Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól engeded tv-t nézni a gyerked? fórum

Mikortól engeded tv-t nézni a gyerked? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 12. 16:53

Sziasztok!

A most 5 éves fiam kb 1,5 lehetett mikortól érdekelni kezdte. De minimaxot 3 éves kora óta ismeri. Más csatornát nem is nagyon nézünk. Ebben a szép időben meg nincs is tévé.

2009. márc. 11. 14:28

Az én lányom 7 hónapos,meg figyeltem őt nem is a képek hanem inkább a TV-ből ki szűrődő hangok érdeklik!

Például a tévékettő és a rötölö reklám zenéjit egyenesen imádja!

Arra rögtön oda kapja a fejét és mosolyogva csapkodja a szőnyeget,egyébként nem érdekli a TV!

Nálunk egész délután megy a tv estig akkor sem lesz ez valószínű másképp ha már el kezdik érdekelni a műsorok!

Kis lakásunk lévén ez el kerülhetetlen lesz!

Amíg meg felelő mennyiségű más inger is éri és nem ez lesz a fő elfoglaltsága addig nem fog érdekelni a dolog,legfeljebb jobban oda figyelek majd rá hogy hová kapcsolok!

2009. márc. 11. 14:20

Az én gyerekekimet sem érdekelte a tv 2 éves korukig aztán mikor 2,5 évesek lettek és tél volt nem lehetett kimozdulni a lakásból na akkor kapcsoltam be nekik a Minimaxot.


Sztem hiába tiltanánk el a gyerekeket a tv-től a rossz hatások annyi írányból érik őket amúgy is!

Viszont fontos a mértékletesség,hogy azért ne egész nap a tv-t bámúlják!!

2009. márc. 11. 14:16

TV - érdekes téma. Még én se nézek TV-t, szóval a gyerekem se fog. Nincs is TV-nk, csak kivetítőnk, azt nézünk így, ami érdekel, nem azt, ami a tv-ben megy. Nincsenek fölösleges reklámok, nem köt az idő, stb.

Én nem magát a tv-t mint készüléket ítélem el, hanem a benne levő adásokat. Persze megfelelő oktató jellegű meséket nézhet a gyerek már pici korától kezdve, de simán a tv adása elé nem ültetném be még 10 éves korában sem.

2009. márc. 11. 14:10
Szia!AZ én gyermekemet 2 éves kora előtt nem is érdekelte a Tv.
2009. márc. 11. 14:06

Vita indítónak itt egy cikk:

A tévénézés nem fejleszti az intelligenciát két éves kor alatt


TV, gyermek, fejlődés, intelligencia


Két éves kor előtt a televízió nem gyorsítja meg a kisded értelmi fejlődését. Amerikai kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a tévé előtt ülő gyermekek nem tanulják meg gyorsabban a nyelveket, és vizuális motoros képességeik sem lesznek jobbak három éves korukra, mint társaiké. A televízió azonban a jelek szerint nem is akadályozta a fejlődésüket.


„A marketinghírekkel és egyes szülők tapasztalataival ellentétben a televízió nem serkenti a gyermekek agyának fejlődését” – fogalmaztak a kutatók. – „A vizsgálat során a tévénézés nem gyakorolt mérhető hatást a kognitív funkciókra. Talán a tévézést a legjobb úgy tekinteni, mint egy csomó környezeti és családi tényező markerét, amelyek viszont befolyásolhatják a kognitív fejlődést.”


Az Amerikai Gyermekgyógyász Társaság egyáltalán nem javasolja a tévézést a két év alatti gyermekeknek, mégis egyes felmérések szerint ebben a korban a legtöbb gyermek az USA-ban átlagosan egy-két órát tölt a televízió előtt.


A vizsgálat során a kutatók 872 gyermek adatait elemezték. A szülők kérdőívek segítségével számoltak be gyermekeik tévénézési szokásairól hat hónapos, egy éves és két éves korában. A vizsgálat nem tért ki a nézett műsorok tartalmára.


Három éves korában a kutatók felmérték a gyermekek nyelvi és vizuális motoros képességeit, két standardizált teszt segítségével. A teszteredmények a gyermekek IQ-jára is utaltak.


Az első elemzés azt mutatta, hogy a tévénézés kapcsán a gyermekek rosszabbul teljesítenek ezeken a teszteken, de ez a jelenség eltűnt, miután a szerzők korrigálták az adatokat a csecsemő- és kisdedkori fejlődést ismerten befolyásoló tényezők (anya kora, képzettsége, a háztartás jövedelme, családi állapot) szerint.


A vizsgálat ugyan arról tanúskodik, hogy a fiatal életkorban a tévé semleges hatással van a fejlődésre, a szerzők hosszú távú követéses vizsgálatok elvégzését is javasolják. A korábbi vizsgálatok azt mutatták ugyanis, hogy a tévézés többet árt, mint használ a gyermekek fejlődésének.


A televízió növeli az elhízás, a figyelemzavarok és az alvásproblémák kockázatát is.



Oldalak: 1


Seprődi, B.


Informed Referátumok 8 InforMed


2009-03-10 20:59:58


TV Before Age 2 Won’t Boost Infant's IQ

Pediatrics, March 2008; vol 123: e370-375.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook