Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2017. aug. 4. 20:34
Mit jelent álomban egy régi jó barátot látni, akivel évek óta felbomlott a barátság, és jön velünk szembe az utcán mosolyogva, de mi szó nélkül elmegyünk mellette?
2877. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2874. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 4. 01:08

Én a mai napig bánom, ha valami nem úgy sült el, ahogy igazán megterveztem, mert tudom, hogy az a pillanat nem hozható vissza soha! Mondjuk ez sorskérdés is lehet! Kijavítani kijavíthatom (ahogy tudom), de vissza nem hozhatom!


Mert minden pillanat egyedi, önmagában tökéletes alkotás!

2017. aug. 4. 01:04

A legfontosabb az, hogy az ember a környezetétől függetlenül lássa, érezze hogy mi a számára legfontosabb az életben. Lehet hogy az egy kis "semmiség" a környezete részéről, mégis hatalmas erővel bír a saját életében.


És akkor engedje megvalósulni, megvalósítani, mert akkor nyilván van szerepe, van létjogosultsága és értelmet ad az életének.


Sajnos mások ítéletének, megfelelésének a rabjai vagyunk, így nem lehetünk önmagunk.


Ez az a dolog, amit a legnehezebb levetkőzni, mert akkor meglenne az az önbecsülés, ami önálló és nem enged semmilyen befolyásnak.


Ha az a cél, hogy erre szert tegyünk, az is egy komoly értelmet és célt ad az embernek.


De a legtöbben sajnos nem foglalkozunk ezzel. Azt sem tudjuk, hogy mit akarunk!


"Céltalan hajósnak nem kedvez a szél!"


vagy...


"Céltalan hajósnak nem kedvez az ár!"

2875. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2874. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 4. 00:56

Az elpazarolt idő a legfájóbb pont az életben. Sajnos ez csak nehezen tudatosul. Nagy krízisek kellenek hozzá.


Még nagyobb fájdalom, ha nem úgy élünk, ahogy szerettünk volna.


Ezek többnyire végstádiumban lévő betegek meglátásai is.


[link]

2874. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2872. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 3. 18:53
igen a lényeg az idő, amit adni valakinek nagy ajándék. Viszont ha valakinek akartunk volna adni de valamiért még sem tettük utána az nekünk fáj a legjobban.
2873. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2867. - Rica Maca)
2017. aug. 3. 00:58

"Itt a kezem, nem disznóláb!"


(Régen a pisztolyt nevezték "disznólábnak"!)


Tehát, ha valaki a kezét nyújtja, azzal azt hangsúlyozza, hogy nem ellenséges lelkületű! Persze ezt formálisan kell érteni, de általában igaz! Akit nem kedvelünk, azzal nem szívesen fogunk kezet, bár ennek más oka is lehet!


Szóval semmi másról nem szól az álom, mint tudattátok egymással hogy mindkettőtök elismeri a másikat, és baráti érzelmeket táplál még kimondatlanul is!


Ergó, működik a béke, a szeretet, a barátság!


Én így értelmezem!

2872. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2866. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 3. 00:50

Teljesen egyetértek! Annyival kiegészítem, hogy lehet hogy neki nem fontos a kapcsolat, csak le kell tisztáznia magában! Egy döntés születik.


Mint ahogy én is tudatosan megválogatom, hogy kire-mire szánok időt!


Mert az idő kincs!


***


"A ti világotokban más dolgokért folyik a harc! Az ásványkincsekért, az olajért! De ha az ember előtt kitárul a Világegyetem, rájön, hogy csak egy olyan kincs van, amiért érdemes küzdeni! Sőt, akár ölni is! És az az idő! Az idő a legértékesebb, legbecsesebb kincs az Univerzumban!"


/Jupiter felemelkedése/


***


Lehet hogy az a valaki, vagy valami csak rabolja az időmet, csak nem vagyok rá elég tudatos és nem hoztam meg a döntésemet!


Szerintem az álom nem feltétlenül hangsúlyozza ki a döntés fontosságát, ezt meghagyja az álmodónak, hogy rájöjjön, hogy ő maga mérlegeljen, kire és mire érdemes időt szánni!


Szóval inkább azt akarja, hogy legyen tudatosabb az IDŐ tekintetében! Bár én egy mélyebb szempontból vizsgáltam meg a dolgot.

2871. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2865. - Pzm3)
2017. aug. 3. 00:28

Az illető úgy érzi hogy nem fordítasz elég időt rá, vagy amire gondol. Az elintézetlen dolgok álom formájában ölthetnek testet. Ez egy üzenet tőle. Át kell gondolnod hogy mire szakítasz időt, mire akarsz ténylegesen időt szakítani! Lehet hogy fontos dolog (pl. egy kapcsolat stabilitása miatt), de ezt akkor is neked kell eldöntened, ezért is kérdezi tőled!


Számodra mi a fontos?


Ha fontos, szánsz rá elég időt?


Ezek a legkardinálisabb kérdések...

2870. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2869. - Rica Maca)
2017. aug. 1. 06:59
Szívesen. Próbáld meg elfelejteni biztos jön helyette más.
2869. Rica Maca
2017. júl. 31. 21:27

Az biztos, hogy a mhelyen időnként elbizonytalanított, bár én is tettem rá neki egy lapáttal. Nem tudtuk, hányadán állunk egymással. A kolléganőmmel később jött össze, mint ahogy mi kollégák lettünk. Fiatalok vagyunk, szórakoztunk, de úgy érzem, én maradtam "alul", mert én nem tudom kipofozni a fejemből. :(

De azért köszi a válaszodat.

2868. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2867. - Rica Maca)
2017. júl. 31. 19:06
szia az álmoskönyvben erre nem fogsz választ találni, mert ez egy tipikus "csábító" álom. Foglalkozol az illetővel tudat alatt még ha te úgy gondolod is, hogy már nem, de igen. És nem arra gondolsz hogy letudtad magadban elfogadod a helyzetet hanem valójában arra vágysz hogy ha álmodtál róla hátha azért mert valamit érez irántad, hátha mégis megkeres és van nála esélyed és hasonlók. Nézz jó erősen magadba és te is észre fogod venni azokat amiket írtam.Ne gondold ezt róla ő már mással él, inkább felejtsd el. Ezeket az álmokat "métely" álomnak is hívják amik a csak arra jók hogy hamis reményt keltsenek és így megakadályozzanak egy valós kapcsolat kialakításában.
2867. Rica Maca (válaszként erre: 2848. - 743a7abbe6)
2017. júl. 30. 21:38

Hányszor álmodok a munkahelyemről! Hetente 2-3 alkalommal vmilyen formában. Szeretem a munkahelyemet, a munkatársaim szidják, van, aki gyűlöli.

Mindig megnézem az álmoskönyvben az álmaimat, nem igazán tudom használni őket. :(


De pár napja ezt álmodtam, azóta foglalkoztat a téma:

egy kollégám, akit nagyon megszerettem, igen, tetszett, de nem léptem, mert kolléga, vele álmodtam. Azóta már külföldre ment dolgozni egy kolléganőmmel, együtt vannak, lehet, nem is látom többet, de talán nem is baj, bár nehezen tudom elfelejteni, de majd csak sikerül.

A lényeg, hogy álmomban, nálunk az udvaron egyszer csak megjelent és kezet fogtunk. Nem beszéltünk semmit, ő nyújtotta a kezét először, én vártam 1 mp-et és kezet fogtam vele, kezet fogtunk.


Az álmoskönyv szerint elfogadok vmit, vkit, egy belső küzdelmem jól fejeződik be. Én ezt úgy értelmeztem, hogy elfogadom őket, a helyzetet, megnyugszok. Jó lenne. Ok, van másik belső küzdelmem, de én szépen bebeszéltem magamnak, hogy róluk van szó.


Néha a srác eszembe jut, de nem nézem őket face-en, már nincs face-em, nem hozom szóba a kollégáim előtt, ők sem emlegetik, szóval nem vagyok "rajta".

Mit gondoltok erről?

2017. júl. 27. 21:38
Szia, az idő az ami a legtöbb amit adhatsz magadból más embernek, valakinek. Én az álmodat figyelmeztető álomnak mondanám, valaki aki fontos neked (akár tudatában vagy akár nem) nem szánsz rá elég érzelmet , barátságot bármit, időt. Ez attól az illetőtől egy figyelmeztetés, hogy még van arra lehetőséged hogy "foglalkozz" vele de már nem sokáig. Ezek a tények és hogy a megérzésemet is hozzátegyem ha ezt elszalasztod később fogsz rájönni hogy ez az illető mennyire fontos volt számodra de akkor már nem tudod helyrehozni. Van valaki ilyen az életedben?
2865. pzm3
2017. júl. 27. 13:17
Sziasztok!Valaki azt kérdezte tőlem álmomban,hogy "van most időd?".Nem emlékszem pontos részletekre ezen kívül,de ez a mondat nem tud kimenni a fejemből.Próbáltam utána olvasni mit jelenthet,de nem találtam konkrétumot,és nem hagy nyugodni.Arra gondoltam talán valamire figyelnem kellene mert nem lesz időm vagy ilyesmi.Tudtok segíteni?
2864. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2863. - 743a7abbe6)
2017. júl. 25. 18:51
persze írj nyugodtan.
2863. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2862. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 25. 18:25

Így igaz, jól látod.

Már neki álltam keresgélni.

Privátban lehet Neked írni?

Mert pár hete olyat álmodtam, ami személyes, nem tartozik mindenkire.

Azóta nyugtalanít, hogy mi lehet ez előre jelzése.

2862. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2861. - 743a7abbe6)
2017. júl. 20. 20:04
Szerintem ezen a helyen te nagyon nem érzed jól magad (ez nem az álmaidból hanem ahogy itt beszélgetünk abból gondolom) és add be a pályázatot sok helyre amelyik szakmádban szeretnél elhelyezkedni ha jól értettem ez inkább az informatika. Most úgyis nagyon nagy a kereslet informatikusokra. Állj neki telefonálni kérdezd meg a személyzeti osztályokat van e felvétel ebben a szakmában is ha igen, küld el mailben a pályázatodat. Ha nekiállsz komolyan keresgélni biztosan sikerül
2861. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2860. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 20. 19:32

Ezt munkatársnőm álmodta, már azt hittem azt jelentette, hogy már nem sokáig kell ott lenni. :)

Annyiból foglalkoztat, hogy már nagyon mehetnékem van.:)

Nagyon szeretnék már új dolgokba belevágni. :)

2860. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2859. - 743a7abbe6)
2017. júl. 20. 18:48
ennek szerintem nincs üzenete, ez inkább olyan rémálom jellegű. Nekem is vannak rémálmaim néha mert este bevacsiztam néha egy rossz filmtől vagy bármitől szerencsére ritkán. De az biztos hogy a munkahelyed mostanában sokat foglalkoztat és ezért álmodhatsz erről sokat.
2859. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2858. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 20. 15:10

Köszönöm :)

Képzeld ma az egyik munkatársnőm Kitti, azt mondta, hogy velem álmodott tegnap este.

Az álom az volt, hogy én Kitti és Pisti bent voltunk az üzemben és Kitti meglátott egy halott embert a pékségben, ahol dolgozunk.

Pisti nem foglalkozott vele, én oda mentem, hogy megnézzem él e még, Kitti rám szólt, hogy ne menjek már oda. Elég morbid egy álom.

Benne voltam az álomban és megint a munkahelyemen történt, ezért gondoltam megosztom Veled, lehet van valami üzenete ennek is.

2858. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2857. - 743a7abbe6)
2017. júl. 19. 19:07
Én drukkolok neked.
2857. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2856. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 19. 18:56

Fizikailag annyira nem nehéz, mert vannak gépek, ami dagasztják meg hajtják is a tésztát. Szerencsére a délelőtti műszakban vagyok a cukrászati részében. A pékek délutánra járnak estig, na az keményebb. Gyárak oldalait végig nézem. és elküldöm az önéletrajzomat a munkaügynek. Voltam ebben az évben is családállításon remélem az is segít most ebben, hogy új munkát találjak.

Legbelül érzem, hogy még ebben az évben találok másik jobb helyet.

2856. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2855. - 743a7abbe6)
2017. júl. 19. 18:34
Az jó lenne. Főleg ha nem annyira szereted a jelenlegi szakmádat. Egyébként nagyon nehéz? Tehát úgy értem hogy ti dagasztjátok a tésztákat stb. vagy már minden gépesítve van?
2855. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2853. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 19. 16:56
Ebben reménykedek, hogy egy céghez sikerül ezzel a végzettségemmel bejutni. :)
2017. júl. 18. 20:33
bocs fordítva írtam " az előbbi" helyesen.
2853. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2852. - 743a7abbe6)
2017. júl. 18. 20:33
A gazdasági informatikus az egy nagyon jó szakma. Pontosan nem tudom mi a különbség a rendszergazda és a gazdasági informatikus között de a fiam az utóbbi és pályakezdőként most sikerült elhelyezkednie egész jó pozícióban. Ha nem szereted a cukrászatot akkor ez egy nagyon jó lehetőség lehet még neked.
2852. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2851. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 18. 20:18

Az az igazság nem szeretem a cukrász szakmát, e mellett van egy érettségim és gazdasági informatikus bizonyítványom inkább az informatika felé szeretnék menni. A cukrászatot szüleim unszolására végeztem el, azóta is benne ragadtam. Csak kényszerből végzem, lehet emiatt sincs benne sikerem.

Persze ennek ellenére jól végzem el, hiszem az után kapok fizetést, itthon szeretek sütni, mert az is egyfajta alkotás.

De amire a legjobban vágyok már sok éve, hogy Budapestre felköltözzek és vagy a zenében vagy valami kreatív munkában dolgozhassak. :)

Remélem ez az álmom egyszer valóra válik. :)

2851. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2850. - 743a7abbe6)
2017. júl. 18. 19:17
Akkor ha amit a pénzre mondtam ezek szerint bejött, amit most a tojással írtál ami viszont anyagilag jót jelent én ezt látom benne: Viszed a tojást ami a pék szakmáddal közvetlenül kapcsolatos. A szakmád a tiéd nyilván jó vagy benne és azzal fogsz szép pénzt keresni. Ezt jelenti a tojás amit vittél. Ne aggódj be fog jönni. A konkrét jelentéseken kívül 100 % ez a megérzésem ezzel kapcsolatban. Légy türelmes és ne aggódj a jelenlegi helyed miatt csak figyelj oda nehogy kár érjen és a lehetőség téged fog megtalálni. Persze azért pályázatokat stb. nyújts be tehát ami emberileg elvárható tedd meg a jobb helyedért a többit hozzáteszi majd a "tojásálom".
2850. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2849. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 18. 19:12

Szia! Köszönöm válaszodat.

Sejtettem, hogy nem jót jelent, nagyon szeretném már otthagyni azt a helyet, de sajnos nem kellek máshová, már beadtam pár helyre.

Elég furcsa, hogy egy folytában ártani akarnak nekem, pedig nem vagyok rossz ember, hogy ezt érdemelném.

Tojásról jut eszembe, volt egy álmom, hogy vittem pár tálca tojást a kezemben a munkahelyemen, de mivel pékségben dolgozok, ezért ott miden nap használunk tojást, ezért nem foglalkoztam ezzel.

Azon a helyen sosem fogok sok pénzt keresni

lehet az új helyet jelezte az álom. :)

2849. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2848. - 743a7abbe6)
2017. júl. 18. 18:49
Hát sajnos nem jót jelent pénzt kapni vigyáznod kell ellenségek vannak a közeledben. Sokan másképp fejtik ezt az álmot és a pénz sokak szerint jót jelent de szerintem nem és több esetben ez (sajnos) bejött. Járj nyitott szemmel és ha a munkahelyeden kaptál pénzt ott kell figyelned és akkor nem lesz probléma. Egyébként ezt csak úgy az álmodon kívül írom, sok pénzt gazdagságot álomban a tojás hoz.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook