Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsvét előtti nagyböjti időszak fórum

Húsvét előtti nagyböjti időszak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Húsvét előtti nagyböjti időszak

2010. okt. 15. 12:43

Köszi a bátorító szavakat! Régebben én is böjtöltem, volt olyan időszak, hogy hetente egyszer nem ettem csak gyümölcsöt. Volt hogy mástól tartóztattam meg magamat, ami fontos volt számomra és ugyanúgy lemondást jelentett.Ezeken a napokon egy konkrét célért vagy személyért imádkoztam, és közelebb voltam az Úrhoz is. Most csak az elhatározás hiányzik, hogy folytassam.

Egy másik angoltanár.

10. klaryka (válaszként erre: 7. - 55e31545d5)
2010. okt. 3. 18:31

szia!olvastam a cikkedet es nagyon tetszett!

valoban sokan a bojtot= fogyokurakent fogjak fel.engem nem neveltek vallasosan, de az evek teltevel menedeket kerestem es talaltam, igy a bojtoket tartom.

az iden pl. szinte 9 kg fogytam, mert a nagyhetet kenyerrel es vizzel bojtoltem, de abbol is csak annyit, hogy rosszul ne legyek. ismerosok az Unnep utan:- fogyokuraztal?

- nem, bojtoltem...

- a, fogyiztal

errol ennyit

2010. ápr. 1. 13:28

Én csak nagypénteken, azaz holnap tartom be a hústilalmat!


De még nem tudom, mit főzök...

Talán párolok zöldséget, mellé egy kis halat...

2009. márc. 13. 14:50

Sziasztok!

Érdekes dolgokat írtok, mivel én nem vagyok vallásos, én nem is értem igazán ezt a rituálét. Annak ellenére, hogy nem neveltek vallásosnak, nem ismerem az egyházi szertartásokat, az én szívemben mindig ott van isten, minden nap "imádkozok" hozzá, vagy nem is tudom mit teszek, de velem van, és érzem a szeretetét.

A böjt, a lemondás is nagyon gyakran az életem része, de nem vallásosságból, hanem éppen azért, hogy ne terheljem meg a szervezetem, pihenőt kell hagyni néha.

2009. márc. 12. 16:59

Sziasztok!


Örül.ök, hogy a cikkem tetszett vagy elgondolkodtatott másokat is! Igen, úgy látom, kb egy véleményen vagyunk, csak másképp fogalmaztuk meg a dolgokat:)

Kitartást és hitet kivánok Mindenkinek, hogy tényleg egy áldott, szép húsvétunk lehessen!

6. b4a3a4979d (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2009. márc. 12. 09:30

Igen leegyszerűsítve "helyet csinálok" Istennek, "kiürítem" lelkemet és testemet hogy legyen hová érkeznie. A felesleget eltávolítom. A felesleget az élelmemből, az időtöltéseimből, gondolataimból.

Először ugye a halála történik nagypénteken, és ha valakiről, aki nekem fontos, tudom, hogy meghal hamarosan, igyekszem minden időmet vele tölteni addig. Imádkozással, meditálással ez esetben.

Utána a feltámadás, az örömünnep, az újra feltámadó remény, életerő, a győzedelmeskedő hit ünnepe.

Fantasztikus a húsvét szimbolikája, és hogy ez tavasszal van, biztos, hogy nem véletlen.

Örülök, hogy ez a cikk megszületett, és így van alkalmunk erről beszélni.

Mindenkinek tartalmas nagyböjtöt és ünnepeket kívánok.

2009. márc. 12. 08:45

Jó a cikk, egyvalami fontosat hiányolok belőle. "A nagyböjt lényege a lemondás" - írod. De a nagyböjt lényege igazából az, hogy jobban az Isten felé forduljunk, figyeljünk rá, közelebbi kapcsolatba kerüljünk vele, aki úgy szeret minket. Ennek ESZKÖZE a lemondás. Lemondok valamiről, amit szeretnék, hogy ezzel én uralkodjak a pillanatnyi vágyaim fölött, ne a csoki, hús, stb. legyen az úr fölöttem, ahogy te is írtad. És ha uralkodok magamon, jobban észreveszem a valódi vágyaimat, és jobban tudok a többi ember felé és az Isten felé fordulni. A nagyböjt betetőzése pedig a húsvét, Jézus feltámadásának az ünneplése, amit a böjt után lelkünkkel és testünkkel (jó kaja) is örömmel megünneplünk.


Nem akartalak kiokítani, de ha a vallásos ember szemszögéből nézzük, akkor ez a böjt lényege. A lemondás csak eszköz lehet, bár ez végülis a te cikkedből is kijön, csak az elején nincs jól megfogalmazva.

Mindenesetre örülök, hogy egy ilyen cikk is megjelent a böjtről!

2009. márc. 12. 08:23

Szia!


Tetszik a cikked. Én tavaly böjtöltem először, akkor lemondtam a húsról (kivéve a hal), a tojásról, tejtermékekről, a csokiról, alkoholról, plusz minderől amiben ezek vannak:) Nagyon jó érzés volt végigcsinálni :-)


Idén főleg a húst és a csokit hanyagolom, de a hangsúly a csokin van :-) A húst majd pár hét múlva elkezdem lassan bevezetni, hogy a húsvéti sonka-tojás ne terhelje meg annyira a szervezetem.


Sok sikert és kitartást kívánok, mindenkinek aki idén is tartja a böjtöt! :-)

2009. márc. 12. 08:03
Nagyon aktuális a cikk nagyböjtben. Kicsit felhívja a figyelmünket, hogy másként éljük meg ezeket a napokat. A böjtre valóban nekünk van szükségünk. Tisztító hatása van a testre és a kitartás miatt is a lélekre. Ugyanakkor fontos, hogy az Úr Jézus feltámadásának megünneplésére készülünk. Nekem így teljes a nagyböjt. :) Örülök ennek a cikknek!
2009. márc. 11. 21:26
Nagyon tetszik a cikk! A böjt nálam is ugyanezt jelenti, én is vallásos vagyok. Bár bevallom, nekem még nem sikerült 40napig böjtölnöm, de a böjti húsmentes péntekeket tartom és a hamvazószerdai, nagypénteki szigorú böjtöt is. És tényleg büszke vagyok magamra, ha megkívánok egy perecet, de eszembe jut, hogy milyen nap van és nem eszem meg...bár lenne még hova fejlődnöm.
2009. márc. 11. 21:03
Gyerekkoromtól vallásosan neveltek, így mindig ott volt előttem szülői és nagyanyai részről a pozitív példa és a figyelmeztetés, ha közeledett a húsvét előtti nagyböjti időszak.
Gyakran a böjt szót azonosítják a diétával, fogyókúrával. Van az úgynevezett léböjt, és egyéb fogyókúrák, amelyek valamilyen élelmiszerről való lemondást jelentenek. Nálam a böjt szó csak a húsvét előtti negyven napot jelenti, s nem szenvedés és áldozathozatal, de egy fontos és felemelő része az évemnek...

Ugrás a teljes írásra: Húsvét előtti nagyböjti időszak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook