Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudjátok hogy melyik ország hívószáma a +90...? Mert egy ilyen számról zaklat engem valaki, és már nagyon kezdem unni.... fórum

Tudjátok hogy melyik ország hívószáma a +90...? Mert egy ilyen számról zaklat engem valaki, és már nagyon kezdem unni.... (tudásbázis kérdés)

1 2
32. 64fa0801a6 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2009. márc. 11. 15:16
A hangot leveszem, de soha sem kapcsolom ki, és ennek is van oka, hogy miért...
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Marjann)
2009. márc. 11. 12:12

Én nem a zaklatás miatt húzgálom és kapcsolom ki:)

Megszokta mindenki,nem is hivnak....egyedül anya nem érti meg,hiába hiv éjszaka,nem tudok menni sehova 2 gyerektöl.Bár ö iszik.....na ezért,hogy ö se zargasson a hülyeségeivel az éjszaka kellös közepén,mert volt rá példa...ha bekerül a korházba arról tudok,ha spontán viszik be éjszaka,nem hiszem hogy telefonálnak onnan,mert azon kivül hogy bemegyek,sokat nem tehetek,bemenni meg reggel is betudok....

Nem vagyok rosszindulatú,de aki tudja milyen egy alkoholista családtag,föleg szülö,megérti amit teszek?!

2009. márc. 11. 11:32
A halkítással az a baj (vezetékes kihúzásával pláne), hogy én úgy érzem jól magam, ha bármilyen baj esetén akár éjjel is elérhet a család, vagy a barátok. Persze folyamatos zaklatás mellett nincs jobb megoldás:(
29. Marjann (válaszként erre: 28. - Syria)
2009. márc. 11. 11:31
Sajnos zaklatásos-feljelentéses üggyel kapcsolatban friss tapasztalatom van. A rendőrség nem igen tesz semmit, míg testi sértés nincs. Itt a telefon mellett egyéb mókás dolgokról (firkálás, ház előtt leselkedés, követés) volt, mégis jó fél évbe telt, míg egyáltalán idézésig eljutott az ügy. Szerencsére ez elég elrettentőnek bizonyult (lekopogom)
28. syria (válaszként erre: 20. - Marjann)
2009. márc. 11. 10:41

Igen, ez egy frappáns megoldás! De sajnos a rejtett számokkal nem lehet mit kezdeni, csak azt, hogy lehalkítjuk a csengőt. Így tudunk a zaklatás tényéről, de legalább jól alszunk.


Szerintem a feljelentés sem segít.


Egy időben engem is zaklattak, volt is tippem a számra. De a rendőrség a telefontársasággal karöltve sem csinált semmit.

27. Marjann (válaszként erre: 25. - 64fa0801a6)
2009. márc. 11. 10:02
A tudakozó nem mondhatja meg, hogy ki csörget, de ha van tipped és mondasz nekik egy számot, akkor megmondják, hogy ő volt-e vagy sem! (innentől jön a lentebb említett átirányítós trükk)
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - 64fa0801a6)
2009. márc. 11. 09:29
Miért nem kapcsolod ki a telefont?Én minden este 7kor kikapcsolom,söt a vezetékest is kihúzom:)
2009. márc. 11. 09:09
Engem meg egy jó ideje Valaki rejtett számmal zaklat, főleg éjszakánként, nappal soha...
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Gica86)
2009. márc. 11. 08:26

Ezt most találtam az iwiwen!TOVÁBBÍTOTT ÜZENET!!!Egy veszélyes trükkre szeretnénk felhívni a figyelmeteket. Ha

netán hívást

kapnátok egy számotokra ismeretlen személytől a mobiltelefonotokon

arra

hivatkozva, hogy a mobiltársaság által nyújtott telefonvonalat

ellenőrzik

ezért nyomd meg a #90, #09 vagy bármilyen más számot, akkor azonnal

szakítsd

meg a vonalat! Semmilyen gombot ne nyomjál meg! Ez egy szélhámos

cég, amely

miután sikerül valakit rávenni a fenti számok beütésére, egy

speciális

eszköz segítségével, képes hozzáférni az általunk használt SIM

kártyához és

így hívásokat indítani a mi költségünkre. A hírt a Motorola és

a Nokia is

megerősítette. Eddig majd 3 millió érintett mobiltelefonról van

visszajelzés. A bejelentés a CNN weboldalán is olvasható.

23. salabakter (válaszként erre: 18. - Gerna)
2009. márc. 11. 07:39
Épp ezért mondom,hogy nem feltétlenül külföldi szám.Sőt!
2009. márc. 11. 07:18

Én mailben kaptam az alábbi figyelmeztetést, hogy megint vannak mobillal kapcsolatos csalások.Olvassátok el hátha valakit már zaklattak:


ÉRTESÍTÉS


Február 5-én a Belgrádban megtartott Hitelcsalások megelőzésére vonatkozó Fórumon Marija Kusity a fórum elnöke és a Raiffeisen bank dolgozója a következő értesítést közölte:

„Engedjék meg, hogy felhívjam figyelmüket egy új fajta bűncselekményre, Európában már több ilyen történt, sajnos hozzánk is eljött.

A bűncselekmény folyamata a következő: a mobiltelefon kijelzőjén nem fogadott hívás jelenik meg. Erre az értesítésre sor kerülhet anélkül is, hogy a telefon megcsörrenjen. Ha a mobiltelefon tulajdonos, miután megnézte, hogy milyen számról van szó, és ha a hívószámok a következőek: +39..., +390..., +391..., +392..., +393..., +394...(ebben a konkrét esetben +393193260045 szám volt), de mindjárt kitörli a számot, abban az esetben további következmény nem lesz. De ha felhívja ezt a számot, a bűnözők áldozatává válik.


A konkrét esetben a mobiltelefon tulajdonosa jelentkezett az említett számra, és több mint 2.000 €-ós költsége keletkezett. Ugyanis ha jelentkezünk ezekre a számokra, nincs lehetőség rá, hogy megszakítsuk a vonalat, és óriási költségek keletkezhetnek a telefonszámlánkon.

A Belügyminisztériumtól kapott információk szerint már több ilyen eset történt nálunk is.

Megkérem Önt, hogy ezen esetek megelőzése érdekében, hogy minél több emberhez juttassa el ezt az információt.

2009. márc. 11. 07:13
A társkeresők is 90-es számok...és elég borsos az áruk!!! Én egy ilyenről kaptam sms-t egy pasitól aki szerint Dórinak hívnak és szeretne megismerni! A poén csak az, hogy nemrég cseréltem számot és ezt tényleg csak olyanonak adtam ki akinek fontos!!! Direkt titkosíttattam és 2-3 nap múlva már vmi üdüléssel zaklattak!
20. Marjann (válaszként erre: 11. - Buhu bahu)
2009. márc. 11. 06:50
Ilyen sajnos már nincs, nem tiltanak le számot...ez biztos, barátnőm játszott az exével zaklatósdit (mármint őt zaklatták). Volt olyan, hogy egy éjjel 35nem fogadott hívása lett. Egy jó módszert találtunk: éjjel (amikor tuti nem hívja senki) átirányítottuk a telefont a srác másik telefonjára, vagy a családja vezetékesére. 3nap alatt leszokott róla.
2009. márc. 11. 06:49
Engem egyszer valaki Irakból hívott, de épp nem vettem fel, azóta is sajnálom.
18. gerna
2009. márc. 11. 06:31
Rengeteg 90-es telefonszám van, Magyarországon is.
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Gica86)
2009. márc. 11. 06:27
Talán nem kellett volna megcsörgetni?!!Akkor nem zaklatna...szerintem cserélj számot,mert a központ sem tud mindent megoldani..
16. mabel
2009. márc. 11. 04:50
A 90-es nem az emeltdíjas?Mondjuk szexvonal?
15. 64fa0801a6 (válaszként erre: 7. - Lehoagi)
2009. márc. 11. 00:06
Én hozzáteszem, hogy mindenképpen írásban kell jelezni, tértivevényes levéllel feladva, így nem tudják letagadni, hogy megkapták, mert azt alá kell írniuk...
14. Gica86 (válaszként erre: 13. - Öszitél)
2009. márc. 11. 00:04

nem tudom mi legyen...nem próbáltam még

majd valamit kitalálok:)

2009. márc. 10. 23:58

Tudakozót nem probáltad?

Nekem is volt ilyen, de az Romániai szám volt. Először azt mondta a tudakozó, hogy nem adhatja meg, mondtam Neki, hogy legalább az országot mondja meg. Akkor mondta, hogy Romániai a szám, az mindig csak csörgetett és nem szólt bele, én azt csináltam, hogy 1 hónapra kivettem a telomból a kártyát, és elmúltak utána a csörgetések. Addig is a telefon azt mondta, hogy ez a szám nem kapcsolható.

12. Gica86 (válaszként erre: 11. - Buhu bahu)
2009. márc. 10. 23:48
Tényleg?????
2009. márc. 10. 23:39
hivd fel a kozpontot es mondd, hogy zaklat a szam es lebirjakk blokkolni, hogy tobbet ne hivjon
10. Gica86 (válaszként erre: 9. - Mint)
2009. márc. 10. 23:32
Köszi!!
9. mint
2009. márc. 10. 23:17
Torokorszag,ahogy az elottem szolo is irta.
2009. márc. 10. 23:13
szerencsére feltöltős vagyok, de lehet szólok nekik...az a biztos..köszi szépen
2009. márc. 10. 23:08
lehet jelenteni a szolgáltatónak, de a történet végét nemtom. Mármint, hogy noymoznak -e. azért is jelezd, hogy ha sok lesz a számlád, tudj hivatkozni, hogy szóltál!!! vagy naiv volnék!?!?!
6. Gica86 (válaszként erre: 4. - Angyalkák)
2009. márc. 10. 23:05
köszi!!Hát nem tudom mi lesz!:( Már nagyon unom!!!
2009. márc. 10. 23:05
Kaptam egy sms-t, amiben valaki azt írta angolul: Köszi Olga...erre én megcsörrgettem, (Ez egy 30as szám volt) Azóta hivogatnak egy +90-nel kezdődő számról, meg egy +20...szóval totál ki vagyok akadva...
2009. márc. 10. 23:02

Szia !

Ne vedd fel főleg ne hívdd vissza!!!mert ,kaptam egy körlevelet amiben figyelmeztettek ,hogy megint

vannak csalók. Attól kezdve levesz egy csomó pénzt és nem csak most hanem hetente...

2009. márc. 10. 23:01
Ez most komoly???? Ki a bánat hivogat engem Törökországból????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook