Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az én fogyásom titka fórum

Az én fogyásom titka (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én fogyásom titka

2010. aug. 20. 01:11
Nagyon okosakat irtál,egyetértek veled mindenben,én is a testzsir fogyására ügyeltem és a mozgással tánccal izomnövekedést értem el,vagy csak nem fogyasztottam izmot,az nagy szó.És tényleg átrendeződik az alakom ahol sok volt a zsir az teljesen más lett nincsenek dudorok,bőr alatti zsirgumók láb dagadása és a vérnyomásom is rendeződött,addig napi 3 dbot szedtem most már csak egy felet és minden rendben.A héten voltam én is vérvételen kértem egy általános laborvizsgálatot kiváncsi leszek.A tanácsom nekem is mindenkinek : mértékletesség sok és rendszeres mozgás,és ha lehet, enni mindig ugyanabban az időben.Krumplival süritek mindent,joghurt,kefir tejföl helyett az egész családom ezt eszi,ők nem tudják és eddig nem is vették észre,mert füszerezni kell és lehet mindennel.Igy nem kell külön késziteni az enyémet.Először azt csináltam lemértem az előirt adagot,ezt csak egy hét és már utánna tudni fogja mindenki és azt 4 szer vettem,mert 4 -en vagyunk.Ebből nincs probléma.
2010. júl. 8. 18:27

Gratulálok a cikkhez, és a cikk írójának! Annyi jó dolgot írtál, ami felhasználható! Nagyon ügyes vagy!


Ancsi neked pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy én tavaly október óta fogytam közel 11 kg-t, ugye 10 hónap alatt, szóval havi 1 kg körülbelül!! Ez is lassú, de tartós, és nem jön vissza! Többet ér mint a hirtelen fogyás! Egy hete kezdtem el én is a testkontrollt, de én csak annyit tartok be belőle, hogy délig csak gyümölcs, és 6 után semmi, és sok folyadék! És már látszik az eredmény! Ne add fel!

27. Any19 (válaszként erre: 25. - Ezabecenevem)
2009. márc. 31. 17:38
Szerintem reggeli a két zsemle az sok, inkább egyél teljes kiörlésű kenyeret, zsemlét stb,wasa kenyeret stb.Mellé sovány felvágott, sok sok zöldség!Legyen meg a napi öt étkezésed!Estére a gyümölcs nem nagyon jó, mert az csak megemeli a vércukrod és még éhesebb leszel, az inkább legyen 10 óraira, ha utána eszel az nem gond.Délután már csak fehérjét egyél:tojás(sárgájából max. 2), sovány husok,tejtermékek, sajt.Mellé lehet sok sok zöldség megint.Köret helyett is zöldséget egyél!Na szóval legyen meg a napi öt kisebb étkezés és ne koplalj!Kevés kalória értékű ételekből egyél bátran.Nem szabad koplalni, mert akkor a szervezeted takarékra áll, vizet és izmot fogsz veszíteni nem hájat.Az izom égeti el a legtöbb kalóriát szükséged van rá.:)Remélem segítettem, bár én sem vagyok szakértő.;)
26. H.Ancsi (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2009. márc. 27. 12:21
Köszi, képzeld már 11. Eddig döcögött, de talán most beindul -csak el ne kiabáljam!!!
2009. márc. 24. 19:48

Sziasztok

Én egy eléggé túlsúlyos srác vagyok és fogyni szeretnék de teszek is érte. Reggelente 2 szendvicset szem (zsömle), délben sulis lightos kajakat es abbol sem sokat mert hamar megtelik a gyomrom mert kicsi halisten nem eszem sokat. Este (6 órakkor) eszem utoljára a nap akkor a vacsorám pedig joghurt, általában a kispoharasból 2-őt és emellé még 8 órakkor egy almát vagy 1 narancsot. Hetente 3x járok kondiba de úgy hogy emellett minden nap járok futni és vagy 2-3 km-t lekocogok úgy hogy napi 5km-t biciklizek. . . Ez az én kúrám. Ha esetleg valaki csinált ehez hasonlót vagy csak ért hozzá az erőtsíten már meg hogy ez megfelelő. Jah es igen az édességeket elfelejtettem. . .

2009. márc. 22. 20:13

Sziasztok!

Köszi mégegyszer! Tényleg nagyon örülök, ha segíthettem a saját kis sztorimmal!

És sok sikert mindenkinek!

Ancsi! Neked meg azt üzenem, h sztem meg igen is szép eredmény az a 6-7 kg január eleje óta! Könnyebb lesz így megtartani az elért súlyt, mintha hirtelen adnád le!

2009. márc. 20. 10:54

Sziasztok, a cikkhez én is csak gratulálni tudok. Én sem vagyok híve semmiféle divatdiétának. Sok évvel ezelőtt olvastam a testkontroll című könyvet, ami pontosan, érthetően elmagyarázza, hogy mi történik a szervezetedben amikor eszel, miért fontos a mit-mivel, és az a sok minden amiről ez a módszer szól. Szerintem is mindenkinek más ami "fekszik" és nagyon egyetértek avval, hogy mindent először fejben kell eldönteni.

Sajnos egy gyógyszer szedése után én is felszedtem 15 kg, amit cipeltem már 3-4 éve, de most megszabadulok tőle. Január eleje óta csinálom kb. 6-7 kg-t fogytam, tudom ez nem tul sok de én is azt vallom , lassan de biztosan.

Hajrá mindenkinek, csak az eleje nehéz, utána már lelkesít az eredmény.

2009. márc. 19. 16:55
Így van, gratulálok én is! Komolyan mondom, újult erövel kezdek neki a saját életmód váltásomnak! Köszönöm szépen! ;)
21. cinix
2009. márc. 17. 08:02
Gratulálok! Nagyon szép eredmény!
2009. márc. 16. 14:33
kedves bubó bubó, nekem is nagyon tetszett az írásod, és megerősített abban, hogy jó az, amit csinálok!
2009. márc. 16. 07:16

Sziasztok! Bocs, hogy nem jelentkeztem, de szabin voltam, így a gépezést is mellőztem.

Köszönöm az elismerést mindenkinek, és örülök, ha segíthettem valakinek!

Válaszolva néhány kérdésre. Képet egyenlőre nem tudok feltenni, mert nekem otthon nincs netem, ahonnan netezek, arra a gépre pedig nem szívesen tennék fel képeket.

A light kóla, szénsavas üdcsik valóban nem férnek össze igazán az egészséges életmóddal, de még mindig jobbak, mint a cukros lötyik, és néha mindenki megkíván vmi hasonlót. Én se 1 nap alatt iszok meg 1 üveggel. Álltalában kb. 1 hétig kitart 1 üveg ilyen üdcsi.

Azt, hogy kb most úgy nézek ki, mint 52 kg-an, persze, nem teljesen pont úgy, hiszen átformálódott az alakom. nőiesedtem még, stb. De a ruhaméretem az ugyanaz, mint akkor volt.

Egyenlőre ennyi, aztán majd még írok.

18. csera
2009. márc. 15. 20:25
Bubó Bubó, hol vagy? Jó lenne, ha beszélgetnél velünk
2009. márc. 15. 19:55
Most olvastam a cikked, nagyon tetszett, gratulálok! A villámdiétákról hasonlóan vélekedem én is, a tartós eredményhez, a megtartásához életmódváltásra van szükség. Én az utóbbi 10 évben híztam meg úgy, hogy a szervezetem már nem tolerálta, jöttek az egészségügyi problémák. Aztán tavaly szembesültem azzal, hogy vagy történik velem valami pozitív dolog ezen a téren, vagy esetleg tolószékben lehetek a hátralévő életemben. Az ősszel hallottam a 90 napos diétáról, ami másnéven szétválasztós diéta is, megkerestem itt a neten, és november 4. óta úgy, aszerint étkezem. Azóta naponta tornázom, előre megtervezem a napi étkezésemet, tehát tudatosan foglalkozom magammal. /régen ilyen nem volt, szerintem ez is számít/ Azóta 19,20 kg-ot fogytam, sokkal kevesebbet eszem, sohasem vagyok éhes, és nem csábulok el. Az agyam rá állt erre, tudom, miért nem lehet híznom, és úgy vagyok, mintha mindíg így éltem volna. Ne haragudjatok, hogy bubó bubó esete kapcsán elmeséltem az én történetemet is, de talán az idősebb korosztálybeliek között is vannak hasonló problémával küszködők, hátha én is tudtam segíteni egy kicsit.
16. lilura
2009. márc. 15. 09:53

Szerintem is jó a cikk, de azt azért nem nagyon tudom elhinni, hogy most 65 kg-val kb hasonlóan nézel ki, mint anno 52kg-san...testösszetétzel ide vagy oda (különben is azt irtad, hogy akkor is sportos alkat voltál)

Na mindegy, ez vagyok Én, az örök szkeptikus:).

2009. márc. 14. 22:50
Csak gratulálni tudok! Őszintén örülök a sikerednek!
2009. márc. 14. 15:50

Nincs olyan, hogy ez meg az a kaja hízlal, a mértéktől függ minden...nem találkoztam még olyannal, aki egy kocka csokitól lett kövér.

Nyilván az abonettből sem jó megenni egyszerre két csomaggal, de az jobb, ha egy szelet kenyér helyett egy szelet abonettet eszel.

2009. márc. 14. 14:10

Nagyon igaz, amit írtál.Elgondolkodtató.


De úgy hallottam, hogy az Abonett is hízlal.Akkor mégsem?

2009. márc. 13. 22:27
Ja és hiányolom a képet:)
2009. márc. 13. 21:59
Hello!Nagyon tetszett az írásod.Jól összeszedett volt a gondolatmenet.Csak gratulálni tudok a cikkhez is és a sikertörténetedhez! Csak így tovább az életben!
2009. márc. 13. 21:31

Nekem is bejön a cikk tartalma, hasonló képpen gondolkodom ezekről, viszont nekem is van egy dolog, ami szemet szúrt, mégpedig a light szénsavas üdítők, kólák... Ez nem tudom, hogy fér össze az egészséges életmóddal...

De ezt leszámítva tényleg aranyos cikk.

2009. márc. 13. 20:21

Szia,szerintem is jó a cikk,és ami a lényege hogy optimista a felhanja,jólesik olvasni ,hiszen egy sikertöténetet írsz le.

Hozzátenném a felsorolás 4. pontjához ,van olyan diéta ami a zsírokat bontja és nem vízveszteség..De a többi jogos.

Gratula!

2009. márc. 13. 19:01
Szia! Jó a cikked, nekem is tetszik. Örülhetsz, hogy ilyen könnyen megszabadultál a túlsúlytól, sajnos ez nem mindig ilyen egyszerű. Gondolom helyreálltak a hormonjaid, így aztán elindultak a kilók lefele.
2009. márc. 13. 18:55
Szia! Nagyon tetszett a cikked!!!
2009. márc. 13. 18:36

Csatlakozom az előttem szólókhoz: Nekem is tetszett a cikked!

Nagyon örülök, hogy egyre több ilyen példát látunk. Bizony a villámdiétáknak nagyon sok hátránya lehet, nem beszélve a hatástalanságukról. Nem lenne szabad azokat reklámozni, népszerűsíteni!

Kíváncsi lennék, milyen főiskolát végeztél? Szerencséd, hogy kéznél van a dietetikusod.

Tegyél fel néhány képet magadról.

2009. márc. 13. 18:12
jó cikk lett, gratula:)))
2009. márc. 13. 18:06

Elgondolkodtató a cikked. Gratulálok hozzá, és az elért eredményedhez!

Az előttem szólóhoz hasonlóan én is hozzáfűznék valamit. Például azt, hogy családdal se olyan könnyű életmódot váltani. És egy gyakran hallott tévedést még eloszlatnék, miszerint "nem 1 hónap alatt jött fel a pluszsúly" - nos, általában nem, de nálam igen. Valóban 1 hónap alatt! Mégsem tudok tőle megszabadulni, 22 éve. :(

2009. márc. 13. 17:41

Milyen igazad van! Én a terhességem alatt híztam 7 kilót, de előtte is volt rajtam vagy 5.

A reggeli kenyér helyett én is abonettet ettem, édesítőszert használtam, többször kevesebbet ettem, sokat ittam, sok gyümit és zöldséget ettem, plussz rengeteget tornáztam. Nekem 4-5 hónap alatt ment le a 12 kiló, de egyáltalán nem szenvedtem. Életmódváltás kell, az biztos. Most már jól érzem magam a bőrömben. Biztosan sokaknak adsz reményt az írásoddal.

És még valami. A divatdiétákkal én sem értek egyett. Mindenkinek magához kell igazítani az étrendjét.

További sok sikert az életben.

2009. márc. 13. 17:14

Minden mondatod igaz!


Csupán annyit tennék hozzá a témához, hogy a sikered a korodnak is köszönheted, mert a történet 50 fölött (megtoldva pl. pajzsmirigybetegséggel) már bonyolultabb.

2009. márc. 13. 17:03
Valamivel több, mint két éve, még 90 kg körül mozgott a súlyom. Borzalmas évei voltak ezek az életemnek, hisz alapjában véve sportos alkat voltam, és 52-55 kg volt a súlyom. Ráadásul a borzalmas elhízásom azokat az éveimet keserítette meg, amelyről a fiatalok túlnyomó része azt mondja, hogy felejthetetlen évek voltak. Azaz a főiskolás, húszas éveim.
Szerintem nem vagyok egyedül bizonyos problémákkal, ezért úgy gondoltam, megosztom tapasztalataimat veletek.
Ma 65 kg vagyok...

Ugrás a teljes írásra: Az én fogyásom titka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook