjszaka hogy megint nem fogok aludni, és ezért amiért szorongok nem tudok majd aludni. Jól tudom hogy ez a probléma hogy ezen görcsölök de nem birom magam lenyugtatni :( Ezt a Schüller sót nekem is ajánlották. De úgy félek ha szedem egy hétig pl akkor rá fogok szokni és majd utána már nem tudok nélküle elaludni.... Vagy ezekre nem lehet rászokni?
111. a2d0ded793 (válaszként erre: 109. - Ea3f2c20e6)
2011. jan. 23. 12:56

Szia!

Szerintem vegyél Kalium Phosporicum féle Schüssler sót.Nekem hazsnált 1200-1500között van az ára.Egész nap 4dbot vehetsz be,és éjszaka,mikor felkelsz,vegyél be egyet,és fog segíteni.Én is rossz alvó voltam,kipróbáltam mindent,gyógynövénytől kezdve mindent,de nem használtak.Aztán rátaláltam erre,és azóta sokkal jobban alszom.A lényege,az,hogy homeopátiás szer,vagyis nem rongálja a szervezetedet meg,és másnap reggel kipihenten ébredsz,és nem érzed magad fáradtnak,nincsne szedáló hatása.

110. judyt640 (válaszként erre: 109. - Ea3f2c20e6)
2011. jan. 20. 19:11
Szia ez a hormon a melatolin énis szedtem de nem segitett.
2011. jan. 20. 06:49
ÉN SEM ALSZOK TÖBBNYIRE ÉJSZAKA.A PÁTEREM ELMONDTA EZZEL ÁRTOK MAGAMNAK.MERT VAN OLYAN HORMON? AMI CSAK ÉJSZAKA TERMELŐDIK -TUDTAM MEG.GYÓGYSZEREKRE ÉN IS MÁR IMMUNIS VAGYOK.
2011. jan. 2. 13:56

Sziasztok,


a barátom egyszerűen nem tud nyugodtan aludni, magyarán éjszaka 3-5 percenként forgolódik, csapkod, rángatja a takarót (egyébként horkol is, még apnoés jelleg is van néha). Ő nem emlékszik semmire, de minden éjjel 9-10 óra alvást igényel, nem is tud hamarabb felkelni. Számunkra egyértelmű, hogy nem igazán piheni ki magát, utána mindig teljesen kómás egy darabig.


Mitől lehet ez a motorikus nyugtalanság? Annyira hirtelen mozdulatokkal keres új pozíciót, és annyira sűrűn (konkrétan nem is nagyon láttam 10-15 percig nyugodtan feküdni és aludni), hogy ezekre felriadok én is, némelyik éjszaka rémálom számomra.... nem értjük az egészet.


Aki alváslaborba ment, hogy kapott időpontot? Nekünk egy ismerős másfél éves előjegyzést mondott. :(

107. a2d0ded793 (válaszként erre: 106. - Judyt640)
2010. nov. 27. 11:31

Szia!

Akkor megnyugodtam.Az éjszakai felébredések remélem el fognak múlni,mert igazából az a fő gondom,mert utána nehezen tudok,(volt,hogy két órát szenvedtem)visszaaludni.A Schüssler sótól sikerül visszaaludnom,éjszaka mikor felkelek,bekapok egy szemet,és alszom tovább.Remélem ez így is marad.Nekem kb két hónapja kezdődtek a súlyosabb alvásproblémáim, a gyógynövények nem hatottak,aztán jött a Sedatif,nem vált be,csak egy ideig.Remélem ez tényleg beválik,és végre rendesen kipihenhetem magam.

106. judyt640 (válaszként erre: 105. - A2d0ded793)
2010. nov. 25. 18:29
Szia fog használni én heteket alig aludtam és most hogy már 2 üveggel elfogyasztottam sokkal jobb nemcsak az alvásom de az idegeim napküzben is sokkal nyugodtabbak,nem akadok kiugy az emberi hülyeségeken.Évek ota szenvedek az alvásom miatt és mindent kiprobáltam,de semmisem segitett.Csontritkulásra is van ilyen só azis jo talán az 1 es,,,kalcium .....Fájdalomcsillapitásra meg a 7 es
105. a2d0ded793 (válaszként erre: 104. - Manikácska)
2010. nov. 25. 14:07

Szia!

Én a schüssler sókat most kipróbáltam,mert a bio melatonin felboritotta az alvásomat mégjobban.A Sedatif pc két hét után nem hatott,szóval most elkezdtem a schüssler sók közül az 5.ös számut a kalium phosporicumot használni.Tegnap volt az első éjszakám,egész jól aludtam,bár hajnali fél 3kor felkeltme,de bevettem egy tablettát,és hatott,remélem ez tartósan fog hatni,mivel monokomponensü készitmény,és kifejezetten a problémámra hat.

104. Manikácska (válaszként erre: 97. - 388b941089)
2010. nov. 24. 15:12
Én is így vagyok most. Múlt éjjel3-kor tudtam elaludni. A tablettán kívül tudsz valamilyen ellazító, nyugtató technikát? A teákkal az a bajom, hogy akkor sokat kell járjak a wc-re és az nem segít az elalvásban.
103. a2d0ded793 (válaszként erre: 102. - Judyt640)
2010. nov. 3. 12:45
Megnéztem.Mennyi idő alatt javult az alvásod?Én a BIo melatonint kezdtem el szedni,egész jó.
2010. okt. 29. 20:54
Sziasztok nekem bevált a homeopátiás SCHÜSSLER só neve kálium phosporikum D6.Nézd meg a googlba mit irnak róla
101. 388b941089 (válaszként erre: 99. - A2d0ded793)
2010. okt. 28. 19:48
stresszes a munkád, vagy más egyéb? a problémát kéne orvosolni és akkor ez is el fog múlni :)
2010. okt. 28. 18:31
Sziasztok,sajna nekem is voltak és vannak ilyen átalvós problémáim,nekem a hajnali 2-3 között van az az időpont amikor volt hogy hónapokig is felébredtem.Egyszer láttam vmi.éppenhogy fogható Tv csatornán egy fiatal természetgyógyász srácot aki egy légzéstechnikát ajánlott és ez azóta bevállt nálam ha felébredek.A lényege hogy nagyon lassan és nagyon mélyen kell beszívni majd kifújni a levegőt,ez annyira le tud általában nyugtatni hogy a tizedik légvételig már nem szoktam számolni mert addigra visszaalszom.Próbáljátok ki hátha beválik.
99. a2d0ded793 (válaszként erre: 97. - 388b941089)
2010. okt. 28. 16:04
Hát,én is kipróbáltam mindent ,valeriana,hova ,de nem vagy csak több tabletta bevétele használt.Remélem rendeződik,mert én is,pontosan úgy vagyok vele,azt hittem soha nem fordulhat elő velem ilyen szintű probléma.
98. a14deb9047 (válaszként erre: 91. - Csillag1107)
2010. okt. 28. 15:58
Van egy fórumom... De van olyan eset, és azt hiszem, ez enyém az, amikor nincs más megoldás, mint az altató. A fél szem Gerodorm = 5 órai alvás is megváltás.
97. 388b941089 (válaszként erre: 94. - A2d0ded793)
2010. okt. 28. 15:50

Szia!


Ha lelki eredetű az alvásprobléma és azért nem tudsz aludni, mert valami bánt, zavar, akkor 2-3 napon belül rendeződni fog magától. :)

addig pedig nyugodtan kipróbálhatod a HOVA nevű gyógynövényes altató-nyugtató tablettát, nekem használt. :) 3 vagy 4 éve volt olyan velem, h egyszerűen nem bírtam elaludni napokig... hajnali 3ig, 4-ig fent volt és 6kor keltem, szörnyű volt. Soha nem gondoltam, h velem ilyen előfordulhat... aztán persze elmúlt, lelki eredetű volt. :(

96. a2d0ded793 (válaszként erre: 95. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 28. 15:40
Nekem még nincs gyerekem,szerintem s tressz okozza nálam.Múltkor két órát hánykolódtam,mire vissza tudtam aludni,de utána nemsokára kelni kellett:/
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook