Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 38 hetes UH-n vesemedence-tágulatot fedeztek fel a babám veséjében! Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok? fórum

A 38 hetes UH-n vesemedence-tágulatot fedeztek fel a babám veséjében! Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


21. Szamó (válaszként erre: 20. - Rzsi)
2009. dec. 10. 08:51

Igen, borzasztó!

Inkább engem műtenének meg 5x, mint a gyerekeimet akár 1x is!


De sajnos nincs mit tenni..... Könyörtelen az élet! Két fiam van, mindkettőnek át kell esnie rajta..........

20. rzsi
2009. dec. 10. 07:48
Akkor sajnos már neked is ismerős a műtét körüli eljárás!
19. Szamó (válaszként erre: 18. - Rzsi)
2009. dec. 10. 07:37

Köszi a választ és a tanácsot!


Sajnos Gergőmet is műtötték anno, 5 hetesen, ismerős a cumi téma. Neki gyomor műtétje volt........

18. rzsi
2009. dec. 10. 07:24
nekünk nem ilyen volt,nálunk azonnal össze is varrták a derekánál a sebet "csak"azt a kis zsákot műtötték le.De javasolni tudom hogy próbáld meg rászoktatni a cumira mert mint minden műtét előtt ők sem ehetnek.Nálunk már előző nap éjfélig ehetett utoljára és a műtét napján 6-ig adhattam neki inni.11-után került ő sorra és egy 4 hetes pici baba addigra már nagyon éhes tud lenni.Ekkor jött a cumi amire ő azt hitte hogy cici küzdött is vele szegénykém de elfáradt és bealudt.Ráadásul olyankor nagyon nehezen telik az idő egy örökkévalóságnak tűnik.
17. Szamó (válaszként erre: 16. - Rzsi)
2009. dec. 9. 20:12

Sajnálom...... De örülök, hogy már jól vagytok!


Írnál a műtétről?


Állítólag Bencének valami olyasmi lesz, hogy egy csövet vezetnek ki a derekánál, ahol majd távozik a vizelet. Ez így marad hetekig-hónapokig, majd újabb műtét vár rá, amikor plasztikázzák.


Nektek is hasonló volt?

16. rzsi
2009. dec. 9. 20:09

Szia!

Az én kislányom zsákvesével született,ami annyit jelentett,hogy volt egy"kis zsákocska a veséjén amibe pangott a vizelet.Sajnos miután megszületett ez nem húzódott vissza és 4 hetesen megbűtötték,Hála Istennek azóta nincs semmi bajunk.Járunka kötelező kontrollra és ennyi.

15. Szamó
2009. dec. 9. 19:44

Sziasztok!


Dec. 3-án megszületett kisfiam, akinek már magzati korában megállapították, hogy a bal veséjében pyelectasia van. Sajnos a terhesség folyamán nőtt, de a nőgyógyászom biztatott, hogy ha megszületik jól kipisili magát és valószínűleg magától elmúlik. Utolsó UH-n 18 mm-es volt a tágulat.


Születése után (tegnap) a gyermek főorvos csinált neki UH-t és nagyon elkeserített. Szerinte olyan fokú a tágulat, hogy műteni kell! Most már 36 mm-es volt és szerinte a vese is károsodott. Hétfőn megyünk a megyei kórházba vizsgálatra, ott döntik el, hogy kell-e műteni és ha igen, akkor mikor.


Volt már valakinek ehhez hasonló? Mármint ilyen nagyfokú tágulat. Lécci írjatok!!!

14. v.kler (válaszként erre: 13. - Smumika)
2009. márc. 10. 14:59

Szia!


Köszönöm Neked is, hogy leírtad a tapasztalataid! Minden elismerésem, hogy ezen végigmentetek, de az a lényeg, hogy minden rendbe jött! Azért remélem velünk kevesebb gond lesz...Nálunk minden rendben volt az eddigi uh-kon...

Egyébként nagyon helyesek a gyerkőcök! :-))

2009. márc. 10. 14:53
Szia!Nyugodj meg nem lesz semmi baj lehet ha megszületik megcsinálják az uh ot nem lesz semmi ha lesz is eltünik.Erre leirom az én történetemet bár nem akarlek ezzel megijeszteni .Mikor én terhes voltam 18 hetesen mentem uh-ra és a babánál mindkét vesénél problémát találtak nyiregyen és átküldtek debrecenbe 1 hét mulva meg nézték 19 hetes voltam ott is látták mindkét vesébe azt mondták egy hét mulva megint jöjjek de lehet meinditják a szülést mert nem tudják mi az lehet tágulat lehet valami más.Egy hét mulva visszamentem bár úgy hogy lehet ott is maradok de megint uh és mondták hogy nem lett nagyobb és már csak az egyik vesénél látszik jobban így hazamehettem de 2-3 hetente uh hogy tudják követni mi történik a babával.Szerencsére semmi baj nem történt szépen fejlödött. 2hétel szülés elött a dokim befektetett mert már megfogadtam nyiregyen és ragaszkodtam ő hozzá.2 hétel szülés elött befeküdtem hogyha megindulna a szülés akkor ott legyek és ha kell megcsászároznak ne fáradjon el a baba.Kiírt időpont elött 3 nappal szültem simán könnyen és nagyon ügyes volt a baba 3.85-tel lett meg 53 centivel.:) Az volt a legelső hogy megszülettet lepisilte a szülésznőt:)elöször meguh-ták és mondták hogy az egyik vesében vagy ciszta vagy daganat van nem tudják a másik pyelontágulat.Át is vitték a gyerekosztályra vérvételek uh-gok minden nap.5 nap MRI vizsgálat amiből nem derült ki semmi hogy mi az következő másfél hétben hólyagfeltöltés vese vizsgálat de még nincs eredmény szerencsére azért szépen fejlödött nem sokat vesztett a sulyábol evett szépen pisilt rendesen Mikor nem tudták megállapitani mi van a jobb vesével átvittek minket debrecenbe a klinikára .És ott vérvétel uh és egy utolsó vizsgálat CT de semmi .Akkor már mikor átkerültünk a klinikára megmondták meg fogják müteni készüljek fel de elötte megcsinálják a ct-t hátha megtudják mi az .1 hónaposan megmütőtték és mikor kijött a doki örömmel mondta nem daganat hanem ciszta volt ez de a vesét ki kellett venni mert teljesen tönkretette mivel nőtt a ciszta és a vese nem müködött nem is müködne de a másik tökéletesen müködött sőt müködik pedig van benne pielontágulat .Nem mütik meg mivel jol müködik a veséje az az egy ha esetleg valami gond volna vele megmütik de az rutin mütét volna .Nincs gond vele nem fáztunk fel eddig csak egyszer de hamar meggyogyult és most 6 éves lesz a kisfiam sokáig viszatudja tartani a vizeletét nincs gondunk a vesével.Úgyhogy jól vagyunk.Te se aggodj nem lesz semmi gond a babával .Meguh-zák majd.
12. v.kler
2009. márc. 10. 14:34
OK! Mindenkinek nagyon köszönöm a biztatást! Jó olvasni, hogy nem lehet belőle nagy gond. Erős babám lesz, biztos kinövi majd! :-)
2009. márc. 10. 14:28
Nekem ikerkisfiaim vannak. Az egyiknek is volt, UH, aztán a legközelebbin már nem volt látható. Már 7 évesek és minden rendben. Persze minden eset más, nyilván majd meg kell nézetni. Ne aggódj! :)
2009. márc. 10. 14:28
Ha telődik a hólyag, akkor nagy baj nem lehet. Ha súlyos fokú elzáródás lenne, már UH-n is látható lenne a vesekárosodás. A vesemedence-tágulat elfolyási akadályt jelez, ez nagyon gyakori, általában átmeneti.
2009. márc. 10. 14:27

szia!


a fiamnak mindkét veséjében volt, de már semmi gond, ez fiúknál tényleg gyakori,akkorvan baj ha folyamatosan nő és nagyra! de az már ekkora kiütközik,szóval ne aggódj! :)

8. Mokka78 (válaszként erre: 2. - V.kler)
2009. márc. 10. 14:27
Nálunk 9 mm ers volt és el is múlt!
2009. márc. 10. 14:24
A fiam ovis barátjának is efféle volt,semmi baja nincs már 6 éves:))időnként ellenörzik aztán annyi:)
6. v.kler (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2009. márc. 10. 14:23
Jajj, de szép gyerekeid vannak! :-)) Gratulálok! :-)))
2009. márc. 10. 14:22

Sziasztok!!


Én is hasonlókat olvatam róla, de tudjátok milyen egy kismama?? Állandóan azon aggodalmaskodik, hogy minden rendben legyen a kicsivel...

Azért köszönöm a nyugtató szavakat...kezdek megnyugodni...

2009. márc. 10. 14:19
Szia, nyugodj meg, unokatesóm kisfiával ugyanez volt. Pár hónapos korára visszahúzódott, uh-val időnként nézték, de külön gyógymód nem volt rá, és panaszaik sem voltak ez miatt.
2009. márc. 10. 14:18
Nálunk is kiszűrték a kisfiamnál, de akkor már 1 hónapos volt. Szerencsére kinőtte, nem lett semmi gond vele.
2009. márc. 10. 14:17

Pontosabban ez olvasható a leleten: Jobb oldalon 8 mm-es pyelectasia. Kp. hólyagtelődés látható.

A doki nyugtatott, hogy ezt fiúknál gyakran előfordul, és nem okoz gondot. Én mégsem tudok megnyugodni...

2009. márc. 10. 14:15
A 38 hetes UH-n vesemedence-tágulatot fedeztek fel a babám veséjében! Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook