Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért vagyok ideges a diéta alatt? fórum

Miért vagyok ideges a diéta alatt? (tudásbázis kérdés)


10. senico (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2009. márc. 12. 13:28
Köszönöm, csak legyen elég kitartásom!
2009. márc. 11. 19:01

Igen, pár nap alatt hozzászoksz. A sok dességevéstől hullámzó volt a vércukrod, most egyenletesen alacsonyabb. Ennek tipikus tünetei a fejfájás, gyengeségérzés, idegesség. Miután hozzászokott a szervezet, sokkal jobb lesz a közérzeted, mint előtte. Javíthatsz a tüneteken sokszor (napi minimum 5x) keveset evéssel. Mellőzd a kávét, kólát, mert ezek is hullámzó vércukorszintet okozhatnak.

Ez élettanilag így van, de tapasztalatból is mondom. Nagyon fontos a megfelelő szénhidrátbevitel (keményítő, gyümölcsök) és az egyenletesen elosztott táplálék: ez az édesség iránti sóvárgást is csökkenti!

2009. márc. 11. 17:50
Nem hiszem, hogy a szükségesnél sokkal kevesebb szénhidrátot eszem, bár ki kellene számolni, de az biztos, hogy a megszokottnál nagyságrendekkel kevesebbet.( Rengeteg édességet ettem )Talán egy idő után ehhez is hozzászokik a szervezetem?
2009. márc. 11. 17:37
alacsony vércukorszint miatt...
2009. márc. 11. 17:34
ha nagyon fáj a fogad valamira, 1-2 harapást engedj meg magadnak, azzal még nem bűnöztél nagyot !!! De tényleg csak 1-2 falat.
2009. márc. 11. 17:24
a szénhidrát mellőzése komoly mellékhatásokkal jár(hat)
4. Burkuska (válaszként erre: 2. - Senico)
2009. márc. 11. 17:23
...érzed,hogy korlátaid vannak.Én is meg tudok örülni egy kis édességért:(
2009. márc. 11. 17:22
Mert nem ehetsz ami szeretnél.Tudat alatt ezt tudod,és mint Freud is állította:az elfojtott vágyak,érzések felszínre törnek így vagy úgy:)
2009. márc. 11. 17:21
Csak két napja fogyózom,én úgy gondolom, hogy nem ész nélkül, mégis majd szétrobbanok. Már máskor is tapasztaltam ezt, szerintetek mi lehet az oka?
2009. márc. 11. 17:19
Miért vagyok ideges a diéta alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook