Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sperma allergia! Ki mit tud róla? Tünetei? Fontos lenne. fórum

Sperma allergia! Ki mit tud róla? Tünetei? Fontos lenne. (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 30. 15:44
Helló! Van még itt valaki? Megtudtatok valamit a gondotokról? Az orvosom szerint esélyes hogy ilyen allergiám van, úgyhogy most gumizunk. Utálom a gumit és van amire allergiás is vagyok, de megtaláltam már azt amire nem és olcsó is. Szerintem nekem a gumin lévő sikosító a lényeg, mert ami bevált is latex, mégsem égek tőle.
24. punkvirág (válaszként erre: 23. - Moncsicsi83)
2009. márc. 16. 20:55

szia!

hát igen elég sokfélét bár van valami olyan hogy a nem latex alapura nem allergiás az aki a latex alapura az. na szoval azt még nem próbáltuk ki de igazából nem is nagyon akarom :S nagyon nem szeretem az óvszert és a párom se.

23. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Punkvirág)
2009. márc. 16. 19:51

Nekem is voltak bizonyos tüneteim, amelyek tényleg fogamzás gátló abbahagyásával elmúltak... Lehet nálad is ez a probléma...

Óvszerre meg én is allergiás vagyok, de nem mindegyik fajtára. Végig kísérleteztétek már az összeset?

2009. márc. 13. 08:27
Mik vannak..eszembe sem jutna,hogy ilyen is van..
2009. márc. 13. 08:07

Gyógyítható a sperma-allergia

2006. november 16. 21:27

A LiveScience tudományos elektronikus újságban napvilágot látott kutatási eredmények szerint, ezentúl azoknak a nőknek sem kell szenvednie a szexmentességtől, akik allergiásak a spermára.

A kevéssé ismert, és gyakran egy nemi betegséggel összetévesztett kór fájdalommal jár, és tönkre teszi a tőle szenvedő nők nemi kapcsolatait. Kis viszketéstől kezdve akár halálos sokkot is okozhat. A New York-i Presbiteriánus Kórház kutatói viszont úgy vélik, egy újfajta kezelési mód segíthet megszüntetni a problémát.


A Cincinnati Egyetem 1073, az allergiához hasonló tüneteket mutató nőt vizsgált meg, közülük végül 130-an bizonyultak valóban betegnek. Általában 20-30 év közöttiek, és 41 százalékuk már az első együttlét óta tapasztal zavaró tényezőket, többnyire 15-30 perccel az aktus után. Van olyan, hogy a szervezet nem önmagában a spermára érzékeny, hanem azokra az összetevőkre, amelyek táplálkozás útján belekerülnek. De gyakran a prosztata által termelt fehérje okozza az allergiás reakciót.


A szakértők kétféle terápiát javasoltak, mindkettőhöz gyakori nemi élet, legalább heti kétszeri szeretkezés szükséges. A cél, hogy csökkentsék a női szervezet érzékenységét. Az egyik kezelési formánál higított spermát fecskendeznek a nő vaginájába húsz percenként, egyre növelve az ondó koncentrációját az órák alatt. A másik verzióban kis mennyiségben adagolják a spermiumot heteken át. Előfordul spontán gyógyulás is.


[link]

2009. márc. 12. 23:00
köszi remélem majd nem a canesten combival jön mert akkor helyből otthagyom... :D én köszönöm!
2009. márc. 12. 22:59
Sok szerencsét az új dokihoz! Örülök, hogy írtál erről, mert eddig azt hittem csak én vagyok ilyen csodabogár:)
2009. márc. 12. 22:56
okés! hát én meg szerintem elmegyek egy másik dokihoz a közeljövöben.
17. judittus (válaszként erre: 16. - Punkvirág)
2009. márc. 12. 22:55
Akkor kezet foghatunk! :] Viszont én csak 2 hónap múlva megyek a dokimhoz, akkor tudom majd erről megkérdezni! Ha esetleg valaki kiokosít, akkor azt lécccí nekem is írd le! :)
2009. márc. 12. 22:53
huh. hát nem tudom én ha abbahagynám a fog.gátlót akkor a párommal max ovszerrel lennénk és akk nem kerülnék ugy sperma közelbe... viszont az óvszerre allergiás vagyok ugyh az sem lenne sokkal jobb..
2009. márc. 12. 22:50
Hümm, remélem én nem járok így vele, mert nem lenne rossz ha ez megszűnne, elég rossz. Olvastam egy másik fórumon, ott valakinek ilyen problémája volt, de miután abbahagyta a fogamzásgátlót, elmúlt neki.
2009. márc. 12. 22:48
jaja elmentem a dokihoz elmeséltem neki mikor van és mik a tünetek. erre felirta a canesten combit. nem elég h a gyógyszer nem szivodott fel... a gondom mindig megvan.
2009. márc. 12. 22:47
Hát ne úgy kezd hogy sperma allergia, szerintem inkább a tünetekkel.
2009. márc. 12. 22:45
hát igen de a doki erre megkérdezhetné h én honnan veszem azt, h nekem ez a gondom? erre én hápognék.. :D ezért érdekelne.
11. judittus (válaszként erre: 9. - Punkvirág)
2009. márc. 12. 22:45

Szerintem pedig a dokitól kéne megkérdezni!

engem is érdekelne a dolog! Eddig azt hittem csak én vagyok így vele, ezért nem is mertem megkérdezni a dokimtól, de most megfogom ! :]

2009. márc. 12. 22:43
Igazán nincs mit. Meglepne, ha valaki itt tapasztalatból nyilatkozna, bár nem kizárt. A doki az, aki elé pont oda lehet állni...szerintem.:)
2009. márc. 12. 22:41
köszönöm ajánlották már ezt a cikket :) engem az érdekelne h volt már vkinek ilyen és mit lépett, mi a módja ennek, nem lehet odaállni a doki elé, hogy hát ja ez van.
2009. márc. 12. 22:40

A kevéssé ismert, és gyakran egy nemi betegséggel összetévesztett kór fájdalommal jár, és tönkre teszi a tőle szenvedő nők nemi kapcsolatait. Kis viszketéstől kezdve akár halálos sokkot is okozhat. A New York-i Presbiteriánus Kórház kutatói viszont úgy vélik, egy újfajta kezelési mód segíthet megszüntetni a problémát.


A Cincinnati Egyetem 1073, az allergiához hasonló tüneteket mutató nőt vizsgált meg, közülük végül 130-an bizonyultak valóban betegnek. Általában 20-30 év közöttiek, és 41 százalékuk már az első együttlét óta tapasztal zavaró tényezőket, többnyire 15-30 perccel az aktus után. Van olyan, hogy a szervezet nem önmagában a spermára érzékeny, hanem azokra az összetevőkre, amelyek táplálkozás útján belekerülnek. De gyakran a prosztata által termelt fehérje okozza az allergiás reakciót.


A szakértők kétféle terápiát javasoltak, mindkettőhöz gyakori nemi élet, legalább heti kétszeri szeretkezés szükséges. A cél, hogy csökkentsék a női szervezet érzékenységét. Az egyik kezelési formánál higított spermát fecskendeznek a nő vaginájába húsz percenként, egyre növelve az ondó koncentrációját az órák alatt. A másik verzióban kis mennyiségben adagolják a spermiumot heteken át. Előfordul spontán gyógyulás is.

made by gugli

2009. márc. 12. 22:38
küldtem neked üzenetet nézd meg :)
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Masször)
2009. márc. 12. 22:38
:)
2009. márc. 12. 22:37
:) komolyan kérdezem nem mentség dolog miatt. létezik ilyen betegség, akár halálos is lehet. ezért kérdem hogy mik a tünetek, vagy valaki hasonlo cipőben jár e, vagy járt (mert gyógyíható is)
2009. márc. 12. 22:37

NETRŐL:


"... okozhat helyi tüneteket, viszketést, égő érzést, kiütéseket, vagy akár általános tüneteket, légúti vizenyőt, allergiás sokkreakciót"

2009. márc. 12. 22:36
Van ilyen is? :-O
2009. márc. 12. 22:35
A Nők egyik mentsvára az orális szex elkerülésére:-)
2009. márc. 12. 22:34
Sperma allergia! Ki mit tud róla? Tünetei? Fontos lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook