Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van megoldás? Avagy emberi értékeink... fórum

Van megoldás? Avagy emberi értékeink... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van megoldás? Avagy emberi értékeink...

24. 8bff41629d (válaszként erre: 23. - 4e685ffd39)
2013. ápr. 24. 09:24
Énis egyetértek ezzel a meglátással...A mai társadalmi problémák lényegét énis legfőképpen a túlnépesedés jelenségében látom, viszont szerintem nem elhanyagolható dolog, a médiákbol a különféle érdekkörök igényei szerint folyamatosan ömlő mocsok negatív hatása sem...Ahogy elnézem, a médiák társadalomromboló ereje még mindig igen nagy tud lenni, éshát a magyar társadalom még mindig nem eléggé immunis erre a káros hatásra...És ezt jópár érdekkör nagyon jól tudja, éshát sajnos gátlástalanul visszaél ezzel...Dehát ugye tudjuk hogy a mai világban sokak számára a profiton kívül nem létezik se Isten, se ember...Éshát bizony a médiák urai is ilyen figurák képviselői, ez jól látszik a mai napig is szinte mindenütt...
2009. okt. 24. 17:15

nekem az az elméletem, hogy ezek a fiatalok nem fognak túl sokáig a világon maradni, egymást fogják kinyírni... ugyanakkor rengeteg rendes, jólnevelt kamasz is járkál az utcákon, csak mivel ők nem feltűnősködnek, nem vesszük igazán észre őket.

igazából én ezt az egészet a túlnépesedett fogyasztói társadalom számlájára írom. figyeljétek meg, hogy nem telik bele olyan sok időbe, és valami hatalmas változás megy végbe a világban... akár fizikai, akár mentális téren nézzük. egyszerűen túl sokan vagyunk, túlságosan rombolunk, és a Föld ezt nem fogja tovább tűrni, át fogunk lépni egy kritikus határt, ami után nem lesz már más, csak valami óriási katasztrófa. nem véletlenül van ennyi természeti csapás manapság, és nem véletlen az sem, hogy ennyi "torzlélek" rohangál a mindennapokban...

észre kellene már vennünk, hogy ideje változtatni, mert így csak a saját sírunkat ássuk, ráadásul napról napra intenzívebben...

22. 8bff41629d (válaszként erre: 19. - Gyorki maria)
2009. okt. 15. 12:03
A legfőbb probléma ott van, hogy maga a társadalom is beteg,nagyon beteg...Ilyen helyzetben pedig milyenek legyenek a gyerekek? Olyanok sajnos, mint a szüleik nemzedéke, tisztelet a kivételnek...
21. syria (válaszként erre: 16. - Helenhadsell)
2009. ápr. 26. 11:12

Mélységesen felháborított, elszomorított a cikkben olvasott fiatalok viselkedése. Annál is inkább, mert a bátyámmal is történt hasonló, de annak sokkal durvább lett a kimenetele (ld. naplóm 11. bejegyzése).


Átküzdöttem magam az említett topicon. Nem semmi.

Már megbocsáss, de hülyeséget beszélsz, amikor azzal a két szerencsétlen anyával példálózgatsz. Hogyan kerül a csizma az asztalra? Ahogy olvastam, az ő gyerekeikkel nincsenek ilyen bajok, azok tisztességesebbek annál, semhogy tizenévesen randalíroztak volna, és valószínűleg előbbre fogják vinni a világot, ha végre megtalálják benne a helyüket.


A szülők felelőssége egyértelmű, de nem minden határon túl. Ha egyszer Neked is lesz gyereked akkor majd megtudod, és azt is, hogy milyen anyuci vagy. Addig csak a levegőbe beszélsz.


A gyerek nevelése nem csak a szülőkön múlik, hanem azokon a pedagógusokon is, akiknek a kezéből a gyerek „emberiségi jogai”-ra hivatkozva kivettek minden eszközt. A gyereknek jogában áll pl. leköpnie a tanárát, de annak nincs joga ezért egy nyaklevest adni. Amikor én alsós voltam, hátratett kézzel ülve kellett hallgatni az órát. Milyen jó volt, nem lehetett görnyedten ülni, hanem egyenes gerinccel. A hiperaktívság (ami manapság szerintem minden baj forrása) nem volt még beszédtárgy sem.

A mai szülők többsége örül, ha bejárhat egy munkahelyre gályázni. Amikor a gyerekét felvállalta, a többség felelősségteljesen tette, és a legvadabb rémálmaiban sem gondolt arra, hogy mire a gyereke tini lesz, kisezer negatív hatást (TV, Internet, „rossz társaság”) kell kicseleznie annak érekében, hogy ne történjenek jóvátehetetlen bajok.

20. Anka71
2009. márc. 27. 11:02

Öt éve volt, lányom elsős korában: A napköziben ebédeltek, és a tanítónő (mert még kicsik, ügyetlenkék voltak), töltött nekik a kancsóból vizet. Utána pedig mondta nekik, hogy "Gyerekek, 26 gyerekből egy mondta, hogy köszönöm."

Ez az egy az én lányom volt. De nem hiszem, hogy bármi különöset vinnék a nevelésébe, tehát nem értem. Volt köztük jómódú, jól szituált, szegény, tanult szülők gyereke is, kőbunkó is, elég vegyes a felhozatal. Mi egy normál család vagyunk.

2009. márc. 27. 10:52
Sziasztok.Nagyon szomorú ilyen dolgokat olvasni. Sajnos a mai gyerekek agresszivabbak mint régen mi voltunk.Igen a szülői nevelés sokat számit,de ismerek gyerekeket akik igen jó családi hátérrel rendelkeznek és mégis nagyon sok baj van velük. A TV-ben is az erőszakos filmek tömkelege van,nem beszélve az iskolákról. Azért részben mi is egy kicsit hibásak vagyuk.A buszon történt.Egy tini gyerek leült,a következő megállóban felszállt két idős hölgy és nekiestek ennek a gyereknek,hogy miért űlt le..stb.Inkább nem irom le miket mondtak a gyereknek,annak ellenére,hogy a buszon sok üres hely volt még.Ennek a gyereknek vajon mi volt a felnőtekről a gondolata mikor leszállt a búszról?Én úgy gondolom,hogy a társadalom is éppen olyan híbás,hogy ennyi bünöző fiatal van.
18. 8bff41629d (válaszként erre: 14. - Ancsika000)
2009. márc. 24. 14:12
Már bocsánat, de szerintem nincs igazad...Hogy gondolod azt, hogy ma egy szülőnek nincs ideje foglalkozni a gyerekével?Ez csak kifogás...Amúgymeg szerintem a családi háttér DÖNTŐ fontosságu.Nemtudom neked milyen tapasztalataid vannak, de ahogy én megfigyelem a körülöttem élőket,jól fel lehet ismerni a gyerekekben a szülők mentalitását...Nade visszatérve a szülőkhöz...Nálunk négy gyerek van,rendesek, jól tanulnak nem csavarognak, nem drogoznak,pedig alig nézünk rájuk a nejemmel...Ráadásul a házunkat sem árverezik...Szóval felesleges kifogásokat keresni...Amelyik gyerek deviáns, csavargó, drogos, stb, ott MINDIG a szülőkkel van a gond...Alkalmatlanok szülőknek...
2009. márc. 17. 09:19
Szomorú volt olvasni az esetet Nekem az a véleményem, hogy nem a gyerekek a hibásak, hanem a szülők, de legelsősorban a "fekete" média. Hiszen ezek a gyerekek már úgy nőttek fel, hogy a TV előtt ültek, ettek és játék helyett is a fröcsögő erőszakot szívták magukba. Amíg a TV -és manapság a számítógépes erőszakos játékok - állnak a gyerekek fejlődésének középpontjában nem is lehet másra számítani. Hiszen ezen a gyerekek szülei sem tanultak máshonnan! Mit tudnának akkor továbbadni? Amíg 80 százalékban a média és a mögötte álló gátlástalan és pénzhajhász erők ilyen példát sulykolnak az emberekbe, addig nagyon nehéz még a normális embereknek is ezt ellensúlyozni. De a PÉNZ érdeke, hogy butítsák az embereket, mert a buta embereket sokkal könnyebb manipulálni, agymosni és ezzel a saját teljes cselekvési, szipolyozási szabadságukat megteremteni.
16. helenhadsell (válaszként erre: 12. - Edi821)
2009. márc. 16. 09:23
Igazad van . én foleg azokrol a szulokrol beszélek akik nem képesek egy értékes embert felnevelni, nem azokrol akik megprobaljak, csak nem sikerul a kornyezet vagy barmi mas miatt. Nèzd meg a "Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni?" Az ilyen anyucinak lesz olyan gyermeke aki semmiképpen nem fogja elorevinni a vilagot.
15. Marmar
2009. márc. 15. 15:19
A szülőkön múlik minden. Az én időmben még az iskolában is kaptunk egy tanártól nevelő jellegű pofont. Nem gondolom most sem, hogy szükség volt rá, de rend volt és fegyelem. Most nézzetek meg egy álalános iskolai osztályt. Lehetetlen tanítani, a tanár fél a kiskölöktől. És ha a tanárnéni beír az üzenőbe, hogy felhívja a figyelmet arra, problémás a gyerekük, a szülők jól kiröhögik otthon. (Ismerek ilyet, bár remélem, nem minden szülő ilyen)Ekkor kellene megmagyarázni a gyereknek, mi helyes és mi nem. Nem lehet pofozni? Nézzétek meg, mivé lesznek a gyerekek, a jövő nemzedéke...Neveletenek, buták, rosszindulatúak. És ez csak a kezdet, évről évre rosszabb lesz.
2009. márc. 14. 22:34

Az én véleményem az, hogy ez egy igen összetett probléma! A mai rohanó világban, amikor a szülő nem ér rá foglalkozni a gyerekével és közben a média önti magából az erőszakot, nincs mit csodálkozni. Ám ez nem is jelenti azt, hogy ez rendben van. én inkább az okot látom, a megoldást nem. Mert a szülő megteheti, hogy foglalkozik a gyerekével, de akkor elbocsájtják, elárverezik a házát, fedél nélkül maradnak. A pedagógusoknak szintén meg van kötve a kezük, pedig a szülők után ők vannak legtöbbet a gyermekekkel. Ha az jómodorra akar nevelni, vagy rászól a diákra, hogy nem kéneez csinálni, a fiatalok megverik, megalázzák, leköpik. Így a szerencsétlen próbálkozhat, de ő is félti a saját testi épségét. A szülő sem nevelhet, mert a magyar törvények szerint, ha egy nevelő szándékú pofont ad, már megy is a dutyiba.

A családi háttér sajnos szerintem már nem játszik közbe annyit mint húsz éve.Hiszen a kaposvári kisfiút két igen jó családi háttérrel rendelkező fiatal "büntette" meg. Természetesen sok ellenpélda is van és nyilván aki előtt nincs megfelelő példa, az lesz amilyen lesz, jó vagy rossz.

És még annyi, mindenki volt fiatal, mindenki követett el csínytalanságokat, mindenki előszeretettel bosszantotta a nagyi barátnőjét aki rászólt, csak az a nem mindegy, hogy milyen eszközzel.

2009. márc. 14. 22:15

Sok múlik a nevelésen, és itt helyeslem "édesmandula" megjegyzését, hogy a szülőket is meg kellene nevelni ahhoz, hogy azok is meg tudják nevelni gyerekeiket.


Ha pl. a tv-be belenézünk egy -egy film erejéig, akkor láthatjuk, hogy mire építik a mai filmeket. Az agresszióra-erőszakra és ezt kiknek készítik??- a mai generációnak!


Tudat alatt ez igen is nagyban hat a személyiség fejlődésre (persze vannak kivételek) és ezt később a viselkedésen lehet tapasztalni.


És ezekért nem a gyerekek a felelősek, mármint az,hogy egyeseknek úgy alakul az életük, hogy pl. nem kapnak otthon megfelelő nevelést.


Az viszont nagyon is elitélendő, hogy maszkban ijesztgetni valakit! Vajon hol láthatták(honnan ötlött az eszükbe) az ilyen és ehhez hasonló dolgot.... :(

12. edi821 (válaszként erre: 11. - Helenhadsell)
2009. márc. 14. 21:05
igen, sokan a családi háttér miatt ilyenek, sok a gyermekotthonos is, de azt kell, h írjam igaz,ez a kisebb része, de bizony van ilyen is, aki a szülők erőfeszítésée ellnére is agresszív, bünőző. ezt ezek a szülők nem is képesek feldolgozni és hidd el, tényleg nem rajtuk múlott. ahogy már említettem a többség viszont az otthoni példát követi :(((
2009. márc. 14. 21:01
Van ezekrol a szulokrol forum, akik sajnos az okai ennek a viselkedésnek. Az o hibajuk sajnos.
10. edi821
2009. márc. 14. 20:23

sajnos egyre többilyen és még rosszabb gyermek van és igen, szörnyű belegondolni, mi lesz, ha még nagyobbak lesznek.

egy olyan suliban dolgozom, ahol sérült (fizikai, lelki stb.) és magatartásproblémás gyermekek is vannak. ijesztő,ami ott zajlik (lekötözik egy gyenge társukat, belenyírnak ahajába...és ez csak 1 a sok eset közül) igazából sokx még a fegyelmi tárgyalásig sem jut el a dolog, ha mégis, csoda ha elküldik a tanulót. az is igaz, h az iskola keze is meg van kötve, mert ha tanköteles, nehéz. a legtöbbiskolakerülő, csak a segélyek miatt jár, ezt nem is rejtik véka alá. ami számomra rémísztő, h van pedagógus,aki kihúzza magát, nem figyelnek rájuk, nem veszi komolyan, nemérdekli!!! és ezekből a gyermekekből lesznek felnőttek!!!!!!!!!!

2009. márc. 14. 19:49
voltam általános iskolában gyakorlaton, ott sokszor nem is tudták a gyerekek, hogy pl. ha kővel megdobod a másikat az sérülést okozhat neki...egyszerűen nem tudják minek mi a következménye...nem értettem. Senki nem beszél velük emberként, csak legorombítják őket vagy kioktatják. Egyikkel leültem, és bár ő a családi problémáit élte ki a suliban, 5 perc alatt megértette másodikosként is, hogy amit csinál azzal komoly problémákat okozhat másnak...és közvetve magának is...sokszor nem tudják hogy kéne viselkedniük egy-egy szituációban vagy mit kéne tenniük egymás elfogadására, megértésére...mindenki rohan körülöttük...Talán lehet változni, talán nem kell nekünk is átélni az iskolai öldökléseket, amik sajnos most már Európában is egyre gyakoribbak :(
2009. márc. 14. 19:43
Pesszimistaként úgy gondolom, nincs megoldás. Jól mondták előttem, ezeket a srácokat az anyjuk kellett volna, hogy megnevelje. De sokszor már három generációra visszamenőleg nem ismerik azt a szót, hogy nevelés, még annyira sem, hogy ne zavarj másokat és ne vedd el a másét. Pedig a lényeget már az oviban megtanulja az ember. Tudjunk egymás mellett, békében játszani. Úgy tűnik, ez mindenhol egyre nehezebb :(
7. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - Winny)
2009. márc. 14. 19:01
De azért meglepődtél volna, ha álarcban állnak az ajtód előtt gondolom?
6. winny (válaszként erre: 5. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 14. 18:37
Tudod én itt egy pici faluban nem érzem úgy át a veszélyhelyzetett mint,ha nagyvárosban élnék.
5. 1eb84e4bad (válaszként erre: 3. - Winny)
2009. márc. 14. 18:35

Hát nem tudom, én is potenciális bűnözőt látnék benne. Nyilvánvaló, hogy nem zsepiért met. És még hogy álarcot is van képe magára venni!

Egyébként én sem nyitottam volna ajtót, hanem a szívroham után hívom a rendőrséget...

2009. márc. 14. 17:53
Ha a sötét miatt nem látnám ki csenget,nem nyitnék ajtót.
2009. márc. 14. 17:22

Ez szörnyű,hogy ezért a tettéért bűnőzőként gondolsz rá.Tudom ijesztő volt.De ha adsz neki zsebkendőt és gyerekként emberként beszélgetsz vele talán az is egy kis lépés lett volna a szocializációjához.

Nincsenek foglalkoztatva és a szülő sem képes rá.

2009. márc. 14. 17:12
krhm...ma már nem a gyufaszállal kitámasztani a csengőt a divat...a jövő nemzedéke meg úgy menthető meg ha az anyjuk megneveli őket...azokat pedig az ő anyjuknak kellett volna megnevelnie...
2009. márc. 14. 17:03
A minap történt velem meg egy eset, amit mindenkivel szeretnék megosztani. Hátha valaki tudja, hogy lehet-e még valamit tenni a jövő nemzedékért. Megmenthetőek-e az emberi értékek?

Ugrás a teljes írásra: Van megoldás? Avagy emberi értékeink...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook