Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2012. ápr. 22. 10:20

Érdekes álmom volt, bár tudnám mit jelenthet....



Na ismét egy érdekes álmom volt..


Barátnőmmel(Szandival) elmentünk Pestre valami angol nyelvtanfolyamra. Elég érdekes helyen volt, mintha valami raktár lett volna, vagy nem is tudom...! Az emberek is érdekesek voltak, láttam az arcukon a félelmet, mintha félnének valamitől, csodálkoztam is, hogy mit kell félni..! Bár bevallom én is megborzongtam a helytől egy kicsit. A falak koszosak voltak, mindenhol pókháló lógott lefelé, az egyik saroknál egy egér volt, a másiknál egy patkány..., volt ott mindenféle állat. Szóval tényleg elég ijesztő volt a hely, na de azt gondoltam, hogy csak ilyen helyett tudott kibérelni az oktató/tanár, szóval nem igazán féltem. Pár perccel később belépett egy igen rémisztő alak a terembe, magas volt, és az a rideg tekintet, melytől a hideg is kirázott, nem tetszett. Volt ám neki kísérete is, azok sem voltak valami kedvesek..! Az óra elkezdődött, csakhogy nem angol óra, melyet úgy vártam, hanem valami teljesen más...! Eközben a teremben észrevettem egy régi jó fiú barátomat, aki gyorsan odaosont hozzám(elég feltünésmentesen kellett hozzám jönnie, ugyanis aki már egy kicsit is megmoccant vagy beszélt és észrevették, azt leütötték) Szerencsére őt nem vették észre, mert akkor épp valami mással voltak elfoglalva. Dani leült mellém, és elmondta, hogy fogságban vagyunk, és csak akkor tudunk kiszabadulni, ha együttműködünk velük...! Hűű, na ekkor már megijedtem. Teltek a percek, az órák, de nem történt semmi, vagyis annyi, hogy egyre több embert ütöttek le, vagy vonszolták át valami másik kis helyre. Egyfolytában azon gondolkoztam, hogy valamit tenni kéne, ez nem mehet így tovább. Hagyom hogy megöljenek, vagy megpróbálok valamit tenni. Aztán észrevettem egy vészjelző gombot, ami nem sokkal volt messzebb tőlem. A teremben ekkor hatalmas csönd volt, az arcokat néztem, mindenki sírt és imádkozott. Nagyon megsajnáltam mindenkit. Mondtam Szandinak és Daninak, hogy valahogy tereljék el a figyelmet rólam, és akkor megnyomom a vészjelzőt. Az asztal alatt kúsztam, szóval nem vettek észre, de azért eléggé féltem, ne hogy lebukjak, mert akkor nekem annyi..! Szerencsére sikerrel jártam, a vészjelző gombot megnyomtam, nagy szirénázás kezdődött, és gyorsan elkiálltottam magam, hogy mindenki meneküljön, most azonnal! Futott mindenki, hogy mentse életét, szerencsére senkinek sem esett baja. Már vagy fél órája futottunk, amikor valami furcsa volt nekem kinnt, Bp-n ekkora kihaltságot, mi a fene van itt?!-gondoltam. Nem csak mi kerültünk fogságba, nem csak mi kerültünk bajba, hanem egész BP. Arra gondoltunk, hogy vonattal kéne elmennünk innnen, és olyan gyorsan amilyen gyorsan csak lehet. Dani a futás közben kificamította a lábát, szóval elkisértem őt a Keleti Pályaudvarra, mert ő neki onnan ment a vonatja. Közben mondtam Szandinak, hogy menjen a Nyugatiba, és nézze meg, hogy megy vonatunk, és siessen, és majd megyek utána én is. Na, Danit elkisértem, aztán rohantam a Nyugatiba. Miközben megyek-megyek, egyszer csak egy rácson találom magam, és mi volt alatta? na mi ? Hatalmas tűz!!! Na ekkor majd kiugrott a szívem a helyéről, nekem alapból tériszonyom van, de így meg főleg. a rácson körülnéztem, és mindenhol csak öreg bácsik álltak, hatalmas mosollyal az arcukon, na de nem aranyos mosoly volt az, hanem kárörvendő mosoly. Szenvedtem a rácson, nehogy leessek, aztán egyszercsak észrevettem egy majdnem veelem egykorút, talán olyan 24 lehetett, na ő a segítségemre sietett, nagyon kedves volt. Mondta, hogy ne szóljak egyik bácsihoz sem, mert gonoszak, és ha hozzájuk szólok lelöknek a tűzbe. Én ígyis tettem..! A fiatal srác elkísért engem a nyugatiba, miután a tűz fölött lévő rácson átkeltünk. Megköszöntem neki a segítséget, és mondta, hogy nagyon vigyázzak magamra, mert már nem biztonságos ez a város. Szandit gyorsan megkerestem, és mondtam, hogy szálljunk fel a vonatra. Már majdnem felszálltunk, amikor egy idős nő odajött hozzánk, és mondta, hogy minden 3. vagy2. kabinban egy bomba van, mely bármikor felrobbanhat...! Na mondom szuper, már csak ez hiányzott. Mögöttünk fegyveres férfiak futottak, és aki az utukba állt, lelőtték. Folyamatosan lőttek szinte, rengetegen meghaltak. Nem is tudtam mit tegyek, mindjárt lelőnek minket, vagy ha felszállunk a vonatra akkor meg a bomba miatt halunk meg. Teljesen kétségbe voltunk esve. Kellet valami terv, ugyanis így a vonatra sem szállhattunk fel, és nem várhattuk meg azt sem, hogy a fegyveresek utolérjenek minket..

2037. Én-Önmagam (válaszként erre: 2036. - Eufórbia)
2012. ápr. 13. 18:25

Nem biztos, hogy álmodta... egyébként, meg mi a különbség az álom és az ébrenlét között... hiszen az "ébrenlétünket" is álmodjuk... :-) csak sokkal valóságosabbnak gondoljuk...


Látott már korábban is a lányod "ilyesmit"?

Próbálja meg a kedves lányod legközelebb a kapcsolatteremtést...


Egyébként, mindenkinek saját magának kellene "megfejteni" az álmokat, mert egy kívülálló egyén nem tud azonosulni egy másik ember álmával...


De ennek az ellenkezője is lehet... :-)

2036. eufórbia
2012. ápr. 13. 10:46
Valaki segíteni tudna?Mit jelenthet egy kézben tartott gyertya?Bár lányom azt állítja hogy nem álmodta,hanem valóságban látta hajnalban a szobában!Szerintem álmodhatta...remélem:))
2035. Én-Önmagam (válaszként erre: 2033. - Df2a740c00)
2012. ápr. 12. 13:44
Nekem volt egy időszak az életemben (nem is olyan régen) hogy elég sűrűn előfordult a "foghullatós" álom, de... semmi halál... :-)
2034. Én-Önmagam (válaszként erre: 2032. - Vikica76)
2012. ápr. 12. 13:42

Szia Vikica76!


Egyáltalán nem "zagyvalékos"... :-)


Látod... ez igen... ez egy nagyon korrekt hozzáállás...!!!!


Ha esetleg nem tudod merre "indulj"... és úgy érzed segíthetek, akkor itt vagyok... :-)

2012. ápr. 12. 11:31
Én a mamám halála előtt kb. két héttel álmodtam, hogy kihullottak a fogaim. A halála előtti éjszakán pedig, hogy kihullott egy fogam. A néphiedelem szerint ez az álom halált jósol, és ezek után hajlamos vagyok elhinni.
2032. Vikica76 (válaszként erre: 2031. - Én-Önmagam)
2012. ápr. 12. 11:25

Szia!


Elolvastam tegnap a hozzászólásodat.... és elgondolkodtam. Hónapok óta gondolkozom valamin (ill. - most furán fog hangzani - szóval inkább győzködtem magam valaminek a létezéséről, szóval sokat "beszélgettem" magammal).

A tegnapi hozzászólásod segített abban, hogy rájöjjek, mit jelent nekem ez az álom.

Megvan.

Biztosan tudom.

Most már csak segíteni kell magamon.


Köszönöm,


Viki


U.i.: bocsi, hogy kissé "zagyvalékos" amit írtam...

2012. ápr. 11. 19:42

Az álom egy hasonló "világ", mint az ébrenléti állapotunk...

Itt is a személyiségünk egója "teremti" meg a világot, az embereket, a környezetet, ahol aztán létezünk...

Felébredésünkkor az álomvilág megszűnik és "visszazökkenünk" a "valós" világunkba...


Én úgy gondolom, hogy az álmoknak lehet "mondanivalójuk", lehet jóslóálom, lehet olyan álom, ahol az "ébrenlétünkben" velünk történt élethelyzeteket éljük át, vagy azokkal "foglalkozunk", de lehet az, hogy az álmoknak egyáltalán nincs mondanivalójuk, csak egyszerűen a Tudat kivetülései és játéka, ahogy az ébrenléti Világ is csak egy Játék (Lilá) és Varázslat (Mayá). Egy elvarázsolt Világban a Tudatunk Játszik "velünk"...


Az, hogy melyik álom jósló-álom, vagy egyéb álom, azt szerintem mindenki magának kellene, hogy eldöntse...

Miért álmodtam ezt?

Mit jelenthet számomra?

Mi lehet a jelentősége?

Mit akar nekem megmutatni?


Az álom lehet egy jó kis ön-analízis, önmagamba merülés alapja, kezdete...

2012. ápr. 11. 18:04
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy ha rosszat álmodok, vagy olyat ami teljesen zavaros, és semmi értelme sincsen az miért mindig éjfél előtt történik? Tegnap is olyan zavarosat álmodtam, persze felriadtam és egyből tudtam, hogy nincs még éjfél sem... hát igazam lett mert még csak 23:53 volt. Ez mindig így van már évek óta, mindig éjfél előtt álmodok rosszat vagy furcsát és mindig fel is riadok rá.
2029. Vikica76
2012. ápr. 11. 13:59

Sziasztok!


Azt álmodtam ma éjjel, hogy megcsípett egy skorpió! A kezemen, a hüvelyk ujjamon.

Olyan "tüske" maradt benne mint a rózsáé.

Kihúztam a fogammal és utána pedig elkezdtem belőle kiszívni a vért, hogy minél több méreg még jöjjön ki...

Áhh, mi lehet ez a hülyeség?

2028. Pannus22
2012. ápr. 8. 08:19

Ezen a fórumon tud valaki álmot értelmezni-vagy fejteni?

Segítsége kellene!

2012. ápr. 7. 20:33
"Nagyon régi barátommal,Erdély legeldugottabb zugában erdős tájon volt egy hatalmas templom, udvarral. Rengeteg pap nagy süveggel a fejükön, hatalmas kereszttel a nyakukban, kezükben karddal üldöztek minket. Akármilyen gyorsan futottunk ők mindig a nyomunkban voltak. A barátom elbotlott egy farönkben én visszafordultam utána, de már késő volt mert levágták a fejét. Utána kergettek tovább engem és én végkimerültségben összeestem. Odaértek hozzám, lesújtottak rám és mire belém csapódott volna a kard felébredtem. A papnak aki lesújtott rám, nagy fehér szakálla volt." Ötletek?
2026. Gepárd1962 (válaszként erre: 2020. - B892d196e8)
2012. márc. 29. 16:41
Nem fog meghalni, viszont beszélgess vele minél többet, hogy rájöjj, miben tudnál neki segíteni.
2025. Gepárd1962 (válaszként erre: 2021. - 303b0747dd)
2012. márc. 29. 16:40
Bízz önmagadban és ne a mások véleménye szerint éld az életed....
2024. Gepárd1962 (válaszként erre: 2022. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 29. 16:38
Ha az ember azt álmodja, hogy meghal valakije, koránt sem azt jelenti, hogy be fog következni. Azért én azt tanácsolnám, keresd fel az öcsédet, beszélgess vele, hogy minden rendben van-e nála, mert tudat alatt az ember sok mindent megérezhet, amit az illető nem szeretne szerettei "orrára kötni"...
2023. Juca78
2012. márc. 29. 14:19

Sétáltam egy kis utcába, és egy rendelő mellett mentem el, ahol egy fiú (idegen sose láttam az életben sem) a nagymamáját vitte. Összeakadt a tekintetünk, majd továbbmentem. A fiú utánam jött sokat beszélgettünk, és nagyon jó barátok lettünk.

A férjem tudott róla kicsit féltékeny is volt de tudta alaptalanul. Eltelt sok idő (átugrottam pár évet? ) a barátságunk még mindig töretlen. Egyszer a tvbe megláttam a fiút, akiről akkor derült ki hogy 1 nagy kastélyban él, valami herceg féle lehetett, és feleséget keresett magának. Nagyot csalódtam benne, hogy ezeket eltitkolta. Aztán bocsánatot kért.

Kb itt ébredtem fel.

2012. márc. 26. 09:18

Mit jelenhet ez az álom?


Azt álmodtam, hogy öcsém váratlanul, hirtelen elhunyt. Otthon voltam anyáméknál, apával beszélgettünk a szobában, mikor anyám kiabált az udvarról bele a házba, hogy menjünk ki. Kiszaladtunk, hogy mi van, erre anyám mondta, hogy meghalt öcsém, és ő ásott egy gödröt, hogy addig is amíg nem jön érte a halottas szállító kocsi legyen hol pihennie. Ott feküdt öcsém hassal lefele a gödörben, csak a feje meg az egyik karja látszott ki, illetve a lábai. Még azt is láttam, hogy milyen ruha volt rajtam. Emlékszem, hogy álmomban ordítottam, mert nem akartam elhinni, és hát mondanom sem kell, hogy milyen zaklatott idegállapotban ébredtem.


Segítsetek, hogy mit jelenthet, kérlek benneteket.

2012. márc. 8. 09:18
Egy nagy rangban lévő idősebb katona pasassal sétáltam karöltve,körülöttünk csak katonák voltak,akik néztek minket,és ahogy lépdeltünk mindenki szépen sorban tisztelgett.Zavarban voltam ettől,plusz még melegítőben is voltam,nem voltam kiöltözve,ezért mondtam mindegyiknek hogy nem szükséges ez a tisztelgés,aztán egyedül elindultam egy kapu felé,ahol kimentem.
2012. febr. 16. 13:01
Apukámmal álmodtam,hogy nagyon beteg és meghalt:(
2012. febr. 13. 20:40
Süteményt ettem, amennyit csak bírtam. (cukros vagyok,valszeg az elvonási tünetek miatt)
2018. --Kata--
2012. febr. 12. 17:56
Álmom: Utcán vagyok. Felnézek, egy cirkuszi elefánt ejtőernyőn jön lefelé. Ám az ejtőernyő összeesett, és az elefánt zuhant lefelé. Tudtam, hogy nagyot fog esni... Hallottam (épp nem láttam, mert takarta valami) a becsapódást, a betonra érkezett. Jó pár méterről figyelem, és nagyon sajnálom, hogy ott vergődik az elefánt a betonon, minden tiszta vér körülötte, és tudom, hogy már nem lehet semmit tenni. Vajon ez mit jelenthet?
2012. jan. 28. 15:11

Azt álmodtam, hogy mind a búzánk jó magasra nõtt

És meghajolt a többi mind az egy kalász elõtt

Az egy kalász, mit én arattam, lángolt, mint a nap

A többi gyatra, szürke volt és kisebb, mint a zab.


De volt egy másik álmom is: az égi csillagok

Meghajoltak egy elõtt, s az egy az én vagyok

Sorsszerûen állok én, tehát fölöttetek

Az államügy való nekem a szántóföld helyett

2012. jan. 28. 15:06
Nagyon rosszat, sírva ébredtem. :(
2015. Juca78
2012. jan. 28. 15:03

Hajnalban azt álmodtam, hogy mindenáron fel akartam akasztani magam. A kötél a kezembe volt, és azt lestem hol látok egy megfelelő gerendát.

De ha az utolsó pillanatba is, mindegyik alkalommal megakadályozták.

2012. jan. 26. 09:25

Barna dióformájú bogarakat csapkodtam,hogy megölöm őket mert féltem tőlük.

Anyukámmal is és bkv ellenőrökkel.

Jó éjszakám volt megint és nem is tudom,hogy mit jelenthetnek....

2013. Noncsi18
2011. dec. 20. 15:29

Uuuristen milyen almom volt :S Eleg durva horror alom......

Valami fogsagban lehettunk odajott egy hapsi egy kessel, hogy megoljon minket, de aki velem volt o leszurta a tamadot, erre jott ketto haverja furesszel. Leakartak fureszelni a fejemet en persze kapaloztam es mindenki mondta, hogy hagyjam magam, de nem engedtem, erre kicsit belefureszelt a labaimba, hogy ha nem engedem akkor kinzas lesz. Lenyugodtam, majd kicsit elkezdte fureszelni a fejem, majd belevagott egy vesot. Es nagyon durvan ereztem mindent. Abban a pillanatban elsotetult minden, ment tovabb az almom, de en csak ott fekudtem a verben es tok sotet volt minden, aztan kicsivel utana magamhoz tertem, alig birtam felkelni, mondtam, hogy ha tuleltem engedjenek el, de nem akartak, elkezdtek dobalni a mellkasamat azzal a doboval (csak ez kerek volt mint a pizzavago) Kettot kaptam meg mindig eltem, de olyan furcsa erzesem volt, mint ha kilyukadt volna a tudom :S Es csak tavolodtam, hogy engedjetek el es senki nem mondta, hogy elmehetek, csak mint ha beletorodtek volna. Kiertem, mint kiderult ez egy panelhaz pincejebe volt es futottam ki az utcabol. Meglattam egy not, mondtam neki hogy hivna egy mentot, mire o a szajahoz kapott (mintha nem lenne meg a telefonja) es itt ebredtem fel. Az az erdekes, hogy maskor mindig a legdurvabb pontnal ebredek fel, mikor pl belevagtak a vesot a fejembe, vagy mikor zuhanok, elesek, baleset tortenik, akarmi. Ezert volt most ez nagyon furcsa, mert ereztem ahogy elsotetul minden mozdulatlan vagyok.... nem mintha az alom nem lenne furcsa. Pedig horror filmet se neztem, semmi ilyet.

Igazabol az erdekelne, hogy mit jelenthet meghalni es utana felebredni? Mert a halal mindenhol ott van, de olyat nem nagyon talalok, hogy fel is ebredni... ?

2012. 274c9996b8 (válaszként erre: 2011. - 706217a8a2)
2011. dec. 3. 17:13

Wass Albert idezeted mindenkeppen arrol szol ,amikor az ember almodozik , tehat ebren van :)

A forum cime , alomfejtes,mit almodtal,mit jelenthet stb..... mar egesszen mas tema :)

2011. 706217a8a2 (válaszként erre: 2010. - 274c9996b8)
2011. dec. 3. 17:09
Most akkor miről van szó???Álomról vagy álmodozásról???
2010. 274c9996b8 (válaszként erre: 2009. - 706217a8a2)
2011. dec. 3. 17:05
Ez a megallapitas közel sem ejjeli,alvas közben valo almokra celoz !
2011. dec. 3. 16:59

Az emberfélének két élete van. Az egyikben mindig álmodik, a másikban pedig eltemeti, amit álmodott.


Wass Albert

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook