Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2458. juniperus
2016. jún. 4. 13:38

Sziasztok!


Ma éjjel volt egy érdekes álmom, gondoltam leírom, hátha tud valaki valamit mondani rá.

Annyi az egész, hogy barátaimmal autóval mentünk valahol, egy nagyon meredek úton felfelé, amin pont előttünk elesett egy biciklis, de pont ki tudtuk kerülni. A következő jelenet szintén ugyanez az út, és a jobb oldalán észreveszek egy régi sárga-fehér templomot, emberek voltak körülötte. Következő jelenetben benn vagyok a templomban, vagyis az egyik helyiségében, eléggé sötét és lepusztult és egy ember egy vésővel verte le a vakolatot az egyik falról. A levert vakolat alatt egy név jelenik meg (falra felkarcolva): Bartholomew (bennem ébredés után Bartholomhew-ként maradt meg, de utána a telefonon egyből rákerestem erre és h-nélkül írják). A név alatt a többitől eltérő téglák vannak, melyek lazák, mozognak, kivehetőek a falból. És itt vége is. Még annyi infó volt, hogy a templom renoválásáról nem maradtak fenn emlékek (se írásos, se szóbeli), azt homály (titok?) övezi.

Előre is köszönöm az ötleteket.

2457. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2454. - Zsuana83)
2016. ápr. 23. 11:01

Egy olyan életszakaszba csöppensz, amitől nagyon félsz, vonakodsz tőle mert érzelmeid fenyegetnek (óceán) miközben lelked és életeseményed hullámzik (hullámvasút). Idő és tapasztalat kell hozzá, hogy megszokja és élvezze az ember a folyamatot, magáért a pillanatért, és hogy valami új, reményteljesebb, szebb jöjjön (tengerpart, pálmafák, stb...)


Visszaút nem biztos hogy lesz, de lehet hogy képes leszel elfogadni az ilyesfajta bizonytalan eseményeket.

2456. 563b626108 (válaszként erre: 2455. - 563b626108)
2016. ápr. 15. 16:08
Apropó, mivel a barátnőd ültetett fel erre a hullámvasútra, lehet a házasságodat sem te akartad..?
2455. 563b626108 (válaszként erre: 2454. - Zsuana83)
2016. ápr. 15. 16:06

A hullámvasút magát a házasságodat szimbolizálja. Egyszer fenn, egyszer lenn.

Az óceán jelentheti alatta a dolog mélységét, levegőből vízbe, ha válsz, belezuhansz az óceánba a hullámvasútról, belefulladsz, vagy fejest ugrasz valami újba. Kétesélyes.

Hezitálsz, nem tudod eldönteni, hogy mit csinálj, azért jelent meg a félelem és az izgatottság egyszerre az álmodban. Félsz elválni, mert félsz a változástól az újtól, ezért is vágytál vissza a hullámvasútra, de közben meg izgatottan várod is az új eljövetelét, a pálmafás tengerpartot.:)

Nem véletlenül gondolkodsz a válóper beadásán, szerintem ha már eddig eljutottál, ne habozz :)

2454. zsuana83
2016. ápr. 14. 10:24

Sziasztok, tudtok egy kis segítséget adni?

Az álmomban hullámvasúton ültem, de nagyon durva volt, óceán volt alattam meg minden. Én nem is tudtam, hogy mire ülök, a barátnőm ültetett be, hogy gyere, menjünk. De nem tudtam, hogy ez hullámvasút lesz. Az elején tiltakoztam, majdnem rosszul is lettem, (félni viszont nem féltem) de a felénél elkezdtem élvezni, és imádtam! Nagyon izgalmas volt, és egyáltalán nem féltem. Utána egy csodás helyre érkeztünk, pálmafákkal, tengerpart, minden csodálatos volt, de alig vártam a visszautat a hullámvasúton.


Megjegyzem vásás előtt vagyok, még nem tudom beadjam e a keresetet.

Köszönöm ha tudtok segíteni az álomfejtésben! (ha nem az sem baj, legalább leírtam) :)Szép napot mindenkinek!

2453. loreles87
2016. ápr. 13. 09:41

Kedves *Zolcsika*

KÖSZÖNÖM a választ. Valószínű igazad van és sajnos pont azokat kell elengednem, amit a lepke és a virág szimbolizál. :-(

Az ajtón igyekszem átmenni, csak nehezen jutok el addig!

2452. Szilvia E (válaszként erre: 2449. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 13. 06:43
nálam tuti... :D
2451. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2448. - Loreles87)
2016. ápr. 13. 03:05
Még annyit, hogy a lepke az a gondtalanság, könnyedség, öröm kifejeződése, a virág pedig az élet szépsége/gazdagsága/harmóniája és a barátság/adakozás szimbóluma.
2450. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2448. - Loreles87)
2016. ápr. 13. 02:57

Szerintem a lelked így próbálja a tudatodra adni, hogy túl sok felesleges, holt dologgal foglalkozol, ami nem élő, bár élő is lehetne. Megpróbálod álmodban tisztázni (sepregetni) azokat a dolgokat, amiket a nappali tudatodban nem sikerül, így csak gyűlik-gyűlik. Nyilván igényed van a tisztaságra (a seprű ezt jelzi), viszont ha nem engeded el ezeket az élettelen "ügyeket" akkor seperhetsz a végtelenségig. Ezért jelzi a végén hogy "soha" nem éred utol magad...


Talán a döntés hiányzik, hogy ténylegesen elengeded -e? Tehát oki, nem tüneti "kezelés".


Ez olyan, mint amikor valaki le akar szokni a cigarettáról, de azért csak elszív 1-2 szálat. Akkor hogy??! Nem hoztad meg igazán a döntést. Nem engedted el. És jönnek a cigaretták...


Az ajtó pont a változás, a küszöb, amit át kell lépni, egyik térből a másikba, egyik helyzetből a másikba. Egyszer zárt, egyszer nyitott. Hát ez a dilemma! Nem mész át rajtuk.


Összességében talán ezzel a mondással fejezném ki az álmot:


"Borsót gömbölyít." (Felesleges dolgokkal foglalkozik.)


(Ez személyes meglátás. Egyéni értelmezés. A tévedés jogát fenntartom.)

2449. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2446. - Szilvia E)
2016. ápr. 13. 02:20
Attól függ...kinél...
2448. loreles87
2016. ápr. 8. 16:19

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Volt egy érdeles álmom, ami, eléggé megmaradt bennem. A következő, a padlón mindenhol fonnyadozó virágszirmok, még valamennyire színesek. Valaki pont, elszáradt növények szór ki, az is mindent beborít, és halott királylepkék hevernek még a földön. Nekem kell összesöpörnöm. Próbálom minél óvatosabban, hogy a lehető legkevésbé kárt okozzak bennük. Nem megy, a szárnyak és a szirmok súlyosan sérülnek, és meg se moccannak, ha mégis, pillanatok alatt nyoma sincs annak, hogy felsöpörtem.


Valaki tudja, ez mit jelenthet?????


Nem tudom, hogy van e köze ehhez, annak, hogy ajtókkal is álmodok, zártak is, nyitottak is, de soha nem megyek át rajtuk.


Örülök, ha valaki tud segíteni az értelmezésben!


Előre is köszönöm, a válaszokat!!!

2447. Szilvia E
2016. ápr. 8. 06:21
kisbabám volt...csodaszép
2446. Szilvia E (válaszként erre: 2445. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 8. 06:20
ez szinte képtelenség
2016. márc. 23. 22:59
Ha én bevállalok egy álmot, akkor arra általában részletesen emlékszem, úgy mint egy színes filmre. Csak így lehet álmot fejteni. Mintha egy filmet néznék végig, emlékszem a képkockákra, a hangulatokra. Úgy is festem le, magyarázom el, részletgazdagon. Minden részletet figyelembe veszek, hisz minden jel információtartalom. Még ha egy csíkkal több is van a tigris bundáján. Pongyolán, egy-két szóban nevetséges ezt a műfajt űzni. Ha nagyon konkrét, velős, akkor esetleg.
2016. márc. 23. 22:54
Ha valaki idejön, szerintem nem árt leírni részletesebben a dolgokat, nem csak tőszavakban, katyvaszokban. Akinek nem inge...
2443. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2442. - Notorius b.i.g.)
2016. márc. 23. 22:52
Milyen színű galamb volt?
2016. márc. 23. 17:05

Sziasztok!

Mit jelent az, ha döglött madárral álmodtam?

Egészen pontosan, hogy az ágyam alatt van egy döglött galamb.

2016. márc. 17. 17:34

ajtó, kulcs, örömmel nyitottam ki, napfény, megjöttem itt vagyok újra, dolgozni, ugyanarra a helyre

sok kutya, előttünk zártam egy üvegajtót, nehogy átjöjjenek, nem tudtam eldönteni, hogy haragos kutyák, vagy csak mind oda akar jönni hozzám :)

2016. márc. 15. 17:28
patkánnyal álmodtam vmelyik nap,mert benne volt a fejembe a londoni óriáspatkány
2439. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2438. - Csipkerózsika)
2016. febr. 23. 01:16
...ami könnyen szabadosságba csaphat, és akkor törik a motor, gurul a kerék...
2438. Csipkerózsika (válaszként erre: 2436. - Ommizee)
2016. febr. 22. 14:16
Szabadságvágy...?
2437. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2436. - Ommizee)
2016. febr. 22. 01:23
Szerintem ez egy vágyálom. Mindenesetre vigyázz magadra.
2436. Ommizee
2016. febr. 20. 21:44

Sziasztok!:) Segítségetek szeretném kérni a tegnapi álmommal kapcsolatban.



Motoroztam.Maxig húztam a kart és száguldottam a végtelenbe semmi úticél nélkül.


Vajon mit jelenthet?:(

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!:)

2435. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2432. - Ori90)
2016. febr. 20. 13:47

Azt tudod -e, hogy ez egy nagyon szép álom!


Az unikornis a szellem ereje, a remény, a segítség és a megváltás szimbóluma.


Véleményem szerint mindig akkor bukkan fel, amikor egy sötét, megoldatlan ügy van jelen, amit az illető nem tud megoldani, de valahogy törekszik rá.


A róka a vágyakkal összhangban működő ellenséges környezet megtestesítője, mondhatjuk hogy egy egoisztikus, becsvágyó környezet. Nagyon intellektuális és ravasz, ugyanakkor a vágyainak a kiélése hajtja. Tehát egyfelől logikus, másfelől szenvedélyes. Elég veszélyes kombináció.


Arra nem utal az álom (legalábbis nem látom) hogy ez a bensődben vagy a külvilágban történik, de mindenképpen kísértésnek van kitéve az ember. Ebből akar valahogyan szabadulni, és ekkor jön a "MEGMENTŐ".


Valamilyen módon megmenekülsz egy szituációból, amire elég nagy az esély. Talán amelyikből a legjobban szabadulni szeretnél, de nincs elég erőd hozzá. Ezt te tudod.


Az unikornis egy valóságos kincs az álomban. Nagyon ritkán fordul elő, de mindig reményteljes befejezést ígér.


Az hogy valami megtörtént vagy meg fog történni, azt bízd az életre, de ehhez a témához van köze.


Slamasztika, remény, segítség, megmenekülés. Ezek a kulcsszavak.

2016. febr. 18. 06:10
Az állatok általában az ösztöntermészetünk (zsigeri vagy tudatalatti) egy-egy aspektusát jellemzik.
2016. febr. 13. 15:35

A rókának nincs köze a ravaszsághoz, ez csak a mese után ráragadt, de semmi alapja nincs.

Különösebb jelentéséről nem tudok, viszont minden állat, ami rád támad, betegséget, bajt, konfliktust vagy rosszindulatú embert jelent.

2432. Ori90
2016. febr. 13. 10:14

Sziasztok!Most találtam rá erre a fórumra hosszas keresgélés után.Tegnap éjjel álmodtam ezt.


Minden átmenet nélkül egyszer csak olyan érzésem volt,mintha repülnék.Éreztem a szelet és azt,hogy mozgok,de nem a saját lábamon haladtam.Aztán megláttam egy sörényt,amit lassan lebegtetett a szél.Nem láttam,de valahogy tudtam,hogy egy unikornison repülök.Aztán megláttam a kezem.Lógott a levegőben.Ernyedten,mintha beteg vagy sérült lennék.Fekete-fehér csíkos pulóver volt rajtam,és nem tudtam felülni,csak minthogyha az unikornis vitt volna valahová.Egy kicsit ködös,sötétedő erdei úton repültünk keresztül.Olyan volt az idő,mintha eső készülődne.Még az illatát is éreztem.Aztán átrepültünk valami sötét víz felett,teljesen tükörsima volt.Beleért a kezem.Ezt is éreztem,amikor felébredtem,a hideget a kezemen.Aztán egy réten repültünk keresztül,egy erdei tisztáson,száraz fű és bokrok voltak,mintha nyár lett volna.Egy róka futott felénk,ezt nagyon közelről is láttam,aztán egyszer csak felugrott és csattogtatta a száját,mintha el akarna érni és megharapni.Aztán egy másik is.Nem értek el.Az unikornis feljebb repült velem,aztán elhúztunk.Nem tudom,hová vitt,vagy hogy mi volt velem.Én csak arra emlékszem,hogy ernyedten lógott a kezem,nem voltam képes mozogni.Nem láttam magam,csak tudtam,hogy én vagyok,mint az unikornist is.Amikor megláttam a rókákat,megijedtem,de akkor sem tudtam megmozdulni.És ennyi volt,felébredtem.Próbáltam "folytatni",de már nem tudtam visszaaludni.


Nem szoktam álomfejtegetéssel foglalkozni,de ez annyira valószerű volt,mindent éreztem magamon,amikor felébredtem.Féltem,hideg volt a kezem,amelyik a vízbe lógott,és valahogy olyan furán éreztem magam utána,még most is.Tudom,hogy jó lenne megérteni,de hiába keresgéltem szavakban,annak nem nagyon volt értelme.Mindenhol azt írták a rókára,ravaszság,és hogy vagy én,vagy a környezetemben valaki ilyen...hát ezzel aztán sokra megyek.Esetleg valaki tud segíteni,mit jelenthet?

2431. Loreleine29 (válaszként erre: 2429. - E25707f07b)
2016. febr. 12. 19:35
Valami változást jelenthet sztem mert ugye elhunyt az időváltozást is jelenthetei...a másik dolog pedig hogy te segiteni akartál de nem tudtál talán azt jelenti ha szegény betegség miatt hunyt el te nem tudtad elfogani te megtettél volna mindent azért hogy ne igy történjen és legbelűl még nem dolgoztad fel.Persze nehéz dolog főleg ha az anyukádat veszíted el:(lehet ő így üzen neked hogy fogadd el,engedd el,és ne okold magadat e miatt:(
2430. Csipkerózsika (válaszként erre: 2429. - E25707f07b)
2016. febr. 12. 13:25
Hát, lehet hogy nem tudod elengedni őt.
2016. febr. 12. 10:43

Sziasztok, remélem olvassátok és tudtok segíteni mert engem nagyon felzaklatott ez az álom.

Édesanyámmal álmodtam aki már sajnos másfél éve elhunyt. .és csak azt kiabálta segítség meg fogok halni :( és próbáltam segíteni de késő volt ...nem tudom mi lehet a jelentése de nagyon félkavaró volt :(

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook