Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes lettem:), de van két hatalmas problémám:( fórum

Terhes lettem:), de van két hatalmas problémám:( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 29. 14:45
Sziasztok, 34 éves múltam áprilisban, van egy majdnem 6 éves kisfiam, és 3 éve váltam el. Most együtt él velünk a barátom akit 1 éve ismerek, és akitől most teherbe estem. Kisfiammal nem túl jó a kapcsolatuk, mert nem tud a gyerekekkel bánni, nincs is még neki, de most szeretne tőlem. Én viszont nem tudom elképzelni, hogy legyen még egy gyerekem, főleg másik apától. Félek, hogy a helyzet csak rosszabbodik, ő nem tud az apasághoz felnőni, újabb konfliktusok, testvérféltékenység..., én pedig majd nem fogom bírni. Mindig szerettem volna mág egy gyereket, csak valahogyan nem így képzeltem. Ő azt mondja, majd mindenki fog alakulni. És ha nem? Vagy más túl sok rosszon vagyok túl, és túl aggódok mindent. 6 hetes vagyok, és fogalmam sincs mit csináljak. Segítsetek
2010. szept. 13. 20:39

Első babám beteg volt,sajnos el kellett vetetnem,amiért utálom magam,de neki jobb így!Második picim 15 hetesen meghalt!:-((

2008 májusában megszületett Diácska,IMÁDOM!!!

Én megtartottam volna,Ő isten ajándéka volt!!!! :-((((

2009. szept. 5. 16:28
Már rég túl van az abortuszon,most néztem be hozzá.Úgy döntöttek,hogy nem tartják meg a babát!
71. c82ca0b957 (válaszként erre: 69. - Megryan)
2009. szept. 5. 16:05
Nahát, hogy te is milyen kedves vagy! "jó féle" magyar mentalitás így beszólni! Bocs már, hogy segíteni akartunk neki!
70. Tandi25 (válaszként erre: 69. - Megryan)
2009. szept. 4. 22:58

Szerintem nem biztos, h mindenki figyelte a dátumokat, de akkor sem így kéne ezt közölni...

Egyébként miből derült ki, h nem tartották meg a babát? Én nem látok semmit azóta, h Marcipán leírta, 7 hetesen h érzi magát.

69. megryan (válaszként erre: 66. - Éva7407)
2009. szept. 4. 20:16

SENKINEK NEM TŰNIK FEL HOGY 5 HÓNAPPAL EZELŐTTI TOPIC???? KICSIT UTÁNA KÉNE NÉZNI MIELŐTT BEÍRTOK...

MÁR RÉGEN DÖNTÖTTEK A SORSÁRÓL, (még áprilisban) SZEGÉNY BABA MÁR ANGYALKA AZÓTA!!!

2009. szept. 4. 19:02
Szerintem tartsátok meg, ha a férjed is örülne neki. A koroddal szerintem nincsen semmi baj, csak vigyázz magadra, az egészségedre és akkor nem lesz bajod se neked se a gyereknek! A diétáról azt gondolom, hogy a terhesség ellenére lehet folytatni, de semmiféleképpen sem radikális megvonásokkal. Elég ha odafigyelsz hogy ne "zabálj" és akkor nem lesz baj azzal sem...de elsősorban te és a párod döntitek el, hogy marad a baba vagy nem
2009. szept. 4. 18:41
mi történt azóta?
66. Éva7407 (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. szept. 4. 18:27
szia!Gratulálok!Egy kisbaba érkezése csodálatos dolog,és ha minden rendbe van vele,te is szeretnéd...
2009. márc. 16. 18:03

Szia


köszönöm, jól vagyok:) Hányinger nincs, csak az erős szagokat nem bírom( pl. tegnap a krumplipüré szaga sem tetszett:( , a mellem fáj továbbra is, és sokkal többet kell wc-re járnom.

Néha olyan, mintha nem is lennék terhes, ilyenkor rohanok teszért....Idáig a negyediket próbáltam ki, de azonnal becsíkozódik...

64. bebekriszti (válaszként erre: 63. - Marcipan1)
2009. márc. 16. 14:24

Szia !

És így most 7 hetesen hogy érzed magad? Rosszúllétek,hányinger,émelygések???? Vannak?

Hogy bírod ellátni a többi gyerekedet?Van segítséged?

63. marcipan1 (válaszként erre: 62. - Promama)
2009. márc. 16. 12:58

Szia


nagyon szép a kisfiad!

Én az uh-nál arra gondoltam, hogy ugy 7-8 hetesen nézik először, hogy van-e egyáltalán szívhang, jó helyen tapad-e, hányan vannak, stb. Erre egyedül megyek el mindenképpen. Ha minden ok, akkor mondom meg az " örömhírt" a páromnak. A döntést, hogy megtartsuk-e a babát, természetes, hogy ketten hozzuk meg.

Ha megtartjuk, a genetikai vizsg.ra mindenképpen együtt megyünk majd:)

62. Promama (válaszként erre: 61. - Marcipan1)
2009. márc. 15. 09:52

Szia!


Szerintem a pároddal mindenképp oszdd meg és együtt menjetek el UH-ra,genetikára.Legyen a döntés az övé is.Az első kisfiamnál azt mondták nekünk,hogy a baba beteg,ám a párom hallani se akart róla,hogy lemondjuk a kicsi fiunkról.Ő vállalta,én is-ketten erősebbek voltunk a negatív véleményekkel szemben és lám,a babónak nem volt semmi baja-nézd csak meg Zalán képeit-egészséges:))

61. marcipan1 (válaszként erre: 59. - 39ff6fe670)
2009. márc. 15. 07:30

Szia


az örömmel részemről nincs gond:)

hogy a párom mit szól....:)

A gyerekeknek meg csak akkor mondanám meg, ha a genetika szerint is minden OK.

60. moki-kopi (válaszként erre: 58. - Marcipan1)
2009. márc. 14. 09:56

szia!

ha kibírod, akkor várd ki az uh-át ;)

59. 39ff6fe670 (válaszként erre: 58. - Marcipan1)
2009. márc. 14. 09:49
Ez olyan izgalmas és szép! Én nagyon szurkolok, hogy örömmel várja mindenki ezt a kis dárgát és minden rendben legyen veletek. :):):)
58. marcipan1 (válaszként erre: 56. - Moki-kopi)
2009. márc. 13. 15:36

Szia


csütörtökre jelentkeztem be nőgyógyászhoz. Szerintem csak utána mondom meg páromnak a hírt.

Vagy előtte???? Vagy várjam meg az UH-t - mert ugye az a 100%, és csak utána????

Nem tudom....

2009. márc. 13. 15:34

Meg azon is gondolkodtam, hogy sok kismama az első hónapokban olyan " hányós", hogy alig bír enni valamit, mégis egészséges lesz a baba.

Hát nekem ez a diéta olyan, mintha "hányós" lennék, csak kellemesebb annál:)

56. moki-kopi (válaszként erre: 52. - Marcipan1)
2009. márc. 13. 15:33

szia!

ez a babó jönni akart, jönni is fog, méghozzá egészségesen ;)


majd megírod, hogy a család hogyan fogadta a hírt?

55. marcipan1 (válaszként erre: 54. - Cde569c9a1)
2009. márc. 13. 15:31

Szia

most egészségesnek érzem magam. De azért biztosan sokkal másabb ennyi idősen kihordani egy csemetét, mint fiatalabban:)

2009. márc. 13. 13:01

Ha nekem besikerülne, biztos megtartanám!!

Ha egészségesnek érzed magad, és még szeretnéd is, akkor mi a probléma??

53. tereteri (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 13. 12:46
Anyukám azt mondta, ha annyi idős lenne, mint te, akkor szülne most mégegyet.
2009. márc. 13. 11:51

Sziasztok


köszönöm, még egyszer, hogy ilyen sokan bátorítotok!

Arra a döntésre jutottam, hogy a sorsra bízom a dolgot. Nekállok elvégeztetni a különféle rendellenességet kizáró vizsgálatokat. Ha nem lesz egyik szerint sem gond a babával, akkor úgy veszem, hogy a sors akarata volt ez. Ha esetleg gond van.... de erre még gondolni sem akarok. Persze, tudomásul kell venni, hogy arra is van esély:(

2009. márc. 12. 19:30
De ez a fórum nem erről szól, sorry.
50. megryan (válaszként erre: 47. - Bebekriszti)
2009. márc. 12. 18:20

Köszönöm kedves szavaidat :)

Egyébként Loch ness-nek igaza van, nem akartalak megbántani, (sőt még igazad is elismertem) egyszerű megállapítást tettem, veled ellentétben minden sértegetés nélkül.

49. benvik
2009. márc. 12. 16:59
Mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát:-) Szóval hajrá:-) Sok boldogságot!!!!
2009. márc. 12. 16:51
Ismerek olyat, aki 40 évesen szülte az első babáját, és nagyon boldogok :) Te kicsit idősebb vagy, de nem első baba, szóval hajrá :)
47. bebekriszti (válaszként erre: 43. - Loch ness)
2009. márc. 12. 16:50

Teljesen igazad van,csak elszáll az agyam ha ilyen uninteligens ember téved a fórumba! Amúgy a megfogalmazása nem volt véletlenszerű,ezt nem lehet "félre írni".


A lényeg a kismama!

2009. márc. 12. 16:50

Egy baba konzerválja az embert, fiatalítja :)

Idősebb korban kicsivel nagyobb az esély a rendellenességekre, de még így is sokkal nagyobb az esély, hogy egészséges baba lesz :) Idővel úgyis kiderül, hogy minden rendben van-e. Sok boldogságot az új jövevényhez :) A férjednek biztos szoknia kell majd a gondolatot, ahogy neked is, de végül biztos örülni fog neki :)

45. Promama (válaszként erre: 44. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 16:50
na az igaz,hogy 40 fölött nő a fejlődési rendellenesség esélye,én tudom mivel gyógypedagógus vagyok,de azt is tudom,hogy az a tény,hogy valaki nem először anya,csökkenti ennek valaszínűségét.Én azt tanultam,hogy első gyereknek 30 éves korig meg kell lenni,ekkor még a szervezet tud tanulni,tudja tanulni,hogy kell egy egészséges magzatot "létrehozni" és sikerrel megóvni a születésig,az első terhesség után ezt a megszerzett tudást a következő várandóságok során "gyakorolja" "tökéletesíti",így a 4. terhesség általában a szervezet számára nem okoz gondot,max többet kell majd pihenni,hogy sok erő jusson a "végjátékra":))))Sok örömet kívánok!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook