Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2014. ápr. 25. 20:37

Nekem pár napja volt egy fura álmom.

Holttestek hevertek egy asztalon talán ha még jól rémlik a szüleim udvarán(?) de a lényeg,h féltem is meg nem is.

2247. Vanesssza
2014. ápr. 25. 16:36

Sziasztok!

Több visszatérő álmom is van, kettőt megosztanék, hátha valaki tudna rá valamit mondani. Idősek otthonában dolgozom, álmomban gyakran ugyanott vagyok, de tele van idegenekkel, nem találok senki ismerőst, nem találom a szekrényemet, holmijaimat,teljesen fel vagyok tompulva. A másik gyakori álmom, hogy egy éhes kisbabát, aki nem tudom kié, hogyan került hozzám, nekem kellene megetetni, ellátni. Tízéves unokáim vannak, sehogy sem fér az életembe ez a csecsemő. Köszönöm, ha valakinek van valami véleménye.

2246. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2244. - Grizus)
2014. ápr. 12. 21:50

Te tudod hogy még az erőseket is kísértik. Ha remegsz, az a szorongás/félelem jele. Ugyanakkor nem hinném hogy kívülről jön, hanem inkább a belső világból. Ha az étertestet vesszük a tudatalatti vagy a belső gyermek szintjének (mivel oda ülepszenek le a nappali benyomások) akkor ily módon feltörhetnek feszültségek, félelmek éjszaka, mivel akkor dolgozódik fel minden. Az más kérdés, hogy te különösképp érzékeny vagy esetleg, és mondjuk a földelésed (gyökércsakra) sincs egészen rendben. Akkor aktivizálódhat a tudatalatti és az nem feltétlenül jó élmény, mert nem tudod lekontrollálni és a testednek sem vagy teljes uralma alatt. Ugyanakkor elfogadással (jelen) mindent le lehet kontrollálni. Hozzá lehet erősödni. A gonosszal nem tudsz gonosz módon, elutasítással harcolni, mert azzal csak erőt adsz neki. Próbáld meg hagyni, hadd tombolja ki magát. Nyílván ez fejeződött ki álmodban. Önmagadat viszont soha ne veszejtsd el.


Ha megerősödsz, akkor ezek a dolgok alábbhagynak, és egyre több harmóniát, békét, nyugalmat fogsz megélni. Mintha egy karosszékben ülnél. De addig hozzá kell szoktatnod a szemedet a sötétséghez, és az mindig egy fájdalmasan kemény folyamat. Szükséged rossz, mert pont ezekben a bajokban erősödsz meg, találod meg a középpontod.

2245. tündér74 (válaszként erre: 2242. - 891542758c)
2014. ápr. 12. 09:22
A régi lakásunkról én is mindig álmodok, nálam is állandóan visszatérő álom.
2244. grizus
2014. ápr. 12. 05:09
Sajnos megint volt nemrég az az alvás előtti rossz állapotom: remegés, testmerevség, baromi félelem, ilyenkor erősen imádkozom, aztán villámgyorsan már álmodok is. Legutóbb azt sikerült, hogy volt ott valaki és egyszer csak mély, öblös, ijesztő hangon kezdtem beszélni és nekiestem a torkának és fojtogattam. Kijött belőlem valami rossz - kösz szépen, gondoltam, gonosz erő, szállj le rólam! Már jó párszor volt ilyesmi, de kezdek megerősödni. Olyat is olvastam, hogy valami módon ilyenkor belenyúlnak a gondolatainkba, pont akkor, amikor érzékenyek, kiszolgáltatottabbak vagyunk, tehát elalvás előtt vagy álom esetén közvetlen utána. Hát mit mondjak, nem vagyok boldog tőle, de sokat imádkozom ilyenkor, főleg Mihály arkangyalt hívom és valóban erősebb vagyok már. Istent nem lehet legyőzni! A jó az egészben az, hogy utána gyakran baromi jókat álmodom, amikor végre nyugodtan elalszom. Bátorság! - így biztatom magam , remélve a legjobbakat és hogy a megismerésem és erőm növekedésével végleg elmaradnak ezek a furcsa dolgok.
2243. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2242. - 891542758c)
2014. ápr. 12. 02:34
Röviden összefoglalva az életedben egy probléma, egy konfliktus, amit meg kéne oldani, mert folyamatosan a nyakadra jár. Ha megoldod, valószínüleg nem lesznek ilyen álmaid. Te tudod miről szól. Főként a saját útról és a kockáztatás képességéről.
2014. ápr. 8. 23:27

Megint visszatért a vonatos álmom. Most csak két sin volt és nem tom milyen napszak volt, de félig világos és félig sötét. Ismét veszélyes volt átmenni, de az egyiken sikerült és ekkor jött a másikon egy gyors vonat. Hátat forditottam de nagyon sebesen jött, nagyon veszélyes volt ez is és féltem közben. Mikor elment, a másik sinen is átakartam menni, kerestem a sorompót, de nem találtam és anélkül veszélyes lett vna átmenni. Kockáztatni akartam, de nem tudtam odajutni, mert volt egy árok és az akadályozott. Végül nem mentem át, hanem felmentem vhová de már nem tom hová.


A másik álmom az volt, h a régi házunkban voltunk. (amúgy ez a régi házas izé is visszatérő, mindig ugyanaz a régi házunk tér vissza már nem tom hányadjára, de mindig más történik benne). Most az volt h a régi szobámban laktam és nyár volt, és folyton bejött az ablakon egy darázs (amúgy ez régen gyakori volt, mikor ott laktunk), de az álomban már túlzás volt, mindig kikergettem, de még csukott ablaknál is bejöttek és egyre több. Már nem mertem bemenni a szobámba, azt rávettem magam h kikergessem őket, azt becsuktam az ablakot, de nem mentek ki, jöttek befelé.


Ez mit jelent?

2241. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2238. - Grizus)
2014. ápr. 7. 21:53
Te foglalkozol vele ugye? Hát akkor ez a SELF, a nagy ÉN. Mindenkinek közös. EGY-ÉN-iség.
2240. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2237. - Rosszkutya)
2014. ápr. 7. 21:50
A sötétség a saját sötétséged, a lelkedben dúló félelmek kavalkádja. Az eltemetett múlt. Többet kéne foglalkozni magaddal, a lelkeddel, oldani a blokkokat, félelmeket, feszültségeket. Bátorságot gyűjteni, erőt gyűjteni és szembenézni velük.
2239. grizus
2014. ápr. 5. 20:40
Egyébként meg újra volt testen kívüli élmény-álmom. Ez rossz érzésekkel, szorongással kezdődik, még amikor fent vagyok, van ilyen merev test-érzés is meg csupa rossz és ijesztő dolog, aztán átmegy testen kívüli élménybe, ami nem teljesen valóságos, mert pl. tárgyakat emel fel a lelkem a szobában, ami nyilván a valóságban nem történik meg meg hasonlók, aztán átmegy az egész fura álmokba, amik viszont a végén jók és olyan érdekes az egész és hálás vagyok, hogy ilyet álmodhattam. Csak előtte a TKÉ előtt a rossz érzések, gondolatok - azt nem kívánom senkinek.
2238. grizus (válaszként erre: 2231. - Grizus)
2014. ápr. 5. 20:37
És nemcsak egyformák vagyunk valahol, hanem inkább egyek vagyunk. Egy közös lelket alkotunk. Az üveg tiszta volt, a szobámban volt. Jó kis álom volt, boldog voltam tőle.
2014. ápr. 5. 20:20

Helló!

Már többször álmodtam olyat, hogy valahol egy sötét helyen állok. Félek valamitől (mindig mástól), de nem tudok megmozdulni. Próbálok segítségért kiáltani de csak nyöszörgés és hörgés jön ki a torkomon, ráadásul ezt minden alkalommal az álom közben valóban meg is teszem. Frászt hozva a családomra :(

Valakinek valami tippje esetleg?

2014. ápr. 5. 18:21
Én jobb szeretem az "oroszlán" jelképét. Az is hasonlatos ehhez, az erő és az önbecsülés jelképe, de valamivel méltóságteljesebb, vele nem mernek packázni, max. elkerülik... :))
2235. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2232. - Tiola)
2014. ápr. 5. 18:20

Akár ezt is írhattam volna, mert részleteibe is bele lehet menni, de úgy gondolom, itt nem érdemes túlbonyolítani. A családot akartam írni, ami valószínüleg központi szerep, hatásügyileg...


Szokták mondani "magányos farkas", de ez általában nem démoni, nagyon is szabad, spirituális, lázadó, még van benne ösztönösség és fel is meri vállalni. Olyan közép stádium szintű. Amikor valakiben van annyi önbecsülés hogy bár nem értik, de kiáll magáért...


A farkasokkal táncoló kötelező film. Imádom...

2234. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2231. - Grizus)
2014. ápr. 5. 18:14

Az üveg általában átjáró a tisztább, magasabb dolgok felismeréséhez, de ez függ attól hogy milyen az üveg, színes -e, koszos -e, egyenetlen -e...


Akár jelképezhet egy hagymaréteget is, ha a tudatot hozzá hasonlítjuk. Minél inkább fogy a réteg, annál jobb, és minél tisztább az üveg, annál jobb.


Viszont ha szét is törik, az még jobb szerintem. Akkor az egy hagyma rétegének elvesztéséhez hasonló.


Olyankor mindig egy komoly állomáshoz érkezel...

2233. Tiola
2014. ápr. 5. 11:57
Egyébként Twilightos Taylor fanoknak van 1 jó hírem.A farkas a lélek szintjén az egyik legjobb szimbólum,mert a gondoskodást,a földanyát az érzelemekt és a kreativitást jelenti. ;)
2232. Tiola (válaszként erre: 2229. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 5. 11:52

Igen...majdnem...

Ház amelyben felnőttünk:otthoni környezetben kialakult gyermekkori értékek és problémák

Éjjel:tudatalatti

Üldözés:önkifejezés(verbális)visszafojtás,elfojtás

Vérfarkas:ősfélelem,legmélyebb ösztönök,állatias férfiagresszió (azóta sokat szelidült az édes;)

A farkas kicsit más mint a farkasember,tehát ez nem a lázadásról szól,épp ellenkezőleg.

Önmagamért,érzelmeimért való felszólalás,kiállás és nyílt felvállalással szembeni legvadabb félelem.Az utcasarkon való jobbrafordulás,jelenti az akkori problémamegoldásomat.(Azóta már persze nem ordítok,hanem kifejlesztettem a józaneszem,a hangom viszont még mindig elmélyül ha dühös vagyok)

Végül is egész jó volt,gratula!

2231. grizus
2014. ápr. 5. 05:04
Egyéb fura dolgok mellett azt álmodtam, hogy láttam magam az ablaküvegben de nem én voltam az. Aztán kicserélődött, aztán megint és még valami egyéb is történt, amit nem tudok leírni. A dolog lényege, üzenete, hogy mi emberek mind egyformák vagyunk igazából.
2230. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2229. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 5. 00:11
Ebben az ösztönerőben késztetést is érzek a lázadásra, mármint erre az útra terel, tehát a függetlenség és valahol a spiritualitás irányába. A lényeg hogy nem a hétköznapiság. Mint a farkasokkal táncolóban. :))
2229. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2227. - Tiola)
2014. ápr. 5. 00:08
Hát, ha nagyon egyszerűen fogalmazok akkor a MÚLTAD az a farkas. Méghozzá abból is az ösztönösebb, vadabb kísértéseid. Hogy milyen mélyre nyúlik vissza, azt nem tudni, lehet hogy évekre, életekre. Főként a környezet hatásai által fejlődött ki.
2228. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2227. - Tiola)
2014. ápr. 5. 00:06
Nem foglalkozom álomfejtéssel, mármint nem tanultam, csak elkezdtem figyelni régen az álomvilágomat, nagyon intenzív volt, és szépen fejtegettem. Igazából ha tudjuk hogy mit üzennek a jelképek, akkor össze kell őket rakni. Én nem bízok mindig a könyvekben, van amikor a benső hangomra is hallgatnom kell. És sokszor inkább az mondja meg a tutit. Az álmaimnak széles spektruma és általában mély jelentése volt mindig, szóval nem az az átlagos zagyvaság, ebben szerencsés vagyok. De abszolút érdekel az ilyesmi.
2227. Tiola (válaszként erre: 2223. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 4. 12:47

Igen észrevettem,hogy érzelmes vagy és nagy a belső munkád,meg azt is hogy kicsit kevered a pszichológiát az álomfejtéssel,pedig két külön világ...Egyébként én nagyon komplex álmoknál Rosta Erzsébet honlapjára szoktam írni,mert ő a férjével együtt dolgozik és komoly elemzést is ír akár másnapra...

Ha már itt tartunk érdekelne a véleményed egy gyerekkori visszatérő álommal kapcsolatban,mindenhol más volt a megfejtés,kíváncsi vagyok te mit hozol ki belőle...(Több éven keresztül,mindig ugyanaz)

A helyszín ahol felnőttem,ugyanaz az egyszintes családi ház,a saját szobámban alszom,éjjel van,minthacsak a napom folytatása lenne.Arra riadok,hogy az ablakomon át betör egy vérfarkas((utcafront)nyáladzó,órdító és az barna szőrös fajta),az ajtón keresztül kimenekülök az udvarra,de a kaput nincs időm kinyitni,mert rohan utánam.Átugrom a kapu mellett a kerítésen és végigrohanok az utcán,hátranézek és látom,hogy követ,befordulok,mindig jobbra és végigkerget 2 utcán át,amíg fel nem ébredek...

Sok sikert! ;)

2226. 891542758c (válaszként erre: 2225. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 3. 15:31
Köszönöm a választ, lehetséges hogy erről van szó, ezt még jobban át kell gondolnom
2225. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2220. - 891542758c)
2014. ápr. 2. 20:43

Szerintem a vonatos sztori az élethez való hozzáállásodat tükrözi. Amilyennek látod magadat és az életedet. A sínek utak, döntések, a vonat mondjuk a lehetőséged hogy belevágj valamibe. Mondjuk ha belevágsz és veszélyes, akkor annak is érzed, akármi történik. Minél veszélyesebb a sztori, annál veszélyesebbnek érzed az akadályoztató tényezők, korlátok, félelmek miatt. A nappal az inkább a tudatos oldalt jelenti, tehát tudatában vagy hogy kockázatos és veszélyes a téma. Az éjszaka pedig azt, hogy a tudattalanban is ezt érzed. Mégis van hajlandóságod, hogy kockáztass. Mintha egyszerre lennél bátor és gyáva.


A csúszdás téma szinte ugyanez. A családod meglépi azt, ami az ő tapasztalataikhoz szükséges, te viszont tudod hogy valami mást szeretnél, valami komolyabbat, kockázatosabbat, ugyanakkor jól éreznéd magad benne. A végén pedig morfondírozol. Még nem határoztad el magad teljesen? Lehet hogy egyedül kéne járnod az utadon, kockázatokkal, és ez még blokkol. Félsz, kifogásokat keresel.

2014. ápr. 2. 20:20
Ettől függetlenül azt írom amit érzek és tudok...
2223. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2218. - Tiola)
2014. ápr. 2. 20:19
Ezt én is szoktam mondani hogy ne vegyenek készpénznek. Ja, én mindig elvonulós voltam, de nem nagyon csináltam belőle nagy ügyet.
2222. Juca80 (válaszként erre: 2217. - D7ba7bf7ff)
2014. ápr. 2. 20:15
Köszönöm a válaszodat! :)
2014. ápr. 2. 20:05

h csókolózunk.


alig ismerem. értelmetlen álom.

2014. ápr. 2. 20:03

Nekem volt egy visszatérő álmom.


már másodjára álmodom azt h van négy vonat sin egymás mellett ahol folyamatosan mennek a gyorsvonatok és nagyon veszélyes átmenni, de kockáztatnunk kellett, amúgy egyikben sem lett semmi bajunk. És fel kellett szállni a vonatra de hogy odajussunk, kcokáztatni kell mert veszélyes, az elsőben rendesen felszálltunk a vonatra, mig a másodikban amit tegnap álmodtam ott vmi veszélyes helyre szálltunk, a sinek alatt utaztunk és nagyon közel volt hozzá a másik sin és ha elment mellettünk egy vonat, nagyon rossz érzés volt, én olyan háttal voltam a vonatnak, mert nagyon rossz volt, meg huzat is volt, aztán arra gondoltam h ha mindkét oldalról jön vonat egyszerre akkor nem marad hely és összeprésel minket, de ez nem következett be. Lényeg h veszélyes volt. Ám mindkét álomban más helyszin volt, az elsőben világos volt és nappal, a másodikban meg este és sötét. Érdekes g mindkettőben négy sin volt egymás mellett, ami sokkal többben tűnt de akkor is négynek szémitott


Volt egy másik álmom is, de ez nem visszatérő, ezt is tegnap álmodtam. Voltunk vmi fürdő helyen anyámmal és öcsémmel, de nem strand volt, mert fedett vmi volt és csúszdák voltak benne. Három csúszda volt. Az egyik nagyon meredek volt, azon öcsém lecsúszott, volt egy másik is ami rövidebb volt, de az nem tom milyen volt, de az is egyenes. Anyám is le csúszott a meredeken, de ő nem tud úszni ezért vissza akartam húzni, de késő volt, kiabáltam öcsémnek h figyeljen rá mert lecsúszott. Én is ott akartam lecsúszni, de megrettentem és visszamentem, mert én a harmadikon akartam inkább, ami magasabban volt, de az göröngyös volt, de biztonságosabbnak éreztem. Nem tudom h lecsúsztam-e, nem vok benne biztos, de sztem nem, mert nagyon kellett pisilnem és kerestem egy mosdót és a csúszdák aljában volt egy ajtó, ott volt a mosdó, hát nem tom h pisiltem-e, de az tom h azért volt, mert a valóságban is nagyon kellett pisilni.


Ez mit jelenthet. Főleg a visszatérő vonatos érdekelne.

2219. Tiola (válaszként erre: 2218. - Tiola)
2014. ápr. 2. 12:33
vagy pedig nem más véleménye fog számítani,majd kiderül...
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook