Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
1678. angyalka7 (válaszként erre: 1677. - Vica973)
2010. aug. 22. 14:06

Szia Vica!

Úgy gondolom, te most valami miatt nyugtalan vagy, de ez a dolog nem sokáig fog tartani, mert valami új dolog köszönt be, ami megoldja ezen problémádat.

Továbbá szexuális szimbólum is megjelenik az álmodban (de azt nem tudom hogy a zaklatottságod ezzel függ-e össze)

Valamint (véleményem szerint) vagy tervezed, vagy csak szeretnél, vagy már útban is van hozzád egy gyermek.


Hát ennyi jött le. (Viszont én azt köszönném meg neked, ha visszajeleznél, hogy mennyire stimmelnek az általam leírt dolog, ugyanis - ha fogalmazhatok így - most próbálgatom szárnyaim. Sok könyvet olvastam, sokat elemeztem saját- és családtagjaim álmait, aztán kíváncsi lennék rá, hogy jó úton haladok-e) :)

1677. vica973
2010. aug. 21. 21:48

Sziasztok! Ma volt egy furcsa álmom. Ha valaki tudna segíteni, hogy mit jelent, azt nagyon megköszönném.

Egy szobában ültem egy férfivel és egy kisbabával.(Azt nem tudom, hogy a férfivel milyen kapcsolatban álltam és hogy a baba az enyém volt-e.) Gondolkodtam azon, hogy milyen nevet kellene adni a babának - kislány volt. "A" betűs neveken gondolkodtam és hangosan mondtam: Mi lenne, ha Abigélnek hívnánk? A férfi azt mondta, hogy ő is pont erre gondolt. Ezután meg akarta etetni a kisbabát, mire én mondtam, hogy van tejem, majd én megetetem. A kisbaba megszólalt: Szopizni akarok! Én hozzáláttam a szoptatáshoz, de nem akartam, hogy a férfi meglásson szoptatás közben. Hosszú ruha volt rajtam, ezért felvettem rá egy pólót, úgy toltam le a ruha vállpántját. Félig eltakarva magam megszoptattam a kisbabát. Köszönettel: Vica

1676. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 1675. - Angyalka7)
2010. aug. 21. 09:40
Köszönöm szépen!:!
1675. angyalka7 (válaszként erre: 1674. - 4ca460d3e8)
2010. aug. 20. 17:28

Megnéztem az álmos könyvemben, és /gyermeket szülni: új megélhetési lehetőségek kínálkoznak/.

Új utakon járni, új eszméket keresni, ezt is jelenti még a gyermek.

1674. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 1671. - Angyalka7)
2010. aug. 20. 16:09
Először is nagyon köszönöm! Megkönnyebbülést éreztem, olyan szempontból, hogy "jajj de jó, csak álom volt", amúgy sajnos nem! Nagyon sokszor álmodok ilyet! Ha az összes álombeli gyermekem itt lenne, lenne vagy 50 gyermekem! Az igaz, hogy a lelkem nincs rendben, de nem érzem, hogy afelé haladnék, hogy megnyugodjon!
1673. angyalka7 (válaszként erre: 1670. - 9c487a7505)
2010. aug. 20. 15:49
A vérnek nagyon sokféle jelentése van, de gyakran szexuális szimbólum. De ha te véreztél az jó jelnek számít.
1672. angyalka7 (válaszként erre: 1668. - 04e95f637a)
2010. aug. 20. 15:47

Egyik ismerősöd, aki igazságtalan volt veled szemben, most megpróbálja helyrehozni. Nem jelent rosszat, (lagalábbis szerintem)

De ebben nem annyira vagyok biztos. Nézzél valahol utána a neten.

1671. angyalka7 (válaszként erre: 1663. - 4ca460d3e8)
2010. aug. 20. 15:24
A szülés folyamata, "tisztító" folyamat! Azaz, valamitől megszabadultál. Esetleg nem érezted magad kicsit megkönnyebbültnek másnap, az álom után? Persze itt lelki tisztulásról van szó.
2010. aug. 20. 09:14
Álmomban vérzett az orrom, nagyon sötétpiros volt a csöpögő vér.
2010. aug. 20. 09:09
Nagyon rosszat álmodtam, még sírtam is!
2010. aug. 20. 06:57

Azt álmodtam,hogy meg akarnak erőszakolni,és futok,de elkapott,sikítoztam,könyörögtem az utcán,hogy segítsenek,de észre sem vettek,sírtam is közben!Tudja valaki mit jelent?

Azt tudom,hogy a sírás az öröm,de a többi,

1667. angyalka7
2010. aug. 20. 06:36
Egyszer azt olvastam, hogy nem minden álomnak vannak jelentőségei, vagyis a te esetedben, ezek csak "hétköznapi" álmok. De ha gondolod, megnézem neked a könyveimben, hátha találok valami használhatót számodra. :)
2010. aug. 18. 21:46

Én pedig egy ideje szinte csak hétköznapi dolgokat álmodok. Olyanokat, amik bármikor megtörténhetnének, amiben azok a dolgok vannak, amiket ismerek és azok a személyek, akiket ismerek. Mintha csak a mindennapjaimat élném. Néha egy-egy ilyen álomban a múltat álmodom meg másként. De csak egyszerű dolgokban. Például a valóságban megjöttem és elraktam a focilabdát a helyére. Az álmomban meg ott volt az ajtó mellett. Vagy a valóságban elmosogattam, az álmomban meg kosz volt az edényen. Ebből is látszik, mennyire hétköznapiakat álmodok. Azért csodálkozom, mert korábban mindig nagyon a valóságtól elrugaszkodott álmaim voltak tele fantáziával. Lehet, hogy azért van, mert mostanában ébren nagyon sokat gondolkodok, tervezek és kiélem a kreativitásomat? Vagy pont ellenkezőleg? Fogy belőlem a fantázia? Vagy teljesen más oka lehet?


Ha segítetek, megköszönöm! Én sajnos nem tudok segíteni senkinek (most még), nem értem az álmaitokat, soha nem foglalkoztam álomfejtéssel hobbiból sem.

2010. aug. 18. 21:33
Ezek szerint tudat alatt azt akarná, hogy a család ne létezzen?
2010. aug. 18. 21:30
Egy fiú időnként azt álmodja, hogy baja esik vagy veszélybe kerül vagy meghal a családja (szülei, testvérei, azok férjei és gyerekei, a fiú feleségének a hozzátartozói - viszont az álmokban a fiú feleségének sosem esik baja, max veszélybe kerül). Akkor is ezt álmodta, mikor még otthon lakott a szüleinél. Ő ezt az álmot mindig elfelejti, majd mindig ujdonságként meséli, hogy ilyent álmodott. Mitől lehet ez az egész?
2010. aug. 18. 07:56
Én álmomba, megint szűltem, de nem ám egy gyereket, hármas ikreket, és még tűnődtem is álmomban, milyen könnyen ügyesen megszűltem őket!
1662. t.Ili (válaszként erre: 1658. - 274c9996b8)
2010. aug. 17. 20:09
Jó,megkérdezem.
1661. t.Ili (válaszként erre: 1657. - Angyalka7)
2010. aug. 17. 20:08

Köszönöm szépen Angyalka!

Igaz lehet amit mondasz.

1660. angyalka7 (válaszként erre: 1659. - Moncsa70)
2010. aug. 17. 19:53

Az ugrott be először, hogy van benned valami olyan dolog, ami felszínre akar "törni" és "kibújni". De félsz az emberektől, hogy "rátaposnak", ami neked negatív élmény, mert te alapjaiban, adsz az emberek véleményére.

A másik ami eszembe jutott, hogy szeretnél valakiről gondoskodni, szeretnéd ha az a részedet képezné, szeretnél valakihez úgy igazán tartozni. Itt nem azt értem, hogy nincs senki megbízható körülötted, hanem nem érzed, hogy úgy igazán valakihez is tartoznál lelkileg.

Hát, ennyi jött hirtelen. Ez csak az én gondolatom, de hátha tudsz vele valamit kezdeni.

Üdv: Angyalka

1659. moncsa70
2010. aug. 17. 19:30
Ha valaki megmondaná, mit jelenthet az álmom, ,egköszönném. Elejtettem egy tojást, ami persze eltört, és volt benne, egy vörös- fehér csíkos kismacska. Csupa maszat volt a tojásfehérjétől, megszárítottam, és cumin akartam nevelni, De ő tudott egyedül is enni. Mindenhova a kezemben vittem, nehogy rálépjenek.:))
1658. 274c9996b8 (válaszként erre: 1655. - T.Ili)
2010. aug. 17. 19:18
Ez nagyon sok mindent jelenthet , kerdezd meg a lanyodat mit erez egy ilyen alom utan ? Mi az ami elöször beugrik neki ?
1657. angyalka7 (válaszként erre: 1655. - T.Ili)
2010. aug. 17. 17:27

Ezt most egy könyvemből idézem neked:

Halál-álmok: Az álmodó saját, gyakrabban egy hozzá közel álló személy halálát éli meg, ez utóbbi általában egy tudat alatti titkos kívánság nyomán jön létre, mert az illető egy vágy beteljesülésének útjában áll. Az álmodó mindezt azonban éber állapotban nagyon is szégyellné, ha tudatosítaná.

De ez most ne legyen egy eltávolodási indok, vagy felesleges konfrontálódási forrás a gyermekeddel. Csak beszéljetek róla, hogy valóban úgy érzi-e, hogy valamiben, "akadály" vagy a számára.


De lehet ez a megállapítás tévedés is.


Szeretettel: Angyalka

1656. Mütyüszke (válaszként erre: 1655. - T.Ili)
2010. aug. 16. 14:00
Félelmet, hogy elveszíthet.
1655. t.Ili
2010. aug. 15. 22:33

Sziasztok!

Mit jelenthet,ha a lányom már kétszer is azt álmodta,hogy én meghaltam?

1654. angyalka7 (válaszként erre: 1653. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 15. 09:52
Ezt most mire írtad? Azért vázlatosan megpróbálkozhatnál vele :) Ha nem teher. Kíváncsi lennék.
1653. db4f1eff6b (válaszként erre: 1652. - Angyalka7)
2010. aug. 14. 14:31
Ennek van előzménye is, de nagyon hosszú, ezért nem akartam az egész történetet elmesélni.
1652. angyalka7 (válaszként erre: 1651. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 14. 12:21

Szia papa61!

Ez nagyon szép visszatérő álom :) Nekem is volt már olyan hogy megálmodtam valamit, ami később valóra vált, de nem teljesen ugyanúgy. Lehet nem véletlen álmodtál velük. Lehet fogsz még velük talizni, mert van valami dolgotok egymással!!! :) Ki tudja. Na ez csak az én elgondolásom volt! Szép napot: Angyalka

2010. aug. 14. 06:14
Régebben nagyon érdekes álmaim voltak: repültem hasonfekve a felhőkig. Csak magam alá kellett húznom a lábamat, és már fenn is voltam a felhők között. Ha bent voltam a házban, akkor a plafonig emelkedtem, és onnan néztem lefelé. A szabadban is felrepültem , de mindig féltem a nagyfeszültségű vezetékek között. Valahol olvastam, hogy az ember álmában akkor repül, ha a talpához nem ér semmi. Valóban így van, meg is figyeltem. Amikor a lábam kilógott a takaró alól, akkor mindig repültem. Ez fantasztikus érzés, csodálatos! Volt egy másik visszatérő álmom úgy 8-10 évvel ezelőtt. Mindig azt álmodtam, hogy egy hölgy szürke télikabátban egy kisfiút tart a karján. A gyereken kék anorák volt, aminek a süsülye fel volt hajtva. Minden álmomban átöleltem ezt a babát, és ő is engem. Olyankor csodálatosan boldogság öntött el. Amikor felébredtem, még mindig az álom hatása alatt voltam sokáig. Ezt az álmot vagy 2-3 hétig láttam 2-3 naponta ismétlődött. Érdekes volt, mert mintha valaki mondta volna, hogy te csak ezt az álmot fogod álmodni és semmi mást; mintha valaki akarattal ezt rendelte volna nekem. Aztán eltelt néhány év, már nem is tudom, hogy mennyi, el is feledkeztem erről a csodás álomról, és akkor történt valami.Valami megmagyarázhatatlan az életemben. Egy nap ülök a buszon, a középső ajtónál, azablak felől. Az egik megállónál felszáll egy hölgy /szürke kabát volt rajta, mivel tél volt/. A karján egy kisgyerek, akin kék anorák volt, aminek a süsülye fel volt hajtva. Leülnek mellém, és a baba nyújtogatni kezdi felém a kezecskéjét, és meg is szólít babanyelven. Abban a pillanatban megint olyan határtalan boldogságot éreztem, hogy el sem lehet mondani. Néhány megállóval odébb leszálltak, és én azon kezdtem gondolkodni, hogy hol láthattam őket? Nem jöttem rá, csak amikor hazamentem, akkor villant belém, hogy ez a hölgy karján a babával az én álombeli hölgyem volt. Ekkor újra nagyon boldog voltam egész nap. Ez történt velem. Érdekes, hogy nálam megfordítva működött a dolog: előre megálmodtam egy szép eseményt, ami aztán valóra- vált.
1650. angyalka7 (válaszként erre: 1649. - Alexandracska83)
2010. aug. 13. 18:04

változás. igen, ezt már más is említette. Remélem :)

Köszi Alexandrácska

1649. alexandracska83 (válaszként erre: 1648. - Angyalka7)
2010. aug. 13. 17:40
Lehet valami jó történik veled.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook