Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszország fórum

Olaszország (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2006. nov. 3. 21:51

Orulok,hogy tetszett Ravenna ès Dante sirja miutàn èn itt èlek Ravennàban.Egyèbkènt imàdom olaszorszàgot.Minden kis nègyzete egy kicsi a tortènelembol.Nèha ha olyan helyen jàrunk olyan èrzèsem van mintha vissza mentem volna az idoben:)

Puszi,Kata.

2006. nov. 3. 21:31

Szia! Nagyon jó lehet olaszban élni...!


Én először 17 éves koromban voltam, szerelemittasan, társasággal. A Comacchió-i tó közelében volt egy kemping, ha jól emlékszem, Camping Florenz, onnan indultunk ki. A starnd borzalmas volt, koszos, förtelmes. És én akkor láttam először a tengert! Lehangoló élmény volt! És az is, hogy hullámtörőket "építettek" kövekből, és ezért nem is hullámzott a tenger.

Nemtetszési sorrendben írom.

Voltunk Firenzében, hát, az akkori fejemmel nem tetszett, mert büdös volt és koszos, és rengetegen voltak a város főterén.

Ma bizonyára jobban értékelném...

Aztán voltunk Ravennában, na ez már tetszett, főleg, mivel imádtam Dantét, azt hiszem, itt láttuk a "sírját", meg a mozaikokat, nagyon tetszett, ami rémlik belőle...

Velence: imádtam! van egy bizonyos varázsa, már-már mesebeli.

És Róma: amióta csak hátravetettem a Trevi-kútba az érmét, visszavágyom, és ha törik, ha szakad, vissza is térek egyszer. Nagyon megfogott, beleszerettem. Róma egyszerűen csodás!


Átutazóban többször is voltam Olaszországban aztán később, most legutóbb Korzikára menve, és hazafele megálltunk megtekinteni a pisai ferde tornyot. Először kicsit sajnáltam, hogy este tízkor értünk oda, de aztán mégis jó volt, mert olyan sejtelmes volt a sötétben a környék, az emberek még éjjel is lézengtek, mármint a turisták, nézelődtek, kellemes volt, sőt, inkább klassz! :-)


Egyszóval: Olaszország a szívem csücske, és tervezem egyszer még Toszkánát, valamint a déli partvidéket.

2006. nov. 3. 21:06

Sziasztok.Vagyunk pàran akik olaszban èlunk ès biztos sok forumozò volt màr olaszban nyaralni.Kivàncsi vagyok minden vèlemènyre:)

Pussz.Kata.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook