Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek hogyan lehet az önértékelésen javítani, illetve pozitív énképet kialakítani? fórum

Szerintetek hogyan lehet az önértékelésen javítani, illetve pozitív énképet kialakítani? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 8. 22:19
neurológus ismerősöm azt mondta a félelmet(mely minden gyökere) s az ebből fakadó stresszt(h nem vok elég jó) ösztönös reakciókkal reagáljuk le( pl gyomor összeugrik) s nem működik szte a pozitiv gondolkodás stb, sajna ő nagyon földhözragadt, de mi van ha igaza van?Ha ránktör a stressz egy rossz szituban h kontrolláljátok?
2009. márc. 12. 15:55

Sziasztok!

Szerintem ez már egy elég általános kérdés manapság,sokan vannak,akik egyáltalán nincsenek megelégedve magukkal,akár kívülről,akár belülről....Többek közt én is ehhez a csoporthoz tartozok,és kíváncsi voltam,hogy mások hogyan csinálják,hogy jóban vannak magukkal....Pl sokszor mondja a pszichiáter,h ugye ez kell a depi legyőzéséhez,meg ilyenek,de arra lettem volna kíváncsi,hogyan lehetne ezt elérni doki nélkül.....Ez most elég érthetetlen lett,de nem tudom másként megfogalmazni:)

6. agis
2009. márc. 12. 15:13
mosolyogj, az mindig segít
5. mimmo33 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. márc. 12. 14:36

Annyira jókat írtál, hogy magam sem mondhattam volna szebben!!


(Azért még mndig kíváncsi vagyok, hogy mi a probláma)

2009. márc. 12. 12:44

Pl foglalkozzon többet magával. Ha tornázol fittebb vagy és jobban érzed magad. És nem mindegy, hogy mit mutat a tükör, ha nem tetszik a látvány, akkor csökken az önértékelésed. Figyelj oda arra, hogy hogy nézel ki mind testileg, mind ruhailag, hajilag, stb.

Ezen kívül légy kedves az emberekkel, mosolyogj sokat és mindenkire, sokkal jobb lesz tőle a saját hangulatod és rengeteg mosolyt fogsz te is kapni, ami nagyon-nagyon jó érzés. Kedvesek lesznek veled az emberek.

Kis feladatokat tűzz ki eleinte magad elé, ha sikerül megcsinálnod, akkor attól is jobban érzed magad, javul az önbecsülésed.

Tartsd tisztán a lakásod/házad, ebből is láthatod, hogy milyen ügyes, rendes vagy.

Szóval légy szebb, csinosabb, tisztább, mosolyogj, gondolkodj pozitívan, ennyi az egész. Nem olyan nehéz.

3. mimmo33 (válaszként erre: 2. - 1e44dd72bb)
2009. márc. 12. 12:29
Lehet tudni mi a konkrét problémád magaddal?
2009. márc. 12. 12:28
Sziasztok!Tanácsokat szeretnék kérni,hogy hogyan tudja az ember magát könnyebben elfogadni,illetve ,hogy lehet a saját önértékelésünkön javítani?
2009. márc. 11. 23:07
Szerintetek hogyan lehet az önértékelésen javítnai, illetve pozitív énképet kialakítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook