Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érvek a vegetarianizmus mellett fórum

Érvek a vegetarianizmus mellett (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. aug. 31. 19:12

Én egyetértek Boldogsággal és Venessel. Sok okos dolgot mondtatok a hús ízét, a fűszerezést, a rezgéseket és a spiritualitást illetően! :) Az én párom Kos, az is tűzjegy, és egyáltalán nem húsos: ha velem van, nagyon jól elvan hús nélkül.

Még egy dolgot fűznék hozzá a vegaság mellett szóló érvek láncolatához, az pedig a környezettudatosság, a természetvédelem. Ajánlom figyelmetekbe az "Elpusztítjuk a Földet (Devour the Earth)" című filmet:

[link]

Az állatokkal szembeni etikus viselkedés kérdésköréhez pedig az "Earthlings"-t:

[link]

21. Boldogság (válaszként erre: 12. - Venes)
2006. nov. 29. 14:10

Én is oroszlán vagyok. :) Nem tudnám nyugodt szívvel megenni a húst, ez olyan érzés lenne, mintha kannibál lennék. Arra gndolokm hogy azt az állatot leölték és mennyit szenvedett, pedig nem lett volna szükség a legyilkolására. Még ha nem is tudjuk megváltoztatni a többség véleményét és megszüntetni a állatok legyilkolását, szerintem az igazán lényeges az, hogy saját magunk miatt hozzuk meg a döntést. A döntésünk által teremtjük meg azt, hogy kik is vagyunk. Ez a legfontosabb, hogy szeressük magunkat és olyan döntéseket hozzunk, ami összhangban áll a legbensőbb vágyunkkal.

Aki húst eszik, az akaratlanul is támogatja az állatok kegyetlen legyilkolását, amire pedig nem volna szükség. Aki húst eszik, az nem érez együtt a legyilkolt állatokkal, akiknek a húsát fogyasztja és mérgezi is magát a hússal, hiszen számos méreganyag van benne. Ezzel lehúzza a rezonancia szintjét és nem tud felemelkedni magasabb frekvenciára, tehát a meditáció sem lehet olyan hatásos. Érdekes, hogy pl. a yógik vegetáriánusok, sok spirituális mester hangsúlyozza a vegetáriánusság fontosságát.

Szerintem mégha tűzjegyű is az ember, nincs szüksége méregre és legyilkolt állatok húsára. Mégha rosszul is érzi magát az ember hús nélkül, annak több oka is lehet. A húsevés szerintem barbár dolog. Jézus az akkori embereknek adott tanítást, azóta az emberek sokkal nyitottabbak és ezért megértek a magasabb szintű tanitásokra is, mint pl. a vegetáriánusságra.

20. gota (válaszként erre: 19. - Éva*)
2006. nov. 28. 08:16

Igen, nekem az a fő bajom, hogy úgy csinálunk, mintha ez természetes lenne. Mármint hogy teljesen rossz környezetben tartjuk őket egy életen át...

És ez nemcsak a marhákra, a disznókra, meg a csirkékre vonatkozik, hanem nagyon sok kutyára és macskára is. Egyszerűen borzasztó, amikor egy kutyi úgy éli le az életét, hogy soha el sem engedik a láncról... :( Ezek annyira elszomorítanak!

19. éva* (válaszként erre: 18. - Gota)
2006. nov. 27. 20:24
Ahhoz nem kell megölni őket, de a tartásuk azért még lehet "embertelen".
18. gota
2006. nov. 27. 08:36

Én is voltam egy ideig vegetáriánus, mert láttam egy filmet egy marha életéről, és egyszerűen ránézni sem tudtam utána a húsra. Egyébként gyerekkoromban nem ettünk húst otthon, mert Apunak köszvénye van. Egész jól megvoltunk nélküle. Egy ideje megint gondolkozom rajta, h abbahagyom a húsevést... Különösen azóta, mióta elkezdődött a madárinfluenza. De nem azért, h nehogy elkapjam, hanem mert iszonyú volt látni, ahogy élve elégetik szegénykéket... :(

Az a baj, h én pl. a halat nem szeretem. Szóját nem eszem, mert gyerekkoromban megutáltam. Ha sajtot, tejterméket eszem, az ugyanolyan, mintha szegény marhát enném meg, nem?

17. éva*
2006. nov. 27. 04:36

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy vállalkozzak arra, hogy megmondjam neked. Nefis az asztrológia fórumon, lehet, hogy tud segíteni a képletedből. Sok mindent kell figyelembe venni, nem csak a napjegyet, holdjegyet,, ascendenst, az összes bolygó mely jegyekben áll, 6-os házat, van-e tüzes túlsúly a bolygók elhelyezkedésénél.

Egyébként sok szűz jegyű a reformétkezés híve, szeretik a magvakat, müzliket. ígyekeznek egészségesen élni.

16. 4b6a2525df (válaszként erre: 11. - Éva*)
2006. nov. 26. 11:34
Akkor te most meg tudnád nekem mondani, hogy egyek-e húst? Ikrek vagyok, ha segít "B" vércsoportú. Én sajnos nem igazodom el az asztrológiában, de szívesen venném a segítségedet.
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Venes)
2006. nov. 25. 07:36
szerintem a zöldségekre pont nem annyira, mert ha az ember abbahagyja ezek mesterséges ízesítését (ide értem a salátaönteteket is), egy idő után megérzi a zöldségek valódi ízét, ami nagyon finom!
14. Venes
2006. nov. 25. 07:26

Gondolhatod, hogy ezzel hányszor, meg hányszor idegesítem itthon a családot.:) Na jó, nem is szoktam, eddig csak 2szer mondtam el ezt nekik. Meg úgy minden ismerősömnek egyszer. Szerencsére akadt olyan, aki elgondolkodott.

(De persze ez a fűszerezés nem csak a húsokra igaz. Hanem minden zöldségre is, szerintem.)

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Venes)
2006. nov. 25. 07:24
Az nagy igazság, amit írsz, hogy az emberek általában nem a húsnak, hanem a rajta levő fűszereknek az ízét érzik, és szeretik.
12. Venes
2006. nov. 25. 07:15

Én oroszlán vagyok és mégsem érzek nagy vágyat a hús íránt. Vagyis ha így végig gondolom...:/ Minden további nélkül le tudtam mondani róla, de az íze jó. Viszont igazából nem a hús ízét szereti az emberek, hanem a fűszerés.

Akkor szereti valaki a húst igazán, ha kpes bármilyen fűszer(só és bors nélkül) is rámondani, hogy igen, ez finom.

(Bevallom, hogy én régen rámondtam.:))

De valami tény. Mióta nem eszek húst, valahogy sokkal könnyebnek érzem a lelkem, felszabadult valamitől. Kevésbé vagyok depresszív és nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak tartom magam, illetve a környezetem is. Még így sem vagyok egy egyszerű eset.:)

11. éva*
2006. nov. 25. 06:26

Én voltam egy évig vegetárius, pont a spiritualitás miatt is. Olvastam egy indiai könyvet, ami hatott rám, megsajnáltam az állatokat. Amúgy is mondják, hogy mennyire mérgezi a szervezetet. Az 1 év után egyáltalán nem volt jobb a közérzetem, így emiatt nem volt okom folytatni. A spirituális résznek is utána jártam, a Bibliát végigolvasva több utalás van arra, hogy melyik a "helyes" étkezés. Bár a Biblia elején az szerepel, hogy eledelül adom nektek a növényeket, a fák gyümölcseit..., ezt nagyon sokan kiemelik az ezoterikus körökben, mintha csak ez az utalás lenne, nem így van. Jézus is halat adott az embereknek, az is szegény állat. Később pedig tételesen felsorolja, hogy mely állatok ehetők. Jézust én személy szerint eléggé spirituális tanítónak gondolom, ha a Biblia engedi, akkor nem hiszem, hogy ez a spirituális fejlődésem útjába állna. Az egy másik téma, hogy természetesen nem ilyen módon kellene az állatokat tartani, ha fejlettebbek lennénk nem lenne ez a gond.

A másik megközelítésem kicsit asztrológiai. Az asztrológiai szemlélet, szimbólumrendszer, nagyon sokszor ad helyes választ egy kérdésre, hisz magában a rendszer a világot modellezi. Vannak jegyek, mégpedig a tüzes jegyek, akiknek kifejezetten szükségük van a fehérjékre, ez harmónizál a rezgéseikre, amellyel születtek. Ezek az emberek szeretik is, nehezen mondanak le róla. Én magam ezért nem is éreztem jobban magam 1 év húsmentes élet után, pedig az egyéb fehérjéket nem hagytam ki. Ez magyarázza azt, hogy vannak akik 30 évig is lehetnek vegetáriánusok, semmi bajuk, hiányuk. Míg másoknak esetleg "összeomlik" a szervezetük, hiányállapotok léphetnek fel.Olyan ez mint amikor diesel autóba nem diesel üzemanyagot töltesz. Mindenki saját maga tapasztalhatja meg, hogy neki melyik a megfelelőbb. Az állatok embertelen módon való tartásának megszüntetésére irányuló cselekedetek közül a húst nem evés bojkottásása, szerintem nem túl hatékony módszer, pontosan a kevés létszám miatt, de soha nem is lesznek elegen, mert sokaknak szerintem "szüksége" van a húsra a fentebb említett okok miatt. Más módon való küzdés lehet, hogy hatékonyabb lenne.

2006. nov. 24. 20:37

Sziasztok!

Norci, nagyon tetszik a cikk, teljesen egyetértek vele. Én már több éve vegetáriánus vagyok. Kiegészitésképpen Sai Baba-t idézném aki azt mondja: ha komolyan szeretnéd venni a spiritualitást, nem éri meg húst enni.

Enci

9. 4b6a2525df (válaszként erre: 8. - Zena01)
2006. nov. 21. 15:16
Tényleg nem akarok kötekedni, bizisten, de aki elvi okok miatt vegetáriánus az hogy csinálja, hogy nem omlik össze a szervezete. Mégegyszer: nem kötekedés. tudni szeretném, hogy mi vár rám, mert nem akarok összeomolt szervezetet. Már elég sok orvos duruzsolt, de még mindig nem kell a hús.
2006. nov. 18. 11:25
Szerintem az egészségre kifejezetten káros. Volt olyan ismerősöm, aki, több min 10 éve nem evett húst. Tavasszal összeomlott a szervezete és elég sokáig volt kórházban. Viszont azokkal a vegetáriánusokkal egyetértek, akik elvi okok miatt nem esznek húst. Például nem tudják elviselni az állatok leölését.
2006. nov. 8. 10:49

szia

nálam is valahogy igy alakult ki! A halat én is csak ritkán (mert tudom,hogy kell)de a tojásról nem tudok lemondan!

van fent most is egy-két recim, de akkor rakok fel folyamatosan mindig! :)

6. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Norci78)
2006. nov. 8. 10:41
Halat az eszem kb 4 hónapja, mert magamra erőszakoltam. Azért lettem vega, mert egy tv riport után megundorodtam a hústól, de olyannyira, hogy még most is amikor készítem csak az jár a fejembe, hogy ez döghús. Hálás lennék egy pár szénhidrátszegény és hús és tojás(mert ezt sem eszem)mentes receptért.
5. norci78 (válaszként erre: 4. - 278c85ecf4)
2006. nov. 7. 11:59

hát igen nagyon sokan ugy gondolják ha valaki nem eszik húst akkor biszos vékony!

De ez nincs összefüggésben !A legtöbb diétában hús szerepel, különböző módon elkészítve! :(

Te milyen diétát használsz?

2006. nov. 7. 09:21

Én már évek óta(kb 5éve) nem eszem húst! Egyszerűen sajnálom az állatokat+nincs hozzá gusztusom!

Persze ez az alakomon nem látszik meg!:) :(

3. norci78 (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2006. nov. 6. 23:25

szia

hát igen eznagy probláma, mivel elhagyod a húst és a tészta (szénhidrát)előtérbe kerül!

de ha a neten keresel bisztosan találsz recepteket!

Sőt ezen az oldalon is talász!

De ugye milyen érdekes,hogy nem is kívánja az ember?

Te miért lettél vega?

Halat sem eszel?

Ha gondolod dobok fel egy-két receptet! :)

2006. nov. 6. 12:08
Ez mind nagyon szép és jó dolog amit leírtál. Január óta nem eszem húst, de mostanra már ott tartok, hogy mégis fogok ennei (csak ne undorodnék tőle) mert nemhogy fogyni nem tudok, hanem híztam is. Szóval jó lenne, ha a régóta vegatáriánusok összefognának és irnának itt egy vega szakácskönyvet az olyan kezdőknek mint én.
2006. nov. 5. 12:03
"A vegetáriánussá válás nem pusztán jelképes gesztus. Nem is csupán próbálkozás arra, hogy elhatároljuk magunkat a világ csúf valójától, hogy tiszták maradhassunk és mentesüljünk a mindenütt folyó kínzástól és vérontástól. A vegetáriánussá válás egy igen gyakorlatias és hatékony előrelépés afelé, hogy beszüntessük a nem-emberi állatok leölését, illetve a nekik okozott szenvedést. [...]

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook