Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudja valaki, milyen gyógyszert szoktak felírni csúnya pattanásos tini/18 év/bőrre? fórum

Nem tudja valaki, milyen gyógyszert szoktak felírni csúnya pattanásos tini/18 év/bőrre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. febr. 22. 12:52
A gyakori kozmetikum váltás sem tesz jót. Nekem legalábbis nem volt jó. Hol clean and cleart, hol neutrogenat, hol noname dolgot, hol zinerytet használtam. A drogériások nekem abszolút nem váltak be, a zineryt igen, de szárította a bőröm. Olvastam egy fórumon, hogy valakinek a sima gyógyszertári hidrofiles mosdókenőcs tette helyre. Nos nekem is. Már másfél éve csak azt használok, egy nagy tégellyel hónapokig elég. Rakok bele olajakat, hogy táplálóbb legyen. Ha száraz az arcom -ami nagyon ritka, régen mindig hámlott- szintén sima gyógyszertári krémet használok rá, néha mandulaolajat. Arcradírnak ha nagyon szükséges sima asztali sót. Kéthavonta pedig kitisztíttatom kozmetikussal. Ennyi az én arcápolásom, és nagyon ritka vendég a pattanás nálam azóta.
2015. febr. 22. 12:09
Sziasztok! Régóta olvasgatok ezen a fórumon, mindig ki akartam próbálni valamit, ami segítene a pattanásos bőrömön. 13 éves korom óta nagyon csúnya volt a hátam mellkasom és az arcom. Gennyes duzzanatok, sokat ki sem lehetett nyomni, csak egy görcs volt ott. Sokáig jártam bőrgyógyászhoz, különféle krémeket írt fel. 17-18 éves koromra eltűntek a hátamról és a mellkasomról (természetesen a nyomai ott maradtak, és még ma is látszódnak a hegek, lyukak). Az arcom továbbra is tele volt gyulladt pattanásokkal. PErsze mindig agyon is nyomogattamőket, mert hát nem bírtam ki...arra is kentem mindent, amit csak az orvos meg a kozmetikus ajánlot,változtattam az étkezési szokásaimon, de semmi. Egy napon találkoztam az unokatesómmal, aki szintén ilyen betegségben szenvedett, de semmi nem volt az arcán. Mondom ezt, hogy?! roaccutant nem akartam szedni, mert ugye nő lévén nem akartam soha hogy 3 évig ne szüljek stb stb... ELmentem ahoz az orvoshoz, akit az unokatesóm kezelt, kaptam egy gyógyszert, a neve INERTA. Az első két hónapban még rondább volt a fejem, mint előtte. Volt, hogy sírtam és bulizni sem mentem lyan fejjel inkább. Aztán elkezdett javulni. 5 hónapot kellett végigszendnem, napi egy kapszulával. Semmi nincs az arcomon. SEMMI. Mellékhatásai voltak természetesen: kiszáradt a szám (de nem volt vészes), illetve itt annyi a követelmény, hogy a gyógyszer abbahagyása után 4 HÉTIG nem lehet gyereket szülni, tehát még addig kell fogamzásgátlót szedni. Később anyukám is Elkezdte szedni ezt a gyógyszert, akinek már 30 éve pattanásos és gyulladt az arcbőre. Ő is meggyógyult! NE halogassátok tovább, kérjétek ezt a gyógyszert az orvosaitoktól, mert segít, és jó, és hatásos!!!!
2014. márc. 12. 12:30
Én tetralysalt szedtem 3 hónapig, azóta csak 1-2 pattanás van a bőrömön.
2013. jún. 6. 12:53
sok a vit tartalmu etelt kell enni,ez segit a borproblemakon.
2013. máj. 4. 13:37
A vit es zinc
2009. dec. 10. 13:36

Szia!

A húgomnak nagyon csúnya az arcbőre és egy kenőcs,csodát művelt vele: Alksebor kenőcs a neve.950 ft és nagyon sokáig elég!

Érdemes kipróbálni,ez egy antibiotikumos krém,isteni:)

44. tedin
2009. dec. 7. 13:58
Én roaccutant szedtem anno, de az mellé kellett szednem a diane 35 fogamzásgátló tablettát is, valamint kaptam hozzá egy zineryt nevű tonicot. Nagyon hatásos volt a bogyó, nyilván vannak mellékhatásai is mint pl.: száraz bőr, ritka orrvérzés. A szedés közben párszor vérvételre is kellett mennem, de ez érthető... májfunkció stb. miatt.
2009. nov. 7. 18:42
*megyek
42. Mesikeeee (válaszként erre: 17. - KicsiZsani)
2009. nov. 7. 18:41

Szia KicsiZsani!

Az en borom es nagyon problemas,rengeteg mindnet probaltam ki,most szerdan megy borgyogyaszhoz..ugy szeretnem ha elmulnanak a pattanasaim.Azt szeretnem kerdezni h a gyogyszre szedese melelt az etrendeden is valtoztattal?(kevesebb csoki,zsiros etel stb)

2009. márc. 24. 11:40

Hogyne lenne fontosabb itt nem is ez a kérdés!

De attól mert egyszer szedted 5-6 hónapig nem hiszem hogy bármi történne egy később megszületett baba egészségével... Nem egy 16-18 éves lánykának írták fel ezt és hozzá hasonló gyógyszert... És hozzátenném legalább 3évig nem szeretnék gyermeket vállalni!

2009. márc. 23. 21:06
Hát nem ezerszer- százezerszer fontosabb egy ép csecsemő mint egy akármilyen pattanásos bőr???
2009. márc. 23. 20:13
Hát...azt tudom, hogy a Cypromix nevezetű bogyó, aminek fogamzásgátló hatása van (de első körben nem fogamzásgátló), azt szokták ilyen bőrre felírni.
2009. márc. 23. 19:34
Nekem a bőrgyógyászom Sotret javasolt az arcomra + fogamzásgátlót... Kérdezgettem a Diane 35-t amit szintén írnak fel problémás bőrre, de nekem azt mondta az erős hormontartalmú, inkább ez a gyógyszer. 1hónap múlva kellene elkezdenem szedni, hát nem is tudom, csak a magzatkárosító hatás aggasztó. Igaz ezért kell a fogamzásgátlás hogy véletlen se essek teherbe, mert árthat a babának, elvileg a befejezése után 2-3 hónappal már nem lehet probléma! (Enyhe túlzás a végtagok nélkül született baba, ha ilyen lenne már rég betíltották volna)
2009. márc. 21. 21:52
Csak paki1968 -at nem érdekli a téma:)
2009. márc. 21. 20:49
Roaccutan, vagy Diane 35.
35. 2104cc91e8 (válaszként erre: 34. - Pöttyi)
2009. márc. 21. 20:14
Szerintem (és kozmetikus szerint) minden új kozmetikai szert először láthatatlan (pl. alkar belső felén) helyen ki kell próbálni! Szerintem a karodon töményen próbáld, ha nem pirosodik, akkor úgy jó a pattanásra is :)
34. Pöttyi (válaszként erre: 29. - Diegóóó)
2009. márc. 21. 20:03
Ha hígítod mivel hígítod? Vízzel, és milyen arányban?
33. 2104cc91e8 (válaszként erre: 32. - Liki28)
2009. márc. 18. 13:20
Lásd a 19. hozzászólást.
32. liki28
2009. márc. 17. 20:53
ha sok a patti és gyulatt arra is jo a teafaolaj én még nem hallottam rola..lubexilt és zyneritet használok de nem sokat ér :((de ezek mér nem tini pattik:((ezt a teafaolajat hogy használjam??szeretném kiprobálni hátha hatásos..
2009. márc. 17. 20:00
tenutan kapszula 50 mg-os. csodálatosan szép lett tőle a bőröm.
30. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Katácskák)
2009. márc. 17. 19:48

Nekem is Dalacynt adtak, azt, amelyik kenőfejes és a pattanásokra kell kenni.

Ha jól emlékszem , antibiotikumos.

Nekem a hátam volt egy időben pattanásos, az arcom sosem.


Mikor később újra kijött, akkor a teafaolajos szappan használt, de az villámsebesen!

29. diegóóó (válaszként erre: 28. - Pöttyi)
2009. márc. 17. 19:44
Én ha az egész arcomat lemosom vele akkor hígítom.De ha véletlen kijön egy nagyobb pattanást azt csak úgy beecsetelem vele egy fülpiszkálóval.Tényleg nagyon hatásos.Herpeszre is!!
2009. márc. 17. 19:33
A teafaolajat fel kell hígítani (mert valaki azt írja fel, valaki meg hogy nem) és ha igen milyen arányban?
2009. márc. 17. 12:27
Szappan, szappan és szappan. Reggel és este. Persze nem lenyelni kell, csak megmosdani... :D
2009. márc. 17. 12:08

Szia.

Nekem tinikoromban Diane35 nevű fogamzásgátlót írt fel a bőrgyógyász,alacsony hormontartalmú.Nem tapasztaltam mellékhatását,és csökkent a pattanásosodás.Bár nekem nem volt nagyon csúnya,de zavart.Bár sztem minden tinit zavar:)

25. rberni (válaszként erre: 24. - Mendy)
2009. márc. 17. 11:52
Szia!Ezt a szert hol lehet kapni?Vagy csak recetre?
24. Mendy
2009. márc. 17. 08:00
Szia! Én is sokáig küszködtem a patiktól, és végre rátaláltam egy szuper krémre. Aneve : akneroxid 10. Már írtak róla, láttam. De ezt próbáld ki, mert tényleg látni fogod a változást. Csak azt sajnálom, hogy hamarabb nem bukkantam rá!!!!
2009. márc. 14. 09:25
Zynerit,hatásos!:))
2009. márc. 14. 07:50
Zynerit,nekünk az jött be és rövid időn belül van is hatása.
21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - Belle Morte)
2009. márc. 13. 19:27

Úgy látom szinkronban írtuk ugyanazt!

Ugye Szerinted sem kell GYÓGYSZER??!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook