Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lúdtalpat hogy lehet megszüntetni? Milyen talp erősítő gyakorlatok vannak? fórum

A lúdtalpat hogy lehet megszüntetni? Milyen talp erősítő gyakorlatok vannak? (tudásbázis kérdés)


11. af3726302b (válaszként erre: 8. - Fiatal nő)
2009. máj. 25. 22:29
Szerintem meg nagyon is foglalkoztatja az embereket a lúdtalp.Hszen nem viselhetnek akármilyen szandált,papucsot,mert csúnya a lábfejük.Hogy téged ez nem zavar,hát...Biztos bakancsban jársz.
10. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Fiatal nő)
2009. ápr. 7. 20:46
Majd ha fáj a lábad, a gerinced, vagy a derekad (esetleg mindened), akkor zavarni fog. Amíg nem okoz problémát, általában senki sem foglalkozik vele...
9. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Ricsi92)
2009. ápr. 7. 20:45

A lúdtalp valószínűleg megmarad. Csak ha tornáztatod a lábad és hordod a megfelelő betétet, nem lesznek fájdalmaid.

Az adatlapod szerint budapesti vagy. Ha írsz privátban, segítek, akár már most csütörtökön megnéz orvos, felírja a neked való betétet és el is készítik. Nem kell várnod egy hónapot:)

2009. ápr. 7. 19:27
Én már egy életre lúdtalpas leszek. De engem még sosem zavart...
2009. ápr. 7. 19:26

Hello!


17 éves vagyok és régóta van lúdtalpam, de eddig nem törődtem vele. Most eléggé lábterhelő sportot kezdtem el 4 hónapja, a nagy terhelés miatt fájt az egész lábam. Tegnap tudtam meg, hogy a lúdtalp miatt van a fájdalom, kaptam beutalót ortopédushoz, de több mint 1 hónapot kell várnom.

Meg lehet szüntetni ilyen korban a lúdtalpat? Elkezdtem a talp edzést és addig csinálom ameddig nem áll görcs közeli állapotban a talpam. Persze amint lesz betétem hordani fogom. Régebben azt olvastam, h az ember 26 éves koráig nő, szóval remélem van még reményem mert most még futni is nehezen tudok.

2009. márc. 11. 10:37
Lúdtalpbetét, ahogy az előttem szóló leírta. Bár gyermekkoromban évekig hordtam a betétet, még is nagyon sokat fáj a talpam még mindig.
2009. márc. 10. 20:42

Első körben kérj egy beutalót a háziorvostól az ortopédiai szakrendelésre. Utána egy időpontot az ortopédián, ahol a szakorvos vizsgálat után eldönti, hogy milyen fajtájú lúdtalpbetét kell neked. A lúdtalpbetétek egy része felírható receptre és így kb. 50%-os támogatottsággal vásárolható meg.

A másik megoldás, hogy kikerülve az orvosi procedúrát, egyenesen gyógyászati céghez fordulsz, ahol segítenek eldönteni, hogy milyen betétet viselj. Budapesten lehetőség van számítógépes vizsgálatra is (ha érdekel, priviben írok elérhetőséget), ami pontosan megmutatja, hogy hol terheled a talpad, ehhez jön a szakember kézi "vizsgálata", majd a lúdtalpbetét elkészítése.

Nem kell 6 havonta újat készíttetni, a lúdtalpbetétek kihordási ideje egy év. Amennyiben nyom valahol, kényelmetlen, vagy ellaposodott, vissza kell menni vele oda, ahol készítették, korrigálni tudnak rajta (illetve ez a betét fajtájától függ).

És akkor egy kis torna addig is, amíg eldöntöd, hogy mi legyen:D (Jelzem, magától soha, de tornával sem fog meggyógyulni, csak javulni a helyzet, a lúdtalpbetét viselése elengedhetetlen.)

A következő gyakorlatok elősegítik a láb helyes terhelésének kialakulását a talp három pontján:



• Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, a két sarkat egyszerre felemeljük. (Lábujjhegyre állás)

• Lábujjhegyre állás felváltva jobb és bal sarokemeléssel.

• Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, egyszerre mindkét lábbal sarokra állunk.

• Sarokra állás váltott lábbal.

• Álló helyzetben egyszerre mindkét lábon lábujjhegyállásból sarokállásba gördülünk, majd vissza.

• Párhuzamos lábfejjel egyszerre a külső talp élekre állunk, a felemelkedett lábujjakat erősen behajlítjuk - kinyújtjuk.

• Mindkét lábbal egyszerre lábujjhegyre állunk, a sarkakat széthúzzuk, és széthúzva visszaengedjük a földre. Széthúzott sarkakkal ismét lábujjhegyre állunk, a sarkakat a levegőben közelítjük, párhuzamos lábtartással visszaereszkedünk a talajra.

• Ülő helyzetben párhuzamos lábtartással indulva a jobb láb ujjaival végigsimítjuk a bal lábfejet a külső bokától az ujjakig, majd ellentétes lábbal. • A gyakorlatot álló helyzetben is végezzük el.



JÁRÓGYAKORLATOK:



• Magasra felhúzott sarokkal, apró lépésekkel lábujjhegyen járunk.

• Mackójárás: a talpak külső szélére nehezedve, erősen behajlított lábujjakkal, apró lépésekkel - dülöngélve - járunk.



JÁTÉKOK:



• A földön ülve egy labdát a két talpunk közé fogunk, lábbal kissé feldobjuk, megpróbáljuk a talpak közé zárva elkapni.

• A földre helyezünk egy zoknit, ülve a lábujjainkkal megfogjuk a zokni két végét, megmarkoljuk, felemeljük és széthúzogatjuk.

• Ülve a földről, egyik lábunk ujjaival egy ceruzát "felmarkolunk", felemeljük a levegőbe és megkíséreljük a másik lábunk ujjaival átvenni, majd fordítva.

• Állva mindkét lábunk ujjaival egy-egy kis golyót megmarkolunk. A golyókat fogva néhány lépést a talpunkon sétálunk.

• Apróra tépett, földre szórt papírdarabkákat egyenként lábujjal felszedegetünk.

A gyakorlatok egymásra épülnek, ezért a sorrend betartása, illetve a teljes gyakorlatsor elvégzése nagyon fontos!

2009. márc. 10. 20:37

Felnőttkorban megszüntetni már nem lehet.

Esetleg lúdtalpbetétet hordhatsz,de tornával csak a még fejlődésben lévő gyermek lába gyógyítható meg...

2009. márc. 10. 20:34
Lábujjakkal először nagyobb, majd kisebb tárgyakat megfogni és tartani. Speciálisan a lúdtalpas lábra készített talpbetétet hordani és 6 hónaponta újat készíttetni. mivel helytelen a tartása, a talpbetét a helyes tartásra kényszeríti azt, míg meg nem "tanulja" a talp, hogy kell állnia.
2009. márc. 10. 20:30
külső lábélen járás, lábujjhegyre-sarokra állás váltogatva, minden nap ismételve.
2009. márc. 10. 20:28
A lúdtalpat hogy lehet megszüntetni? Milyen talp erősítő gyakorlatok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook