Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2017. jún. 3. 00:37

Sajnos a legtöbben a legkisebb ellenállás irányába mozdulnak, ez azt jelenti hogy a legkevesebb munkával akarnak a legnagyobb nyereséghez jutni, és ez a kor szimptóma minden társadalmi rétegben fellelhető. Akár napi szinten is fel tudom állítani a szűk környezetem kis statisztikáját. (fejben)


Már eleve adott, hogy a kultúra a fájdalmak és a nehézségek elkerülésére van berendezkedve.


Tehát marad a teljes céltalanság és rezignáltság. Nincs megedzve az ember se testi, se lelki, se egyéb értelemben. Önmaga dönt úgy, hogy nem edzi magát. Belesimul a totális nihil kényelmébe.


Na, ez az, amiből nem lesz szőlő, se bor. Mert itt nincs rendes munka csak kibúvó. Itt nincs erőfeszítés, csak kényelem.


Ha az ember csak a lelkét edzi, már az kőkemény munka. Vagy a szellemét. Vagy csak a testét.


Valamit igénybe kell venni, ha el akarunk érni valamit. És ezt komolyan venni. Annak lesz eredménye!


Most is van valami, de ez rendszerint csak tingli-tangli, nincs kiforrottság, karakter mögötte.


A helytállóság azt jelenti, hogy valamiben az ember meg lett edzve.


Ez igazi érték. Ez gyümölcs!


[link]

[link]

[link]

2727. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2724. - 743a7abbe6)
2017. jún. 3. 00:09

Ha mindig falakba ütközöl, az azt jelzi, hogy az nem a te utad, vagy már nem a te utad!


Lépni kell, változtatni!

2726. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2722. - 743a7abbe6)
2017. jún. 3. 00:08

A szőlő mindig bőséget jelent.


Amikor valakinek jól megy a dolga, azt is gyakran a szőlőevéssel ábrázolják.


Krisztusnál a szőlőlé (vagy bor?) az élet itala, egyfajta elixír.


A szőlőhöz idő kell, mint ahogy a jó borhoz is, hogy beérjen.


Tehát ezt egyfajta előzetes munka és türelem előzi meg.


A szőlő ebben az álomban véleményem szerint azt jelenti, hogy valami folyamatban van, amibe munkát és türelmet kell befektetni és aminek később értéke lesz, tehát beérik.


Olyan ez, mintha valami előre elrendelt dolog lenne. Persze konkrétumokat nem tudunk.


Az is lehet hogy az életed, általánosan egy gyümölcsöző cél felé halad.


Amikor nincs konkrétum, akkor nyugodtan lehet általánosan érteni.

2725. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2724. - 743a7abbe6)
2017. jún. 2. 15:57
Igen az álmod egyértelműen arra utal, hogy pozitív változás előtt állsz és határozottan a munka területén láttam ezt nálad. Örülök hogy sikerül eltalálnom az álmaidat.
2724. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2723. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 1. 20:07

Köszönöm a válaszodat. :)

Eddig mindig jól ráláttál az álmaimra, szeretem mindig olvasni az írásodat.

Ez megnyugtató a munkára nézve. Már érzem belül a változást és azt, hogy lépnek kell.

Ha egy munkahelyen mindig csak falakba ütközik az ember, onnan már csak egy út vezet el.

2723. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2722. - 743a7abbe6)
2017. máj. 31. 19:33
Múltkor amit írtam a szerelemről és a szőlőről az a szerelem szemszögből való egyik jelentése egy elérhetetlen kapcsolat ami elől jobb ha inkább kihátrálsz. Más jelentése is van a szerelmi vonalon kívül és az a más jelentés változás, amiért teszel valamit és az pozitív eredményű lesz. Ha éppen munkahelyet keresel ebből a szempontból jó a szőlő vesd bele magad, eredményes lesz.
2017. máj. 31. 18:50

Tegnap este azt álmodtam, hogy szőlőt kötök.

Mármint nem a termését, hanem a növényt kötöm a kihúzott drótra.

Szőlő az tudom viszonzatlan szerelem, de most nincs is senki aki érdekelne, szóval gondolom nem erre utal.

Persze a valóságban is kötöm a szőlőt, mert nekünk is van. Lehet csak emiatt álmodtam ezt?

Jelenleg új munkahelyet keresek, remélem nem ehhez kapcsolódik.

2721. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2719. - 743a7abbe6)
2017. ápr. 29. 17:35
érdekes én is szoktam többször érettségizni és olyan boldog vagyok amikor felébredek és kiderül hogy dehogy kell azt nekem még egyszer, már régen túl vagyok rajta. Szerintem ez olyan visszatérő emlékálom ami éveken át megmarad egy-egy nagyon fontos és emlékezetes eseményről. És milyen jó amikor ilyesmiből felébredünk és rájövünk, hogy á dehogy!
2017. ápr. 29. 17:34

Nekem is vannak régi álmaim amikre még a mai napig tisztán emlékszem.

Az egyik ilyen fura álmom a középiskolában játszódott, az volt a feladat, hogy mindenki kapott agyagot és abból kellett formálni valamit, az én agyagom meg annyira száraz volt, hogy nem tudtam elkezdeni sem a formázást, már az öklömmel vertem az agyagra, ami az asztalomon volt, hogy hátha tudok tenni vele valamit. Eközben az

akkori osztálytársaim már sok mindent formáztak, a z álom vége az volt, hogy láttam az egyik osztálytársnőm az egyiptomi kutyafejű istent formázta meg, Anubiszt. Ezt 2009-ben álmodtam, de én már 2003 érettségiztem, azóta nem is találkoztam azokkal az osztálytársakkal.

2017. ápr. 29. 17:27
Sokszor ez az álom elő szokott jönni, hogy valami vizsga vagy érettségi közeledne, arra kellene készülni vagy készülnöm kellett volna, én meg még hozzá sem kezdtem, de annyira valóságos szokott lenni, hogy még a könyveket , a szövegeket is látom álmomban, a teleírt vonalas füzeteket. Nem mondanám rémálomnak, de mindig kétség fog el egy kicsit, de reggel felkelve jól érzem magam utána, hogy csak egy álom volt. Már több mint 10 éve érettségiztem, meg iskolába sem járok, ez a fura benne.
2718. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2717. - L.luiselotte)
2017. ápr. 28. 18:07
Szívesen. Jaj régen én is vetettem kártyát nagyon jól ment rengeteg hasznát vettem magammal kapcsolatban (is) sőt még egyszer szakembernél is voltam aki mutatott egy pár új fogást de a férjem ezen annyira ki volt akadva hogy befejeztem pedig nagyon jól ment. Tudod mi az érdekes? Én is a nagymamámra hajazok ezekben a dolgokban és ő is abból az országrészből származik (dél szláv illetve amikor ő született még Magyarország volt).
2717. l.luiselotte (válaszként erre: 2715. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 27. 22:28

Igen, sajnos szegény gyerek tőlem nemcsak az erősen szenzibilis anyukám " hatását " örökölte, hanem apai ágon is " terhelt" vagyok. A család erősen szégyelte, hogy apai nagyanyám bár egyáltalán nem volt rászorulva, kártyajóslással foglalkozott ( magyar-délszláv keverék volt). Én is megtanultam kártyát vetni, és sokszor be is jött, magamnak is másoknak is, de már legalább 15 éve nem vetettem ki.

Különben a régi délalföldi családoknál nemcsak nálunk - reggel mindig az volt az első kérdés, hogy " mit álmodtál ".

Azért megpróbálom a lehető legjobbat vagy legpozitivabbat kihozni ebből. Köszönöm hogy foglalkoztál velem.

2716. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2709. - L.luiselotte)
2017. ápr. 27. 22:11
A kinevetés egy elég megalázó és cinikus dolog, ami rejtett ellenségességet is rejt. Helyette célravezetőbb együttérezni, megérteni a másikat, akármilyen és akármiben hisz.
2715. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2714. - L.luiselotte)
2017. ápr. 27. 18:47
Amit a fiadról és a sírhelyről írsz és a koráról amikor ezt álmodta, akkor nagyon erős képességei lehetnek érdemes figyelgetnetek hogy mit álmodik. Érdekes amit a férjedről írsz hogy így jelezte az álom a halálát, nagyon nehéz az ilyen jeleket értelmezni, nekem mindig a fogkihullás jelzi a környezetemben lévőket de ha valaki olyan akit nagyon szeretek akkor iszonyatosan fáj a szívem (nem fizikailag hanem lelkileg szinte kiszakad). Az egyébként jó ha vezeted az álmaidat én egyet figyeltem meg még az álmokkal hogy hiába jelzik (nálam már konkrétan leírja a történést is) ha a fejed tetejére állsz sem tudod kikerülni vagy csak ritkán. Vagy azért mert nem hisznek neked és nem kerülik el ezt vagy azt a cselekményt amire figyelmezteted őket vagy pedig nem is lehetne kikerülni. Nekem mondjuk egyszer kétszer már nagy segítség volt az álom vettem egy mentás tusfürdőt (kék) és éjjel azt álmodtam hogy egy kék murána megharap. Na elkezdtem agyalni és végül nem használtam a kék tusfürdőt aztán megnéztem a szavatossági idejét ami 4 éve lejárt (vásárlásnál nem vettem észre) utána kezet mostam vele, ne tudd meg, hát ha azt magamra kenem ki tudja mi lett volna. Úgyhogy ilyen kis dolgokban is jók azok az álmok.
2714. l.luiselotte (válaszként erre: 2712. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 26. 22:02
egy - egy baljóslatú beteljesedett álom után komolyan azt hiszem, hogy a hirhedten rossz alvásom védekezési mechanizmus. A fiam egyébként megálmodta a sikeres vagy nem sikeres vizsgáit, és a jegyeit. ( de a legmegdöbbentőbb leghajmeresztőbb beteljesült álma az volt, amikor a ref. egyház mégegyszer eladta a szüleim sirhelyét, pedig ekkor 6-7 éves lehetett, de körülmagyarázta, hogy egy néni van a temetőben a dédszülők sirja mellett ( mert a nagyszüleim mellett váltottak sirhelyet ) Nem tudom, hogy áldás-e vagy átok, Anyukámnak is voltak ilyen képességei, még tőlünk is " vadabb " formában.De az ember ilyenről nem szívesen beszél, bár anyukám még élt, a fiam és én emlékszünk az álmainkra és mindig elmondt/j/uk egymásnak )
2713. l.luiselotte (válaszként erre: 2712. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 26. 21:15

Kisebb nagyobb kihagyásokkal vezetem az álmaimat már több mint 10 éve. Most - válaszod hatására - beleolvastam, és az álom és a másnapi történés között szinte mindig van valamilyen összefüggés, jó is, rossz is, pedig nagyon nem kivánom ezt a képességet.

( csak nagyon röviden irom le, amikor a férjem 2001-ben vadászbalesetben meghalt , egész éjjel azt álmodtam, hogy a temetőben mászkáltam és az első feleségével beszélgettem . De a szüleim halálát nem álmodtam meg )

2712. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2709. - L.luiselotte)
2017. ápr. 26. 20:44
Szia L.luiselotte én egyáltalán nem nevetlek ki. Ha ilyeneket álmodsz akkor valószínűleg benned is meglehet az a képesség, hogy megálmodsz dolgokat és a biciklidet olvasva hogy megálmodtad hogy ellopják, az nagy valószínűséggel erre utal. Egyébként az, hogy a fiad is álmodik ilyesmikkel az ezután nem furcsa mert általában ez örökletes képesség, én is "örököltem" hogy nagyon sok mindent megálmodok és álmot tudok fejteni. Próbáld meg figyelgetni az álmaidat és ha valamit látsz próbálj meg hinni az álmod figyelmeztetéseinek, bár gondolom ez picit furcsa lehet neked egy ilyen "realista" szakma mellett mint a jog, de érdemes vele foglalkozni (egyébként én is jogban dolgozom).
2711. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2706. - L.luiselotte)
2017. ápr. 26. 20:38
Szívesen
2710. 0745f922e6 (válaszként erre: 2709. - L.luiselotte)
2017. ápr. 26. 07:05
Szia! Köszönöm a válaszodat, jó hogy "normális" ami történt velem. Eddig en is megálltam a relitás talaján, viszont voltak kerdesek az eletemben amire sokáig nem talaltam válaszokat, kb 1 éve kezdett bejönni az eletembe az ezo gondolata, de túl mélyen nem merültem még el benne.
2709. l.luiselotte (válaszként erre: 2708. - 0745f922e6)
2017. ápr. 26. 01:06

Szia Ági ! Én nem értek különösebben az álomfej-

téshez, de amit leirtál, azzal nem vagy egyedül. Nem tudom, hogy mi az oka, velem is elég sűrűn előfordul. Vállalkozó vagyok már több mint 20 éve, és gyakran előfordul, hogy régen ( 5-10 éve ) látott ügyfelekkel vagy pld volt udvarlókkal álmodom, akikkel inkább másnap, mint 3-ad nap találkozom, minden előzetes jelzés vagy egyeztetés nélkül.pl 5-6 éve nem láttam egy srácot, álmodtam róla, és másnap jött ügyét intézni. ( ügyvéd vagyok, válni akart, ami azóta simán meg is történt ). Hozzátartozik, hogy humán végzettségem ellenére a világnézetem hozzáállásom erősen természettudományos materialista, nem vagyok hivő, ezo- és parajelenségekben nem hiszek.

Mazsu és a Zolcsika most biztosan kinevetnek, de ez szerintem inkább a hipnózishoz állhat közelebb. Arra nem kérdeztem rá egyszer sem,. hogy ezek az emberek álmodtak-e rólam, azért nem szeretnék szívbajt hozni rájuk. Azért ez már több, mint véletlen, mer4t sorozatosan előfordul.

Még azt is meg szoktam álmodni, hogy melyik hivatalos intézménytől kapok másnap levelet, de ezt azért hosszú gyakorlat után ki lehet számitani.

pl azt is megálmodtam, hogy ellopják a biciklimet, mégsem zártam be és másnap el is.

lopták. Ha igy vesszük, akkor én is láttam a jövőt ( pedig ilyen értelemben nem lennék rá kiváncsi ),


Fiam viszont úgy 10-12 éves koráig nagyon sok mindent megálmodott, illetve azokkal álmodott,amivel másnap kapcsolatba került a szűkebb család, ez egy kicsit ijesztő volt számomra. Aztán gimis korától ő is a realitás élharcosa lett, talán mellette lettem én is ilyen.

2017. ápr. 25. 23:23

Véletlen elküldtem

Szóval nem olyan almok amik elöre lathatóak pl hogy megyek boltba, vagy autóval utazom. Konkrét talalkozások amik nem voltak tervezve olyan személyekkel akik szintén nem mindennaposak stb.

Na es mikor elmeséltem nekik hogy par óraja megalmodtam hogy talalkozunk pont itt pont így akkor mindharmunkon a hideg futkosott. Szó szerint.

Nos ez hogy lehet,hogy pár óraval elöre "láttam a jövőt".

Köszönöm a választ.

2017. ápr. 25. 23:19

Jó estét!

Csak bekukkantottam ide es lenne egy kérdésem, hatha van aki tud nekem választ adni.

Az utóbbi idöben/2 héten belül/ két álmom is teljesült pár órán belül.

De nem.szimpla álmok

2706. l.luiselotte (válaszként erre: 2705. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 25. 22:11
köszönöm szépen !
2705. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2704. - L.luiselotte)
2017. ápr. 25. 20:02
A kutya jelentése nem csak feltétlenül jót jelent jelenthet jót is de mást is. rengeteg mindent mutathat (az álmoskönyv az más én nem azt használom) A szürke szín becsületet és ragaszkodást, egyhangúságot is jelent. Az álmod szerintem azt jelenti ebben a környezetben, hogy becsületes vagy tiszták a szándékaid (szürke) stabilak és kitartóak hűségesek az érzelmeid (kutya) ezért nem kell semmiféle változásra számítanod marad minden ahogy volt. És ha ez jó, az tényleg jót jelent.
2017. ápr. 25. 17:13

Mára kutyával álmodtam. Nem szeretem a kutyákat, nem ölnék kutyákat, de ha lehet elkerülöm őket, izig vérig macskabarát familia vagyunk.

Bár tudom, hogy az álmoskönyv szerint a kutyaálom

jobbat jelent, mint macskával álmodni.

Igaz, még nincs vége a napnak, de minden tekintetben szuper napom volt, én sem értem, hogy lehet. ( egy szürke kutya szerencsésebb számomra, mint a családtagnak számitó kismacskám ? )

2703. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2702. - E5f70b7ed6)
2017. ápr. 23. 11:53
Szívesen
2702. e5f70b7ed6 (válaszként erre: 2701. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 23. 09:07
Van is ilyen. 🙁 köszönöm
2701. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2700. - E5f70b7ed6)
2017. ápr. 21. 17:04
ha harcoltál álmodban akkor alkalmazkodni kényszerülsz valakihez és mivel neki volt pisztolya és féltél tőle valószínűleg akihez alkalmazkodni kényszerülsz annak olyan "hatalma" van feletted amitől félsz pld. utalhat ez egy rossz főnök-beosztott viszonyra is vagy valamilyen családi alárendeltségi viszonyra is.
2017. ápr. 21. 06:32
Pisztollyal álmodni mit jelent? Álmomban valamilyen harcra emlékszem. Nagyon féltem a pisztolytol, ami az ellenfelemnek volt. Nekem nem. Volt. Félelemmel töltött el
2699. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2698. - D7ba7bf7ff)
2017. ápr. 21. 06:26
igen tipikus szorongás, instabilitás. itt mindig az okokat kell megszüntetni és akkor megszűnnek az ilyen jellegű álmok is.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook