Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2128. Fadamaka
2013. jún. 3. 01:17

Sziasztok,


Mostanában elég durva álmaim vannak és kíváncsi vagyok a jelentésükre.

Körülbelül egy hónapja álmodhattam azt, h a környéken ahova egyetemre járok, megtámadott egy farkas, bemenekültem egy közeli épületbe, az ajtót nem tudtam becsukni, tartanom kellett. Emlékszem, hogy féltem álmomban a farkastól, majd egyszer csak meguntam beengedtem, rám ugrott,én pedig eltörtem a nyakát, utána felébredtem.


A következő álmomhoz képest ez semmiség, tényleg csak erős idegzetűeknek ajánlom. Álmomban abban a buszmegállóban ültem amit a legtöbbször használok ami a legközelebb van hozzánk, hozzá teszem elég rossz környéken lakom sok a rablás stb, szóval egyedül ülök a buszmegállóban, egyszer csak megjelenik 30 kisebbségi, valami jelre várnak, majd amikor megkapják elkezdenek fenyegetőzni, meg parancsolgatni, hogy pakoljak ki mindent a földre, egy nagy forgalmú úton van ez a buszmegálló, de most még sem jön egy autó sem pedig fényes nappal van. A fenyegetőzés hatására a telefonomat meg az irataim bedobom a buszmegálló mögött lévő kertbe, ezzel erősen feldühítve az engem körbevevő tömeget, a következő kép, hogy lefognak, elég félelmetes volt. Miközben rángatóztam, az egyikük kést rántott és beleszúrtam a bal oldalamba és kivágta a vesémet, de itt még nincs vége. Mind ezek után a zsebembe nyúlva megtalálom a régi bicskámat amit még gyerekkoromban kaptam apámtól, és ezzel a megölök körülbelül nyolcat a támadóim közül, itt kezdtek el szét széledni és menekülni, a végén csak egy maradt belé is belé szúrtam egyet, majd mondtam neki "Hogy ha eltakarodsz innen, megkímélem az életed." ha jól emlékszem, ezek után amikor egyedül voltam aggódtam a telefonomért, mentőt akartam hívni, a vesém meg eltűnt, utána felébredtem.

Azért írtam le ilyen pontosan, mert tudom, hogy minden apró mozzanatnak jelentősége lehet.

Nagyon remélem, hogy hozzá értő szemekre fogok találni, és valaki segít majd értelmezni ezeket az álmokat, a válaszokat előre is köszönöm.

2127. grizus
2013. jún. 1. 03:21
Azt álmodtam, hogy baromi részeg vagyok. Pedig csak kortyokat iszom...
2126. grizus
2013. máj. 28. 05:09
Azt álmodtam, hogy mindenképp el kell jutnom Angliába, hogy új életet kezdjek. Meg jósoltatni akartam. A valóság ebből az, hogy munkahely kéne, de itthon, és tényleg imádok jósoltatni.
2125. a78c2ff918 (válaszként erre: 2124. - A78c2ff918)
2013. máj. 27. 10:36

Csak ilyenkor minek felkelni...:)

De milyen jó érzést ad...:)

:)

2013. máj. 27. 10:35

Hát igen...az álmok nem hazudnak,megmondják a tutit és az őszintét,nem engednek eltagadni semmit sem:randa áruló mind!:)

Mindig egybecseng szegény lelkivilágommal...:)

2123. Garuda (válaszként erre: 2120. - A4kiseni)
2013. ápr. 30. 22:23

"A sors fintora hogy előtte nap tisztáztunk le egy csomó mindent a kapcsolatunkba mert elég mély pontra kerültünk az őszinteség hiánya miatt persze az ő sunyisága miatt. "


Ez nem a sors fintora, hanem az álmok működésének lapvető tulajdonsága. A tükör lehet a lelkiismeret szimbóluma. A jóhír az hogy a párja "sunyisága" ellenére megkönnyebbült a beszélgetésük miatt (mi másért álmodta volna ezt pont ekkor?) tehát őt is zavarhatta valami. Valójában ön már megfejtette ezt az álmot amit én valahogy így foglalnék össze: "a párja megkönnyebbült hogy letisztázta a dolgokat amik az ő lelkét is nyomták"

2122. Garuda (válaszként erre: 2118. - Foci 55)
2013. ápr. 30. 22:14

Ezt így önmagában nehéz elemezni, mert nem tudjuk (nem is ránk tartozik) az összeveszés körülményeit, és a következményeit az ön életére nézve.


Ha megszakította a kapcsolatot ezzel a "jó baráttal" aki valójában kihasználta magát csak ezzel nem is akar szembesülni, logikusnak tűnhet hogy az álomban a kutya őt vagy valamilyen körülményt szimbolizál aminek a kapcsolat megszakítása (a kerítésen való átugrás) vetett véget.


Persze az is lehetséges hogy a barátságuktól teljesen független tényező vagy személy a kutya.


további segítségért, infokért:

facebook.com/remalomfejtes

2121. Garuda (válaszként erre: 2119. - A83d2365df)
2013. ápr. 30. 22:06

Ez az álom feltehetően érzelmi sebezhetőséget szimbolizál. Mivel nem ismerem Önt nem tudhatom, hogy mennyire hiú, de az értelmezés szempontjából fontos látni, hogy relatíve Önnek mit jelen a haja elvesztése, feltételezésem szerint a való életben is jobban felzaklatná mint egy "átlag embert".


A valódi álomelemzéshez nem elég az álmoskönyv, de látatlanban arra tippelek, hogy ebben a kihullásban benne lehet az a félelem is hogy a sok egyenesítéstől , festéstől tényleg kihullhat, de benne lehet akár az is, hogy fél attól hogy a külseje egy idő múlva nem lesz elég a párjának. Lehet hogy az öregedéstől való félelem is mind mind összegyűlt az álmában, és ilyen formában jött elő. Valami értékes elvesztésének az álmodása Jung szerint a nehéz változásokhoz való alkalmazkodást segíti.


Amit még tudni kell ahhoz hogy érteni lehessen az álmot, az az hogy volt e a környezetébe valaki aki kemoterápiát kapott, vagy bárki rákos beteg (azoknak hullhat a haja)

2120. a4kiseni
2013. márc. 1. 17:21
Kedves forumozók.a páromnak volt egy álma amiben engem látott a tükörben mikor belenézett és nem magát, az arcomat látta tisztán körülötte homályos volt a tükör és mondta hogy nem le pödött meg, sőt kellemes érzés volt neki és örült hogy engem lát. A sors fintora hogy előtte nap tisztáztunk le egy csomó mindent a kapcsolatunkba mert elég mély pontra kerültünk az őszinteség hiánya miatt persze az ő sunyisága miatt. Tehát kíváncsennék mit jelenthet ez a rész az álmában. Elöre is köszönöm a megoldásokat.
2013. márc. 1. 10:36
sziasztok! ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném. azt álmodtam már másodjára, hogy kihullott a hajam, ma reggel párom kelett, mert zaklatott voltam, mert ezt álmodtam. tisztán él bennem a kép: állok a fürdőszobában a tükör előtt, és kiabálok a páromnak, hogy jöjjön, mert egy marék haj maradt a kezemben. a fejem tetején már egy nagy foltban nem volt hajam, csak kis süni hajkezdemények. a kihulló haj spőd volt, nem volt egészséges. göndör vörös hajam van náéha egyenesítem, és az álomban egyenes volt, de olyan fénytelen és egészségtelennek tűnt. hmm ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném, annyira idegesít.
2118. foci 55
2013. febr. 28. 23:27

Hello.


Ennek az álomnak az értelemezése nagyon fontos lenne. Nem rég összevesztem az egyik jó barátommal akivel évek óta nagyon jóban vagyunk (voltunk).

Megfogadtam,h többé nem keresem a társaságát még telefonon SEM beszélünk majd.

Azóta visszatérő álmom,h mnekülök egy nagy kutya elől aki meg akar harapni, de az utolsó pillanatban sikerül átugranom egy kerítést és elkerülöm a kutyát. Biztos,h a barátságunkkal kapcsolatban álmodom. Elalvás előtt a régi szép időkre gondolok, és kicsit szomorúan alszom el.


Szóval mit jelent az álmom? Másfelől jól teszem-e ha minden kapcsolatot +szakítok ezzel a régi baráttal?

2117. jency83
2013. febr. 19. 11:35

Sziasztok!

(hátha nekem is tud valaki segíteni)

Azt álmodtam, hogy a volt munkatársam párjához mentem hozzá, de ők az életben már valóban összeházasodtak, és az álmom alatt folyton azt éreztem, hogy a férfi valójában még a volt munkatársamat szereti.

Mit jelenthet? Előre is nagyon köszönöm! :)

2116. ebelin24 (válaszként erre: 2115. - Juca78)
2013. febr. 10. 08:26
Nagyon rossz volt...sokan jöttek látogatni a kórházba és mondtam hogy nincs baba... :(
2115. Juca78
2013. febr. 8. 11:51

Rossz volt? Vagy semleges érzés?

Talán elvesztettél valamit? Ha rossz volt lehet nem sajnálod.

2114. ebelin24
2013. febr. 8. 11:30

Sziasztok!


Álmomban elvetéltem...Egyébként szingli vagyok és még nincs gyerkőcöm.Tudja valaki mit jelenthet ez?

2113. 4a8822eca1 (válaszként erre: 2111. - 4a8822eca1)
2012. dec. 16. 11:24

Ohh, meg valami ffinél is voltam. A férfi vagy tanár volt, vagy pszichológus, vagy hasonló. A helyszín valami olyan hely... Egy undorító, szőkésbarna hajú, csücsöriszájú lány volt az ellenségem. Utálta, hogy mindig nekem jobb.

Faggattak a csodalabdáról is.

Az egyik ajtón beléptem a helyédgbe, a férfihez aki ott ült, és csodálkozott milyen korán jövök, de biztos ő nézte el az időt. Mire én mondtam neki, hgy a vörös-rövidhajú nő előbb elengedett minket. Erre azt mondja, hogy akkor meg minek mentem még be hozzá, vájam ki az ő idejét. O.o Az idő fél órával korábban lett. Zavarba jöttem, de elmagyaráztam, hogy azért olyan hamar nem engedett el minket... Erre az idő visszaugrott 30 percnél későbbre.

2012. dec. 16. 11:16

ritkán fordul elő, nővel álmodtam, aki egy másik nőre emlékeztetett, de "idő előtt" felébredtem (sajnos)...

ez azt jelenti, hogy peches vagyok.:)

2012. dec. 16. 11:12

Volt egy kismacskám. Gondoltam elviszem a városba. Fekete kölyök macska. De egy pláza-szerűségben mindig elszökött. Mint az árkádban a kajáldás rész. íbizots érezte a szagokat. Egy darabig vissza tudtam szerezni, követni, szemmel tartani... De aztán már nem. És elveszett.

Később a saját szobámban üldözött egy pók. Mert nem akartam megölni. És amkor megijedt szélsebesen rohanni kezdett, csak hát mindig felém. Én hátráltam. Tudtam, hogy jobb lenne a háta mögé kerülni, hogy ne felém jöjjön, de valami erő nem engedte, hogy a hátráláson kívül másképp mozogjak...


Ennél még sokkal több volt, csak nem emlékszem

2110. Juca78 (válaszként erre: 2108. - PhoenixLibera)
2012. dec. 13. 14:35
Van valami új az életedben, amire nem szeretsz gondolni, vagy nem szívesen csinálsz meg?
2012. dec. 13. 14:17

Hú. ma színes álmaim voltak. De sajnos már megint alig emlékszk valamire... Asszem volt vagy 3, de ebből csak az egyik lényeges számomra...


Danit láttam. Egy lánnyal volt, és úgy éreztem boldog... Csak úgy megváltozott. Óriási vigyor volt az arcán, de ez nem jóérzésű volt hanem inkább félelmetes és természetellenes. Az arca csontosabb és karikatúraszerűbb volt mint alapból, a haja szőkésbarna színt öltött, és nagyon menő, színes ruha volt rajta. Az egész álomkép élénk és színes volt. Dani kinézete inkább hasonlított egy volt fiúismerősömére (akit megvetek), mint a valódi önmagára.

És mégis boldogság volt...

Miközben kicsit zaklató is...


És amikor felébrendtem egyszerre voltam zaklatott, de méginkább éreztem elégedettséget és megnyugvást. úgy, mintha pár órát eltöltöttünk volna együtt. Szóval megkönnyebbültem, és ez a megkönnyebülés beragyogta az egész délelőttömet. :)


Nem tudom mi okozta ezt az álmot, megjegyzem, lefekvés előtt fél órával egy óriási mákos sütit befaltam. Azelőtt ittam egy kis alkoholt és teát az este folyamán, és elszívtam 2 cigit.


És amikor feküdtem az ágyban megpróbáltam alfa állapotba kerülni és telepatikusan üzenni neki. Azt szuggeráltam az agyamba, hogy "Ide fogsz jönni, ide fogsz jönni" xD


Életemben nem emlékeztem még ilyen pontossággal az alvásom előtti időre.

2012. dec. 12. 22:12
Földet hánytam álmomban....nem volt kellemes érzés. Mit jelenthet?
2107. LaCRossE
2012. dec. 11. 13:30
Hát, még csak 20 éves vagyok, nem tudom. :( Az, hogy az öcsém, abban persze nem vagyok teljesen biztos, csak maga a kapcsolat milyensége utal nekem arra, hogy az öcsém.
2106. Juca78 (válaszként erre: 2105. - LaCRossE)
2012. dec. 11. 09:11

Biztos hogy az öcséd? Nem lehet, hogy az álmodban idősebb vagy, és a gyermeked fut oda hozzád?

Nem tudom mennyi idős vagy, de talán a lelked mélyén, vagy tudat alatt azt szeretnéd, hogy fiad legyen?

Hogy visszatérő álom, ahogy lejjebb is írtam azért lehet, mert foglalkoztat a dolog.

Ez tipp, ezt szűrtem le abból, amit leírtál.

2105. LaCRossE
2012. dec. 10. 23:34
És az mit jelenthet, ha folyton az amúgy nem létező, kb. 10 évvel fiatalabb öcsémről álmodom? Kórházban vagyok, ágyban fekszem, és akkor odarohan hozzám ő, én meg megpróbálom vigasztalni, de azt nem tudom, miért. Egy hete visszatérő álom, de még nem minden részletét tudtam megfigyelni.
2104. Juca78
2012. dec. 9. 19:20

Én is így vagyok jelen pillanatban is az egyik álmommal. Az álmok néha utat mutatnak az élethez. Ez lehetett a visszatérő álom is. Még sokáig foglalkoztatott a dolog, azért is tért vissza újra és újra.

Sajnos sokszor utólag jövünk rá, mit jelentett.

2103. Brandon.
2012. dec. 8. 23:37

Sosem néztem utána az álmaimnak...


Volt egy olyan álom ami egészen 16 éves koromig újra és újra felbukkant... azóta is kristály tisztán emlékszem...

Egy város az éjszakai fényeiben... még is elég sötét szűk utcák... én az utca kellős közepén állok és egy hatalmas nyomás érzés... de tényleg egy erőteljes nyomás ami mintha a fülembe keletkezne... és egy gyorsan közeledő autó ami nem áll meg... a nyomás érzésre gyakran felriadtam...


Néha van, hogy a jelenlegi életembe... bele illik ez az érzés... de még sem jöttem rá... mi lehetett és miért gyerekkoromtól kezdődően... 6 éves koromban kezdődött...

2102. Juca78
2012. dec. 8. 23:27

Az álmoskönyvekbe nem hiszek!!!!

Én inkább először magamba nézek, de van, hogy végigpörgetem álom előtt láttam vagy hallottam-e (akár pl tvbe) olyat vagy hasonlót amiről álmodtam.

Az álomnak van jelentősége, csak tudjunk belőle olvasni.

2101. 9ec59d8582 (válaszként erre: 2098. - F493bbff35)
2012. dec. 8. 23:08
Még előtte felébredtem.
2100. 9ec59d8582 (válaszként erre: 2099. - Juca78)
2012. dec. 8. 23:08
Jé tényleg ízlett. Köszi a választ. Amúgy utánanéztem a fórum elején ajánlott álmoskönyvbe. Aztán utólag eszembe jutott aznap a csirkecombról szedtem le bőrt meg a hártyát, és fujj :-)
2099. Juca78 (válaszként erre: 2094. - 9ec59d8582)
2012. dec. 8. 23:05

Ízlett?

Szerintem azt, hogy nem félsz a kihívásoktól.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook