Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2218. Tiola (válaszként erre: 2214. - 891542758c)
2014. ápr. 2. 11:31
Nem kell összezavarodni,csak zolcsikát nem kell készpénznek venni.Mindenki a saját megszerzett kis tudományát és lelkét vetíti bele az általános szimbólumokba.;)lehet,hogy zolcsika nagyon magányos,de a világűr nagyon jó kép és a fizikai és lelki/érzelmi akadályok leküzdésére utal.Elvezet a szabad szellemi felismerésekhez.Az üstökösök ennek a jelképei,és a fogak pedig a fizikai test korlátai,az öregedési folyamat,a hiúság kérdései,a megjelenéssel kapcsolatos társadalmi elvárások.Az hogy nem vesztetted el jó jel,mert nincs benned szorongás ezmiatt...magyarul megváltozik az önmagadról kialakult képed,már nem a külső megjelenésed alapján fogod meghatározni a saját értéked.Bölcsebb leszel. ;)
2217. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2216. - Juca80)
2014. ápr. 1. 23:40
Azt mondják, ha valaki sok gyereket akar, azaz sokszor akar szülni, akkor valójában önmagát akarja megszülni, csak a fizikai értelemben vett gyermekkel helyettesíti ezt. Tehát van egy belső gyermekünk, aki nem hajlandó felnőni, vállalni a felelősséget (regresszió) és sokszor belemenekül egy szerepbe, amivel igazolja hogy miért nem szüli meg önmagát, holott vágyik rá. Ilyen lehet az anyaszerep is. Lehet hogy a szülő még nem nőtt fel lelkileg, holott a szülő szerepében már benne van, ahol bizonyos érettséget mutatnia kellene. A burok mindig védelmet jelent, ha a gyermek körül van, akkor magát a gyermeket védi, de eközben nem is tud elindulni, fejlődni. A burok szétpattanása az első mozzanat, ami jelzi hogy megkezdődik a felnőtté válás, a felelősségvállalás. Az álom a lélek nyelve és benned zajlik. Ez talán egy fontos, ugyanakkor pozitív üzenet. Talán kezdesz te is felnőni.
2216. Juca80
2014. ápr. 1. 23:25

Sziasztok! Tudnátok segíteni? A múltkor álmodtam egy érdekeset és azóta sokszor eszembe jut.

Elég sokszor szülök álmomban, de a múltkor burokban pottyantottam ki a babámat. Fájdalom nélkül. Gyorsan kivágtam őt a burokból és kértem egy takarót, hogy meg ne fázzon és öleltem magamhoz, szorosan.

Ez a burok dolog elég fura számomra.

Köszönöm, ha tud valaki reagálni! :)

2215. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2214. - 891542758c)
2014. ápr. 1. 22:59
Nem csak azt jelenti. Én egyénileg is szoktam értelmezni. Hallgass magadra.
2214. 891542758c (válaszként erre: 2213. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 1. 22:57
valahol azt olvastam h az üstökös azt jelenti, hogy valamit jól látok, helyes meglátás. Akkor most nem értem. Pontosan mit is jelent ez? Mert össze vagyok most zavarodva
2213. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2212. - 891542758c)
2014. ápr. 1. 21:57
Az üstökös valami újszerű/változó dolog, az űr az talán a lelked, ahogy érzed magad. Például üresen, magányosan. Nem a földön vagy, tehát nem a valóságban/jelenben jársz. A fog az akaraterő, az önérvényesítés/önbizalom jelképe, ha laza, akkor ezen gyengeségekről van szó, de jelezhet változást is, a múltad egy részének az elengedését.
2014. márc. 25. 16:31
Ja és mozgott a fogam és ki akart esni de nem esett ki de nagyon rossz volt
2014. márc. 25. 15:53
Mit jelent az az álom, ha az űrben folyamatosan üstökösöket láttam és nem a földön voltam hanem az űrben? Különböző mintájú üstökösök voltak egymás után
2210. EsztyMorgan (válaszként erre: 2207. - D7ba7bf7ff)
2014. márc. 24. 18:48
Arra nem emlékszem. Bár abban biztos vagyok,h nem volt fekete.. de hófehér sem.
2209. Fildais
2014. márc. 24. 07:55

Sziasztok!

Engem már nagyon régen elkerülnek az álmok, vagyis az olyan álmok amik tudat alatt és értelmezhetően jönnek. A múltkor kaptam az egyik ismerősömtől egy rózsakvarc nyakláncot. Utánaolvastam a neten, hogy mire való. Azt írták, hogy álomhozó, álomfogó, segíti az alkotó gondolatokat. Ezután gondosan megtisztítva miden este betettem a párnám alá egy hegyikristállyal együtt. Azóta elég gyakran értelmezhető tudat alatti álmaim vannak. Ha éjszaka felébredek egy álom miatt, általában tudom a megfejtését, de a mai éjszakai álmom egy kicsit furcsa volt. Még a neten se találtam értelemes magyarázatot rá.


Álmom: "egy városban, /nem ismertem fel,hogy hol/egy 1fejű sárkány üldözött, hiába bújkáltam el, mindig megtalált. Csak futott utánam, de nem okádott tüzet. Volt ott több riadt ember is, akik szintén elmenekültek, de a sárkyányt nem érdekelték, csak utánam futott. Majd hirtelen váltott a kép és most meg oyan emberek között voltam akikkel már régóta szeretnék együtt dolgozni. Beszélgettem velük, és éppen a munkámról volt szó. Majd ott is megjelent a sárkány. 1 kivételével mindet bezárta a sárkány egy barlangszerűségbe, akiket később én engedtem ki titokban, mivel én elbújtam a sárkány elől. Majd felébredtem."

Remélem, hogy tudtok segíteni a megfejtésében.

2208. 891542758c (válaszként erre: 2206. - D7ba7bf7ff)
2014. márc. 22. 23:21
jó csak tudni akarom mi vele a helyzet, a többi már hosszú, holnapra se végeznék
2207. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2203. - EsztyMorgan)
2014. márc. 22. 13:57
Milyen színe volt? Ha fehéret szúrtál le akkor a szerencsédet szúrtad le/el. Ha feketét, akkor valószínűleg végeztél egy démoni befolyással.
2206. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2204. - 891542758c)
2014. márc. 22. 13:38

Azért jön be az álmodba mert sokat foglalkozol vele. Mert összemosod magad az ő életével, de minek amikor ott a sajátod?


Ezek az álmok addig fognak jönni, amíg le nem teszed ezt a témát.


Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz neki, amiről úgy érzem hogy egy betegesen függő állapot.

2205. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2204. - 891542758c)
2014. márc. 22. 13:36
Arra is oka van valakinek hogy lop, csal, hazudik. Csak értelme nem sok.
2204. 891542758c (válaszként erre: 2203. - *Zolcsika*)
2014. márc. 20. 23:32
ide se fogok már többé irni. Hidd el, okom van rá, de minek is irjam le, úgysem érted meg és megint leszólsz.
2014. márc. 20. 21:05
Pár napja újfent morbid álmom volt. Röviden és tömören leszúrtam egy kecskét. Nem volt semmi oka, csak egyszerűen leszúrtam. :(((
2014. márc. 18. 21:47

Megint álmodtam valami érdekeset. Ez mit jelenthet?


Na azt, hogy a régi házunkban voltunk, és anyám mondta, hogy érzi, hogy én meg fogok halni, pedig nekem semmi bajom nem volt, de ő valahogy érezte. Én elkeseredtem, és közben arra az énekesre gondoltam, aki épp a kedvencem, akiről folyamatosan beszéltem és álmodtam vele. Arra, hogy ő milyen sokáig élhet majd, erre gondoltam az álmomban, nekem meg tök szar volt. Utána nem tudom mi történt, de azt tudom, hogy nem halt meg senki.

2201. 891542758c (válaszként erre: 2200. - D7ba7bf7ff)
2014. márc. 17. 21:14
igen, ez elég érdekes
2200. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2199. - 891542758c)
2014. márc. 16. 02:08
Kiváncsi voltál hogy mi van vele. Hát ez a lényeg, nem? A te történeted az övével folyt össze, talán ez a lényeg.
2014. márc. 16. 00:10
miért nem válaszol senki már több hete? :O
2014. márc. 6. 22:56
A végéről egy fontosat kihagytam, az utolsó becsengetésnél, mikor a nagymamám is ott volt, na akkor az anyuka mellett megjelent két kislány, akik az egyik focista lányai, azé a focistáé, akivel előtte foglalkoztam nagyon, úgy 1,5-2 éve volt ő a kedvencem. Na amikor elmentünk a nagyimmal visszakiabáltam nekik h még találkozunk és a két kislány meg mondták h remélik soha sem látnak engem. Egyébként nem volt furcsa, mivel az énekesnek vannak ikerhúgai, 10 évesek, és őket akarta ábrázolni gondolom a focista kislányai, vagyis az ő bőrükben voltak benne. De amúgy a két kislány a focista gyerekei nem ikrek, 3 év van köztük, egyik 6 éves, a másik 3 (4 lesz nem soká). Mindegy, csak ez is egy érdekesség, de az álomban nem volt fura h ők voltak ott.
2014. márc. 6. 20:23
Kérem válaszoljatok, fontos lenne
2014. márc. 6. 16:57

Én vagyok megint és megint valami érdekeset álmodtam. Ugye pár hónapja említettem, hogy van egy együttes és abból az egyik tag nagyon foglalkoztat, és novemberben álmodtam azt a léggömböset vele kapcsolatban, arra nagyjából sikerült rájönnöm, ugye akkor is meg akartam álmodni a helyzetét és sikerült is, sajnos nem volt túl jó. Most is ez volt, pár napja mondogattam magamban hogy vele kapcsolatban akarok álmodni, érdekelne mi lehet vele és most ezt kell megfejtenem.


Na az álmom az volt, hogy az említett énekes a mi városunkban lakott, nem volt nagy háza, olyan átlagos volt, mint az átlagembereknek. A szomszédjában lakott a másik tag, a kollégája. Az aki legelőször foglalkoztatott. Nem tudom emlékeztek még rá, de említettem. Amúgy már nem akarok hozzá visszatérni és nem akarok vele foglalkozni, ahogy előtte. Mindegy. Ő lakott a szomszédban. Persze ahhoz a taghoz akartam becsengetni, akivel foglalkozom, na és a szomszédnak az anyukája kint volt, aki nem nézte jó szemmel, hogy idejöttem, el is küldött. Nem mentem el, de megvártam míg bemegy. Utána becsöngettem ahová akartam, ahhoz aki érdekelt. Az ő anyukája jött ki és ideges volt h miért nem hagyom már abba a becsengetéseket, hogy miért zaklatom a fiát, pedig csak látni akartam és ennyi. Egyik barátom facebookon közben elhordott, hogy miért zaklatom. Veszekedtem egy kicsit az anyukájával, de aztán kibékültünk, csak meg kellett ígérnem, hogy többé nem csöngetek be, sőt meg is öleltük egymást. Azt mondta megkeresi azt a barátomat hogy ne hordjon le engem és ne írjon olyanokat. Meg, hogy szívesen lát, csak nem szereti, ha becsöngetek. Mondta, hogy ismeri az én anyukámat, amit nem értettem, de oké. Elköszöntünk egymástól, elmentem és az anyám mondta, hogy ismerte régen az ő anyját, mikor óvodások voltunk. Megkérdeztem, hogy kiskorunkban játszottunk-e egymással, de nem válaszolt. Meg akartam kérdezni melyik óvodába járt, de végül nem, csak gondolkozni kezdtem rajta, de annyit tudtam h az én csoportomban nem, mert nem emlékeztem és arra se h játszottunk volna. (megjegyzem, hogy egyidős vagyok azzal az énekessel, akihez becsöngettem). Visszamentem, de utána úgy tűnt mintha el se mentem volna azóta, mert ugye nem akartam már becsöngetni, de leskelődni igen mert mindenképpen látni akartam. Megint ott volt a másik tag anyukája, aki el akart küldeni, de megvártam míg bemegy. Beszélgettem egy öreg nénivel és egy öreg bácsival akik bottal jártak már. Hangosan nevetgéltünk és akkor a házból hallottam az anyukája hangát és ezt mondta: "Ők azok". Suttogni kezdtem az öregeknek, hogy bújjunk el, mert úgy gondolom, hogy miattam nem jön ki, aki ki akar jönni. Nem tudtam hogy ki akar kijönni, meg semmit, csak sejtettem. Egy dombon szaladtam fel, ami tele volt bokrokkal, nem tudtam, hogy az öregek bottal hogyan oldják meg, de sikerült nekik is elbújni. Hirtelen megváltozott a környezet is, kicsit másképp nézett ki mint előtte. Amúgy az előző környezet a városom egyik részében játszódott. Tudom azt is hogy hol, ahová becsöngettem, ott a valóságban egy vendéglő van, a szomszédban meg egy fitnesz terem. És az álomban az az utca a város egyik erdősebb utcájára hasonlított, ami nincs messze onnan, de mégsem az az utca volt. Mindegy, mert utána teljesen méshogy nézett ki, még domb is volt és felül is voltak házak. Fentről néztem, be lehetett látni az udvarba. Amúgy végig felhős volt az idő, hideg is volt, olyasmi mint ami most szokott lenni. Néztem az udvart, és az említett énekes jött ki, akivel én foglalkozom (nevet most direkt nem írok). Örültem neki, hogy végre láthatom, de nem akartam, hogy ő meglásson, mert megígértem az anyukájának. De mikor megjelent, akkor hirtelen sütött a nap és nyár lett. A borkok meg végig zöldek voltak. A slaghoz ment, én meg csak néztem, és izgultam h ne vegyen észre, de észre vett minket, ugye az öregek is velem voltam, amúgy nem ismertem őket. Integetett, de gondolom miattuk és nagyon boldog volt, szerintem azért mert ők ott voltak és nem miattam. Én is boldogan visszaintegettem neki. Feljött a dombon, de sztem az öregek miatt, de nem zavarta h ott vagyok én is. Jött felénk, de az egyik kerítés kilincsét megsimogatta és szomorú lett. Az öregek gondolom ott laktak és úgy tűnt, hogy nagyon rég nem látta őket, sőt lehet halottnak gondolta őket, ezért volt szomorú. De amikor látta őket, akkor örült. A házat mégis üresnek éreztem, mintha már csak ott laktak volna, de már üres minden. Mintha az öregek szellemek lettek volna, de nem biztos. Minegy, kapcsolódnak hozzá. Akkor értettem meg h miattuk jött fel és h miért. Közeledett felénk, én is felé és készítettem a telefonomat, hogy lefényképezzem, de mire eljutottunk volna egymáshoz, megszakadt álom, de nem ébredtem fel. De az álomban úgy tűnt h felébredtem és csak álmodtam az egészet ezért azt akartam, hogy ismétlődjön meg. Ezért megint be akartam csöngetni mert azt akartam h ugyanaz történjen. Ekkor megint megváltozott az utca, szélesebb volt. Becsöngettem, az anyukája jött, lecseszett h miért csöngettem be mikor megegyeztünk. Ezek szerint mégsem álom volt az álomban az, hanem folytatódott, mert ugye emlékezett az előzőekre, de én reménykedtem, de észbe kellett kapnom. Jött a nagymamám és elbeszélgetett az ő anyukájával, ő kedves volt a nagyimmal, utána velem is. A nagyim vmi mézféleséget kínált neki amit szopogatni kellett, elfogadta, utána nekem is de nekem nem kellett. Aztán felébredtem.


Mit jelenthez ez az álom? Olyan fura volt. Úgy érzem megint a helyzetét álmodtam meg amit akartam, az öregek is olyan furák voltak benne, aztb tom h a nagyszülei pár hónapja meghaltak a valóságban. Ezért is fura.

2195. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2193. - EsztyMorgan)
2014. febr. 26. 23:33
Nem mindenkinél van ez.
2194. tündér74 (válaszként erre: 2192. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 26. 23:02
Köszi, ez nagyon igaz rám, amit leírtál.
2193. EsztyMorgan (válaszként erre: 2192. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 26. 20:39
Ha én azt álmodtam,h kihullik a fogam, akkor egy hónapon belül meghalt egy közeli hozzátartozóm :(
2192. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2191. - Tündér74)
2014. febr. 26. 19:00

A foghullás gyakori álom. A fog szimbolizálja az akaraterőt, amivel kézben tartjuk, védelmezzük, képviseljük önmagunkat. Ha kihullik akkor ezek hiányáról van szó, összefoglalva: ÖNBIZALOMHIÁNY


Az ajtó mindig lehetőség hogy valami megnyilvánuljon a jelenben vagy a jövőben. A tudatot is szimbolizálja. Ha be akarod csukni, azzal nem engeded a változásokat, az igazságot, a tudatosulás folyamatát. Viszont mindig kinyílik, mert valahol érzed hogy nem menekülhetsz ez elől. Előbb-utóbb vállalnod kell.

2014. febr. 26. 13:58

Sziasztok!

Nekem vannak visszatérő hülye álmaim, nagyon sokszor álmodom ezeket.

Íme az egyik: kiesik pár fogam, általában valamelyik elülső fog az érintett, tehát a metsző, vagy szemfog. Volt mikor kihullott az összes fogam.

A másik visszatérő álmom: az ajtók. Házunkon több bejárati ajtó van, de soha nem tudom bezárni egyiket sem,hiába fordítom el a kulcsot, nyitva maradnak.

2190. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2189. - EsztyMorgan)
2014. febr. 26. 01:31
Lehet hogy ez még olyan mélyen van a tudatalattidban hogy még nem foglalkoztál vele. Ezt jelenti a sötétség. Lehet hogy foglalkozni kéne az árnyékos oldallal, a sötét oldallal, a félelmeiddel, mert sokan nincsenek tisztában vele, ha elapasztják. Számos menekülési út létezik, hárítják a szembesülést. És akkor a lélek küld nekünk szép, színes, kissé borzasztó álmokat hogy kapjunk észbe.
2189. EsztyMorgan (válaszként erre: 2188. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 25. 15:48

Köszönöm az elemzést de sajna nagyon nem igaz ez rám. Az öregedéstől nem félek, sőt inkább úgy mondanám,h eszembe se jutott félni soha. Ez sosem volt központi téma az életemben.

Hogy elnyel e a sötétség? Jó kérdés :)) mondjuk az elemzés ezen része talán valahol.. van benne igazság. Persze ha nem szó szerinti értelmében veszem. De amúgy a többi sor nem igaz de tényleg köszi.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook