Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek tapasztalata a Relaxa villám angol/német/francia nyelvtanulással kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata a Relaxa villám angol/német/francia nyelvtanulással kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

20. SF
2009. máj. 23. 21:43
Hát igen, ez az otthon tanulás hátulütője:-)
19. leviatan (válaszként erre: 18. - SF)
2009. máj. 23. 20:39

megvan a menete, hogy kell tanulni a relaxaval :), csak mondtam, hogy mire egy lecke lefutott, addigra a konyokomon jott ki, es persze ettol a turelmem is elfogyott, igy ha mar masodszorra kerult egy lecke a kezembe, akkor falra tudtam volna maszni tole...

ugyhogy valoszinuleg ez a modszer nem nekem valo, amugy meg szerintem mukodokepes a turelmes embereknel.

18. SF
2009. máj. 23. 16:16
Akkor kellett volna továbblépned a következő leckére, amikor az előző a könyöködön kezdett kifolyni.:-)
2009. máj. 23. 05:17
angollal probalkoztam. mindig az lett a vege, hogy 15-17 nap utan halalosan unalmas lett ugyanazt az anyagot sokadszorra, irni, olvasni, forditani, hallgatni stb... szoval a konyokomon jott ki. biztos, ha kitartobb vagyok vagy jobban birom a monotoniat akkor jobban bevalik, mert otlet van benne mindenesetre.
16. SF (válaszként erre: 15. - Tiduj30)
2009. máj. 20. 21:01
Nem rossz? Sokféle módszerrel tanultam nyelvet, de messze a kreatív a legeslegjobb!!
2009. márc. 27. 06:31
Ez a kreatív nyelvtanulás nem rossz. Itt írta lejebb vki. Ezt is le lehet tölteni a netről, a hanganyagot is. Már csak idő kéne hozzá!
14. emagdi (válaszként erre: 12. - 580dbd446c)
2009. márc. 12. 17:24

pont ebben tér el a hagyományos nyelvtanulástól.

nem a nyelvtanon, és a szabályokon keresztül tanultatja a nyelvet, hanem a beszélt nyelven keresztül.

amikor gyerek vagy, vagy ha idegen nyelvi környezetben mozogsz akkor sem úgy tanulsz, hogy csak egy nyelvtani szerkezetet gyakorolsz.

itt ugyanazokat a szavakat, kifejezéseket gyakoroltatja különböző mondatszerkezetekben, így egyrészt rögzülnek a szavak jelentései, másrészt ráérzel a nyelvtanra.

de persze ez sem csodaszer, ezzel is foglalkozni kell ahhoz, hogy eredménye legyen.

13. emagdi (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 12. 17:21
primsleur learn italian - priviben elküldtem a részleteket:)
2009. márc. 12. 17:05

Ja, valamint észrevettem, hogy már az első párbeszédeknél is mindenféle igeidő van, én értem, de akinek semmijen előképzettsége nincs annak is világos?

Az biztos,hogy teljesen más módszer mint amilyennel annak idején minket tanítottak

11. 580dbd446c (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 12. 17:00

Tanulni is fogom. Csak nem értettem, hogy miért ilyen tipusú párbeszédek vannak benne. Kicsit értelmetlennek tűnik, hogy több leckén át a felkelni -de nem akarok felkelni párbeszédet taglalják. Azt hittem kicsit életszerűbb párbeszédek vannak benne, de az sajnos nem találtam :S

Azért azt észrevettem, hogy sok szófordulat van benne, az nagyon hasznos.

10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. márc. 12. 16:46

melyik az az olasz anyag?

épp most szeretnék az olasznak nekifeküdni, de valami olyasmi kellene, amit rátöltök az mp4-re és bármikor hallgathatom, vagy a kocsiban, vagy mosogatás közben, szóval a napi ámokfutás közben :)

2009. márc. 12. 16:36

egyébként a relaxa tananyagok továbbfejlesztése a villám tananyag (ugyanazok forgalmazzák).

ehhez már nem szükséges ilyen speckó szemüveg, a hanganyagokat bárhol bármikor lehet hallgatni (egyéb tevékenységek közben is).

múltkorjában láttam pont azzal az ürgével egy interjút a tv-ben aki ezt kitalálta. szegényt eléggé szétszedte a riporter, pedig ezek a beszéltetős tananyagok tutira működnek.

mondjuk ezt a villám módszert nem ismerem, csak belegallgattam néhány leckébe, viszont vannak olyan amerikai nyelvtanulós tananyagok, amik totál ugyanerre a szisztémára épülnek (azokból olaszt tanultam egy ideig, és működik:))


az újságban pedig pont ma olvastam egy másik magyar úriember által kifejlesztett nyelvtanulós módszerről, azt kreatív nyelvtanulásnak hívják. nem tudom milyen, de azt is úgy reklámozzák, hogy a beszédre megy rá elsősorban, és hamar lehet vele elsajátítani a nyelvet.

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - 580dbd446c)
2009. márc. 12. 16:12
Hogyhogy nem stimmel? Attól még megtanulhatod, csak a módszert nem relaxának hívják :))
7. 580dbd446c (válaszként erre: 6. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 12. 14:55

Nekem csak a könyvek és a hanganyagok vannak meg :S

Akkor ezért nem stimmelt valami?!!!

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - 580dbd446c)
2009. márc. 12. 14:47

A relaxa nyelvtanulás azt jelenti, hogy relaxált állapotban - amikor az agy több alfahullámot termel -, vagyis ellazultan hallatod. Van hozzá egy készülék, ami bizonyos hangokkal ebbe az ellazullt állapotba juttat, s akkor indul el a hanganyag. Ha ez a készüléked nincs hozzá - akkor csak simán ugyanúgy tanulsz, mint bármilyen anyaggal.


Egyébként önmagában a relaxa sem elég, ahhoz is kell tanulni, különsképpen a franciát.

5. 580dbd446c (válaszként erre: 3. - Loch ness)
2009. márc. 12. 14:46

Én nem tudom megadni a helyet,mert meghívós, regisztrációs...oldal.

Amúgy a teljes tananyagcsomag most néztem meg majd 120e ft :S

Hát annyit nem adnék érte

2009. márc. 12. 14:43
Én is most töltöttem le, de olyan fura, nemlátom a lényegét, nem ehhez a fajta nyelvtanuláshoz vagyok szokva. Nem tudom, hogy működni fog-e. Én régen tanultam angolt, alapfokúm van, dehát már sokat felejtettem, gondoltam felelevenítem a tudásom, meg jó lenne már egy középfokú nyelvvizsga.
2009. márc. 12. 14:40

Angolt tanulgattam vele, szerintem működik. De az ilyen hirtelen tanulásnál az a titok, hogy utána nem szabad abbahagyni, mert akkor elfelejted. Németül is intenzíven tanultam először, nem hagytam abba, és megaradt a tudás. Az angol viszont elszállt, mert abbahagytam. Pedig nagyon jól ment, amikor intenzíven tanultam.


Hol töltötted le?

2009. márc. 12. 14:35
en most toltottem le vhonnan ,meg nem tudok semmit mondani rola
2009. márc. 12. 14:13
Van valakinek tapasztalata a Relaxa villám angol/német/francia nyelvtanulással kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook