Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? fórum

Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. aug. 2. 02:10
m
2009. aug. 2. 02:09
Már leszoktam a csokiról :-( Egyébként szívesen befaltak volna, csak hogy segítsek :-P
2009. márc. 13. 18:52

Még a fórum elején volt szó az arányokról a tejkrémnél.Most ide bemásolom,ennek megfelelően lehet a mennyiséget variálni. Ime itt van:


"De az az ötlet a tejkrémmel, az is nagyon jó. Olyan arányokban kellene, mint egy besamel (pl. 3 dkg vaj, 3 dkg liszt, 3 dl tej). Ez jól be tud sűrűsödni. "

76. Katinkaboszi (válaszként erre: 75. - _kleo_)
2009. márc. 13. 18:36

kivülről az arányokat nem tudom, de liszt és tej bizonyos arányú keverékével, és addig kevergetem, főzöm, míg az edény aljától el nem válik, akkor vaniliás krém esetén még beleteszek egy zacsi van.cukrot, hideg vízbe teszem és kavargatással hűtöm.

Közben a vajaskrémet is elkészítem, általában 12-12 deka arányt használok cukor és ráma, mikor már jó habos, akkor kanalanként teszem hozzá a főzött krémet.

Ezek után lehet még ízesíteni tovább.

Citrom, narancs, kakaó, dió, stb.

75. _kleo_
2009. márc. 13. 14:58
Katinkaboszi, te hogy kész1ted a főzött krémeket? A vajas krémektől én is ódzkodok, az ízét sem szeretem.
2009. márc. 12. 21:09

Utólag is gratulálok mindkettőtöknek, a fiadnak a szülinapra, Neked a szép tortához, és biztosan finom is lett :))


tudjátok ritka az, amikor az embernek az első tortája, bármilye sikerül, vagy ha igen, hát az a mondás járja, hogy első nyerés, vesztés.


Én régebben sokat csináltam vajkrémes dolgokat, mert szerettük, de mióta már mi is az egészséges étkezés hívei, no meg a diétázásnak is adunk ugye, hát a főzött krémeket, meg a johurtosakat részesítjük előnyben.

73. _kleo_
2009. márc. 12. 20:38

Köszönjük a jókivánságokat!


Igen, legközelebb biztos, hogy a tejmártással kezdem, aztán ízesítem amivel akarom. Ill. hétvégére joghurttortát terveztem, de a nagyfiam belázasodott, így valószínűleg egy vendég sem jön majd köszönteni.

72. 9c8432d068 (válaszként erre: 64. - _kleo_)
2009. márc. 12. 18:52

Az első tortára visszatérve:kezdő háziasszony koromban a férjemet citromtortával akartam meglepni szülinapján.

Nekem a tésztája nem sikerült,háromszor sütöttem meg,háromszor került a kukába.

Végre a negyedik alkalmas volt a betöltésre.


Nagyon szép lett a tortád és biztos finom is.Meglásd,a következő már simán menni fog.


Így utólag is boldog szülinapot a kisfiadnak.

71. _kleo_
2009. márc. 12. 13:50
Köszönöm!
2009. márc. 12. 09:09
én is jártam így. csokitorta recepttel. a receptet itt a hoxán találtam. szerintem soha nem próbálta ki az illető, aki felrakta. megvettem a hozzávalókat 4ezer Ft-ba került. félnapot pecsmecseltem, és tök folyós lett a csoki amivel be kellett fedni. nem baj, gondoltam majd megdermed. nem akart. olyan pipa voltam. a végén elmentem cukiba, és 5 ezerért vettem egy csokitortát, ami isteni finom volt.
69. Nattine (válaszként erre: 65. - _kleo_)
2009. márc. 12. 08:59

Nagyon szép lett a torta, a végén csak sikerült! Gratulálok a tortasütőnek is, meg persze főleg az ünnepeltnek!

Nagyon szépek a fiúk, nekem is kettő van, kb. ekkorák, mint a tieid :)

68. _kleo_
2009. márc. 11. 22:08
Ha rajtam múlt volna, valószínűleg erről is folyna a krém. :) Köszönöm mégegyszer a segítséget!
2009. márc. 11. 21:17

Első tortához képest fantasztikus! Nagyon ügyes vagy. Az én első tortám úgy nézett ki, hogy szépen lefolyt a krém mellé. :P

Tényleg jobb nem zselatinnal kialakítani az állagot, nem az igazi akkor se, ha csak picit gumis tőle.

Igaz, a vaj hízlalóbbb, de azzal jó krémeket lehet készíteni. A lényege, hogy jó sokáig kell a robotgéppel verni, akkor szépen meg fog nőni a térfogata is.

Még egyszer gratulálok az első tortádhoz és a szülinaposnak is sok boldogságot. Nagyon édes a képen.

66. _kleo_
2009. márc. 11. 20:47
Mégegyszer köszönöm a tippeket, próbálkozok még vele, egyszer biztosan sikerül a tuti csokikrém is. :)
65. _kleo_
2009. márc. 11. 20:46
Tettem fel róla képet a kiváncsiaknak. :)
64. _kleo_
2009. márc. 11. 20:43

Van még itt valaki? S torta jó lett, szép lett, legalábbis első tortához képest. :) A krém tényleg kicsit gumis lett, de az íze jó volt. Legközelebb liszttel sűrítem, nem vacakolok a zselatinnal.


A piskótát én is úgy kész1tem, ahogy leírtátok, hogy előbb fehérje, aztán cukor, aztán sárgája, végül liszt, végig géppel verve. Ez a pofára fordítás jó trükk, ki fogom próbálni, mert én is mindig úgy járok, hogy a közepe magasabb.

63. Nattine (válaszként erre: 41. - _kleo_)
2009. márc. 11. 20:11
Na, mesélj, milyen lett a torta? :)
62. Katinkaboszi (válaszként erre: 59. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:31
Hali mindenkinek, én pedig megyek vacsorát összeütni a családnak :))
61. MelisUK (válaszként erre: 59. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:29
Szió! Én is lépek, puszilok mindenkit!
60. MelisUK (válaszként erre: 57. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 15:29

Nálunk nincs olyan kánikula nyáron, hogy ne tudjak sütni. Bár teljesen városa válogatja, ahol most élünk, itt elég magyaros az időjárás, csak a hőmérsékleti maximum alacsonyabb, a minimum pedig magasabb. De a nap rengeteget süt. (Bár mostanában odahaza kevésbé, inkább ott van brit időjárás.) Az angoloknál elviselhetetlen az idő, nagyon északon a skótoknál is, mi megtaláltuk a kellemes közepét.

Szerintem azért vannak odáig meg vissza a zseléért, mert ezt még ők is el tudják készíteni. :P A legtöbben még egy szendvicset se tudnak összedobni...

2009. márc. 11. 15:19
Mindenkinek további jó sütést, indulok az oviba :)
58. Katinkaboszi (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. márc. 11. 15:19
lehet azért olyan halvérűek és hűvösek, mert túl sok zselét esznek, ami pedig hidegen jó csak :DDDDD
57. Katinkaboszi (válaszként erre: 53. - MelisUK)
2009. márc. 11. 15:17
én azért készítem így nyáron,mert nem kell a sütővel bíbelődni mikor olyan hőség van, csak kikavarom és ezért teszek rá és a tejszínbe is gyümölcsöt, ekkor megeszik.
56. Katinkaboszi (válaszként erre: 49. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:14

annak bizony kell vagy 40 perc, én hústűvel szoktam megpróbálni, hogy kész van-e.


a nagy családnak van egy jó és könnyű receptem, bármire használható, liszt helyett szoktam fele-fele arányban de nagyon jó minőségű kakaót tenni és akkor csokis süti,


a tojásokat, amennyit akarsz, mondjuk 5 db-t megméred,

utána szint annyi deka vaj, cukor, liszt és egy sütőpor.

ez egy sima, de könnyű és laza keverttészta, de piskóta formát is adhat.


ha csak magában készíted, a tetejére apróra darabolt cukrozott diót rakj, mire megsül az egész, mennyei illata lesz és lehet akár kockára vágni, akár félhold alakúra, ami kimarad, azt a gyerekek megeszik egy kis pudinggal másnap.


minden sütemény akkora lesz, amekkora tepsibe rakjuk.

kisebb tepsi, magasabb tészta,

nagyobb tepsi, ugyanabból a tésztából, sokkal laposabb lesz.

55. MelisUK (válaszként erre: 50. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 15:13
Ez is nagyon gusztának tűnik kinézetre, de mi a zselét ki fogjuk hagyni teljesen a konyhából. De pl. itt a britek rajonganak érte, zselé imádók.
54. MelisUK (válaszként erre: 52. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:12
Én még meg se próbáltam cukor nélkül verni a tojásfehérjét. Így lestem el anyumtól. Nekem nagyon kemény lesz. Akkor nem lesz az istennek se kemény, ha egy icipici sárgája belekerül. Akkor az egésznek lőttek.
53. MelisUK (válaszként erre: 50. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 15:10

Nem, mert nem szeretjük a zselét. Egyszer készítettem mondjuk zselét gyümölcsdarabokkal, mert olyan jól mutat, de alig akart elfogyni.

A gyümölcsökből inkább sajtkrémes tortát (Piladelphia sajtosat) készítek (de ez is jó csokisnak is, vagy bárminek), vagy joghurtos tortát.

52. Nattine (válaszként erre: 48. - MelisUK)
2009. márc. 11. 15:08
Igen, az utóbbi időben én is így csináltam, hogy a sárgáját külön habosítottam, igaz, a cukrot abba tettem, nem a fehérjébe. Valahogy nekem a cukorral vert tojáshab sosem lesz olyan kemény, mint amiben nincs cukor.
51. MelisUK (válaszként erre: 41. - _kleo_)
2009. márc. 11. 15:08
Ha nem túl sok benne a zselatin, akkor lehet jó. De mi eleve a zselét se szeretjük épp az állaga miatt. Egyszer készítettem zselatinnal krémet, még az íze is másabb lett, valahogy íztelenebb lett tőle. És nekem meg is szaladt az a zselatin, mert még előtte sose használtam, nem tudtam, h mennyi kell bele.
50. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - MelisUK)
2009. márc. 11. 15:08

nem szoktál nyáron gyümölcszseléből tortaalapot készíteni és rá egy jó adag tejszínhab, benne gyümölcs?

nagyon finom, és lehet díszíteni a zselék színével megegyező cukrokkal, meg olyan kis apró díszítőkkel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook