Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stressz pro és kontra fórum

Stressz pro és kontra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stressz pro és kontra

10. 318512f90e (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2009. márc. 17. 19:03
engem nem akarsz Te megtanítani??? :))
2009. márc. 16. 16:18
Jön a tavasz, én bízom benne, hogy engem felüdít, ugyanis fénnyel táplálkozom! :) Talán kevésbé leszek feszült meg türelmetlen.
8. vvicus (válaszként erre: 7. - Vvicus)
2009. márc. 11. 20:46
Mármint 2008 decemberében, ez nálam a tavaly tél..:-)
7. vvicus (válaszként erre: 5. - M.gery)
2009. márc. 11. 20:46
Tavaly télen még elég rendszeresen sportoltam, aztán jött a vizsgaidőszak, utána meg szinte folyton betegeskedtem. Szóval megint azt akarom elővenni, mint stresszoldót, de kicsit depressziós vagyok, és ilyenkor semmihez nincs kedvem, hiába tudom, hogy használna. Szörnyű, ördögi kör.
6. vvicus (válaszként erre: 4. - 318512f90e)
2009. márc. 11. 20:44
Régen én is ilyen voltam, főleg akkor, ha totál alaptalan volt a bántás oka. De aztán a párom megtanított rá, hogy ezeken túl KELL lépni, különben felemésztem magam. Ez sikerült, de sajnos még mindig sokat tudok agyalni mindenen. Én egy tipikusan mindig aggódó ember vagyok, valamit mindig találok, ami aggódásom tárgya lehet. Pedig most van rajtam nyomás. Pl. ugyan még most nem akarok hirtelen babócát vállalni, de már azon aggódok, hogy mi van, ha nem lehet gyerekem, vagy párom túl idős lesz az elsőhöz...
2009. márc. 11. 20:43

Sajnos a stressz olyan szinten kihat, hogy a szervezet elkezdhet hiányosan működni.

Nekem pár éve volt zűrös időszakom, elég szépen

leépült az immunrendszerem a stressz miatt.

Szembe kell nézni a problémákkal, mert maguktól nem oldódnak meg. Ha a munkahely nyomaszt, vagy keresel másikat, vagy megpróbálsz kompromisszumot hozni. És az agyadban lejátszani a meccset. Nem egyszerű, szinte lehetetlen.

Én nem próbáltam még jógát, meditációt, de elhiszem, hogy hatásos lehet.

A sport, egy jó táncos este, koncert tutira kikapcsol, feltölt.

4. 318512f90e (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2009. márc. 11. 20:35

nekem a memóriámmal gond van, mióta az eszemet tudom...:)


nekem az alvással nincs gond, hacsak az nem probléma, hogy olyan mélyen alszom, hogy sokszor nem kelek fel ha a kisebbikem szól...(hála azért már nagyok, és ha gond van, jönnek mellém és felkeltenek). én a cikkből sajnos mást tapasztalok...pedig nekem nincs is stresszes életem, csak túl sokat foglalkozom azzal, ha valaki megbánt, képes vagyok rajta hónapokat agyalni...

3. vvicus (válaszként erre: 2. - 318512f90e)
2009. márc. 11. 20:27
Tényleg jó téma. Sajnos engem érint, ráadásul úgy, ahogy a cikk írja. Nem stresszes a munkám, viszont sok kis apró dolog egymásra halmozódott, és mostmár azt veszem észre, éjjelente rengetegszer felriadok, és elkezdek agyalni a teendőimen, a gondokon, és ez miatt nem tudom rendesen kialudni magam, pedig 8-8,5 órát töltök ágyban, elvileg ha ennyit aludnék, jó lenne, de nem alszom végig az éjjelt. És így is úgy gondolom, túl sok a semmittevős időm, mint a netezés. De most döbbentem rá, hogy más jellegű kikapcsolás kéne, mert kezdek bedilizni. A memóriám meg valami szörnyű lett mostanában. Kérdeztem valamit az egyik tanítványomtól hétfőn, amire elkezdett válaszolni, én meg csak néztem, hogy miről beszél. Egyszerűen kikapcsolat az agyam, én beszéltem, kérdeztem, de nem eszméltem rá. És ez ijesztő. Na meg azóta máskor is megtörtént...
2009. márc. 11. 20:16
jó téma, nem értem miért nem szólnak hozzá...
2009. márc. 11. 17:03
Nem kell ahhoz rendőrnek, pilótának, egészségügyi dolgozónak, színésznek vagy újságírónak lennünk (őket éri ugyanis a legtöbb stresszhatás), hogy idegeinken – s akár testünkön is – nyomot hagyjon a túlhajszolt életvitel. Ez ugyanis hosszú távon komoly érzelmi és fizikai tüneteket ölt. Furcsa tény ezután, hogy a stressz lehet pozitív is, nemcsak negatív.

Ugrás a teljes írásra: Stressz pro és kontra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook