Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2578. 50aa831df8 (válaszként erre: 2577. - Hreszter)
2017. jan. 7. 07:07

Szia, Eszti!

Sajnos én nem tudok segíteni, magam is inkább tanácsért szoktam ide jönni.

Csak egy ötlet az álmoddal kapcsolatban: a való életben nem találkoztál esetleg egy ilyen, az álmodra emlékeztető "sztorival"?

2577. hreszter
2017. jan. 6. 11:00

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni egy álmommal kapcsolatban, amiről sehol sem találtam jelentést. Azt álmodtam, hogy kiderült anyukámmal folytatott beszélgetés során, hogy engem adoptáltak, és olyan 10 hónapos korom óta vagyok a család része, azt mondta anyukám, hogy azért fogadtak örökbe, mert megszólítottam őket 10 hónapos koromban a nézésemmel. Eredetileg egy teljes 5 tagú család vagyunk, rendezett családi körülmények között. Ha létezik bármi jelentése ennek, nagyon köszönöm a válaszaitokat! :) Üdv: Eszti

2576. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2574. - 743a7abbe6)
2017. jan. 5. 19:55
Ez amit most írtál a vízsodrásról ez is változásra utal. Biztos hogy valami lényeges változás előtt állsz. Én egyébként voltam már így mondjuk azt éppen nem álmodtam hanem elkezdtem azon agyalni, hogy a munkahelyemen 8 évig voltam egy helyen és nem ártana egy kis változás, valahogy beleütött ez a gondolat hetekig az agyamba, nem hagyott nyugodni és minden különösebb bevezető nélkül egyik reggel közölték hogy áthelyeznek. Nagyon örültem ennek az új lehetőségnek aztán jöttem rá, hogy nem volt véletlen, hogy hetek óta ezen járt az agyam. A megérzések és az álmok általában (legalábbis nálam) bejönnek. Tudod az az érdekes, hogy én is ha ilyen jelentősebb "jeles" álmot látok én is mindig "valós" álomnak hívom pont mint te.
2575. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2573. - 50aa831df8)
2017. jan. 5. 19:49
Próbálj meg egy nyugodt félórádban leülni picit és mélyen belegondolni úgy, hogy hallgatsz a legmélyebb megérzéseidre. Tudni fogod a választ.
2574. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2570. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 5. 18:10

Szia! Köszönöm ismét a válaszodat. :)

Most egész héten ezen gondolkodtam, hogy mi történhetne a munkahelyemen, elég monoton az egész, minden nap szinte ugyanaz.

Tavaly óta szeretnék másik munkahelyet, ahol fentebb, előrébb tudnék lépni, szakmát szeretnék váltani. Lehet ezen jár az eszem és emiatt álmodok ilyeneket.

Szoktam ilyen valós álmokat álmodni, hogy felriadok az alvásból, annyira valóságos.

Decemberben például még azt is álmodtam, hogy egy régi várbörtönből, vagy valami ilyen lehetett, a folyóba ugrás segítségével szabadultam ki, éreztem, hogy sodor a víz, mintha tényleg a folyó sodrásában lettem volna, ijesztő és jó is volt egyben.

2573. 50aa831df8 (válaszként erre: 2571. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 5. 03:18
Vannak ilyen kérdések, igazad van. Hogy tudom-e rájuk a választ? Jó kérdés ez is...
2572. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2569. - Csengu)
2017. jan. 3. 19:51
szerintem igen, túl sokat gondolsz az illetőre és ezért álmodsz róla. De ez nem baj, lehet hogy szereted ezért gondolkodsz róla sokat.
2571. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2567. - 50aa831df8)
2017. jan. 3. 19:49
Ez teljesen más jellegű mint a pókos álom, mert nincsenek benne konkrét utaló jelek (mint pld. pók, szekrény, utazás). Szerintem ez intuíciós álom, lehet egy olyan dolog az életedben amire választ vársz, amire többen is tudják a választ (valójában te is sejted mi a válasz) de nem akarod meghallani az igazságot, ezért próbálod húzni az időt és várni még egy kicsit amíg megérkezik az a személy akitől elfogadnád a választ. Nem orvossal és egészséggel kapcsolatos. Nincs valami olyan (kapcsolat vagy bármi más) az életedben amire feltettél egy kérdést (pld. szeret vagy nem szeret, becsapott vagy nem) amire te is tudod a választ csak valójában nem akarod bevallani magadnak, mert azt a választ nem akarod hallani?
2570. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2566. - 743a7abbe6)
2017. jan. 3. 19:42
Szia. A szekrény miatt ne izgulj, mert nem biztos, hogy a helyzet amire jól kell reagálnod rossz helyzet csak arra figyelmeztet, hogy komoly helyzet lesz, amelyben jó döntést kell hoznod. Viszont most hogy írod a pókokat és a munkahelyedet valamint a buszt, egyben összehozva a három álmot (a pók is figyelmeztetést jelent van aki szerencsének nevezi álomban de szerintem nem az, hanem figyelmeztetés), a busz amelyen hol utazol hol elmegy előtted változásra utal. Így a három álmot összehozva figyelmeztet a pók is és ha a munkahelyeden láttad, akkor ott lesz valami változással kapcsolatos dolog (busz, utazás) amire figyelned kell, hogy jól reagálj. Szerintem figyelj nagyon a munkahelyeden, mert ott lesz valami amely változást is hozhat az életedben. Ne aggódj az nincs az álmodban, hogy ez rossz változás lesz. Tőled függ milyen lesz.
2569. csengu
2017. jan. 3. 09:40

Sziasztok!

Én elég sokat álmodom egy személyről! mindig más jellegűt, van mikor szemétkedik velem, de van mikor bókol, flörtölget velem.

Lehet csak túl sokat gondolok az illetőre? :/

2568. ab61752c45 (válaszként erre: 2564. - 743a7abbe6)
2017. jan. 3. 09:37
régebben én is sokat álmodtam,hogy buszra szállok,és látom sorban a házakat,szinte már tudom,hogy melyik következik,de mostanában nem.
2017. jan. 3. 08:12

Első álmom ebben az évben:

Orvosnál voltam. Nem a doktornő fogadott a rendelőben, hanem a - férje. (Aki egyébként nem orvos, és nem is ismerem.) Bizalmatlan voltam vele, azt mondtam, amikor a bajomról kérdezett, hogy megvárom a doktornőt, míg visszajön a szabadságról.


Előre is köszönöm a megfejtést!

2566. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2565. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 2. 19:01

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

Most eléggé izgulok emiatt, amiket leírtál.

Ez valami negatív élethelyzet lesz?

Sajnos erre nem is lehet felkészülni, hogy akkor mi lenne a megfelelő reakció rá.


A buszozással kapcsolatban is tudnál segíteni?

Ez elég sokszor visszatért már álmomban, hogy vagy buszon ülök, vagy csak látom, hogy elment a busz.

Meg volt pár hónapja egy álmom, hogy a munkahelyemen voltam, ahol nem szeretek lenni, sok kicsi arany színű pók mászott felém, olyanok voltak a pókok, mint a keresztes pók kicsinyei.

Ez vajon mit jelenthet? Gondolom köze van a munkahelyemhez ha ott voltak a pókok.

üdv

2017. jan. 2. 18:10
Szia. Azt jelenti, hogy lesz egy helyzet, szituáció élethelyzet amelyben a megfelelő reakciót viselkedést kell alkalmaznod és ez fontos lesz számodra hogy abban az adott helyzetben hogy reagálsz hogy viselkedsz mit mondasz, hogy döntesz. HOgy ez mennyire fontos lesz számodra az jelzi, hogy nagyon "valóságnak tűnő" álom volt illetve azt, hogy többször megpróbáltad visszacsukni újra kinyílt a szekrény. Arra figyelj hogy az elkövetkezendő 1-2 hétben milyen helyzetekbe kerülsz és arra mit lépsz
2017. jan. 2. 16:42

Sziasztok!


Valaki tudna nekem segíteni álomfejtésben?

Tegnap este azt álmodtam, hogy a régi szobámban a régi ruhás szekrény ajtója magától kinyílt, visszazártam, azután ismét magától kinyílt, eléggé féltem, mert elég valós álom volt, attól féltem, hogy valami szellem nyitja ki az szerény ajtót.

Tegnap előtt meg azt álmodtam, hogy megint buszra szállok, ez visszatérő álom, hogy buszon vagyok, vagy buszra szállok. Furcsa, hogy ezzel az álommal kezdtem az új évet.

Ha valaki tud segíteni kérem írjon.

Köszönöm.

2563. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2562. - D7ba7bf7ff)
2016. dec. 7. 19:05
igen, igazad van, egyébként a vízzel soha nem volt semmi bajom csak álmomban. tényleg érdekes dolgok ezek
2562. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2559. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 7. 01:50
Sokat kell tartózkodni nyugodt körülmények között, kellemes hőmérsékletű (tiszta) vízben. Ez az eredendő viszony. Fontos hogy barátságos legyen! Ezzel orvosolható lenne az ember és a víz közötti viszony.
2561. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2559. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 7. 01:47

Talán ez segít!


[link]


:))

2560. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2559. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 7. 01:46
Nagyon elemi jelentése van mindkettőnek, szó szerint húsba vágó! De van egy-két "perverz" alak is, aki meg kifejezetten szereti! Nos, végül is mindkettővel meg kéne békélnünk, mert ez lenne a szabadulásunk alapja! Csak hát ugye az ilyen elemi erők sokáig a hatásuk alatt tartanak, ergo mi vagyunk hozzájuk gyengék! Majd ha már meghaladjuk őket (bárhogy is értsem) akkor nem fogunk félni tőlük! Én nagyon szeretem a vizet, de cápával keverve egészen más jelentést hordoz, főleg ha még ki is tátja a száját! Olyankor az emberben megmozdul valami!
2559. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2558. - D7ba7bf7ff)
2016. dec. 5. 20:58
igen nagy valószínűséggel ez így van. én kifejezetten félek a cápától és a víz sem jelent soha semmi jót az álmomban, általában ha bármilyen vizet (folyót tengert stb.) látok félelemmel tölt el és felébredek. de egyébként ezt sokaktól hallottam, hogy nem szeretnek ilyenről álmodni. érdekes, hogy mennyire félünk a víztől, cápától.
2558. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2556. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 4. 23:04

A víz mélysége a tudatalatti mélysége, és a hozzákapcsolódó érzelmi tartalmak. A cápa az ösztönök ösztöne, annyira vad és naturális, hogy az már félelmetes. Bizonyos értelemben azt szimbolizálja, amivel az ember egész életében küzd. A cápafog a világ egyik legrémisztőbb rémségei közé tartozik. Sokféleképpen értelmezhető! Az én értelmezésem szerint a cápa az anti-szellem, amely annyira agresszív, vad és naturális, hogy száműz mindenféle szépséget és kecsességet. Bizonyos értelemben én az "ős-gonosz" egy külső vetületének tartom. Ugyanis az állatok is tükröznek egyfajta szellemiséget, hierarchiát, ezért tisztelték őket az ős-kultúrában, mint totemeket. Tehát az állatok üzenetet közvetítenek, mint például a bagoly bölcsessége és éleslátása, a sas szabadsága és hatalma, az oroszlán kiegyensúlyozottsága, ereje és bátorsága, stb...


Nos ilyen tekintetben a cápa egy fenyegető jelzés, hogy a vad, materiális, naturális impulzusok fenyegetik a szellemi tartalmakat. Mindent, ami szép, finom, kecses, jóságos az fenyegetve érzi magát, mert elhalóban van.


Amikor az anyagi megpróbálja elnyelni a szellemit, akkor megjelenik a "cápa". Ez nem a jó irány! Ez egy komoly figyelmeztetés, hogy erősíteni és védelmezni kell a szellemi tartalmakat! Szellemi minőség nélkül pedig nincs élet!


Tehát: ÖNISMERET! ÖNISMERET! ÖNISMERET!


Ezen belül: Érzelmek tudatosítása (legfőképpen)


+ lelki-szellemi erények kifejlesztése: hit, bátorság, bizalom, remény, türelem, tolerancia, stb...


(Lehet gyakorolni!)


Amíg fennáll a félelem, addig ez mindig aktuális lesz, tehát dolgod van ezzel a kérdéssel! Jó, mondjuk nem egy leányregény, elég kemény ez a lecke! Tulajdonképpen ezért vagy itt és mindenki!

2557. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2555. - 563b626108)
2016. dec. 4. 22:45
Szerintem jók a kilátásaid. Bár nem feltétlenül a fényt választod, az árnyak világában is elég jól mozogsz. Ha jól értem, a hidat árnyliliomok kísérik, ami azt jelentené, hogy sem a fényt, sem a sötétséget nem utasítod el teljes mértékben, mivel az árnyliliom mindkettőben helytálló. Az őszt és a telet is bírja (a sötétség időszaka). A híd az egyik életszakaszból a másikba csöppenést segítő út, és az út tulajdonságai valószínűleg az azt övező liliomok tulajdonságai is egyben. Ergo az átkelésnél (változásnál) valószínűleg ezekkel a tulajdonságokkal bírsz.
2016. dec. 2. 19:53
én egész jókat álmodtam de hajnal felé elkezdtem egy cápával álmodni és álmomban a víztől és a cápáktól nagyon félek, úgyhogy még szerencse, hogy gyorsan felébredtem
2016. nov. 30. 22:44

Árnyliliom. Hm.

Otthon van az udvaron. Kis bokrokban az árnyékban, nagy levelei szoktak lenni, néha letaposom, vagy átugrom.

Haladtam egy úton, ami az álmomban ismerős volt, de ebben a fizikai valóságban nem. Egy kisebb híd alatt nőtt szép nagyra, mondom, jó, hogy erre hajlott az egész töve, mert úgyis az árnyékot szereti, a napot annyira nem.

2554. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2551. - Pergom)
2016. nov. 24. 23:34

Ezek mind a tudatalatti rendezetlen/kiéletlen lelki impulzusaid:


- anyukáddal találkozol (akár álomban)

- önmagad sötétségével/árnyékával való szembesülés lehetősége (mindenkinek van)

- utazás/változás/életciklusok, periódusok

- temető, templom > feldolgozatlan múlt

- csúfolódás > feldolgozatlan szégyen, bűntudat

2553. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2551. - Pergom)
2016. nov. 22. 20:00
néha én is álmodom elhunyt családtagjaimmal (igaz csak pár másodpercig) de utána olyan jó érzés tölt el, mintha tényleg találkoztam volna velük. én szeretek ilyesmiről álmodni
2552. ab61752c45 (válaszként erre: 2551. - Pergom)
2016. nov. 22. 11:05
ezt már régen álmodtam,de sokszor,mintha buszon utaznék,jönnek a házak sorban,és tudom hogy melyik következik.
2551. pergom
2016. nov. 22. 10:13

Leggyakrabban ezekkel álmodom:-párom exe

-anyukámmal(3 éve meghalt)

-sötétségben vagyok

-utazok valamerre vonattal és busszal

-temetőben vagyok,templomban vagy temetésen

-régi osztálytársakkal akik csúfoltak,álmaimban is ezt teszik

2550. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2549. - 50aa831df8)
2016. nov. 21. 19:05
Ha úgy érzed az akrobata hajlékonysága volt nagyon hangsúlyos az álmodban akkor lehetséges, hogy kígyóemberre utal, a kígyó pedig változást jelent és ha mindez komolyabb légkörben történt akkor ez ezt vissza is igazolja. én arra gondolok, hogy komolyabb téren változások lesznek az életedben. azt hogy pozitív vagy negatív nem jelzi, de nem csip-csup, hanem komolyabb dolgokban, az biztos.
2549. 50aa831df8 (válaszként erre: 2548. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 21. 07:55
Nem cirkuszi volt a légkör, komolyabb. Az akrobata pedig inkább mintha (extrém) jógagyakorlatokat mutatott volna be. Csodáltam a hajlékonyságát, az ügyességét.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook