Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtakarítás esetén mit választanál? Euro, vagy svájci frank? Melyiket miért? fórum

Megtakarítás esetén mit választanál? Euro, vagy svájci frank? Melyiket miért? (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 12. 18:24

ma is lehetett venni bárkinek tőkegarantált bef jegyet évi 24%-os BIZTOS hozammal, 2010 áprilisi lejárattal, csak tudni kell, hogy hol:)))

a 15% vicc kategória:)))

24. idnus (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2009. márc. 12. 18:18
Ez a Te dolgod :)
23. emagdi (válaszként erre: 22. - Idnus)
2009. márc. 12. 18:13
nem tudom, én a 15 %-nál abbahagytam az olvasást:)))
22. idnus (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. márc. 12. 18:10
Szerintem Te is érted, hogy miről beszélek..
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Idnus)
2009. márc. 12. 18:04

hát a 13 meg a 15 nem ugyanaz:))))

most inkább olyan 10,5-13% között akcióznak a bankok, de 15-öt én korábban sem láttam sehol

20. idnus (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2009. márc. 12. 17:50

most csak egy, amit hirtelen találtam, ez 13,13 % 2 hóra:

[link]


de sok hasonló van most

19. emagdi (válaszként erre: 18. - Idnus)
2009. márc. 12. 17:41
hol adnak 15%-ot?
18. idnus
2009. márc. 12. 17:27
Az aranyat párnában én spec viccnek szántam :) de komolyra fordítva a szót, az aranypiac most valóban felvásárlási lázban ég. viszont: most nagyon szép kis akciós kamatokat kínálnak a bankok, mert nekik is érdekük, hogy az emberek náluk tartsák a pénzüket és ne a szalmazsákba varrják. Pl most a 12-15 százalékos kamatlábak nagyon szépek. Minden intézkedés most globálisan azt szolgálja, hogy visszaálljon a bizalom, ezeket érdemes kihasználni. Ha ne adj isten elszabadulna a pokol, majdhogynem mindegy, miben van a pénzed. Most muszáj azzal a feltevéssel élni, hogy bízunk az EU-s támogatási hitelcsomagban, az új amerikai gazdasági intézkedésekben, és kihasználni a szituációt és az ajánlott akciós kamatokat. Ez jó nekünk is és a gazdaságnak is. Akinek van egy-két százezre vagy akár milliója, érdemes erre gondolni. Akinek pedig több, annak pedig ingatlanba. Tavasszal várhatóan még lejjebb mennek az árak. Akinek van lehetősége kihalászni olyan ingatlanokat, amit esetleg hitelt bebukottak árulnak és kénytelenek levinni az áraikat, jó vétel lehet. Sokat lehet alkudni az árból most, ha készpénzzel rendelkezünk, nagy előny most, hogy a hitelhez jutás nehéz ügy.
17. agis
2009. márc. 12. 15:13
EUR csak úgy.
16. dosmano (válaszként erre: 14. - Puszmok)
2009. márc. 12. 14:24

Jó, amit mondasz, de a helyzet az, hogy van egy pszichikai határ, amikor az emberek bepánikolnak: elkezdik nagyobb tételben vásárolni az élelmiszereket, vagy átváltják pénzüket. Tuti jópáran már átváltottak valutára, és ez is hozzátett a forint gyengüléséhez - persze szerencsére (még) nem lavinaszerűen indultak be a folyamatok.

Szóval azt kérni, valakitől, hogy "ha mások át is váltanak, te ne válts át, mert ezzel gerjeszted a folyamatot, kb. olyan, mintha egy oroszlán kiszabadulna az állatkertben, és az igazgató hangosbemondón arra kérné az oroszlánhoz legközelebb lévőket, hogy ne mozduljanak, mert nem bánt, és ha futnak, lehet, hogy felmérgesítik - miközben nem tudhatja biztosan, hogy nem bánt, de nem akar pánikot... Hát kb. ilyennek látom az "emberek, nyugalom, ne gerjesszük a folyamatot"-felszólításokat, mert senki nem tudhatja, hogy megindul-e a forint azon a bizonyos lejtőn. Én teljesen megértem azokat, akik úgy gondolják, hogy amíg lehet, el kell futni előle, akár megindul, akár nem, függetlenül attól, hogy ez akár "beteljesítő jóslat" is lehet.

15. Júlia* (válaszként erre: 14. - Puszmok)
2009. márc. 12. 13:59

Én itthon akarok venni, és teljesen legálisan.

Ha ezzel ártanánk a forintnak, akkor nem engednék be az országba.


?

2009. márc. 12. 11:17

Tényleg vannak itt okosok én nem akarok vitát, mindenkinek saját meglátása van, de amennyiben mindenki ezt teszi akkor mégtovább romlik a forint mivel kevesebb mozog majd a piacon...ez olyan mintha minden ember kivenné a bankból a pénzét akkor is ez lenne. Így magunk tudjuk lejjebb vinni az árfolyamot hogyha a forint mellett maradunk...

Saját véleményem....

Majd vegyél akkor ha 270-280 körül lesz egy euro..

13. Júlia* (válaszként erre: 12. - Dosmano)
2009. márc. 12. 09:23

"Az aranyon gondolkodtam, de egyelőre nem. Ha komoly bajok lesznek, sok aranyat kell majd adni akár a kajáért is. . ."


Én az arany mellett nem tudom letenni a voksot.

Ma megveszem mondjuk 1000Ft/gr

Holnap ez már csak 300Ft/gr-ot ér tört aranyban.


Tényleg a legjobb a babkonzerv? :-)

2009. márc. 12. 09:18

Hát... ha lesz pénzem, mindkettőre váltok át. Euróra, hogy ha gázok vannak, az euró könnyen átveheti a forint szerepét, Frankra meg mert biztosabbnak látom. (Két lábon állni jobb, mint egyen.)

Az aranyon gondolkodtam, de egyelőre nem. Ha komoly bajok lesznek, sok aranyat kell majd adni akár a kajáért is...

Jelenleg konzervekben gondolkodom. Az elég biztosnak tűnik. :) De tényleg. :(

Az ingatlan jó ötlet, 2 baj van vele: sok pénz kell hozzá, 2-300 ezer Ft-ból semmit nem tudsz venni, illetve ha itt tényleg anarchia lesz, lehet, a megvett ingatlan is áldozatul esik...

11. Júlia* (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2009. márc. 12. 09:16

"Ilyenkor lehet olcsón ingatlant venni."


Ezeknek is a forinttal együtt csökken most az ára.

Már 20-25%-kal kevesebbet érnek az ingatlanok, és még nincs vége.

:-(

2009. márc. 12. 09:01

Most semmi, várni kell, de ha annyira akarod az arany. Mindig is az volt.

Ilyenkor lehet olcsón ingatlant venni.

9. Júlia* (válaszként erre: 4. - 11a91585fe)
2009. márc. 12. 08:49

Akkor válaszolj a laikusoknak. :-)

Nem baj, a van egy kis egészséges vita.


Sok szem többet lát.

8. Júlia* (válaszként erre: 2. - Idnus)
2009. márc. 12. 08:48

Miért jobb az arany?

Már olyan sok van belőle, hogy ennek a világpiaci ára is előbb-utóbb zuhanni fog.

Egy babaszappan nagyságú aranyrúd 5 millió felett van.

7. Júlia* (válaszként erre: 3. - Puszmok)
2009. márc. 12. 08:45
A miértekre is kérhetek választ?
6. 11a91585fe (válaszként erre: 4. - 11a91585fe)
2009. márc. 12. 08:42
Ezt a megnyílvánulásomat tekintsd semmisnek.(Kicsit égek is miatta..:( )
5. 11a91585fe (válaszként erre: 2. - Idnus)
2009. márc. 12. 08:38
:))
2009. márc. 12. 08:38
:)) Én inkább nem mondok semmit,minekután annyi szakember van itt..:))))))
2009. márc. 12. 08:35
Egyiket sem!
2009. márc. 12. 08:29
Arany párnába varrva...
2009. márc. 12. 08:24
Megtakarítás esetén mit választanál? Euro, vagy svájci frank? Melyiket miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook