Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használ/használt valaki a dízeles kocsijába háztartási olajat? Mik a tapasztalatok? Olyan, mint a bio dízel? fórum

Használ/használt valaki a dízeles kocsijába háztartási olajat? Mik a tapasztalatok? Olyan, mint a bio dízel? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. márc. 16. 13:27

Képzeljétek, olyan szerencsénk volt, hogy a Mondeo 2002-es ugyan, de december 31-én lett regisztrálva, szóval mondhatni 2003-as, egy nap csupán a különbség. :D

Az biztos, hogy nagyon megy, hatalmas erő van benne, a fogyasztását viszont még nem tudjuk, majd ha lemegy az első tank dízel.

És megfogadtuk, hogy még próbaként se töltünk bele. Beszéltünk egy autószerelővel, ő maga a Golfjába tesz fele-fele arányban, de az régebbi kocsi, magyarázta, hogy miért nem szabad beletenni, nem igazán értettem, de a lényeg, hogy nem szabad az új kocsikba.

38. csillag85 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. márc. 11. 11:46
Csak olaj!
37. féknyom (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. márc. 10. 12:16
Én a tapasztalatomat írtam le. Az hogy egy terméket eladni akaró cég csak jókat ír -jelen esetben fogyasztás csökkenést- nem meglepő.:) Volt még pár autóm amiket megcsináltunk, mindig óriási volt a javulás. Én a nyomaték miatt csináltattam, nem a fogyasztás miatt, sokkal élvezetesebb lett vezetni.
36. édesmandula (válaszként erre: 31. - Féknyom)
2009. márc. 10. 12:06
nemtom :P én nem hagytam hogy csippeljen a párom, bár nekem ennyi paci elég is :D de azt hiszem pont az autómnál növeli a fogyasztást ha csippeltetnénk...mindjárt megnézem :)
35. MelisUK (válaszként erre: 33. - K.tünde78)
2009. márc. 10. 11:48
Köszi a korrekt felvilágosítást.
34. MelisUK (válaszként erre: 31. - Féknyom)
2009. márc. 10. 11:46
Én is ahogy nézegetem a chippek leírását, mindben hangsúlyozzák, hogy csökken a fogyasztás. (Remélhetőleg az életben is így van, de ha nem így lenne, akkor valószínűleg nem is menne annyira ez a chippelés dolog.) Főleg a kevesebb fogasztás végett jó a chip, gondolom 130 lóerővel is menne rendesen ez a Mondeo. Mi kifejezetten a kiadás részét néztük, ezért választottuk a chippelt kocsit inkább, mint a normált.
2009. márc. 10. 11:46
Az egyik rendőr ismerősömnek volt ilyen étolajos üzemű autója(egy régi W.golf volt).Ha egyszer valaki beleteszi akkor utána már csak ezzel etetheti,és nem célszerű a gázolajjal keverni.És sajnos az autó ezzel az étekkel hamarabb kileheli a lelkét,mintha normális kaját kapna.Csak gondoljatok bele,hogy az étolaj ha egy tálkát kikensz vele,1-2 hét múlva megszárad és bizony kapargathatod mire lejön.Ugyan ezt teszi az autóddal is,és előbb utóbb nagy galibát okoz,mert vastagszik a motoron meg mindenütt ahol végigmegy benne a megszáradt ragacsos étolaj.
32. féknyom (válaszként erre: 26. - Kisfelhő20)
2009. márc. 10. 11:46
Mármint 4litereset
31. féknyom (válaszként erre: 25. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:43
Pár autót megcsináltattam ismerősömmel. Nekem pl a 90 lóerős Sharan átlagban fél literrel fogyasztott kevesebbet, miután megcsinálta 110 lovasra, a nyomatékról nem is beszélve, sokkal jobb lett , nem kellett 4.-ben huzatni, mint előtte. Mondjuk, ha nagyon felhúzzák a motort, lehet megugrik a fogyasztás is, de nekem csak kevesebb lett.
30. kisfelhő20 (válaszként erre: 27. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 11:42
igen igy van, azért is írtam hogy nem olyan az összetétel, szűrő meg néhány kütyü kell hozzá. alapba egy autóba ha dízel ha nem nem öntünk semmi mást csak ami a gyári papírjaiban le van írva!!!! ezt a kreszbe is tanítják műszaki elméleten. Melis, tényleg jó, pedig tanulóvezetős autó volt, totálra megkínozva:)
29. MelisUK (válaszként erre: 27. - Erikpipi)
2009. márc. 10. 11:41
Én is úgy hallottam, hogy elég komolyan le kell szűrni. De nagyon megoszlanak a vélemények, szóval nem tudom, hogy ki merjük-e próbálni. Bár ha nem marad meg a kocsi sokáig, akkor miért ne? De mi van, ha annyira megszeretjük, hogy akár 2 évig is megmarad? Akkor inkább nem. Szóval nagy a dilemma.
28. MelisUK (válaszként erre: 26. - Kisfelhő20)
2009. márc. 10. 11:39
Ez nem semmi!
2009. márc. 10. 11:38
Egyik rokonom használja, dieselnél lehet, és bejött neki, de komoly szűrő meg miegymást kellett készítenie, hogy leszűrje az olajat.:) És bevált neki, csak kevés olajat tud felhajtani:))
2009. márc. 10. 11:38
mi nyáron autóuton 1,5ös dci meganeval 2,4es fogyasztást nyomattunk:D
25. ALLICS (válaszként erre: 23. - Féknyom)
2009. márc. 10. 11:37
Lehet.
24. MelisUK (válaszként erre: 20. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:36
Gyakorlatban még nem próbáltuk a chippelést, de a leírásokban az van, hogy csökkenti a fogyasztást. Plusz a szerelő is azt mondta, hogy jelenleg 4 literes a fogyasztása, de szerintem lesz az 4,5. De ha mégis növelné, akkor lehet, hogy 5 liter helyett 5,5 lenne, az nem gáz egyáltalán ekkora lóerőért. A Passatunk most a hidegben 10 liter benzint eszik, mert turbós. Amúgy autópályán 7,5-öt, nyáron városban 8-at.
23. féknyom (válaszként erre: 20. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:34
Téves információd vannak.
22. MelisUK (válaszként erre: 19. - Kisfelhő20)
2009. márc. 10. 11:33
Okés, na ezt vártam. Akkor asszem nem próbáljuk ki. Bár még egyik kocsink se volt meg sokáig. Ez eddig a harmadik kocsink, volt egy 98-as Astra kb fél évig, semmi baja nem volt, csak nagyobb kocsit akartunk, így jött egy 2000-es Passat 1.8 turbó változat, ez kb másfél éve van meg, szerintem a Mondeo se marad meg túl sokáig. Bár a fogyasztása végett lehet, hogy mégis tovább meghagyjuk, majd meglátjuk. Az biztos, hogy most nagyon tetszik, mert úgy megy, mint az atom. :P
2009. márc. 10. 11:33
jesszusom!meg ne prováld!megállít a rendőr,és annyit kell majd fizetned,hogy gatyádat is otthagyod!nem mellesleg meg sültkrupli szagot fog árasztani a kocsid,olyan füstfelhőt fogsz magad után húzni,hogy nem látszik majd a nagykörút sem utánad!
20. ALLICS (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. márc. 10. 11:32
A chippelés csak a lóerőket növeli a fogyasztást is inkább,minthogy csökkenti.
2009. márc. 10. 11:30
az új autókba tilos ilyen olajat önteni, és a régieket is károsítja! párom autóvillamossági szerelő volt, 3autó ment tönkre 2-3 ilyen olaj használattól. nem ugyan az az összetétele mint a többinek, speckó motor kell hozzá! ne csináljatok ilyet, nem éri meg hogy néhány év múlva teljesen tönkremenjen!
18. MelisUK (válaszként erre: 16. - Csillag85)
2009. márc. 10. 11:29
De úgy próbáltátok, hogy totál olajjal ment vagy dízel plusz egy kis olaj?
17. MelisUK (válaszként erre: 14. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:29
Az biztos. Csak kérdéses, hogy megöli-e a kocsit. Bár amit mi bele tudnánk tölteni, az inkább csak egy kevés hulladék újrahasznosítása lenne, mint spórolás. (3 liter 3 hónapra) Ami inkább spórol a kocsinkon, az a chippelés, jobb tőle a fogyasztása, elvileg 4,5 litert eszik 100-on, plusz a 130 lóerőből 175-öt csinál.
2009. márc. 10. 11:27
Mi próbáltuk, megy meg minden, de olyan szag van mint egy lángossütő! :D Nagyon durván!
15. MelisUK (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2009. márc. 10. 11:26

Nálunk ilyeneket nem néznek a rendőrök, még füvezhetsz is vezetés közben, az se gond, ha a rendőrt is meg tudok kínálni.

Amire nálunk ugranak, az az útadó hiánya, akkor jön is a kerékbilincs és két hét múlva zúzdába megy a kocsi, ha nem fizeted ki a büntetést.

A másik dolog pedig a biztosítás. Ezeket rendszám alapján vmi géppel nézik a kocsikon.

14. ALLICS (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. márc. 10. 11:24
Az biztos,hogy olcsóbb lenne.
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Doboseva)
2009. márc. 10. 11:24
Okés, ráér, köszi, majd szombaton megyünk a kocsiért és az autóker feltötli teljesen a tankot - mivel az érte otthagyott passatunkban is teli a tank.
12. MelisUK (válaszként erre: 9. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:22
Nálunk is illegális a bio dízel, de ha kimegyünk a piacra (vasárnaponként árulunk), akkor mindig van olyan, aki bio dízelt árul.
11. doboseva (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2009. márc. 10. 11:21
Mi használtuk régebben egy régi autóba. Lángos illat szállt utánunk!!!:-) Aztán egyszer csak valami baja lett a motornak, már nem tudom mi. Az új autóba nem tölti be a férjrem, elmagyarázta miért de már nem emlékszem.:-( De ha nem késő neked, holnapra megkérdezem tőle pontosan hogy is van ez. Autószerelő, valamit konyít hozzá.
2009. márc. 10. 11:21
igaznak igaz hogy megy tőle, de szerintem egy idő után dobhatod ki a kocsit, főleg ha modernebb :))) a rendőrök meg itt pestkörnyéken pl. ugranak a lángos-fánk és fasírtszagot pufogó kocsikra :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook