Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszország fórum

Olaszország (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. aug. 7. 21:36

sziasztok!meg szeretnélek kérni titeket,hogy küldjetek nekem saját tapasztalat révén összegyűlt jó illetve olcsó apartmanokat olaszországban!


előre is köszönöm!!!!

2011. nov. 26. 03:42
mar regebben eltem ott es sajnos azota nagyon sokat valtozott olasz rossz iranyban,tudod inkabb melyik orszagot ajanlanam?uk vagy irorszagot,ott sokkal tobb lehetoseged van boldogulasra es elobbrejutasra,
181. pmarker13 (válaszként erre: 178. - D41005143d)
2011. nov. 13. 19:08
Üdv. Barátommal szeretnénk kinnti munkát. Láttom élt is kinnt Olaszországban.A barátomnak kinnt él a családja és ugy volt mi is kikoltozünk de sajnos ősszevesztek. De annyira beleszeretünk Olaszországba minden nyarunkat ott toltjük ha tudd kérem segitsen...
2011. nov. 4. 08:20
barmilyen helyet is nezel meg olaszban szep elmenyekkel fogsz hazaterni/eltem ott es bejasrtam egesz olaszt,nagyon gyonyoru egy orszag.csak assisi nem tetszett.
179. S_Anett
2011. okt. 29. 16:11

Sziasztok! Szakdolgozatomhoz készítettem Olaszországról, és Velencéről kérdőívet, aki "olasz mániás" és van 5 perce, megköszönném, ha segítene azzal, hogy kitölti :) Teljesen anonim a kérdőív. Előre is köszönöm!


[link]

2011. okt. 28. 13:06
olaszba tok mindegy,hogy mikor mesz,mert nyaron mindig tele van turistaval.ne zavarjon a sok ember korulotted,elfersz kozottuk.ki ne hagyd velencet ha teheted,de ha megteheted amalfi coast/del olasz riviera/ okvetlen latogass el/tudpm nagyon draga/ hisz eltem ott,s azota is visszajarok.de ajanlani tudom meg a tavakat is/lake como,lake maggiore/.olaszorszag csodalatosan szep.
177. gabi...
2011. szept. 20. 18:41

Valaki segítsen.

Bibionei önkormányzat elérhetősége kellene.

Köszi

2011. szept. 8. 12:30
Muggia / Olaszország / San Bartolomeo /Camping /
175. Kitty1975 (válaszként erre: 174. - Ilba24)
2011. szept. 8. 12:20

Lehetőleg ne hét végén menjetek, mert akkor mindenütt még több turista van.

Veronában nem szabad kihagyni az Arénát és persze Júlia házát. Ez egy XIII. században épült emeletes ház, belül a híres nevezetes erkéllyel. Érdemes az épületbe bemenni (külön belépő), mert érdekes látni, hogy abban az időben hogy építkeztek. (Valójában persze nem Júlia háza, hiszen a történet csak Shakespeare fentáziájában szüületett meg). Jó ötlet felszállni egy városi turistabuszra, ami szépen körbevisz mindenűtt, megszakíthatjátok, majd folytathatjátok az utat.


Velencében a Szent Márk tér nevezetességei az Óratorony, a Harangtorony, a Szt. Márk Bazilika (érdemes be-, illetve felmenni),

majd a Doge Palota, ennek másik oldalán a Sóhajok hídja meg persze a Rialtot se hagyjátok ki. Aztán csak csavarogjatok vaktában az apró utcák között. Mindenütt csak gyalogos forgalom van, illetve a gondolák, vaporettók a csatornán.

Érezzétek jól magatokat!!!!!

174. ilba24 (válaszként erre: 170. - Zsuzska1979)
2011. aug. 23. 21:55

Sziasztok!

Mi Caorleba megyünk szeptember 10-17 között.


Mi is szeretnénk onnan átmenni Velencébe majd Veronába.

Tudnátok tanácsot adni,hogy mit érdemes megnézni?


Meg az érdekelne még,hogy melyik nap érdemes menni?

Hétköznap,hétvégén?

173. 1e8bb72856 (válaszként erre: 172. - Zsuzska1979)
2011. aug. 10. 17:25

Nem voltál személyeskedő. Szivesen válaszolok mindenre.Ha autóval mentek,van egy bevásárlóközpont,Marcon felé kell lemenni a tangenciális autópályáról,ott van egy nagyon jó kajálda és a presszójában nagyon finom a kávé és a tramezzinijük világszám,jól tudsz ott vásárolni is!Amikor mentek remélem tart még a leárazás,most voltam nemrég, egészen hetven százalákig leáraztak mindent.Ha nem tudsz oda eljutni,akkor Velencében keresd a BREK étkezdét,mert ott jókat lehet enni,ahogy irtam,olcsón,illetve nagyon sok helyen árulnak pizzaszeleteket is,azok olcsóak,és finomak! Az éttermekkel vigyázzatok,csak oda menjetek be,ahol sokan vannak,és főleg helyiek!Sok a turistacsapda,mirelit kajával.Muranoban és Buranoban jók az éttermek,ott is inkább a kisebb,családiasabb helyeket keresd,kerüld ahol sok a turista.Nézz belke nyugodtan mások tányérjéba,mielőtt beülsz, a látvány már magáért beszél sokszor.A Pazzale Roma most átépités alatt van,ezért parkolóházban tudsz megállni,kissé bonyolultan,én azt javaslom márcsak az ára miatt is, hogy tedd le az autót Mestrében, szállj buszra, a kempingel előtt mindnek van megállója, és ott biztonságos parkolni is a környékükön. A busz egy nagy pályaudvarra érkezik,ahonnan egy kis magasvasúttal juttok be a központba,nagyon jópofa,összesen két megállója van, a végállomása Velence, kb három perc.Összeköti a parkolót a várossal.Itt a nagy pályaudvarnál is találsz nyitott parkolókat,de elég drágák,azt inkább leeszitek szerintem,vagy bemész a Dózse palotába,vagy más múzeumba.Vaporetto viszont oda a buszpályaudvarra közvetlenül megy, Velencében felszállsz,és ott tesz le, mehetsz az autódhoz.Bizonyára logikus módon befelé is működik ugyanez,de én kisvasúttal szoktam menni,mert az szinte ötpercenként jár, este visszafelé látványosabb a vaporetto.

Érdemes napijegyet venni, kb 16 euro, és az korlátlanul jó mindenre, mert csak egy vaporetto kb 6 euro,nem éri meg,és sok az ellenőr.A napi és más jegyeket nagy jegyárusitóknál tudod megvenni közvetlenül ahol kijössz a kisvasúttal, el sem tudod téveszteni.Nem vágyom vissza,illetve oda nem,ahol voltam, dél Olaszország nagyon szép,legközelebb Szardiniára megyek!Bármit kérdezel még,válaszolok szivesen.

172. Zsuzska1979 (válaszként erre: 171. - 1e8bb72856)
2011. aug. 1. 16:02

Köszönöm az infókat.


Azt hiszem félreérthető voltam. Természetesen autóval, megyünk ( férjemet rá sem lehetne szedni buszos útra). Velencével kapcsolatosan vagyok tanácstalan. Hogyan éri meg jobban? Biztosan van valami helyi járat és azzal menni Velencébe, majd Vaparettoval vagy menjünk autóval, leparkírozunk (hol? mennyiért?)és Vaparettoval?


Tudom, hogy Velence nagyon drága, de nam akarnám kihagyni. Jó, hogy írod ezt a McDonald's jellegű kajáldát.


Még ami nem tiszta, hogy szeretnénk menni Gulliverlandiába is, de töb féle időpontot írnak a nyitva tartásra. Van ahol azt, hogy szeptember 11-ig van nyitva, van ahol azt, hogy 15-ig. Mivel 10-én fogunk érkezni jó lenne tudni.


Előre is nagyon-nagyon köszönöm válaszod!


Írigyellek, hogy éltél kinnt, nem vágysz vissza?


Én is éltem külföldön, de nekem még mindig a szívem szakad meg, hogy vissza kellett jönnöm, pedig már 7 éve hazajöttem, de még mindig álmodok arról az időről.


Ne haragudj ha túl szemeélyeskedő voltam:)))

171. 1e8bb72856 (válaszként erre: 170. - Zsuzska1979)
2011. júl. 30. 18:41
Szia Zsuzska! Ha érdekel privátban is megirom,vagy adok több infot,de itt is megteszem,hátha mást is érdekel. Személy szerint én nem kedvelem a buszos utakat,bár kényelmesebb abból a szempontból,hogy nem nektek kell vezetni.Az autós utazásnál ott és akkor állsz meg,amikor akarsz,láthatsz út közben is szép dolgokat Ausztria vagy Szlovénia felé,mindegy merre mész,bár a Szlovénoknál olcsóbb az üzemanyag. Autó esetén kalkuláld be a pályadijakat,Olaszországban Lignanoig azért nem vészes,ha Szlovénia felé mész,akkor oda előre is megveheted egy autópálya ügyfélszolin a jegyet,mert nem rendszámra adják. Augusztusban és szeptember elején előfordulhatnak dugók,mert az összes olasz ilyenkor megy szabadságra,és egyszerre elindulnak az összes tengerpartjukra a nem tengerparti városokból pihenni.Lignano szép,ott biztos jól fogjátok érezni magatokat!Gyerekbarát hely, a tengerpartja sekély,lassan mélyülő.Velencébe nem érdemes bemenni autóval!Nagyon jó a buszközlekedése,sűrűn járnak buszok a városba akár Mestréből is,ami Velence külvárosi része. A parkolóházak igen drágák,megvan viszont az az előnye,hogy kényelmesek,addig maradsz a városban,amig akarsz,igy láthatod az éjszakai Velencét is,aminek párja nincs hangulatban és látványban.Étteremben Velencében enni ..nem javaslom! Tudok pár helyet,ahol nem a turistákra vannak specializálódva,de nehéz megtalálni,és ezek ugyan jobb áron vannak,mint a többiek,de még igy sem olcsók. Jót lehet étkezni viszont a nagy Centro Commercialekban,ezek a nagy bevásárlóközpontok, self service kiszolgálással,finom ételekkel,jó áron. Esetleg a kis közértekben kiváló sonkákat tudtok venni egy kis sajttal,olajbogyóval,frissen sült bagettel,de vigyázzatok,az utcán enni nem ajánlatos,a polgármester betiltotta,büntetnek.Én ugyan nem láttam ilyet,de az nem jelenti azt,hogy nincs.vagy találtok még BREK nevű étkezdéket,ez olyan,mint nálunk a Mc Donalds,csak olasz kajákkal.Ha bármi kérdésed van,jegyvásárlásokkal,hajózással,közlekedéssel kapcsolatban keress meg,akár te,akár más,segitek szivesen,éltem Olaszországban.Jó utat!!!
2011. jún. 22. 07:22

Nem olcastam vissza a fórumokat, mert friss információkra lenne szükségem.


Mi Lignanoba megyünk szeptember 10-17 között.


Szertnénk elmenni Velencébe is. Több helyen is olvasgattam, de tanácstalan maradtam.


Hogy lehet jobb árban kijönni, ha busszal megyünk vagy autóval.


Ha autóval akkor mennyi a parkoló díj és onnan kell-e még valami kölekedési eszközzel menni vagy sétálva is lehet?


Köszönöm a válaszokat és bármilyen más jellegű jó tanács információ érdekelne.

2011. jan. 7. 18:23

Sziasztok!



Az Olasz Meló című műsor helyszíneinek újralátogatását tervezzük az idén nyáron.


Arra gondoltunk, hogy egy könnyed nyaralás formájában újra felkeressük azokat a helyszíneket, ahol a műsor forgatásakor jártunk, felfedezzük azokat a gyönyörű vidékeket és megkóstoljuk az ételeket, amiket Csiszár Jenő és Alessandro Arena főzött a műsorban, de most úgy, ahogy a helyi Mamma-k és Shéfek készítik.


Egyszóval elmegyünk, mindent megnézünk, megkóstolunk és kipróbálunk.


Ha van kedved, te is gyere velünk!


További információt ezen az oldalon találsz:


www.3pluszt.hu/olasz_rezso

168. Ancika (válaszként erre: 166. - Timdzso)
2010. aug. 9. 09:50
valóban rövidebb és gyorsabb az út, majdnem végig autópálya van. matrica van, fél éves és azt hiszem kb. 40 euróba kerül. de kalkuláld be a horvát autópálya díjakat is, náluk kapus megoldás van.
167. mkjudit
2010. aug. 8. 11:28

Sziasztok!

Én is tanácsot kérnék tőletek!

3 és 8 éves gyerekkel mennénk Róma melletti tengerpartra,ahol tiszta és homokos a part és Róma is közel van,ha kirándulásra kerülne a sor. Ki járt már arra,esetleg ha konkrét szálláshely is van ami tetszett ,minden érdekelne.Előre is köszönöm.

166. timdzso
2010. aug. 5. 22:01

Sziasztok!


Segítséget kérnék tőletek.Mennénk Bibionéba,mint eddig már elég sokszor.:)

Viszont eddig mindig Ausztria felé mentünk.Most szeretnénk kipróbálni a Szlovén útvonalat.Ahogy az útvonaltervező írja jóval rövidebb és gyorsabb.

Az volna a kérdésem,hogy valóban így van-e?

Valamint,hogy mennyibe kerülnek a Szlovén autópálya díjak?

Az összesre egy matrica van mint nálunk,vagy kapus megoldás van-e?

Plusz minden jó tanácsot szívesen látok.

Előre is köszönök minden hozzászólást.

2010. ápr. 4. 14:03
Nézd meg a spiaggialunga.it cimet, ha érdekel segítek! Nagyon szép hely! Voltam ott!
164. juiceee
2010. febr. 13. 21:16
Sziasztok szeretnék segítséget kérni ,párommal szeretnénk Gargano környékén nyaralni a nyáron, nem feltétlenül egy hetet, inkább csak 5 napot de ha valaki tud olyan helyet ahol, van olcsón egy hetes szállás azt nagyon megköszönném, ha leírná nekem :) A szállás felszereltségével kapcsolatban semmiféle különleges igényünk nincs :) főleg Vieste, Mattinata, és Pescici környéke érdekelne :)
163. d7c2974ab9 (válaszként erre: 161. - Mkjudit)
2010. jan. 13. 00:21

A Garda-tó isteni hely, csodálatos!

Főleg a déli oldalon található kis falvakat ajánlom, de fontos, hogy normális cipőben induljon el bárki oda, mert a terepviszonyok elképesztőek :-)))))

162. Bara89
2010. jan. 12. 23:16

Sziasztok.

Szeretnék Olaszországban eltölteni pár napot. Találtam is egy remek szállást Rómában. A hozzá legközelebb lévő repülőtér a Leonardo da Vinci-Fiumicino reptér. Az a gond hogy fogalmam nincs hogy a reptérről hogy juthatok el a szállásra, ami 43percnyire van tőle, autóval. Ami nekem nem jó. Az útvonaltervező használhatatlan, a tömegközlekedéssel kapcsolatos utakat nem ismeri fel. Többféleképpen is rákerestem a neten. Valahol azt írták hogy a nagyobb városokon vasútvonal fut végig, városokon belül pedig metroval és busszal lehet közlekedni. De a vasút menetrenddel sem mentem semmire. A segítségeteket szeretném kérni. Ha valaki tud segíteni írja már le nekem hogy hogyan keressem meg a megfelelő útvonalat vagy hogy hogyan juthatok el az adott címre. Gyalog több mint 5,5 óra, szóval mindenképpen kikell valamit találni.  Válaszaitokat előre is köszönöm.:) Bara

161. mkjudit
2009. szept. 30. 13:35

Sziasztok,

ha valaki rátalálna ismét erre a fórumra,akkor segítsen nekem.Jövő nyárra tervezek családommal egy dél-olaszországi nyaralást.Hová érdemes utazni egy 7 és egy 2 éves gyerekkel.Én már voltam ott egyszer egy osztálykirándulás alkalmával(Róma, San Marino,Velence,Rimini,Spiazzi..)és a férjemmel nászúton is ott voltunk a Garda tónál.Egyszerűen imádom.Azóta vágyok vissza.

160. tomptibi (válaszként erre: 153. - E5f926c705)
2009. máj. 30. 16:27

Szia!

Mi július 10.-én éjfél tájba indulunk Szombathelyről,és úticélunk a Rómától 50 km-re délre lévő tengerparti nyaralóhely Anzio. Útközben érintenénk Ferrárát és Itália gyöngyszemét Orvietot. Számunkra főnyeremény lenne,ha valakivel együtt tudnánk autózni,már csak a biztonságérzet miatt is. Mi a szállást már lefoglaltuk,onnét próbálunk kisebb-nagyobb kirándulásokat tenni,pl.Roma,Nápoly,Pompei.

Amúgy mi Ausztrián keresztül szoktunk utazni Olaszországba,ezt az utat többnyire ismerjük is.

159. Ancika (válaszként erre: 158. - E5f926c705)
2009. máj. 23. 12:17
gúglizz :)))
2009. máj. 22. 10:50
mennyibe kerül egy éjszaka 2 főnek kempingben kb? Július második felében megyünk.
2009. máj. 16. 11:59

Sziasztok!

Tud valaki árakat írni, hogy most milyen árak vannak?

156. Ancika (válaszként erre: 155. - E5f926c705)
2009. márc. 5. 10:42

nem, ne is próbálkozzatok vele, úgy megbüntetnek :((

szlovénia nagyon szép, mi két éve voltunk piranban, gyönyörű!!!! :DD a szlovénok nagyon kedvessek, sokkal vendégszeretőbbek mint a horvátok, én nagyon élveztem azt a pár napot :D

2009. márc. 4. 20:35

Mi is Szlovénián keresztül szeretnénk menni, de úgy,h ott is eltöltenénk 1-2 napot.

Azt nem tudod,h a vadkempingezés az engedélyezett Olaszo-ban?

154. Ancika (válaszként erre: 153. - E5f926c705)
2009. márc. 4. 17:32

szlovénián keresztül sokkal gyorsabb :)

január elején voltunk pár napot velencében, reggel 7-kor indultunk bp.-től és 2 kor már a lidói kompon voltunk...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook