Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudna nekem valaki egy olyan személyre szabott diétát írni, amivel nyárig 10kg-ot letudnék fogyni? fórum

Tudna nekem valaki egy olyan személyre szabott diétát írni, amivel nyárig 10kg-ot letudnék fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2
34. c555789bd7 (válaszként erre: 33. - Ayane)
2009. márc. 17. 09:58

igen...én is szoktam azt nézegetni:)

tényleg jó dolgok vannak ott!

én kb 5 kilót szeretnék fogyni..

de nekem nem is az a lényeg hogy hány kiló vagyok hanem hogy hogy nézek ki..mennyire feszes a testem..stb.

most csak bicajozom 50 percet..

de kéne hasizmozni is elkezdeni:)

33. ayane
2009. márc. 17. 09:15

Sziasztok! látom mindenkinek hasonló a gondja, mint nekem. Tudom, hogy nem illik más lapokat ajánlgatni, de én a www.femina.hu oldalon nagyon jó kis dolgokat szoktam találni mind mozgás, mind kajálás tekintetében. Szerintem érdemes ott szétnézni. Nem csak edzéstervek, diéták vannak, hanem hasznos tanácsok, hogy mikor érdemes edzeni.Pl. ne kajálj előtte, mert akkor az edzés során azt az energiát használod. De rengeteg minden van, személyre szabhatod, mennyi időd van pl edzeni. De mindig keverem őket, mert egy idő után ráun az ember. Ami tuti, rengeteg folyadék, főleg ásványvíz, már magában megindítja az anyagcserét. KB.3 liter/nap. Nekem is nehéz, nem vagyok egy nagy ivós, átlag két pohár vizen ellenék, de muszály és a bőrnek is jót tesz(arc, és narancsbőrnek egyaránt)Kitartás mindenkinek, én kb. 7-8 kg-t adtam le és hónapok óta tartom, úgy hogy nem vonok meg semmit magamtól, csak rátudok, ha többet eszek, többet edzek. Ha van lehetőség, futás, bicikli, elliptikus tréner, de norbi kiképzés dvd-jét is tudom ajánlani.

Még egy hasznos tanács én is olvastam valahol, hogy állítólag az esti kajálás során még nem raktározódik rajtunk, aminek nem kéne, és hogy ne is ragadjon fel, reggel min. egy pohár vízzel kell indítani, attól beindul az anyagcsere, de ha tudtok enni, akkor a reggeli a megoldás. Ez közvetlen ébredés utánra vonatkozik.

32. c555789bd7 (válaszként erre: 31. - Fadigflo)
2009. márc. 17. 06:36

a kalóriákat eddig soha nem nagyon számoltam..

nem is tudom,hogy hogy jöhetne össze az 1500..

soknak tűnik!

31. fadigflo (válaszként erre: 8. - C555789bd7)
2009. márc. 16. 22:31

Ha már ennyire szétválasztva eszel, akkor én a zöldséget és a fehérjét felcserélném a helyedben.

Amúgy, nem tudom hallottál e arról a híres alvási diétáról?

Reggel: CH

Ebéd: fehérje + CH

Vacsi: fehérje


Ha kb. 1500 kcal -s diétával egészíted, akkor kb így néz ki minden, százalékokban:

Reggeli: 30%

Tízórai: 10%

Ebéd: 30 %

Uzsi: 10%

Vacsora: 20%

2009. márc. 16. 22:02

hát nem értem...

most tekertem le 50 percet..és igyekeztem úgy hogy 2 perc intenzív tekerés 2 perc lassabb...és most is csak 30 perc után kezdtem egy picit izzadni...

nem értem mit csinálok rosszul..

29. c555789bd7 (válaszként erre: 28. - Tombraider)
2009. márc. 16. 11:22

aha..

nekem is olyan van!

persze..majd kísérletezgetek!

28. Tombraider (válaszként erre: 27. - C555789bd7)
2009. márc. 16. 09:48

Hát én úgy gondoltam, hogy azért megerőltető legyen a tekerés, viszont annyira ne, hogy csak lassan tudj tekerni. Ki kell tapasztalnod.

Amúgy milyen szobabiciklid van? Mert az enyém lényegében egy spinning kerékpár, nem fogokozatok vannak hanem egy tekerő, amivel szabályozni tudod az ellenállást.

27. c555789bd7 (válaszként erre: 26. - Tombraider)
2009. márc. 16. 07:11

a futást annyira nem szeretem és messze van a futópálya ahol lakom,és a szobabicaj,meg itt van az orrom előtt!

viszont ha kissebb az ellenállás,és gyorsabban tekerek nem izzadnék jobban?vagy hogy érted,hogy állítsam az ellenállást?nagyobbra?

26. Tombraider (válaszként erre: 25. - C555789bd7)
2009. márc. 16. 07:00

Igen, még ezt akartam írni, hogy a bringázás, ha nem megfelelő az ellenállás és nem izzaszt, akkor persze a semminél többet ér, de nem annyira hatékony. Állítsd az ellenállást és inkább először 30 percet tekerj így.

Futni nem szeretnél?

25. c555789bd7 (válaszként erre: 23. - Tombraider)
2009. márc. 15. 21:52

akkor jó!:)

most tekertem le 50 percet...

de az a gondom,hogy lehet,hogy intenzívebben kéne,mert nem izzadok eléggé...

az miért lehet?

pedig folyamatosan,megállás nélkül tekerek!


majd megnézem a dm-be

köszi:)

24. Tombraider (válaszként erre: 17. - C555789bd7)
2009. márc. 15. 20:58

Igen, igen, vezetek. Muszáj kontrollálni magam, nekem az adagokkal van a gondom, meg hogy este szeretek enni, egész nap egy falatot sem, aztán este bepótolom és ez nem jó.

Sajna ezen a héten valami vírus megtámadt, állandó hányingerem volt, tényleg volt olyan nap, hogy csak gyümölcsöt ettem, de azért a cél, hogy 1200 kcal körül legyek.

23. Tombraider (válaszként erre: 20. - C555789bd7)
2009. márc. 15. 20:55

Persze, hogy hatásos, minden mozgás hatásos. Nekem is van, én is szoktam spinningelni. Azért megjegyzem én a futásban hiszek.

Teljes kiörlésű tönköly müzli a DM-ben kapható, de elég drága, így most átálltam a gyümölcsre reggelente, de amúgy is kell egy kis változatosság.

Amúgy a DM-ben találsz teljes kiörlésű tönköly tésztát, meg még egy pár nagyon jó dolgot. Pl. ott veszem a leveskockát, ami azért sokkal egyészségesebb, mint a hagyományos. Jaaa és szoktam tönköly ropit is venni.

22. pampers (válaszként erre: 18. - C56f732a08)
2009. márc. 15. 17:50
Neked ugye nincsenek suly problémáid,de még lehetnek.Nem illik beszologatni másoknak,ez nem erröl szol,hanem hogy segitsünk egymásnak. Vagy nem?
2009. márc. 15. 17:20

egy kérdésem lenne.hol lehet teljes kiörlésű tönköly müzlit venni?

láttam a Naplódba hogy olyat szoktál enni...

még nem láttam olyan müzlit...:)

20. c555789bd7 (válaszként erre: 14. - Tombraider)
2009. márc. 15. 16:58

egyébként szobabicajozni akarok heti 5x-50 percet...

az is hatásos nem?

19. c555789bd7 (válaszként erre: 18. - C56f732a08)
2009. márc. 15. 16:36
ezt mégis hogy kéne érteni?:)
2009. márc. 15. 16:30
Ne egyél semmit nyárig!
17. c555789bd7 (válaszként erre: 14. - Tombraider)
2009. márc. 15. 16:19

látom,hogy vezetsz naplót:)

nem kevés az 1000 kalória?

néha még 1000 se eszel...


én holnaptól vezetek naplót,és nekilendülök,mert bennem is most nagyon nagy az elhatározás:)

nálam is esküvő(mármint nem az enyém):)

meg nyár,Görögország,strand,bulik,pasik:):)

muszálj topformában lenni:)

16. c555789bd7 (válaszként erre: 14. - Tombraider)
2009. márc. 15. 16:11

igen,a sport nagyon fontos...:)

erre sajnos nemrég jöttem rá,hogy sport nélkül nincs fogyás

jó lenne nyárig leadni ezt a pár kilót

15. Tombraider (válaszként erre: 10. - Csillag85)
2009. márc. 15. 06:46

Ugyanabban a cipőben jársz, mint én. 10 kg-t szeretnék leadi, de 7 kg-tól már madarat lehetne velem fogatni :-)

Vigyázz, hogy a káposztaleves diéta miatt nehogy tartalékolni kezdjen a szervezeted!!!

Szerintem - bár ne legyen igazam - ahogy abbahagyod a diétát és elkezded a normális táplálkozást vissza fogod szedni a leadott kilók jó nagy részét.

Számolj be a tapasztaladról, kíváncsi vagyok.

Én először lefogytam 8 kg-t vele, mellette mályvateát ittam, nagyon elégedett voltam, aztán persze utána vissza is jött a kilók egy része. Évekkel később újra próbálkoztam vele és akkor már szinte alig ment le 2-3 kg, azt mondták, hogy emlékezett a szervezetem és rögtön tartalékra kapcsolt.

14. Tombraider (válaszként erre: 11. - C555789bd7)
2009. márc. 15. 06:41

:-)

Nagyon jó az elhatározás, semmiképpen ne mondj le a gyümölcsről, maximum a szőlőről és banánról. Az adagokra kell odafigyelni, sok zöldség és grillezett húsok.

Sok-sok sport, amúgy is itt a szép idő, lehet menni a szabadba futni!

2009. márc. 15. 06:33
Én 90naposozok, febr.28án kezdtem, de már fogytam. De a diéta csak valami mozgás melett az igazi. Én futok, ha van időm a pici melett; emellett LM minden nap, meg hullahopp(mivel a has, csípő, combik a problémásak). És nemsokára veszek egy steppert is, mert kell valami aerob mozgás is, csak így lehet igazán súlyt veszteni. Remélem a diéta meg a mozgás elég látványos eredményhez fog vezetni.
12. c555789bd7 (válaszként erre: 10. - Csillag85)
2009. márc. 14. 20:00

sok sok torna!!:):)

az nagyon jót fog tenni!

én is ngyon igyeksyem:)

11. c555789bd7 (válaszként erre: 9. - Tombraider)
2009. márc. 14. 19:58

ma pont lazacot ettem:)

már nem eszem fehér kenyeret és tésztát,csak teljes kiörlésűt...

pl.imádom a gyümölcsöt,pedig sokszor arra is azt mondják,hogy igazi,nagyon kemény diétában még az sem jó a fruktóz miatt...

én nem akarok nagyon kemény,szigorú diétát tartani,hanem egészséges étkezéssel és sok sok sporttal adni le a kis felesleget

és feszesedni!

2009. márc. 14. 11:42
Én is 10 kg-t szeretnék fogyni, de 7-8tól is nagyon boldog lennék már! :) Most épp káposztalevest eszek éjjel-nappal, már nagyon unom. Utána meg jöhet a torna. :)
9. Tombraider (válaszként erre: 8. - C555789bd7)
2009. márc. 14. 08:51

Hát igen, ezt a négy kilót nem lesz könnyű leadni...

Az elhatározás jó, de a kérdés az, hogy pontosan mi a ch és a fehérje?!?

Mert ha fogyni akarsz pl. fehérje a lazac is, de az iszonyú zsíros, fogyószakaszban abszolút nem ajánlott. A ch fehér vagy teljeskiörlésű?!?

8. c555789bd7 (válaszként erre: 7. - Tombraider)
2009. márc. 13. 21:52

hát én 55-56 között vagzok..és jó lenne 52-51 kilónak lenni,mert 163 cm vagyok..

én csak a kajákkal vgyok sokszor gondban,hogy mit mikor egyek..

most próbálkozom,hogy reggel ch-t,ebédre fehérjét..és vacsira csak zöldséget egyek!

7. Tombraider (válaszként erre: 6. - Fannncsi)
2009. márc. 13. 11:04

Sziasztok!

Igazából itt mindenki tudja, hogy mit kellene enni, csak tényleg a mennyiségen csúszhat el a dolog, meg azon, hogy "á ez a pici nem árthat".

Én szívesen segítek neked/nektek, hogy szerintem mit kellene enni.

A 90 napos diétát soha nem csináltam, volt barátnőm aki lefogyott, már másodszorra nem ment, gondolom emlékezett a szervezete, de megjegyzem vissza is hízta az első körben elhagyott kilókat és volt olyan, akinek abszolút nem jött be. Nekem fenntartásaim vannak a szénhidrát, csoki és miegymással.

Persze kérdés, hány kiló vagy, honnan indulsz és hova akarsz érkezni. Tényleg igaz, hogy nagyobb súlyfeleslegnél hamarabb beindul a fogyás egy-két változtatással (értsd édesség, cukor, chips elhagyása, valami kevéske sport beiktatása), de ha pár kilótól akarsz megszabadulni, akkor sajnos szigorúbb dolgokat kell betartani.

2009. márc. 13. 10:28
Sajnos nekem is a mennyiséggel van baj:Shmmm...
2009. márc. 12. 20:42

a lényeg a rendszerességben rejlik!

rendszeres sport,és nagyon figyelni kell az étkezésre...

én most jelenleg ezen vagyok...

sportolni szeretek,csak az ételek mennyiségével vannak gondjaim!

de nyárra mindenképp formába kell jönnöm!

biztathatjuk egzmást ha gondolod:)mert arra nekem mindig szükségem van!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook